Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με 2.3.4 ειμαι.

 

τοτε γιατι μεσα απο τον file manager στα περιεχομενα της καρτας, βλεπω μονο αυτες που εχω περασει εγω κ οχι κ αυτες που εχω τραβηξει απο την καινουρια συσκευη?

 

αυτές που έχεις τραβήξει με το τηλέφωνο θα τις βρεις στον φάκελο DCIM

 

Έχω πρόβλημα με το Wi-Fi με official ics rom (όχι root). Όταν ανοίγω το Wi-Fi από το κινητό όταν δεν έχει ανάψει το λαμπάκι PPP τότε συνδέομαι κανονικά. Όμως όταν έχει ανάψει ήδη το PPP τότε δεν μπορώ να συνδεθώ, αν και το κινητό δείχνει ότι έχω συνδεθεί κανονικά.

Έχω δοκιμάσει repair με SEUS αλλά δεν κατάφερα τίποτα.Το δίκτυο είναι ασφαλισμένο με WPA2-PSK.Μπορείτε να βοηθήσετε;

Σας παρακαλώ.

 

μην ψάχνεις κάποιο λάθος στο τηλέφωνο. μάλλον πρόβλημα ρούτερ είναι. έχεις άλλο ρούτερ να δοκιμάσεις, η έστω να πας σ ένα φίλο σου;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πριν το update σε ics όμως μπορούσα να συνδεθώ κανονικά.Δεν υπήρχε πρόβλημα.

Με κινητό Νοκια Χ2 Τouch and type συνδέεται κανονικά και τώρα.Μήπως φταίει η ics;

Edited by neovistas
Link to comment
Share on other sites

πριν το update σε ics όμως μπορούσα να συνδεθώ κανονικά.Δεν υπήρχε πρόβλημα.

 

στη θέση σου θα έστεινα το ρούτερ απ την αρχή. δηλαδή reset

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

στη θέση σου θα έστεινα το ρούτερ απ την αρχή. δηλαδή reset

 

Έκανα reset το router αλλά και πάλι συμβαίνει το ίδιο.Όταν είναι αναμένο το PPP το κινητό δε λαμβάνει IP adress

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω ics με root και περασα με το titanium back up καποιες εφαρμογες στην sd,αλλα οταν κλεισω το κινητο τα εικονιδια τους μετακινουνται στην τελευταια σελιδα του μενου καθως και οποια συντομευση ειχα,χανεται.υπαρχει καποιος τροπος να μην γινεται αυτο?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα reset το router αλλά και πάλι συμβαίνει το ίδιο.Όταν είναι αναμένο το PPP το κινητό δε λαμβάνει IP adress

 

Για να μην παιδευεσαι θα σου πω ότι είναι συνδυασμός και των 2. Φταίει και το router και η ics. Το ίδιο ακριβώς έπαθα με το AP του σπιτιού μου. Δοκίμασε να κανείς update το firmware του router σου, αν δεν έχεις το τελευταίο ή περίμενε κανένα update της ics που ίσως το φτιάξουν. Εγώ αναγκάστηκα να αγοράσω καινούριο AP γιατί αυτό που είχα αν και το είχα αγοράσει σχετικά πρόσφατα, ήταν παλιό μοντέλο. Αν ψάξεις στο net θα δεις ότι αρκετοί έχουν το ίδιο πρόβλημα με παλιά routers. Με το καινούριο που αγόρασα, όλα έπαιξαν τζάμι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα βαλει παλια στην ics ενα black keyboard... Το ειχα περασει με ενα αλλο πακετο ολα μαζι με το cmw ..Ξερει κανεις που μπορω να βρω το πληκτρολογιο ?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα βαλει παλια στην ics ενα black keyboard... Το ειχα περασει με ενα αλλο πακετο ολα μαζι με το cmw ..Ξερει κανεις που μπορω να βρω το πληκτρολογιο ?

 

Αν θυμάσαι την ονομασία του πληκτρολογίου googlαρε το

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που εχει αγορασει και εχει βαλει προσοψη απο e-bay? και η προσοψη να εχει κ το τζαμακι ετοιμο?
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για να μετράς κλήσεις/sms/μμσ/δεδομένα;

 

Για δεδομένα χρησιμοποιώ το 3G Watchdog!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γύρισα σε 2.3.4 σύμφωνα με τον οδηγό κ την βοήθεια ενός φίλου στο φόρουμ νομίζω ότι είναι η καλύτερη λυση σε περίπτωση που έχετε προβλήματα όπως είχα κ εγώ μια ερώτηση ξαναπεράσει τις εφαρμογές από το back up του Astor manager αυτό που θέλω είναι πως να κάνω πάλι back up γιατί θυμάμαι πως το έκανα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που εχει αγορασει και εχει βαλει προσοψη απο e-bay? και η προσοψη να εχει κ το τζαμακι ετοιμο?

 

Το πρόβλημα δεν είναι τόσο το τζαμακι όσο τα καλώδια που βρίσκονται πίσω από το ακουστικό κ τη μπροστινή κάμερα..

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας! παρακαλω μια βοηθεια θελω μονο.

τι ειναι το cmw, που το βρισκουμε και πως το κανουμε install?

