Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά 2 πράγματα έχω να πω για το κινητό:

1) Η κατασκευή του δεν είναι πολύ καλή. Πολύ τρίξιμο στο πλαϊνό μέρος μου έχει σπάσει τα νεύρα.

2) Η βιντεοκάμερα του δεν με εντυπωσίασε. Δεν είναι τόσο καλή για 720p.

 

Να ρωτήσω κάτι: Γιατί το κινητό λέει ότι έχει κάρτα μνήμης 1,8GB και όταν ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ έλεγε κοντά στο 1?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δικό μου προσπαθώ να του τρίξω και δεν μπορώ.. Δεν τρίζει τίποτα.. ουτε αριστερά ουτε δεξια το ασημένιο κάλυμμα.

Η καμερα φυσικά με το wildfire είναι μέρα με την νύχτα. Φυσικά σε σκοτεινές καταστάσεις οπωσδήποτε θα χάνει δεν έχει και τους τεράστιους φακους της Dslr μου αλλά είμαι απόλυτα ικανοποιημενος. Κανα προγραμματάκι παίζει αντίστοιχο με του Iphone το photo streaming του icloud? Να βγάζεις φωτο και video δηλαδή και αυτόματα όταν είσαι συνδεμενος με wifi ή και με δίκτυο κινητής να σου περνάνε αυτόματα οι φωτο και τα video στο σπίτι σου.??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή υπάρχει περίπτωση να βρώ ένα Νeo V αλλά sim-locked στην T-MOBILE.Υπάρχει κάποιος να το κάνουμε unlock????

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή υπάρχει περίπτωση να βρώ ένα Νeo V αλλά sim-locked στην T-MOBILE.Υπάρχει κάποιος να το κάνουμε unlock????

 

νομιζω υπαρχει στο ιντερνετ σαιτ που γραφεις το imei του τηλεφωνου και το ξεκλειδωνει πληρωνεις ελαχιστα εαν πληρωνεις κιολας νομιζω ειναι free βρηκα κατι εδω βαλε στοιχια του τηλεφωνου εκει δεξια που λεει unlock phone now http://www.globalunlock.com/phones/unlock-imei/

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου προσπαθώ να του τρίξω και δεν μπορώ.. Δεν τρίζει τίποτα.. ουτε αριστερά ουτε δεξια το ασημένιο κάλυμμα.

Η καμερα φυσικά με το wildfire είναι μέρα με την νύχτα. Φυσικά σε σκοτεινές καταστάσεις οπωσδήποτε θα χάνει δεν έχει και τους τεράστιους φακους της Dslr μου αλλά είμαι απόλυτα ικανοποιημενος. Κανα προγραμματάκι παίζει αντίστοιχο με του Iphone το photo streaming του icloud? Να βγάζεις φωτο και video δηλαδή και αυτόματα όταν είσαι συνδεμενος με wifi ή και με δίκτυο κινητής να σου περνάνε αυτόματα οι φωτο και τα video στο σπίτι σου.??

 

drobbox:http://www.dropbox.com/ για το pc και αντιστοιχα απο μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 πράγματα έχω να πω για το κινητό:

1) Η κατασκευή του δεν είναι πολύ καλή. Πολύ τρίξιμο στο πλαϊνό μέρος μου έχει σπάσει τα νεύρα.

2) Η βιντεοκάμερα του δεν με εντυπωσίασε. Δεν είναι τόσο καλή για 720p.

 

Να ρωτήσω κάτι: Γιατί το κινητό λέει ότι έχει κάρτα μνήμης 1,8GB και όταν ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ έλεγε κοντά στο 1?

και στο δικο μου λεει 0,91 GB ελέυθερος χωρος στην καρτα... τα υπολοιπα 0,9 που χρησιμοποιουνται??? αν και μαλλον θα παρω καμια καρτα 8GB γιατι με 0,9 δεν παμε πουθενα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σημερα το παρηγγειλα και εγω απο το site της vodafone!!Ειχα σχετικα καλη επιδοτηση και σε συνδυασμο με 18μηνο μου βγηκε 15,60 ευρω!Το ψαξα και για κανενα high-end κινητο αλλα βγαιναν ολα απο 150 και πανω και δεν πολυψηνομουνα...Μεχρι τελευταια στιγμη περιμενα τη wind να μου κανει αντιπροταση για το X5 pro αλλα κατω απο 100 δεν πεφταν με τπτ οποτε NEO V και με τη βουλα!Αντε μεγεια μου!!Και οταν ερθει να μαστε καλα να το σκαλιζουμε!
Link to comment
Share on other sites

αν δεν τραβει καλο βιντεο Μπορειτε με lgcamera (ψαξτε στο market) να φτασετε το bitrate στο οριο.Τα 6000kbps ειναι πολυ λιγα για 720P

