Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηλία δοκίμασα απλά να δω αν μου δείχνει ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Μου λεει ότι το τηλέφωνό μου είναι ενημερωμένο. Φοράω ICS Nordic. Λίγη υπομονή και πιστεύω ότι σύντομα θα γίνει. Άλλωστε χωρίς root ότι αναβάθμιση και να βγει δεν έχει νόημα κατά τη γνώμη μου.

 

Επαναφορά με SUS σε 4.0.3, root και μετά update, δε θα κρατήσει το root λες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντελώς υποθετική και εμπειρική απάντηση μιας και δεν το έχω δοκιμάσει. Πιστεύω ότι θα το χάσεις το root αν κάνεις την επαναφορά με το SUS.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • καλησπερα παιδια...σας βαζω μια φωτογραφια να δειτε 2 xperia neo v ασπρα να παρατηρησετε μια διαφορα μεταξυ τους και να μας πει κανεις εαν ξερει για ποιο λογο ειναι αυτο...ειναι λογικο?η απλα ετυχε?

 

[ATTACH]25431[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς υποθετική και εμπειρική απάντηση μιας και δεν το έχω δοκιμάσει. Πιστεύω ότι θα το χάσεις το root αν κάνεις την επαναφορά με το SUS.

 

Πρώτα SUS και μετά root ώστε να "περάσει" με το update και στην 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

σιγουρο αυτο??

 

Δεν ξέρω, ρωτάω :p

Και για μένα δεν αξίζει το update, ειδικά μετά από επαναφορά (γιατί δεν μπορώ OTA) χωρίς να υπάρχει root μετά.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα στις προηγούμενες σελίδες κάποιον φίλο που είχε ροοτ στην 4.0.3, πέρασε ΟΤΑ το update και του έμεινε και στην 4.0.4 Χωρίς να βάζω το χέρι μου στην φωτιά βέβαια, κάποιος που έχει χρόνο ας ψάξει τα ποστς, εγώ βρίσκομαι σε δουλειά:ninja:
Link to comment
Share on other sites

@lpapachr

Μήπως ξετικαρίστηκε η σχετική επιλογή; Κοίταξες τις ρυθμίσεις αν είναι ΟΚ;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@lpapachr

Μήπως ξετικαρίστηκε η σχετική επιλογή; Κοίταξες τις ρυθμίσεις αν είναι ΟΚ;

 

Είναι οκ. Την έβαλα, έβγαλα τη ρύθμιση και δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • καλησπερα παιδια...σας βαζω μια φωτογραφια να δειτε 2 xperia neo v ασπρα να παρατηρησετε μια διαφορα μεταξυ τους και να μας πει κανεις εαν ξερει για ποιο λογο ειναι αυτο...ειναι λογικο?η απλα ετυχε?

 

[ATTACH]25431[/ATTACH]

Στο χρωμα του πανελ της οθονης αναφερεσε?

Link to comment
Share on other sites

Στο χρωμα του πανελ της οθονης αναφερεσε?

 

δεν τα εχεις βγαλει και φωτογραφια απο σωστη γωνια αλλα τα κινητα ειναι κλειστα η το πανελ ... κατι παιζει

Link to comment
Share on other sites

Eegw μήπως εννοείς ότι υπάρχει το Superuser; Δοκίμασες κάποια εφαρμογή που να θέλει root;

 

Δυο εφαρμογές έχω περασμένες που θέλουν root (Toggle ALS και Root Explorer) και οι 2 εφαρμογές δουλεύουν,

μάλιστα το Toggle ALS που είναι για την φωτεινότητα της οθόνης δούλεψε απο μονη της αμέσως μετά την πρώτη επανεκκίνηση του κινητού αφού περάστηκε η 4.0.4 .;)

Link to comment
Share on other sites

Δυο εφαρμογές έχω περασμένες που θέλουν root (Toggle ALS και Root Explorer) και οι 2 εφαρμογές δουλεύουν,

μάλιστα το Toggle ALS που είναι για την φωτεινότητα της οθόνης δούλεψε απο μονη της αμέσως μετά την πρώτη επανεκκίνηση του κινητού αφού περάστηκε η 4.0.4 .;)

 

για κατέβασε αυτό κάνε install και μετά test, και πες μας τι σου έβγαλε...

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με αφορμή την πρόσφατη αγορά του neo v (με ics) από συγγενικό μου πρόσωπο, ήθελα να ρωτήσω:

Στα specs του κινητού στο παρόν θέμα, αναφέρει ότι τραβάει βίντεο 720p. Πως γίνεται αυτό που είδα να λέει full HD?

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

για κατέβασε αυτό κάνε install και μετά test, και πες μας τι σου έβγαλε...

Ρε παιδιά τι λέω λάθος και δεν το καταλαβαίνετε? Εχω την 4.0.4 root , μόλις τώρα πέρασα και το No-frills CPU Control

και λειτουργεί πιος ο λόγος να τρέξω το τεστ? :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Με αφορμή την πρόσφατη αγορά του neo v (με ics) από συγγενικό μου πρόσωπο, ήθελα να ρωτήσω:

Στα specs του κινητού στο παρόν θέμα, αναφέρει ότι τραβάει βίντεο 720p. Πως γίνεται αυτό που είδα να λέει full HD?

 

720p τραβαει φιλε..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Απλά μας κάνει εντύπωση! Για τσέκαρε αν όντως περαστικέ η 4.0.4 γιατί είναι λίγο περίεργο να είσαι ακόμα ρουτ!

Μήπως να τραβήξω και video????

Έκδοση Android

4.0.4

Αριθμός έκδοσης

4.1.Β.0.431

Έκανα αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ και ναι το root παρέμεινε.

Εφαρμογές που θέλουν root και έχω εγκατεστημένες είναι

α. Toggle ALS

b. Root Explorer

c. CPU No-frills

Και φυσικά λειτουργούν.

Link to comment
Share on other sites

Στο χρωμα του πανελ της οθονης αναφερεσε?

 

ναι φιλε ενω το ενα ειναι καφε σχεδον,το αλλο ειναι μαυρο...ειναι ανοιχτα τα κινητα με κλειδωμενη οθονη..

δεν τα εχεις βγαλει και φωτογραφια απο σωστη γωνια αλλα τα κινητα ειναι κλειστα η το πανελ ... κατι παιζει

 

απο οπου και να τα εβγαζα η ιδια διαφορα ειναι φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

720p τραβαει φιλε..

Ευχαριστώ,

Πάντως όπως και να 'χει, περίμενα καλύτερη ποιότητα φωτογραφιών και βίντεο. Φαίνονται σαν ξεπλυμένες με χαμηλό contrast και ευκρίνεια.. Μιλάω για την αυτόματη ρύθμιση. Να είναι θέμα ρυθμίσεων;

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,

Πάντως όπως και να 'χει, περίμενα καλύτερη ποιότητα φωτογραφιών και βίντεο. Φαίνονται σαν ξεπλυμένες με χαμηλό contrast και ευκρίνεια.. Μιλάω για την αυτόματη ρύθμιση. Να είναι θέμα ρυθμίσεων;

 

με την ics απο οτι εχω ακουσει κατι βελτιωθηκε

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...