Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε να βαλεις miui rom και θα παθεις πλακα...μιλαμε για "ακαριαιες"ταχυτητες σε οτι εργασιες να κανεις,

οτι και να εχεις ανοιχτο,παντα η ελευθερη μνημη θα ειναι πανω απο 180.Διαχειρηση μνημης σαν το iphone.

Εχω περασει στο κινητο μου ολη την "κοινοτητα" developer(μιλαω για roms) σαν τις miui roms καμια.

οσο για την δυναμη και την σταθεροτητα του σηματος wifi...ουτε λαπτοπ!!! να ηταν

 

δεν τις αλλαζω με τιποτα!!!

 

Cδώσε κάνα λινκ φίλε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δοκιμασε να βαλεις miui rom και θα παθεις πλακα...μιλαμε για "ακαριαιες"ταχυτητες σε οτι εργασιες να κανεις,

οτι και να εχεις ανοιχτο,παντα η ελευθερη μνημη θα ειναι πανω απο 180.Διαχειρηση μνημης σαν το iphone.

Εχω περασει στο κινητο μου ολη την "κοινοτητα" developer(μιλαω για roms) σαν τις miui roms καμια.

οσο για την δυναμη και την σταθεροτητα του σηματος wifi...ουτε λαπτοπ!!! να ηταν

 

δεν τις αλλαζω με τιποτα!!!

Δεν έχεις άδικο αλλά η 5 του πέφτει λίγο βαριά

Ηδη χρησιμοποιώ την 4 κανά δυο μέρες και μου αρέσει πολύ.

πέφτει σε bootloop?

 

Cδώσε κάνα λινκ φίλε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553585

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για το πρόβλημα της μπαταρίας

(α) έκανα ένα hard reset

(β) φόρτισα 8 ώρες με τον ΟΕΜ φορτιστή

 

και τα πράγματα βελτιώθηκαν πολύ! Κρατάει μια μέρα με φουλ χρήση!

 

Πάντως πριν τη φόρτιση, δειτε διάγραμμα κατανάλωσης. Τραγικό.... Σημείωση: Η κατανάλωση αυτή ήταν και με το κινητό να μην χρησιμοποιείται :P :P ....

 

http://s8.postimg.org/6cm4ziib9/Screenshot_2013_04_14_22_55_21.png

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να την βαλω η μπα;

 

Επισης πως παει απο μπαταρια;

 

Θα μοιάζεις αρκετά με...iphone,

Το ui μου αρέσει πάρα πολύ

Εχει πολλά κολπάκια μέσα και γενικά έχει και πολλούς ορκισμένους οπαδούς...

Μέχρι στιγμής σταθερότατη στην κάμερα χρησιμοποιέι τη μαμά εφαρμογή της sony,

από μπαταρία μια χαρά τη βρίσκω αν και σε αυτό καλύτερα να σου πεί ο φίλος πιο πάνω

γιατί εγώ ακόμη σεν έχω κλείσει δύο 24αωρα που είναι βασικό για οποιαδήποτε ρομ.

Αν πάρεις ένα backup πέρασέ τη εγώ με suave kernel μια χαρά μου έχει κάτσει κάθε ώρα

μου αρέσει πιο πολύ και αν περάσει τα τεστ μου μπορεί και να την κρατήσω.

Πάντως είναι η πιο ιδιαίτερη rom που έχω βάλει μέχρι σήμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα μοιάζεις αρκετά με...iphone,

Το ui μου αρέσει πάρα πολύ

Εχει πολλά κολπάκια μέσα και γενικά έχει και πολλούς ορκισμένους οπαδούς...

Μέχρι στιγμής σταθερότατη στην κάμερα χρησιμοποιέι τη μαμά εφαρμογή της sony,

από μπαταρία μια χαρά τη βρίσκω αν και σε αυτό καλύτερα να σου πεί ο φίλος πιο πάνω

γιατί εγώ ακόμη σεν έχω κλείσει δύο 24αωρα που είναι βασικό για οποιαδήποτε ρομ.

Αν πάρεις ένα backup πέρασέ τη εγώ με suave kernel μια χαρά μου έχει κάτσει κάθε ώρα

μου αρέσει πιο πολύ και αν περάσει τα τεστ μου μπορεί και να την κρατήσω.

Πάντως είναι η πιο ιδιαίτερη rom που έχω βάλει μέχρι σήμερα!!!

 

Αύριο θα ανεβάσει καινούρια έκδοση ο μάγκας; Καλά καταλαβαίνω;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βαλεις miui rom και θα παθεις πλακα...μιλαμε για "ακαριαιες"ταχυτητες σε οτι εργασιες να κανεις,

οτι και να εχεις ανοιχτο,παντα η ελευθερη μνημη θα ειναι πανω απο 180.Διαχειρηση μνημης σαν το iphone.

