Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να ειναι ενεργά η όχι?

 

oxi γτ αμα ειναι ενεργα οποτε βρισκει σημα θα μπαινει 3g και θα σε χρεωνει...οταν το χρειαζεσαι το ανοιγεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν πατάω παρατεταμένα πάνω στα system apps ανοίγει παράθυρο που λέει " manage" και "switch to". Όταν πατάω το "manage" μου βγάζει μήνυμα για αναγκαστική διακοπή της εφαρμογής και κλείνει. Το ίδιο σου κάνει και σένα?

 

Όπα σόρυ., όχι παρατεταμένα απλά πάτα μια φορά επάνω από applied θα το κάνει αμέσως unapplied. Συγνώμη μπερδεύτηκα με άλλο πρόγραμμα.

 

 

 

 

Μια χαρά μου παίζει mp3. Απλά ρώτησα αν έχει κάποιος να προτείνει κανέναν πιο εφετζίδικο, με master control κλπ κλπ

 

Ασε μου μια ημέρα και θα σου βρώ απίστευτο player. Ενόχλησε με με πμ αύριο, μήπως και το ξεχάσω.

Οκ σου βρήκα και κατέβασαν είδη έναν πολύ καλό player στείλε το email σου να το στείλω.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο φιλε?

 

ClockWorkMod recovery. Γινεσαι root και μετα το εγκαθιστας. Ειναι ουσιαστικα ενα μενου που ανοιγει πριν ξεκινησει η φορτωσει του λογισμικου που μεσω αυτου μπορεις να παρεις/επαναφερεις το backup ολης της ρομ σου, να εγκαταστησεις custom rom, να κανεις wipe battery statistics/davnik cache κλπ, να κανεις full wipe (εκαθαριση ολων των προσωπικων δεδομενων(απαραιτητο αν βαλεις custom rom)). Αυτα θυμαμαι τωρα προχειρα..!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιου είδους εφαρμογές όπως ο Advanced Task Cleaner 2.0 που λέει ότι έχει και auto kill list κάνει δουλειά ρε παιδιά? Υποτίθεται ότι το τηλεφωνο μόλις δει τα σκούρα από μόνο του προσπαθει να εξοικονομήσει μνήμη ram. Ο Startup Cleaner Pro μου έκανε δουλειά μετά από επανεκκίνηση
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιου είδους εφαρμογές όπως ο Advanced Task Cleaner 2.0 που λέει ότι έχει και auto kill list κάνει δουλειά ρε παιδιά? Υποτίθεται ότι το τηλεφωνο μόλις δει τα σκούρα από μόνο του προσπαθει να εξοικονομήσει μνήμη ram. Ο Startup Cleaner Pro μου έκανε δουλειά μετά από επανεκκίνηση

 

Καποιοι λενε κανει, καποιοι λενε δεν κανει. Το θεμα ειναι αν θα βολεψει εσενα και δεις διαφορα στο κινητο σου...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιου είδους εφαρμογές όπως ο Advanced Task Cleaner 2.0 που λέει ότι έχει και auto kill list κάνει δουλειά ρε παιδιά? Υποτίθεται ότι το τηλεφωνο μόλις δει τα σκούρα από μόνο του προσπαθει να εξοικονομήσει μνήμη ram. Ο Startup Cleaner Pro μου έκανε δουλειά μετά από επανεκκίνηση

 

Εγγυημένα σου λέω πως κάνει. Για καλύτερο αποτέλεσμα εγκατέστησε και τον advanced task killer pro.Το εχω ξετινάξει και ξεκινάει το πρωί πάντα με πάνω από 150 ελεύθερη RAM και όλη την ημέρα σπάνια πέφτει κάτω από 100.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που βγαζει 5 μερες αυτονομιας μπορει να μου πει ποσες ωρες Προβολη εχει? ευχαριστω.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