εχω την official ics ελληνικη στο neo v. sory αλλα ειμαι νεος στο android

σας ευχαριστω πολυ

Edited by laniel
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια απάντηση σε αυτά που ρώτησα σε προηγούμενο post μου εδώ;

:)

 

:up: :bow:

 

ξερει κανεις αν αυτη η θηκη κανει για neo v http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=220001974

 

Συνήθως αυτές οι θήκες ταιριάζουν περισσότερο σε iPhone και ίσως το neo V να "κολυμπάει" εκεί μέσα. Εγώ θα πρότεινα μια Golla, η οποία κλείνει από πάνω και δε φοβάσαι μη γλιστρήσει η συσκευή και φυσικά δε μαζεύει σκόνες κλπ

Edited by teitzis
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα, το εκανα εγκατασταση και δουλευει κανονικα.. δοκιμαστε το..

http://oron.com/i2iil589k29t

 

 

ΑΨΟΓΟΣ. ευχαριστω πολυ φιλε μου.με εσωσες. να 'σαι καλα.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα βαλει παλια στην ics ενα black keyboard... Το ειχα περασει με ενα αλλο πακετο ολα μαζι με το cmw ..Ξερει κανεις που μπορω να βρω το πληκτρολογιο ?

 

Μηπως εννοεις αυτο? http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=886606&d=1328333293

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι τόσο το τζαμακι όσο τα καλώδια που βρίσκονται πίσω από το ακουστικό κ τη μπροστινή κάμερα..

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

 

εδω δειχνει παντως να βγαινει πολυ ευκολα η προσοψη χωρις να πειραζει κατι απο καμερα
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι τόσο το τζαμακι όσο τα καλώδια που βρίσκονται πίσω από το ακουστικό κ τη μπροστινή κάμερα..

ειναι ο καλωδιοταινια του touch screen

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=8694&ref=bestprice.gr

εγω εφτασα μεχρι εκει που δειχνει το video και δεν τολμησα να αφαιρεσω το καπακι απο το touch screen γιατι φαινοταν να εχει και κατι σαν κολητικη ουσια μεταξυ καπακιου και τζαμιου

μετα στην επανασυναρμολογηση υπεφερα να αφαιρεσω τις σκονες

και τωρα εχω συνηθισει την γρατσουνια στο καπακι, το κανει ποιο προσωπικο!

ανταλακτικο καπακι δεν εχω παρει, απλως εκανα δοκιμη

Link to comment
Share on other sites

ειναι ο καλωδιοταινια του touch screen

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=8694&ref=bestprice.gr

εγω εφτασα μεχρι εκει που δειχνει το video και δεν τολμησα να αφαιρεσω το καπακι απο το touch screen γιατι φαινοταν να εχει και κατι σαν κολητικη ουσια μεταξυ καπακιου και τζαμιου

μετα στην επανασυναρμολογηση υπεφερα να αφαιρεσω τις σκονες

και τωρα εχω συνηθισει την γρατσουνια στο καπακι, το κανει ποιο προσωπικο!

ανταλακτικο καπακι δεν εχω παρει, απλως εκανα δοκιμη

 

λες να συνηθισω και εγω τις γρατσουνιες που εχω?:lol: αμα παω στην σονυ θα μου κοψουν τον κωλο?

 

δεν ξερει κανεις?

πρεπει να κανει!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλη πρωτομαγια.

Ερωτηση, με την 2.3.4 οταν εσερνα το δαχτυλο στο πληκτρολογιο, εγραφα λεξη αμεσα και εμφανιζοταν μια γραμμη πανω απο το πληκτρολογιο, τωρα δεν γινετε αυτο, και δεν θυμαμαι αν εγω εκανα κατι για να γινετε κατι τετοιο. Μηπως γνωριζετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Καλη πρωτομαγια.

Ερωτηση, με την 2.3.4 οταν εσερνα το δαχτυλο στο πληκτρολογιο, εγραφα λεξη αμεσα και εμφανιζοταν μια γραμμη πανω απο το πληκτρολογιο, τωρα δεν γινετε αυτο, και δεν θυμαμαι αν εγω εκανα κατι για να γινετε κατι τετοιο. Μηπως γνωριζετε κατι?

 

καλό μήνα!

ρυθμίσεις-γλώσσα και εισαγωγή-πληκτρολόγιο xperia-ρυθμίσεις εισαγωγής κειμένου-σύνταξη με πέρασμα

 

τώρα που ξαναδιαβάζω τι γράφεις, κατάλαβα καλά; Γιατί έγραψα πως πας στη λειτουργία swipe

Edited by rodi
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

ειναι ο καλωδιοταινια του touch screen

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=8694&ref=bestprice.gr

εγω εφτασα μεχρι εκει που δειχνει το video και δεν τολμησα να αφαιρεσω το καπακι απο το touch screen γιατι φαινοταν να εχει και κατι σαν κολητικη ουσια μεταξυ καπακιου και τζαμιου

μετα στην επανασυναρμολογηση υπεφερα να αφαιρεσω τις σκονες

και τωρα εχω συνηθισει την γρατσουνια στο καπακι, το κανει ποιο προσωπικο!

ανταλακτικο καπακι δεν εχω παρει, απλως εκανα δοκιμη

 

Εγώ τόλμησα!!!Μετά το ξανακλεισα όμως για το λόγο που ανέφερες!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Με την ics βλεπω οτι οταν κανω sync με το gmail, ενω ολα τα συγχρονιζει (ημερολογιο, ιντερνετ κλπ) δεν συγχρονιζει τις επαφες και βγαζει ενα θαυμαστικο διπλα απο το σηματακι του sync και κατω κατω βγαζει ενα μηνυμα οτι "ο συγχρονισμος δεν ειναι διαθεσιμος, προσπαθηστε αργοτερα". Με την gb εκανε κανονικα το sync. Παρατηρησε κανεις το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για νΑ μην τρελαθώ και εξφενδονισω το κινητο απο το μπαλκονι μεσα στη θαλασσα,θελω οδηγιες για να γυρισω σε 2.3.4.042!τετοιο σιφιλιασμα με την ics δεν το περιμενα!με λινκ ακομα καλυτερα!φχαριστω παιδια!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...