Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής, μήπως έχει κολλήσει??

 

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω...

 

Επειδή δε θυμάμαι τους αριθμούς δες αυτή την εφαρμογή,την ίδια δουλειά κάνει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.androidapp.functiontester

 

Στο πληκτρολογιο του τηλεφωνου *#*#4636#*#* για info

Στο πληκτρολογιο του τηλεφωνου *#*#7378423#*#* για info και tests

 

Ωχ... στο secondary camera μου βγάζει "this device does not support this function"...

Μάλλον επανεγκατάσταση ROM kai meta service...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενώ μέχρι πρότινος όλα λειτουργούσαν ΟΚ, από χτες δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την μπροστά καμερα στο Skype. Μόνο την πίσω αναγνωρίζει και όταν πατάω το κουμπάκι κάτω αριστερά για την κάμερα αντί για μενού εναλλαγής κάμερας μπρος-πίσω απλώς μου απενεργοποιεί την κάμερα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

 

(Stock Rom, 2.3.4, rooted, link2sd. )

 

Υπήρχε και ένα κρυφό μενού που έβλεπες αν λειτουργούν διάφορα εξαρτήματα του τηλεφώνου. Το θυμάται κανείς, για να ελέγξω μήπως απλώς έχω πρόβλημα hardware?

 

Ευχαριστώ!

Μηπως εχεις πειραξει καμια εφαρογη της καμερας με το link2sd ή με το titanium ή γενικως κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από root, εγκατάσταση recovery, εκκίνησα το cwm, έκανα όλες τις διαδικασίες που αναφέρει, αλλά στην εγκατάσταση της ultimate HD έβγαλε κάποιο μήνυμα, έκανα επανεκίνηση και το τηλέφωνο έμεινε στο λογότυπο της sony, χωρίς να δίνει δυνατότητα να ξαναμπεί στο cwm. Αφού νόμισα ότι το μπρίκαρα, τελικά εγκατέστησα την εφαρμογή της sony από εδ΄ψ http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/ και όλα επανήλθαν στην αρχική έκδοση του κινητού, ευτυχώς. Δεύτερη προσπάθεια για εγκατάσταση custom rom αργότερα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.εχω ψαξει εδω δεν βρηκα παρομοιο το θεμα λοιπον εχω ενα προβλημα με το sony pc companion ειναι το εξυς συνδεω το τηλεφωνο που ειναι ν SONY ERICSON XPERIA NEO V!!!! για να κανω ενημερωση για το κινητο μου ολα καλα μολις ξεκιναει η διαδικασια για το υπολογιστη να κανει προετιμασια για να τα ''στειλει΄΄΄στο κινητο μου μου λεεει ΣΦΑΛΜΑ 10 να παω στον πινακα ελεγκου και αλλα για το τειχο προστασειας δεν βρησκω αυτα τα προγραμματα που λεει να επιτρεπονται.!!!!!!!!!!!!λεει τι αδυνατη η ενημερωσης καποιων αρχειων αλλα και αδυνατη η επικοινωνια με το μηχανσμο.τη κανω σε αυτη τη περιπτωση/..???

Δοκίμασε το SEUS

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω...

Ωχ... στο secondary camera μου βγάζει "this device does not support this function"...

Μάλλον επανεγκατάσταση ROM kai meta service...

Κάνε ότι λεω από πάνω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλη χρονια μια ερωτηση βοηθειας ειμαι στην 2.3.4 και θελω περασω την αναβαθμιση μεσω pccompanion αλλα θελω την 4.0 μπορω η οχι εχει βγει καποια αλλη ρωταω γιατι το mls destinetor που εχω τωρα εχα αναβαθμιση στην 4.0 και 4.1
Link to comment
Share on other sites

Το widget του καιρού τι έπαθε ρε παιδιά; Τρελάθηκε από την αλλαγή του χρόνου και δε βρίσκει καμία τοποθεσία;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το widget του καιρού τι έπαθε ρε παιδιά; Τρελάθηκε από την αλλαγή του χρόνου και δε βρίσκει καμία τοποθεσία;

 

Το γραψανα και στα thread του Xperia T & P .Μαλλον εφαγε κανα σκαλωμα.Εμενα παντως σε τοποθεσιες που ειχα αποθηκευμενες ανανεωνει κανονικα.Αλλα αν παω να ψαξω καινουρια τπτ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε stock GB και το widget καιρού μου λέει η τοποθεσία δεν βρέθηκε όταν βάζω την πόλη....Τι μπορεί να φταίει;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε stock GB και το widget καιρού μου λέει η τοποθεσία δεν βρέθηκε όταν βάζω την πόλη....Τι μπορεί να φταίει;

 

Στα 2 post απο πανω αυτο λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και από μένα. Εγώ μέσω pc comp το έκανα και δεν είχα θέμα. Όσο για την απόκριση, είναι λίγο καλύτερο (σχετικά με κάτι κολλήματα που είχε ανοίγωντας το πληκτρολόγιο)

 

δηλαδη αξιζει η αναβαθμιση ή να το αφησω καλυτερα?

το ειχα ξανακανει και το επανεφερα

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αξιζει η αναβαθμιση ή να το αφησω καλυτερα?