Εχω περασει στο κινητο μου ολη την "κοινοτητα" developer(μιλαω για roms) σαν τις miui roms καμια.

οσο για την δυναμη και την σταθεροτητα του σηματος wifi...ουτε λαπτοπ!!! να ηταν

 

δεν τις αλλαζω με τιποτα!!!

Τα gapps πότε τα φλασάρω; γιατί δεν αναφέρει κάτι στις οδηγίες, ή μήπως δεν χρειάζεται;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω μια ερώτηση κι εγώ:

με ποια rom/kernel/app μπορώ να βλέπω τους τίτλους των τραγουδιών στο mw600; Ή δεν μπορώ; Διαβάζω πως στα Xperia V και Z οι τίτλοι εμφανίζονται κανονικά.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βαλεις miui rom και θα παθεις πλακα...μιλαμε για "ακαριαιες"ταχυτητες σε οτι εργασιες να κανεις,

οτι και να εχεις ανοιχτο,παντα η ελευθερη μνημη θα ειναι πανω απο 180.Διαχειρηση μνημης σαν το iphone.

Εχω περασει στο κινητο μου ολη την "κοινοτητα" developer(μιλαω για roms) σαν τις miui roms καμια.

οσο για την δυναμη και την σταθεροτητα του σηματος wifi...ουτε λαπτοπ!!! να ηταν

 

δεν τις αλλαζω με τιποτα!!!

 

Ok φιλε Τακη θα την δοκιμασω τοτε!!

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο αλλά η 5 του πέφτει λίγο βαριά

Ηδη χρησιμοποιώ την 4 κανά δυο μέρες και μου αρέσει πολύ.

πέφτει σε bootloop?

 

φιλε μου κακα τα ψεματα το τηλεφωνακι μας δουλευει τελεια μονο με gb rom η οσες ειναι βασισμενες σε αυτη.

οι ics και jb καπως τις παλευει,αλλα με λαγκαρισματα και κολληματα διαφορα.

παραδειγμα...ανοιξε να ακους ραδιο(tunein),βαλτο να κατεβαζεις κατι(appstore) και να βλεπεις φωτο συγχρονως να δεις πως

θα καθυστερει,λαγκαρει και πως θα "κρεμαει".

βεβαια καποιους δεν τους πειραζει και το θυσιαζουν μπροστα στην εμφανιση και γενικα στο καινουργιο ui(μαγκια τους)

...εγω επειδη ειχα βαρεθει την μαμα gb ρομ περασα την miui rom(βασισμενη παντα σε gb) και σωθηκα και απο πλευρας

ταχυτητας-διαχειρηση μνημης-σημα wifi!!! αλλα και απο εμφανιση,μιας και ειναι το κατι διαφορετικο απο τους εκατομμυρια

χρηστες με το κλασικο android ui

και κατι αλλο που ξεχασα να πω που ισως να το ξερετε,πολυ σημαντικο ρολο σε ολη την σωστη λειτουργια ενος τηλεφωνου

παιζει ο σωστος-καλος kernel.

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα βγει η ULTIMATE HD 4.0

Smooth Scrolling is implemented aswell as 2G/3G Fix, Led Fix, Movies Fix and Oom Fixes συμφωνα με τον δημιουργο της

αναμενομεν λοιπον γιατι μεχρι τωρα απο οσες δοκιμασα ειναι η καλυτερη και πιο σταθερη

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες η MIUIv4 υποστηρίζει 160 χαρακτηρες στα μηνύματα ή πρέπει να το πειράξουμε εμείς? Επίσης να βάλουμε το multilang ή έχει ήδη ελληνικά απο την μαμά του? Το Gapps εννοεί τα Google applications? Δείχνει υποσχόμενη rom. Θα την δοκιμάσω αλλά έχω βολευτεί μια χαρά με την viper 5 ως τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λέω να την δοκιμάσω. Τελικά θα βγάλει νέα έκδοση αύριο ή λάθος κατάλαβα;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κακα τα ψεματα το τηλεφωνακι μας δουλευει τελεια μονο με gb rom η οσες ειναι βασισμενες σε αυτη.

οι ics και jb καπως τις παλευει,αλλα με λαγκαρισματα και κολληματα διαφορα.

παραδειγμα...ανοιξε να ακους ραδιο(tunein),βαλτο να κατεβαζεις κατι(appstore) και να βλεπεις φωτο συγχρονως να δεις πως

θα καθυστερει,λαγκαρει και πως θα "κρεμαει".

