Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μάλλον hardware θα είναι, sus έκανα αλλά τίποτα

υπάρχει περίπτωση να φταεί κάποια εφαρμογή?

 

Αυτό θα σου έλεγα εγώ...ότι μάλλον έβαλες κάποια εφαρμογή που το μπλοκάρει.Η καλύτερη λύση είναι να πάρεις ένα backup με το cwm και να κάνεις επαναφορά το κινητό σου με SEUS.Αν μετά από αυτό δεις ότι πάλι το κάνει τότε είναι θέμα hardware και το πας για service.:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάθε φορά που κάνει αναβάθμιση το adfree (δεν εννοώ όλη η εφαρμογή από το play, απλώς αυτό που κάνει για το hosts αρχείο) μετά μου λέει "you might need to restart in order to clear your dns cache" . Είναι ανάγκη κάθε φορά να κάνω επανεκκίνηση; Άλλωστε στο google που το έψαξα λιγάκι λένε ότι για να αδειάσει το dns cache θέλει "hard reboot" και όχι απλά επανεκκίνηση...
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που κάνει αναβάθμιση το adfree (δεν εννοώ όλη η εφαρμογή από το play, απλώς αυτό που κάνει για το hosts αρχείο) μετά μου λέει "you might need to restart in order to clear your dns cache" . Είναι ανάγκη κάθε φορά να κάνω επανεκκίνηση; Άλλωστε στο google που το έψαξα λιγάκι λένε ότι για να αδειάσει το dns cache θέλει "hard reboot" και όχι απλά επανεκκίνηση...

 

Ναι δυστυχώς πρέπει να κάνεις hard reset κάθε φορά. Σιγά το πράγμα μωρέ...1 λεπτό δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς πρέπει να κάνεις hard reset κάθε φορά. Σιγά το πράγμα μωρέ...1 λεπτό δουλειά.

Πως ακριβώς γίνεται αυτό; Και αν δεν το κάνω θα γίνει κάτι;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

περασε το μια με το sus αφου κρατησεις backup

Ή software ή Hardware θα ειναι,αν δεν στρωσει πηγαινε το στο service

 

ναι,οι 2 μερες με την ics ειναι πλεον απιαστο ονειρο,ενω με gb ηταν το standar

 

η 4.1.B.0.587 ειναι η ποιο προσφατη εκδοση

oneklik root δεν υπαρχει σ'αυτην την εκδοση αλλα δεν ειναι και δυσκολο να γινει,δες εδω

ενοειτε πως αν εχεις την .587 δεν κανεις το πρωτο βημα

unroot αν το χρειαστεις για το service,επειδη δεν βλεπω αλλο λογο να το κανεις,θα το περασεις μια με το sus και εισαι ok (εδω πρεπει να κρατησεις backup)

Έχω βάλει την .587 εδώ και μια εβδομάδα και δεν μπορώ να πω ότι βλέπω σημαντική διαφορά στο θέμα της μπαταρίας.

Με την χρήση που κάνω 2 μέρες τις βγάζει άνετα όπως και πριν πάντα σε flight mode το βράδυ όμως.

Θα δοκιμάσω μάλλον και γω να γίνω root με τον τρόπο που περιγράφεις.

Γενικά τον έναν χρόνο που έχω το neo v δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά μάλλον ήρθε η ώρα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα σου έλεγα εγώ...ότι μάλλον έβαλες κάποια εφαρμογή που το μπλοκάρει.Η καλύτερη λύση είναι να πάρεις ένα backup με το cwm και να κάνεις επαναφορά το κινητό σου με SEUS.Αν μετά από αυτό δεις ότι πάλι το κάνει τότε είναι θέμα hardware και το πας για service.:worry:

 

το root το χάνω έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Χρόνια πολλα και καλή χρονιά! Θέλω να κανω μια ερώτηση! Έχω το κινητό και ειμαι πολύ ευχαριστημένος! Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να το κανω αναβάθμιση και να περασω το πιο πρόσφατο λογισμικό!Και αν ναι με ποιο πρόγραμμα! Υπάρχει κανένα.μειονέκτημα? Μέχρι στιγμής έχω το λογισμικό που έχει το κινητό από τη μάνα του! 2.3.4 Edited by mike1os
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία!