σημερα πρωτη φορα αγγιξα τις 5 μερες συνεχομενης λειτουργιας, δεν το κλεινω τα βραδια, αλλα με πολυ μικρη χρηση. Το κινητο ειναι παντα σε gsm και αυτη τη φορα η χρηση του ηταν καμια 15αρια sms, 15min κλησεις και 1+ ωρα internet. Η προβολη του ηταν 5h και 17min. Στους υπολοιπους; Σε αυτη την ξεφορτιση ειχα βαλει το juice defender σε balanced με disable το "screen" απο τις ρυθμισεις του. Το προγραμμα και καλα μου λεει οτι ειχε αποδοση 1,64 τις τελευταιες 48 ωρες. Δεν μπορω να το θεωρω σιγουρο αυτο γιατι εκανα τη μικροτερη χρηση που του εχω κανει 1 μηνα που το εχω αγορασει. Το σιγουρο παντως ειναι οτι κρατει καλα για smartphone η μπαταρια του. widget δεν χρησιμποιω παρα μονο το "εναλλαγη καταστασης".

 

Οσο για τη ram που λετε καποιοι οτι φθανετε να εχετε μονο 50 MB συνεβη και σε μενα αλλα το ειχα πολλες μερες (6) χωρις επανεκκινηση. Καλο ειναι καθε 1-2 μερες να του κανετε μια επανεκκινηση αν το σκαλιζετε γιατι φορτωνει με προγραμματα στη μνημη και δεν κλεινουν αν δεν γονατισει. :lol: Μετα απο 6 μερες συνεχομενη χρηση ειχε φτασει να εχω ελευθερη ram μονο 45 MB και σερνοταν ενω με την επανεκκινηση πηγε στα 170 ΜΒ.

 

Οταν κοιτατε την ελευθερη ram το λετε απο το ρυθμισεις--εφαρμογες-->"υπηρεσιες που εκτελουνται" ή απο καποιο προγραμμα οπως το "Android assistant"; Το ρωταω γιατι πολλες φορες αυτα τα 2 μου δειχνουν διαφορετικη μετρηση και δεν ξερω ποια ειναι η σωστη. Παντα του android assistant ειναι η μικροτερη.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για Φλασάρισμα της 4.0.2.A.0.42 (2.3.4)

 

Προαπαιτούμενο: Εγκατεστημένο το PC Companion

 

1. Κατεβάζουμε το Flashtool από εδώ (συγκεκριμένα εκεί που λέει: Installation -> Flashtool 0.6.7 Full Widnows Edition)

2. Κάνουμε install το exe.

3. Στο 3ο Post εδώ (Firmwares) θα κατεβάσετε το 0.42 :

 

4.0.2.A.0.42
→ file type: Raw generic firmware 
→ notes:thanks to thedr0idboy

 

 

4. Κάνετε extract το zip του firmware και το μεταφέρετε στον Τοπικό Δίσκο (PC) -> Flashtool φάκελο -> Firmwares φάκελο.

5. Μέσα στον Flashtool φάκελο υπάρχει το Flashtool και το Flashtool64... ανάλογα τα Windows που έχουμε τρέχουμε το πρόγραμμα.

6. Aφου έχουμε ενεργοποιήσει το USB Debugging και το Mass Storage (ρυθμίσεις->SE->Connectivity), συνδέουμε το κινητό με το PC.

7. Αφού εμφανιστεί στο Flashtool, το μήνυμα Device Connected θα αποσυνδέσουμε το κινητό και θα το κλείσουμε.

8. Επιλέγουμε το εικονίδιο με την μαύρη αστραπή (στο Flashtool -> ok με το Flashmode τικαρισμένο -> ok

9. Καθώς έχουμε κλειστό το Neo V πατάμε συνεχόμενα το back button και το ξανασυνδέουμε στο PC. Αφήνουμε το back button και το φλασάρισμα ξεκινά αυτόματα.

10. Ακόμα και αν φτάσει στο 100% δεν θα αποσυνδέσετε το κινητό έως ότου μπουτάρει στην οθόνη του Pin. Η διαδικασία μπορεί να κρατήσει μέχρι και δέκα λεπτά.

 

μπορείτε να δείτε Video Tutorial με λίγο διαφορετική κατάληξη όταν η μπάρα φτάσει στο 100%. Σε εμάς το πρόγραμμα στην version που είναι φλασάρει και μπουτάρει μόνο του ενώ στο Video το κάνουμε manually.

