Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα ετσι δεν θα χασω το root?

 

Ναι το χάνεις:(

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελπίζω να δοκιμάζεις με αυτό να κάνεις root (αν είσαι δηλαδή στην 4.0.2.Α.0.62)

 

την 4.0.2.Α.0.42 εβαλα.... προσπαθησα με αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

αλλα....

τωρα ειμαι στη 4.0.4 και χωρις ροοτ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS.

 

σημερα πριν λιγη ωρα μου κλεψαν το κινητο

μεσα στο κινητο ειχα κωδικους και τετοια απο διαφορα...

 

τι μπορω να κανω ?

 

(εχω και αριθμο τραπεζας μεσα)

 

που ειναι τα κεντρικα της σονυ στην θεσσαλονικη ξερει κανεις ? τι χρειαζομαι για να ακυρωσω τη συσκευη απο το IMEI

.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS.

 

σημερα πριν λιγη ωρα μου κλεψαν το κινητο

μεσα στο κινητο ειχα κωδικους και τετοια απο διαφορα...

 

τι μπορω να κανω ?

 

(εχω και αριθμο τραπεζας μεσα)

 

που ειναι τα κεντρικα της σονυ στην θεσσαλονικη ξερει κανεις ? τι χρειαζομαι για να ακυρωσω τη συσκευη απο το IMEI

 

 

http://www.sony.gr/section/epikoinonia

Link to comment
Share on other sites

Eδώ και λίγες μέρες δε δουλεύει η μπροστινή κάμερα...Λέω θα τα σβήσω όλα,θα βάλω το παγωτο και θα κάνω και μια επιδιόρθωση και θα φτιάξει...Αμ δε:cry:

Δε δουλεύει και την χρειάζομαι για το skype...Ούτε μέσα από το σέρβις μενού ανοίγει οπότε να υποθέσω ότι πάω για σέρβις?:(

Link to comment
Share on other sites

μια απορια κ για μενα στα διαφορα ''κολπα ''λει σβηνουμε το .ΒΑΚ αρχειο, αυτο που το βρισκουμε κ πως το σβηνουμε-ολιγιν ασχετος-

2ον φιλοσ εχει το ιδιο τηλεφωνο κ μολις το ανοιγουμε κανει σαν να εχει μονιμα πατημενη καποια εφαρμογη,δηλαδη ακουγεται κλακ κλακ κλακ και δειχνει οτι θελει,αφου κ για να το σβησει βγαζει μπαταρια τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

μια απορια κ για μενα στα διαφορα ''κολπα ''λει σβηνουμε το .ΒΑΚ αρχειο, αυτο που το βρισκουμε κ πως το σβηνουμε-ολιγιν ασχετος-

2ον φιλοσ εχει το ιδιο τηλεφωνο κ μολις το ανοιγουμε κανει σαν να εχει μονιμα πατημενη καποια εφαρμογη,δηλαδη ακουγεται κλακ κλακ κλακ και δειχνει οτι θελει,αφου κ για να το σβησει βγαζει μπαταρια τι παιζει;

 

στο πρώτο ερώτημα σου κατέβασε το root explorer(root only) και διέγραψε το αρχείο