δοκιμαστε στα 10 -14

 

αν δεν τραβει καλο βιντεο Μπορειτε με lgcamera (ψαξτε στο market) να φτασετε το bitrate στο οριο.Τα 6000kbps ειναι πολυ λιγα για 720P

δοκιμαστε στα 10 -14

http://www.youtube.com/watch?v=W34HEKXA0eU

Επειδη αυτη η καρτα που ερχετε με τι συσκευασια Mαλλον ειναι class2 τοτε μπορει να εχετε προβλημα, αν και θεωρητικα σηκωνει μεχρι 2.5mb/s write

Δηλαδη τα 12000 kbps ειναι περιπου 1.5mb/s

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σημερα το παρηγγειλα και εγω απο το site της vodafone!!Ειχα σχετικα καλη επιδοτηση και σε συνδυασμο με 18μηνο μου βγηκε 15,60 ευρω!Το ψαξα και για κανενα high-end κινητο αλλα βγαιναν ολα απο 150 και πανω και δεν πολυψηνομουνα...Μεχρι τελευταια στιγμη περιμενα τη wind να μου κανει αντιπροταση για το X5 pro αλλα κατω απο 100 δεν πεφταν με τπτ οποτε NEO V και με τη βουλα!Αντε μεγεια μου!!Και οταν ερθει να μαστε καλα να το σκαλιζουμε!

 

Για μένα neo V καλύτερη επιλογή φίλε μου. Έχει την έξοδο hdmi του είναι και sony ericsson έχει ελάχιστα καλύτερη ανάλυση, περισσότερα ppi και 2η κάμερα

 

 

Έχω το ίδιο mouse. Χαχαχα

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα στη δημιουργία λογαριασμού google; Του περνάω user name και password από το gmail μου και μου βγάζει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτό το διακομιστή". Του έκανα αναβάθμιση αλλά συνεχίζει.

 

Έχει καμιά ιδέα κανείς ή να του τραβήξω ένα SEUS να στρώσει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για πλοήγηση ποιο θεωρείτε το καλύτερο με πληρωμή πρόγραμμα για neo V; Κάπουα προγράμματα ειναι για μικρές και κάποια για μεγάλες οθόνες απο τι έχω καταλάβει. Σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Για πλοήγηση ποιο θεωρείτε το καλύτερο με πληρωμή πρόγραμμα για neo V; Κάπουα προγράμματα ειναι για μικρές και κάποια για μεγάλες οθόνες απο τι έχω καταλάβει. Σωστά;

 

Θα σου πρότεινα το destinator. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά είναι απ' τα κορυφαία

Edited by zxr
Παράνομο λογισμικό
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

φιλε το εχω βγαλει 2-3 φορες.και παλι το κανει.τι χρωμα ειναι το δικο σου?

 

Το δικό μου είναι λευκό.

Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το destinator. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά είναι απ' τα κορυφαία

 

Οκ...θα το ψάξω. Για το Sygic και το iGo τι λετε; Εδω που το συζητάνε διαβάζω καλά λόγια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα στη δημιουργία λογαριασμού google; Του περνάω user name και password από το gmail μου και μου βγάζει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτό το διακομιστή". Του έκανα αναβάθμιση αλλά συνεχίζει.

 

Έχει καμιά ιδέα κανείς ή να του τραβήξω ένα SEUS να στρώσει;

 

εχεις κανει στο λογαριασμο google τα 2βηματα ασφαλειας??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ...θα το ψάξω. Για το Sygic και το iGo τι λετε; Εδω που το συζητάνε διαβάζω καλά λόγια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Έχεις pm.....

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα στη δημιουργία λογαριασμού google; Του περνάω user name και password από το gmail μου και μου βγάζει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτό το διακομιστή". Του έκανα αναβάθμιση αλλά συνεχίζει.

 

Έχει καμιά ιδέα κανείς ή να του τραβήξω ένα SEUS να στρώσει;

 

καμια φορα σκαλωνει ο λογαριασμος.το βγαζει πολυ συχνα και σε διαφορετικα μοντελα.θυμαμαι αυτο το προβλημα επαιζε συχνα και στο χ10 μινι.μετα απο λιγο μπορει να στρωσει μονο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα και εγω σε λιγο θα το παω για αντικατασταση!ευτυχως ειχαν ενα διαθεσιμο και τους ειπα να το κρατησουν,οποτε θα γινει αμεσα αντικατασταση!