 

 

*Δεν είμαι υπεύθυνος για οποιαδήποτε βλάβη της συσκευής σας απο λάθος χειρισμό στη διαδικάσια εγκατάστασης του οδηγού. Χρησιμοποιήστε τον οδηγό με δική σας ευθύνη*

 

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τη ram που λετε καποιοι οτι φθανετε να εχετε μονο 50 MB συνεβη και σε μενα αλλα το ειχα πολλες μερες (6) χωρις επανεκκινηση. Καλο ειναι καθε 1-2 μερες να του κανετε μια επανεκκινηση αν το σκαλιζετε γιατι φορτωνει με προγραμματα στη μνημη και δεν κλεινουν αν δεν γονατισει. :lol: Μετα απο 6 μερες συνεχομενη χρηση ειχε φτασει να εχω ελευθερη ram μονο 45 MB και σερνοταν ενω με την επανεκκινηση πηγε στα 170 ΜΒ.

 

Ισχύει. Μια επανεκκίνηση την χρειάζεται που και που. Φαντάσου σε τι κατάσταση είναι το δικό μου που, εδώ και 41 ημέρες που το έχω στα χέρια μου, δεν έχει κάνει ούτε μια φορά restart :lol: Είμαι περίεργος να δω αν θα κάνει από μόνο του ή αν θα βγει το ανδροϊδές που κρύβει μέσα του και μου ρίξει 1-2 φάπες :ninja:

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν το sony neo v δουλεύει κανονικά χωρίς κλειδώματα κ τέτοια σε cosmote sim?? πήγα σε μια cosmote και μου είπαν ότι κ καλά δουλεύει μονό με vodafone αριθμούς.. κάποιος που να το λειτουργεί με όχι vodafone αριθμό??? Επίσης αναζήτηση με κριτήρια για αγορά κινητού μπορώ να κάνω κάπου στο site??? Ψάχνω να αγοράσω κινητό. Και pm θα με βοηθούσε..sorry για το μεγάλο post.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν το sony neo v δουλεύει κανονικά χωρίς κλειδώματα κ τέτοια σε cosmote sim?? πήγα σε μια cosmote και μου είπαν ότι κ καλά δουλεύει μονό με vodafone αριθμούς.. κάποιος που να το λειτουργεί με όχι vodafone αριθμό??? Επίσης αναζήτηση με κριτήρια για αγορά κινητού μπορώ να κάνω κάπου στο site??? Ψάχνω να αγοράσω κινητό. Και pm θα με βοηθούσε..sorry για το μεγάλο post.

 

εε τι θα σου πουν στην cosmote; :lol: Το κινητο δεν ειναι κλειδωμενο και δεν εχει καμια σχεση με τη vodafone πχ. σηματα κλπ. Απλα το πουλαει και η vodafone. Δουλευει με οποιαδηποτε sim. Μεχρι τα 200€ ειναι βασιλιας στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

σημερα πρωτη φορα αγγιξα τις 5 μερες συνεχομενης λειτουργιας, δεν το κλεινω τα βραδια, αλλα με πολυ μικρη χρηση. Το κινητο ειναι παντα σε gsm και αυτη τη φορα η χρηση του ηταν καμια 15αρια sms, 15min κλησεις και 1+ ωρα internet. Η προβολη του ηταν 5h και 17min. Στους υπολοιπους; Σε αυτη την ξεφορτιση ειχα βαλει το juice defender σε balanced με disable το "screen" απο τις ρυθμισεις του. Το προγραμμα και καλα μου λεει οτι ειχε αποδοση 1,64 τις τελευταιες 48 ωρες. Δεν μπορω να το θεωρω σιγουρο αυτο γιατι εκανα τη μικροτερη χρηση που του εχω κανει 1 μηνα που το εχω αγορασει. Το σιγουρο παντως ειναι οτι κρατει καλα για smartphone η μπαταρια του. widget δεν χρησιμποιω παρα μονο το "εναλλαγη καταστασης".

