Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια βοηθεια γιατι μπερδευτικα.

διαβασα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021 οτι με το root μπορεις να μεταφερεις τις εφαρμογες στου στην καρτα SD. αν δεν εισαι δηλαδη, δεν μπορεις να το κανεις αυτο?

 

καμια βοηθεια κ σε μενα?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο οδηγός είναι μια χαρά... αυτό που θα'θελα να προσθέσω είναι ότι, κατά την διάρκεια του φλασαρίσματος ( βήμα 10 ) και αφού έχω

κάνει όλη την διαδικασία του flashtool συνέδεα το κινητό και για κάποιο λόγο μου πετούσε error (αν θυμάμαι καλά πετούσε κάτι

σχετικά με driver). Ενώ λοιπόν πέρασα τους οδηγούς απ'τον φάκελο του flashtool πάλι η εγκατάσταση δεν γινόταν.

Αυτό που έκανα είναι να έχω συνδεδεμένο το κινητό ενώ έκανα την διαδικασία του flashtool και μετά ακολούθησα τις διαδικασίες.......

Όσο για το root δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα εκτός του ότι όταν τρέχουμε το ROOT.bat και ανοίγει το πινακάκι της γραμμής εντολών

οι χαρακτήρες ήταν σε αλαμπουρνέζικα αν και το μόνο που χρειαζόταν να κάνω ήταν να πατήσω κάποιο σύμβολο για next (3-4 φορές χρειάστηκε αν

θυμάμαι καλά)!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μπορουμε να περασουμε την εφαρμογη της μουσικης στην ics? Θυμαμαι με την gb τις ειχα περασει.
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μπορουμε να περασουμε την εφαρμογη της μουσικης στην ics? Θυμαμαι με την gb τις ειχα περασει.

 

εννοειται..μπορεις να περασεις σχεδον ολες τις εφαρμογες της GB..αλλα οχι ολα τα tweaks

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην GB και έχω κάνει backup με το cwm. Γίνεται να βάλω ICS και αν θέλησω να επιστρέψω στην GB με restore το κινητό θα γίνει όπως ήταν πριν με τις εφαρμογές που είχα; Επίσης υπάρχει κάτι καλό για τα κουμπιά στην notification bar και επιλογή για restart, όπως στον οδηγό του lousou76, για την ICS; Και η αυτόματη φωτεινότητα βγαίνει όπως και στην GB; Κάποιο από τα tweaks της GB λειτουργεί στην ICS; Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην εφαρμογή του facebook μου έβαλε μια εφαρμογή Sony xperia χωρίς να την έχω βάλει

Θα επηρεάσει τον λογαριασμό μου και το κινητό?

Αύριο που θα μπω υπολογιστή θα πάω να την σβήσω

Αλλά όταν μπαίνω μέσα λέει εγκατάσταση άρα νομίζω ότι είναι κάτι μόνο για τα xperia

Υπάρχει σε εσάς?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός είναι μια χαρά... αυτό που θα'θελα να προσθέσω είναι ότι, κατά την διάρκεια του φλασαρίσματος ( βήμα 10 ) και αφού έχω

κάνει όλη την διαδικασία του flashtool συνέδεα το κινητό και για κάποιο λόγο μου πετούσε error (αν θυμάμαι καλά πετούσε κάτι

σχετικά με driver). Ενώ λοιπόν πέρασα τους οδηγούς απ'τον φάκελο του flashtool πάλι η εγκατάσταση δεν γινόταν.

Αυτό που έκανα είναι να έχω συνδεδεμένο το κινητό ενώ έκανα την διαδικασία του flashtool και μετά ακολούθησα τις διαδικασίες.......

 

 

Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγω.Στο σημειο που λεει να σβησω το τηλέφωνο και μετά να το συνδέσω μου βγάζει error.

Τι παιζει;

Μήπως επειδη εχω περασμένο το pc companion μπλοκάρει;

Μήπως θέλει να τικάρω τιποτα στο τηλέφωνο πριν ξεκινησω την διαδικασία;

 

Χρησιμοποίησα τον δευτερο τρόπο περασματος της ics στον οδηγο του zxr.

Καμιά γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην εφαρμογή του facebook μου έβαλε μια εφαρμογή Sony xperia χωρίς να την έχω βάλει

Θα επηρεάσει τον λογαριασμό μου και το κινητό?

Αύριο που θα μπω υπολογιστή θα πάω να την σβήσω

Αλλά όταν μπαίνω μέσα λέει εγκατάσταση άρα νομίζω ότι είναι κάτι μόνο για τα xperia

Υπάρχει σε εσάς?