 

Το πηγα τελικα αν και με παιδεψαν λιγο (για καποιους μπορει και πολυ :p). Αρχικά στο μαγαζι της γειτονιας μου μου ειπαν να παρω πρωτα την εξυπ. πελατων και μετα να παω απο εκει (γιατι λεει δε το αγωρασα από αυτους αλλα απο το site {αν συνεχισετε ετσι εκει στο μαγαζι του ζωγραφου θα κλεισετε οπως και η wind απεναντι, έφυγαν αρκετοι εξαλοι πελατες σας ώση ωρα ήμουν εκει} ). Για να μη μακρηγορώ περιμενω απαντηση βεβαια αλλα θα μου γινει αντικατασταση μεσα στην εβδομαδα, αλλα δε πρεπει να το χρησιμοποιήσω άλλο για να μη γράψει άλλες ώρες χρησης/ομιλιας!

 

Το θεμα που ειχα και παιδευτικα ηταν οτι επρεπε να το πάω σε ιδιόκτητο μαγαζι vodafone και οχι συνεργατη-franschise (γιατι το αγόρασα απο τη σελιδα). Απο τα 3 που μου πρότειναν τα δυο δεν ήταν πλέον ιδιόκτητα εχουν αλλαξει ιδιοκτησια εδώ και σχεδον ενα χρονο και ακομα δε το εχουν παρει χαμπαρι στα κεντρικα :blink:

 

Να δουμε και ποσες μερες θα κανουν να το παραλαβουν στο μαγαζι περιμενουν στις επομενες μερες ειπαν (καταστημα Αμπελόκηπων στην Κηφισίας).

Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

Οκ...θα το ψάξω. Για το Sygic και το iGo τι λετε; Εδω που το συζητάνε διαβάζω καλά λόγια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

To Sygic Aura είναι φανταστικό. Απλά άπαιχτο. Το igo είναι πολύ απλό και minimal.

Το μόνο κακό του sygic είναι ότι είνια βαρύ.

 

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα στη δημιουργία λογαριασμού google; Του περνάω user name και password από το gmail μου και μου βγάζει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτό το διακομιστή". Του έκανα αναβάθμιση αλλά συνεχίζει.

 

Έχει καμιά ιδέα κανείς ή να του τραβήξω ένα SEUS να στρώσει;

 

Και εγώ αυτό που λέει ο φίλος έχω διαβάσει στο δίκτυο παλιότερα. Προσπαθείς ξανά αργότερα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

για αυτο ειμαι της αποψης οσοι δεν επωφελειστε απο καποια εκπτωση ή επιδοτηση μεσω site,να παιρνετε σβαρνα τα καταστηματα ή να παιρνετε τηλεφωνα ωστε 1)να το κλεινετε και να το αγοραζετε αμεσα.2)να το ανοιγετε επιτοπου!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Sygic Aura είναι φανταστικό. Απλά άπαιχτο. Το igo είναι πολύ απλό και minimal.

Το μόνο κακό του sygic είναι ότι είνια βαρύ.

 

Σε ευχαριστώ. θα δοκιμάσω και τα δυο και ανεβάσω εντυπώσεις. Οταν μου επιστρέψουν το τηλέφωνο που το έχω στείλει για αντικατάσταση λόγω επανεκκινήσεων.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα προχτές και έχει ένα κοκκο σκόνης στο εσωτερικό μέρος της LCD. (εμφανισιακά ειναι σαν να έχει 'ενα λευκό Pixel ενεργό όλη την ώρα)

Δεν θέλω να το κάνουν επισκευή γιατί θα μου βγάλουν το screen protector και θα την γεμισουν δακτυλιες την οθόνη..

Δικαιούμαι ΔΟΑ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

να κανω μια ερωτηση και εγω με την σειρα μου.

Στις ρυθμισεις του ιντερνετ εχω αποθηκευσει μια αρχικη σελιδα, αλλα οταν μπαινω στο ιντερνετ μου ξεκιναει απο εκει που το ειχα κλεισει! υπαρχει κανενας τροπος να ξεκιναει απο την αρχικη? μηπως δεν το κλεινω σωστα το ιντερνετ και το αφηνω να τρεχει...

 

Προφανως δεν το κλεινεις . Τι πατας για να βγεις απο το ιντερνετ

 

@zxr

 

Υπαρχει τελικα ρυθμιση ευαισθησιας ή ιστοριες του πωλητη ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τελικα ρυθμιση ευαισθησιας ή ιστοριες του πωλητη ?

 

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο σε κινητά με capacitive οθόνες, είναι ήδη υπερευαίσθητες

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο σε κινητά με capacitive οθόνες, είναι ήδη υπερευαίσθητες

 

ε ναι ρε παιδια...

μα καλα υπαρχει ακομα και τωρα ανθρωπος που θα ρωτησει τον πωλητη για κατι που αφορα το κινητο πριν το παρει??:worry::confused::wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...