 

Σε ευχαριστω για την απνατηση αλλα μηπως κανεις καποιο λαθος φιλε μου για την προβολη? Μου φαινεται εξωφρενικο νουμερο οι 5 ωρες για 5 μερες αυτονομια!:!: Ειναι περιεργο να εχεις περιπου 1 ωρα ιντερνετ 15 sms και 15 λεπτα κλησεις αλλα η οθονη να ειναι αναμενη συνολικα 5 ωρες. :p

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις σχετικά με το streaming με WiFi.

 

1η. Πως συνδέεται σε Lan Mode το BS lite με το σκληρό στο δίκτυο; Έχω δοκιμάσει ότι ip βλέπω στο router και τίποτα. Πάντα μου βγάζει "Error" μετά από ένα σύντομο "Getting file list".

2η. Χρησιμοποιώντας το File Expert>Networks>Windows/Samba κλπ. Βρίσκω το σκληρό(μετά από search που κάνει η εφαρμογή) που θέλω στο δίκτυο μου αλλά μόλις επιλέξω ένα media αρχείο, ανοίγει browser για download, σαν να χρησιμοποιώ FTP πχ. Τα αρχεία της sd τα αναπάραγει κανονικότατα με το ανάλογο app. Την IP του server που "βλέπει" ο File Expert, δίνω και στο BSlite.

 

Τι ακριβώς δεν κάνω σωστά;

----ανανέωση 10:23-----

Τελικά το κατάφερα!

Δοκίμασα από την αρχή όλες τις IP(Allocated Address), anonymous, και μπήκε!

Βλέπει τα πάντα(media) στους σκληρούς. Απαιτεί όμως "SW decoding over LAN", οπότε μην περιμένετε πολλά για .mkv και υψηλής ανάλυσης βιντεάκια, σε μένα τουλάχιστον δεν εμφανίζονται σωστά(frames dropped, audio out of sync κλπ). Παίζει όμως μια χαρά τα .mp4,. avi, .flv, .wmv κλπ. εννοείται και με τους υπότιτλους εφόσον υπάρχουν στον φάκελο.

Φυσικά η μεγάλη ευκολία είναι ότι βλέπει όλα τα mp3 & τα .FLAC/.APE!!!(στην δική μου περίπτωση ένα 500άρη εξωτερικό), και τα αναπαράγει τέλεια!!! Προφανώς με σύνδεση HDMI γίνεται πρακτικά ένας media streamer σε μεγάλη οθόνη.

-------------11:58

Για την σωστή αναπαραγωγή .mkv μέσω LAN, "πατήστε και κρατήστε" επάνω στο όνομα του αρχείου και από το αναδυόμενο μενού επιλέξτε HW acceleration, Τέλειο!!!!

Edited by lupusunicus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: το κολπάκι που κάναμε για να απενεργοποιήσουμε τον proximity sensor με τον root explorer για την φωτεινότητα της οθόνης τι ακριβώς έκανε? απενεργοποίησε τον αισθητήρα τελείως ή μόνο τον έλεγχο της φωτεινότητας?

αν εγκαταστήσουμε μια εφαρμογή όπως αυτή https://market.android.com/details?id=shutupphone.main&feature=search_result θα δουλέψει?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν το sony neo v δουλεύει κανονικά χωρίς κλειδώματα κ τέτοια σε cosmote sim?? πήγα σε μια cosmote και μου είπαν ότι κ καλά δουλεύει μονό με vodafone αριθμούς.. κάποιος που να το λειτουργεί με όχι vodafone αριθμό??? Επίσης αναζήτηση με κριτήρια για αγορά κινητού μπορώ να κάνω κάπου στο site??? Ψάχνω να αγοράσω κινητό. Και pm θα με βοηθούσε..sorry για το μεγάλο post.

 

WOW!!!! μιλάμε για epic ψέμα!!! το κινητό είναι ξεκλείδωτο και ελεύθερο. απλά όπως σου είπανε και πριο πριν, το πουλάει η vodafone με την προσφορά αυτή (200€)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν το sony neo v δουλεύει κανονικά χωρίς κλειδώματα κ τέτοια σε cosmote sim?? πήγα σε μια cosmote και μου είπαν ότι κ καλά δουλεύει μονό με vodafone αριθμούς.. κάποιος που να το λειτουργεί με όχι vodafone αριθμό??? Επίσης αναζήτηση με κριτήρια για αγορά κινητού μπορώ να κάνω κάπου στο site??? Ψάχνω να αγοράσω κινητό. Και pm θα με βοηθούσε..sorry για το μεγάλο post.