στο δεύτερο κάνε επιδιόρθωση με seus

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Εχω το Νεο V,και δεν μπορω να στειλω μεσω Bluetooth, αλλα ουτε και να λαβω,ενω το κανω ενεργοποιηση,και ανιχνευσιμο,και βρισκει το αλλο τηλ.και κανει συζευξη δεν δεχεται στοιχεια.Τι μπορει να συμβαινει? Συγνωμη εαν εχει απαντηθει καπου πριν,αλλα δεν μπορεσα να το βρω.Ευχαριστω.:help:
Αμοίβεστε περί πάρτης!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση το νέο λειτουργικό της android (4.0.4) και μπορώ να πω πως είμαι πολύ ευχαριστιμένος από τις επιδόσεις. Δεν είδα το παραμικρό κόλημα στο κινητό και τα σηκώνει όλα (widgets, programs, utilities, wallpapers etc) χωρίς κανένα πρόβλημα. Λοιπόν το πρόβλημά μου είναι το εξής. Όταν συνδέω το κινητό στο pc μου (windows 7, x64, service pack 1) στο pc companion δεν αναγνωρίζει τη στάθμη της μπαταρίας του κινητού. Επίσης ούτε άμα "μπω" στον υπολογιστή μου, δεξί κλίκ στο Xperia neo V, ούτε εκεί δεν μου εμφανίζει την στάθμη. Αντιθέτως μου έχει ένα ερωτηματικό πάνω στο εικονίδιο. Ευχαριστώ πολύ που το διαβάσατε, και θα εκτιμούσα μία απάντηση στο πρόβλημά μου.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.Εγω περασα την 4.0.3 και εχω τρελαθει στα κοληματα ακομα και στα απλα μενου.Εχει καποιος καμια αποψη τι μπορει να συμβαινει.Το κινητο ειναι απειραχτο απο οπιανδηποτε παρεμβαση μου.Δουλευει οπως το πηρα μαμισιο.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Εχω το Νεο V,και δεν μπορω να στειλω μεσω Bluetooth, αλλα ουτε και να λαβω,ενω το κανω ενεργοποιηση,και ανιχνευσιμο,και βρισκει το αλλο τηλ.και κανει συζευξη δεν δεχεται στοιχεια.Τι μπορει να συμβαινει? Συγνωμη εαν εχει απαντηθει καπου πριν,αλλα δεν μπορεσα να το βρω.Ευχαριστω.:help:

 

επαναφορα με seus;)

η αλλη συσκευη δεχετε τα αρχεια κανονικα εννοω αν τα υποστηριζει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

στο πρώτο ερώτημα σου κατέβασε το root explorer(root only) και διέγραψε το αρχείο

στο δεύτερο κάνε επιδιόρθωση με seus

εχω τον root explorer αλλα δεν βλεπω το αρχειο[στα προθυρα πρεσβυωπιασ]

2. εκανα με seus αλλα μου περασε την αναβάθμιση κ συνεχιζει το ιδιο-μηπωσ κανω κατι λαθος με το seus

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Τώρα που βρήκα χρόνο, σκεφτόμουν να περάσω στην ICS. Το κινητό το έχω εδώ και ένα μήνα και είμαι ευχαριστημένος με όλα. Απλά με έχει ψιλοφάει η περιέργεια να περάσω στο νέο Android να δω πως είναι.

 

Τώρα είμαι με GB δίχως root λόγω έκδοσης 4.0.2.Α. Οπότε θέλω γνώμες σε 2-3 πραγματάκια...

-Στην ICS παίζουν όλα κομπλέ και απροβλημάτιστα όπως στην GB; Αν όχι, που δυσκολεύεται;

-Πόσο δύσκολο είναι να μπει root στην ics;

-Μπορώ να κρατήσω την παλιά έκδοση και να την εγκαταστήσω πάλι σε περίπτωση που το μετανιώσω; Αν ναι, πως;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

Link to comment
Share on other sites

επαναφορα με seus;)

η αλλη συσκευη δεχετε τα αρχεια κανονικα εννοω αν τα υποστηριζει?

 

Δεν ξερω τι να κανω στο seus ,ουτε απο το samsung Β2100 δεν λαμβανει,αλλα ουτε απο το nokia N 97,θελω να περασω τις επαφες στο νεο και δεν μπορω.Σημερα το εβαλα στο pc και εκανα την αναβαθμηση,αλλα παλι δεν εγινε τιποτε.Αν μπορουσες να μου πεις τι να κανω στο seus (στα Ελληνικα παντα) θα σου ημουν υποχρεος.Ευχαριστω πολυ.

Αμοίβεστε περί πάρτης!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω την ics και είμαι root και δεν με αφήνει να κάνω την αναβάθμιση μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός?

 

Υ.Γ. το ξέρω ότι πολύ θα μου γράψουν να διαβάσω τα πιο παλιά post αλλά είναι πάρα πολλά και έχω χάσει λίγο την μπάλα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Τώρα που βρήκα χρόνο, σκεφτόμουν να περάσω στην ICS. Το κινητό το έχω εδώ και ένα μήνα και είμαι ευχαριστημένος με όλα. Απλά με έχει ψιλοφάει η περιέργεια να περάσω στο νέο Android να δω πως είναι.

 

Τώρα είμαι με GB δίχως root λόγω έκδοσης 4.0.2.Α. Οπότε θέλω γνώμες σε 2-3 πραγματάκια...