 

Εγώ δε βρήκα κάτι τέτοιο,μόνο messenger κ καμερα

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε βρήκα κάτι τέτοιο,μόνο messenger κ καμερα

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

 

Όχι στο μενού αλλά στις εφαρμογές που φαίνονται μέσα στην εφαρμογή του facebook κάτω εκεί μαζί με τις σελίδες που διαχειρίζεσαι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο μενού αλλά στις εφαρμογές που φαίνονται μέσα στην εφαρμογή του facebook κάτω εκεί μαζί με τις σελίδες που διαχειρίζεσαι

 

Κ πάλι τίποτα!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κ πάλι τίποτα!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

 

Εντάξει τώρα είναι όπως με τα μυνήματά που αργεί να αλλάξει το νούμερο την είχα σβήσει από πριν και τώρα έφυγε

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Περασα το AutoKiller Memory Optimizer!

 

Διπλασιασα τις τιμες οπως δειχνει η εικονα! Θα υπαρξει προβλημα; Ποιες ειναι οι καλυτερες τιμες;;; Τι αλλο πρεπει να κανω; Οι εφαρμογες που δεν χρειαζονται πλεον θα κλεινουν μονες του;

Πρόβλημα δεν θα έχεις και οι εφαρμογές θα κλείνουν μόνες τους. Ουσιαστικά αν έχεις περάσει τα tweaks μου είναι το ίδιο πράγμα. Αυτό που κάνει το πρόγραμμα είναι να αλλάζει τις τιμές του minfree αρχείου. Ότι κάναμε δηλαδή και με το χέρι στον οδηγό. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να το κάνω να μην εμφανίζει το "Η μεταφ. δεδομ. απενεργ." στην notification bar κάθε φορά;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην GB και έχω κάνει backup με το cwm. Γίνεται να βάλω ICS και αν θέλησω να επιστρέψω στην GB με restore το κινητό θα γίνει όπως ήταν πριν με τις εφαρμογές που είχα; Επίσης υπάρχει κάτι καλό για τα κουμπιά στην notification bar και επιλογή για restart, όπως στον οδηγό του lousou76, για την ICS; Και η αυτόματη φωτεινότητα βγαίνει όπως και στην GB; Κάποιο από τα tweaks της GB λειτουργεί στην ICS;

Επίσης, το cwm μπαίνει όπως και στην GB;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου(ξεκινησα και το κανει με το Pc companion):),για να δουμε ποια θα βαλει(την μαμα 2.3.4 η την Ics που του ειχα βαλει εγω)

 

τελικα ολα καλα και με το Pc companion μου εβαλε αυτοματα την Ics:)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω εγκαταστήσει την ICS από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1597760 και έγινα και root. Θέλω να ρωτήσω τι χρεάζεται να εγκαταστήσω και ποιά έκδοση για να χρησιμοποιήσω το CWM που έχει αναφερθεί σε πολλά posts.. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

τελικα ολα καλα και με το Pc companion μου εβαλε αυτοματα την Ics:)

 

καλημερα ηθελα να σε ρωτησω απλα τοποθετησε το usb με το κινητο στον Η/Υ και σου εκανε την ενημερωση ?

Link to comment
Share on other sites

τελικα ολα καλα και με το Pc companion μου εβαλε αυτοματα την Ics:)

 

Μπορουμε να βαλουμε την 4 Ics μεσω companion επισημα?

Επισης, πως σβηνω τα παντα απο το τηλ για να το παω στην αρχικη κατασταση που ηταν?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Βγαινει η ics στο Pc Companion; Απο πότε;

 

δεν εχει ερθει ακομα επισημα στην ελλαδα για να μπορουμε ολοι να την κανουμε μεσω pc companion μονο απο τους οδηγους των παιδιων εδω μεσα μπορεις να την περασεις εδω...

Link to comment
Share on other sites

Pc companion ή seus

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

 

αν θυμασαι στο ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4078504#post4078504 ανεφερα οτι εχω μεγαλο πρόβλημα με κατανάλωση μπαταρίας. θέλω να κάνω φορματ να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση μήπως και λυθεί το πρόβλημα. νο δοκιμάσω pc companions ή seus? μια επιλογή που έχει το τηλέφωνο ρυθμίσεις -> απόρρητο -> επαναφορά εργ. ρυθμίσεων δεν είναι το ίδο?

 

Καλησπερα!! Χτες το βραδυ το κινητο παρουσιασε το εξης προβλημα... Ενώ το κινητο εβγαλε ειδοποιηση για 15% μπαταρια το επομενο δευτερολεπτο εσβησε απο μπαταρια!! Υπαρχει καποια λογικη εξηγηση γι'αυτο??

 

φίλε και εμένα αυτό συμβαίνει αρκετές φορές.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4078504#post4078504 εδώ είναι το γενικότερο πρόβλημα που έχω.

εσένα η μπαταρία σου πόσο κρατάει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...