 

cosmote εχω και δουλεύει κανονικά το κινητό...

βλακείες σου λένε....

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για Power Widget Menu στη Notification Bar

 

http://img839.imageshack.us/img839/8352/42b24c9d51cd0143d0752f6.jpg

 

1. Κατεβάζετε από εδώ εκεί που λέει: Here are download links for Ultra, or UltraTrans. (1 από τα 2 zip)

2. Κάνετε extract το zip και πετάτε χύμα στην sdcard τα 2 αρχεία.

3. Mε root explorer πηγαίνουμε system/app/ folder -> βρίσκουμε το SystemUI.apk και πατώντας παρατεταμένα πάνω του το κάνουμε copy μέσα σε έναν φάκελο στην sdcard μας. (για να γίνει το copy πάνω δεξιά πρέπει να γράφει Mount R/W... αν όχι επιλέγουμε το Mount R/O και το γυρνάει σε R/W).

4. Στη συνέχεια κάνουμε copy το SystemUI.apk (είναι 1 από τα 2 αρχεία που πετάξαμε χύμα στην sdcard) από την sdcard στο system/ folder. Εκεί πατώντας παρατεταμένα πάνω του επιλέγουμε Permissions και τα αλλάζουμε σε rw-r-r (δλδ στην πρώτη γραμμή τικάρουμε τα 2 πρώτα κουτάκια και στις άλλες δυο μόνο τα 2 πρώτα... την τελευταία γραμμή την αφήνουμε όπως έχει).

5. Aφού αλλάξαμε τα Permissions πατάμε πάλι πάνω του παρατεταμένα και επιλέγουμε Move στο system/app/ όπου θα αντικαταστήσει το original SystemUI.apk

6. Πηγαίνουμε στην sdcard και κάνουμε απλό install το δεύτερο αρχείο του zip που πετάξαμε χύμα στην sdcard (QuickPanelSettings.apk).

7. Reboot και είμαστε έτοιμοι. Πλέον έχουμε by default διάφορα εικονίδια στη Notification Bar τα οποία μπορουμε να διαχειριστούμε μέσω της εφαρμογής που κάναμε το απλό install του apk.

 

Υ.Γ. Δουλεύει στις εξής ROM: 4.0.1.A.0.283 / 4.0.2.A.0.42 / 4.0.2.A.0.58

 

*Δεν είμαι υπεύθυνος για οποιαδήποτε βλάβη της συσκευής σας απο λάθος χειρισμό στη διαδικάσια εγκατάστασης του οδηγού. Χρησιμοποιήστε τον οδηγό με δική σας ευθύνη*

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: το κολπάκι που κάναμε για να απενεργοποιήσουμε τον proximity sensor με τον root explorer για την φωτεινότητα της οθόνης τι ακριβώς έκανε? απενεργοποίησε τον αισθητήρα τελείως ή μόνο τον έλεγχο της φωτεινότητας?

αν εγκαταστήσουμε μια εφαρμογή όπως αυτή https://market.android.com/details?id=shutupphone.main&feature=search_result θα δουλέψει?

 

Άλλο proximity sensor και άλλο ο light sensor. Αυτή η εφαρμογή που ποσταρες ουδεμία σχέση βλέπω να έχει με τον φωτισμό. Αν θέλεις ένα app γι' αυτήν τη δουλειά, δοκίμασε αυτό.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, αν καποιος γνωριζει θα θελα μια συμβουλη. Ενας φιλος μου εσπασε το μπροστινο τζαμι, πηγε το κινητο στην voda οπου το αγορασε και μετα απο καμια δεκαρια ημερες αφου το εστειλαν στην se του απαντησαν οτι δεν υπαρχει τζαμι και πρεπει να παρει καινουριο κινητο. Ψαχνωντας λιγακι στο ebay βρηκαμε αυτο το μπροστα τζαμι, http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270866403027 το οποιο ομως λεει ειναι για το μοντελο mt15, ενω το neo v ειναι το mt11, αλλα απ οτι ειδα τα κινητα δεν εχυν καμια αλλη διαφορα περαν της καμερας, και απ οτι βλεπω στην φωτο το τζαμακι και η καλωδιοταινια ειναι ιδια με αυτο του φιλου μου. Θα παιξει λετε το συγκεκριμενο η τζαμπα θα το αγορασει;