-Στην ICS παίζουν όλα κομπλέ και απροβλημάτιστα όπως στην GB; Αν όχι, που δυσκολεύεται;

-Πόσο δύσκολο είναι να μπει root στην ics;

-Μπορώ να κρατήσω την παλιά έκδοση και να την εγκαταστήσω πάλι σε περίπτωση που το μετανιώσω; Αν ναι, πως;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

-δεν εχει καποιο θεμα οσο αναφορα την συμβατοτητα των εφαρμογων ουτε σε καποια αλλη ενεργια σε συνγκριση με την gb

-στην 4.0.2 ειναι πανευκολο.ειναι φαντασου 5 λεπτα υποθεση.θα ψαξει οσο αναφορα για ease root for 4.0.2 υπαρχει και σε αλλη σελιδα οδηγος του zxr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω την ics και είμαι root και δεν με αφήνει να κάνω την αναβάθμιση μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός?

 

Υ.Γ. το ξέρω ότι πολύ θα μου γράψουν να διαβάσω τα πιο παλιά post αλλά είναι πάρα πολλά και έχω χάσει λίγο την μπάλα.

 

Ευχαριστω

 

Αν πας μέσω ota δε θα γίνει update.μόνο μέσω sus ή pc companion.χάνεις κ το root να ξέρεις

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

θα χασω και τα δεδομενα επαφες και ολα τα αλλα????

 

Αν κάνεις απλή αναβάθμιση νομίζω όχι,αν κάνεις επαναφορά ναι

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να κανω στο seus ,ουτε απο το samsung Β2100 δεν λαμβανει,αλλα ουτε απο το nokia N 97,θελω να περασω τις επαφες στο νεο και δεν μπορω.Σημερα το εβαλα στο pc και εκανα την αναβαθμηση,αλλα παλι δεν εγινε τιποτε.Αν μπορουσες να μου πεις τι να κανω στο seus (στα Ελληνικα παντα) θα σου ημουν υποχρεος.Ευχαριστω πολυ.

 

http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

κατεβαζεις αυτο και μετα τις οδηγιες εκτελεις

προσοχη...θα χασεις οτι εχεις μεσα στο κινητο(οχι στην καρτα μνημης)

για αυτο κανε αρχεια backup

 

μου ηρθε και κατι αλλο

μηπως εχει παραξενους χαρακτηρες το ονομα bluetooth των συσκευων?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω μια καρτα SD (8-16GB) class 10

 

μήπως έχετε στα υπόψιν σας καπιο πωλητή-λινκ απο ebay η κατι τετιο.

 

καποιος ποθ να εχει αγορασει προσφατα?

 

καποιος εγραψε πριν 3-4 σελιδες για μια καρτουλα αλλα σε ΠΜ που του εστειλα δεν απαντισε...

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω μια καρτα SD (8-16GB) class 10

 

μήπως έχετε στα υπόψιν σας καπιο πωλητή-λινκ απο ebay η κατι τετιο.

 

καποιος ποθ να εχει αγορασει προσφατα?

 

καποιος εγραψε πριν 3-4 σελιδες για μια καρτουλα αλλα σε ΠΜ που του εστειλα δεν απαντισε...

 

αγορασα μια 16αρα απο το πλαισιο πριν λιγο καιρο στα 20 ευρω αν ενδιαφερεσαι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω μια καρτα SD (8-16GB) class 10

 

μήπως έχετε στα υπόψιν σας καπιο πωλητή-λινκ απο ebay η κατι τετιο.

 

καποιος ποθ να εχει αγορασει προσφατα?

 

καποιος εγραψε πριν 3-4 σελιδες για μια καρτουλα αλλα σε ΠΜ που του εστειλα δεν απαντισε...

 

 

 

κ εγω μια 8 με 7ε..........

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι, εσείς όταν το πήρατε, η συσκευασία είχε μέσα καλώδιο HDMI? Γιατί εγώ το πήρα ελαφρώς μεταχειρισμένο και δεν είχε μέσα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι, εσείς όταν το πήρατε, η συσκευασία είχε μέσα καλώδιο HDMI? Γιατί εγώ το πήρα ελαφρώς μεταχειρισμένο και δεν είχε μέσα!

Οχι δεν ειχε.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...