βεβαια καποιους δεν τους πειραζει και το θυσιαζουν μπροστα στην εμφανιση και γενικα στο καινουργιο ui(μαγκια τους)

...εγω επειδη ειχα βαρεθει την μαμα gb ρομ περασα την miui rom(βασισμενη παντα σε gb) και σωθηκα και απο πλευρας

ταχυτητας-διαχειρηση μνημης-σημα wifi!!! αλλα και απο εμφανιση,μιας και ειναι το κατι διαφορετικο απο τους εκατομμυρια

χρηστες με το κλασικο android ui

και κατι αλλο που ξεχασα να πω που ισως να το ξερετε,πολυ σημαντικο ρολο σε ολη την σωστη λειτουργια ενος τηλεφωνου

παιζει ο σωστος-καλος kernel.

 

Έχεις link για την Miui βασισμένη σε gb και για τον kernel;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις link για την Miui βασισμένη σε gb και για τον kernel;

 

http://d-h.st/users/maxworks/?fld_id=5718#files (για ρομ)

 

http://d-h.st/users/maxworks/?fld_id=9347&s=file_name&d=ASC (για κερνελ)

 

και γενικα μελετα οτι θες εδω...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1599516

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

http://d-h.st/users/maxworks/?fld_id=5718#files (για ρομ)

 

http://d-h.st/users/maxworks/?fld_id=9347&s=file_name&d=ASC (για κερνελ)

 

και γενικα μελετα οτι θες εδω...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1599516

 

Ευχαριστώ!!! Γενικώς πως την βλέπεις; έχει ελλείψεις;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! Γενικώς πως την βλέπεις; έχει ελλείψεις;

 

φιλε Γιαννη να εισαι καλα.

το μονο που δεν εχει εναι ραδιοfm μιλαω για την...βασισμενη σε gb γιατι οι αλλες εχουν.

κατα τα αλλα δεν νομιζω να της λειπει κατι αλλο.

στο φιναλε μιας και εισαι ξεκλειδωτος τη δοκιμαζεις..αν δεν σε ικανοποιει την πετας

και γυρνας σε αυτη που ησουν.

Link to comment
Share on other sites

φιλε Γιαννη να εισαι καλα.

το μονο που δεν εχει εναι ραδιοfm μιλαω για την...βασισμενη σε gb γιατι οι αλλες εχουν.

κατα τα αλλα δεν νομιζω να της λειπει κατι αλλο.

στο φιναλε μιας και εισαι ξεκλειδωτος τη δοκιμαζεις..αν δεν σε ικανοποιει την πετας

και γυρνας σε αυτη που ησουν.

 

Σωστός!!! Τώρα είμαι στην βασισμένη σε ICS, αλλά δεν ξέρω ποιος kernel είναι πιο καλός.Έχετε καμία πρόταση;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

φιλε Γιαννη να εισαι καλα.

το μονο που δεν εχει εναι ραδιοfm μιλαω για την...βασισμενη σε gb γιατι οι αλλες εχουν.

κατα τα αλλα δεν νομιζω να της λειπει κατι αλλο.

στο φιναλε μιας και εισαι ξεκλειδωτος τη δοκιμαζεις..αν δεν σε ικανοποιει την πετας

και γυρνας σε αυτη που ησουν.

 

ναι αυτες ειναι βασισμενες σε cm7 οποτε δεν εχουν ουτε HDMI.δεν ειναι μεγαλη ελλειψη,απλα για αυτους που το χρησιμοποιουν το λεω.

 

Σωστός!!! Τώρα είμαι στην βασισμένη σε ICS, αλλά δεν ξέρω ποιος kernel είναι πιο καλός.Έχετε καμία πρόταση;

 

δοκιμασε nightElf 1.5.ειναι ο καλυτερος για μενα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Mια που το δοκίμασα μου έβγαλε

 

Actual Batt(uAh): 1500000

Batt Health Status:

Good, no need to replace it.

 

Oπότε μάλλον τα mAh πρέπει να είναι.Το δικό μου σε λίγο κλείνει χρόνο.

 

παιδια κατι παιζει με τις rom περασα τιν ultimate hd και μου ελεγε 88500 περασα τωρα τιν miui και λεει 1500000

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

θα με ενδιεφερε να γυρισω το τηλεφωνο πισω στην εκδοση gingerbread... χρειαζεται να γινει root?

 

Όχι δε χρειάζεται,flashtool θα χρειαστείς κ το ftf αρχείο της gingerbread

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι παιζει με τις rom περασα τιν ultimate hd και μου ελεγε 88500 περασα τωρα τιν miui και λεει 1500000

 

στο ιδιο επιπεδο φορτισης?αυτο οσο αδειαζει η μπαταρια μειωνεται

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα ftf αρχειο τυχαια στο forum της sony αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο... Που μπορω να βρω ενα αξιοπιστο ftf και που το flashtool?

 

Flashtool από τον οδηγό του zxr

Το ftf ψάξε στους xda.Της Sony τι σε χαλάει;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...