Σε επικοινωνια με την se δεν ηξεραν να απαντησουν αν ταιριαζει το ενα στο αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για Power Widget Menu στη Notification Bar

 

http://img839.imageshack.us/img839/8352/42b24c9d51cd0143d0752f6.jpg

 

Άραγε τίθεται ζήτημα αν αυτό είναι πιο ελαφρύ ή πιο βαρύ από τα μανίσια widgetάκια του κινητού;

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απνατηση αλλα μηπως κανεις καποιο λαθος φιλε μου για την προβολη? Μου φαινεται εξωφρενικο νουμερο οι 5 ωρες για 5 μερες αυτονομια!:!: Ειναι περιεργο να εχεις περιπου 1 ωρα ιντερνετ 15 sms και 15 λεπτα κλησεις αλλα η οθονη να ειναι αναμενη συνολικα 5 ωρες. :p

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

οχι το τσεκαρα. 5 ωρες και 17 λεπτα. :p Το 1 ωρα internet το ειπα για το wifi και το browser. Τις υπολοιπες ωρες ειχα ανοιξει και πειραματιζομουν με καποιες εφαρμογες, οχι βαριες, που ειχα βαλει προσφατα. Γενικα και με 2-2.5 μερες αναμονη μου βγαζει 6,5 ωρες προβολη Εχω δει και 7 ωρες. Με τις 5 μερες αναμονη οντως εβγαλε αρκετες ωρες προβολη. Δεν ξερω ακομα αν βοηθησε το juice defender γιατι ηταν η πρωτη εκφορτιση που το χρησιμοποιησα. Θα δω και στις επομενες.

Link to comment
Share on other sites

Πιο βαρη δεν ξερω αν θα ειναι, αλλα η διαδικασια ειναι αρκετη για ενα widgetaki, το οποιο κανει κατι που υπαρχουν απειρα στο μαρκετ!!!

 

Φιλικα παντα :)

 

διαφωνω ειναι πολυ καλυτερα να τα εχεις στην μπαρα αντικαθιστει το μαμισιο και δεν τρεχει ακομα ενα προγραμμα στο background και αυτο και το powernotification που το ειχατε παρει απο την samsung θεωρω οτι στην μπαρα πρεπει να υπαρχουν. το μοναδικο προγραμμα εμενα που με βολεψε ειναι το widgetsoid αλλα και παλι τρωει πορους και εχει επιπλεον widget που εμφανιζεται αν το πατησεις .ειναι μερικες φορες κουραστικο sorry για off topic

Link to comment
Share on other sites

οχι το τσεκαρα. 5 ωρες και 17 λεπτα. :p Το 1 ωρα internet το ειπα για το wifi και το browser. Τις υπολοιπες ωρες ειχα ανοιξει και πειραματιζομουν με καποιες εφαρμογες, οχι βαριες, που ειχα βαλει προσφατα. Γενικα και με 2-2.5 μερες αναμονη μου βγαζει 6,5 ωρες προβολη Εχω δει και 7 ωρες. Με τις 5 μερες αναμονη οντως εβγαλε αρκετες ωρες προβολη. Δεν ξερω ακομα αν βοηθησε το juice defender γιατι ηταν η πρωτη εκφορτιση που το χρησιμοποιησα. Θα δω και στις επομενες.

Δε τα πολυ εμπιστευομαι αυτα τα προγραμματα αλλα το εβαλα να το δοκιμασω τελικα :p Πολυ καλη αυτονομια παντως για smartphone με android! Thanks για τις απαντησεις :)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...