το ειχα ξανακανει και το επανεφερα

 

Εγώ την έκανα και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κατέβαζω GPS app (sygic ,Tom Tom)κ δεν μου ανοίγει καθόλου...παίζει να έχω διαγράψει κάτι από το titanium...υπάρχει τρόπος να τσεκάρω πως;κ γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Το γραψανα και στα thread του Xperia T & P .Μαλλον εφαγε κανα σκαλωμα.Εμενα παντως σε τοποθεσιες που ειχα αποθηκευμενες ανανεωνει κανονικα.Αλλα αν παω να ψαξω καινουρια τπτ

 

Ααααα οκ. Εμένα δε μου ανανέωνε ούτε τις αποθηκευμένες. Τέλος πάντων. Θα κάνουμε υπομονή. :-D

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα σε GB .62. Να αφήσω το baseband που έχει (64) ή να περάσω κάποιο άλλο που μήπως είναι καλύτερο;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

σύνεχεια κάτι βγάζει αυτό το κινητό χωρίς το παραμικρό update!

έτσι μου έρχεται να το δώσω και να πάω σε κανα lumia.

 

έκδοση 2.3.7

λοιπόν,αφου ξεπεράσαμε κάποια προβληματάκια με το σήμα,(ήρθε κ έφυγε το πρόβλημα χωρίς να κάνω κάτι συγκεκριμένο)

τώρα έχω θέμα με την μπάρα φωτισμού!

χρησιμοποιώ το illumination,την εφαρμογή και το ρυθμίζω να δίνει απαλό γαλάζιο χρώμα όταν ειναι σε χρήση η συσκεύη,

πράσινο να αναβοσβήνει όταν έχει sms

κόκκινο όταν έχει κλήση.

μέχρι εδώ όλα καλά!

μετα απο μερικές κλήσεις η μυνήματα το γαλάζιο γίνεται μόβ η μπλέ η ότι του έρθει τέλος πάντων,και πηγαίνοντας στο illumination,είναι άνω κάτω οι ρυθμίσεις!

 

θα υποθέσω οτι είναι θέμα εφαρμογής.

 

τι έχετε να προτείνετε??

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε format system, cache και data για να περάσουμε την Ultimate HD (έφαγε κόλλημα την πρώτη φορά στο SONY logo και αναγκάστηκα να το επαναφέρω με SEUS)

 

ΕΔΙΤ: Το βρήκα, απλά έπρεπε να ψάξω καλύτερα στο CWM.

Edited by spiros91
Link to comment
Share on other sites

εχει 2 μερες που δεν ανανεωνεται το widget του καιρου και γραφει "δεν υπαρχει συνδεση δικτιου" ενω υπαρχει συνδεση! εχει κανεις κατι υποψην του?
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε format system, cache και data για να περάσουμε την Ultimate HD (έφαγε κόλλημα την πρώτη φορά στο SONY logo και αναγκάστηκα να το επαναφέρω με SEUS)

 

ΕΔΙΤ: Το βρήκα, απλά έπρεπε να ψάξω καλύτερα στο CWM.

Μάλλον εκεί την πάτησα κι εγώ κι έμεινα μετά το logo της sony στην αρχική οθόνη...ευτυχως επανήλθε με το πρόγραμμα της sony. Τώρα ξανά όλα από την αρχή. Αν τα καταφέρεις, κάνε μια αναλυτική περιγραφή στα βήματα του cwm κλπ. Επίσης την ultimate την βάλατε στην κάρτα μνήμης σαν αποσυμπιεσμένο αρχείο (φάκελος) ή σαν zip; Γιατί ενώ την είχα βάλει σαν φάκελλο, την είδε το cwm αλλά έβγαλε σφάλμα στο μενού του (ή έτσι κατάλαβα εγώ) και αναγκάστικα να κλείσω το κινητό και να βρεθώ χωρίς cwm και το τηλέφωνο να μην ξεκινά...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εκεί την πάτησα κι εγώ κι έμεινα μετά το logo της sony στην αρχική οθόνη...ευτυχως επανήλθε με το πρόγραμμα της sony. Τώρα ξανά όλα από την αρχή. Αν τα καταφέρεις, κάνε μια αναλυτική περιγραφή στα βήματα του cwm κλπ. Επίσης την ultimate την βάλατε στην κάρτα μνήμης σαν αποσυμπιεσμένο αρχείο (φάκελος) ή σαν zip; Γιατί ενώ την είχα βάλει σαν φάκελλο, την είδε το cwm αλλά έβγαλε σφάλμα στο μενού του (ή έτσι κατάλαβα εγώ) και αναγκάστικα να κλείσω το κινητό και να βρεθώ χωρίς cwm και το τηλέφωνο να μην ξεκινά...

 

Δε πειράζεις το φάκελο,όπως είναι zipαρισμενο!

Το cwm το έβαλες από το xparts;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ΤΟ CWM μέσω του xparts γιατί δεν πιάνει το κόλπο με το volume down. Καλύτερα να το βάλετε ξεχωριστά.
Link to comment
Share on other sites

Δε πειράζεις το φάκελο,όπως είναι zipαρισμενο!

Το cwm το έβαλες από το xparts;

Το cwm το έβαλα από τον υπολογιστή όπως αναφέρεται στο οδηγό εδώ στο site. Την Ultimate HD, την κατέβασα, την αποσυμπίεσα στον υπολογιστή, δημιούργησε ένα φάκελλο τον οποίο αντέγραψα στην κάρτα μνήμης του κινητού. Έπρεπε να την βάλω συμπιεσμένη (ήτανε μορφής zip);

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ΤΟ CWM μέσω του xparts γιατί δεν πιάνει το κόλπο με το volume down. Καλύτερα να το βάλετε ξεχωριστά.

 

Εγώ από xparts το έβαλα και μπαίνει κανονικά με πάτημα πάνω στην οθόνη....

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...