Θέλω να ρουτάρω το Neo V γιατί με εκνευρίζει οασθενικός φωτισμός της οθόνης. Την θέλω πιο φωτεινή και ας αδειάζει την μπαταρία γρηγορότερα.

Το θέμα είναι πως κολύομαι κάπως στην διαδικασία μήπως κάνω κάποιο λάθος και κολλήσει το τηλέφωνο.

Έχω την 2.3.4 (062). Προτείνετε root σε αυτήν την έκδοση ή να περάσω με sus την 4.0.4 και να κάνω root σε Ics; Από ότι είδα είναι κάπως ευκολότερη η δεύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

το root το χάνω έτσι δεν είναι?

 

Ναι αν κάνεις το Seus.Μετά θα πρέπει να ξανακάνεις όλη την διαδικασία του root.Δεν είναι όμως τόσο ζόρικο.

 

Πως ακριβώς γίνεται αυτό; Και αν δεν το κάνω θα γίνει κάτι;

 

Εννοούμε να κανείς επανεκκίνηση το κινητό σου.κλείστο και ξανά άνοιξε το....απλό Ε????

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με την αναβάθμιση στην ICS έχετε παρατηρήσει αυτό το πρόβλημα?? http://www.youtube.com/watch?v=Z68SE1g4_9Y&feature=youtu.be Εγώ το ανέφερα και μου είπανε πως θα το στείλουνε στην ομάδα υποστήριξης τους..Ελπίζω να λυθεί.. :)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την .587 αλλά στον οδηγό του zxr στο βήμα 4 για root εκεί που λέει ''τσεκάρουμε αυτά που φαίνονται στην εικόνα και πατάμε οκ'' απλά δεν έχει εικόνα. Τι πρέπει να τσεκάρω και στην συνέχεια τι επιλέγω μέχρι να ολοκληρωθεί το φλασάρισμα γιατί δεν πολύ κατάλαβα.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την .587 αλλά στον οδηγό του zxr στο βήμα 4 για root εκεί που λέει ''τσεκάρουμε αυτά που φαίνονται στην εικόνα και πατάμε οκ'' απλά δεν έχει εικόνα. Τι πρέπει να τσεκάρω και στην συνέχεια τι επιλέγω μέχρι να ολοκληρωθεί το φλασάρισμα γιατί δεν πολύ κατάλαβα.

 

Μην πειράζεις τίποτα.Άσε το είναι στο default όπως είναι και θα είσαι ok.Εγώ τουλάχιστον δεν τα πείραξα ποτέ και δεν είχα και κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Χρόνια πολλα και καλή χρονιά! Θέλω να κανω μια ερώτηση! Έχω το κινητό και ειμαι πολύ ευχαριστημένος! Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να το κανω αναβάθμιση και να περασω το πιο πρόσφατο λογισμικό!Και αν ναι με ποιο πρόγραμμα! Υπάρχει κανένα.μειονέκτημα? Μέχρι στιγμής έχω το λογισμικό που έχει το κινητό από τη μάνα του! 2.3.4

 

Κ εγώ μετά από 1 χρόνο έκανα ρουτ κ έβαλα ultimate κ είναι νέο κινητό! Και σίγουρα καλύτερα από την 4... Αν φοβάσαι τη διαδικασία ασε αυτό που έχεις...

 

Έχω την εντύπωση πως από τη μεγάλη χρήση που του κάνω πάει να χαλάσει το κουμπί για 'πισω'. Σαν να έχει μικρότερη διαδρομή.

Πόση εγγύηση δίνει η βοντα? Είναι στην εγγύηση αυτό? Θα χρειαστεί να κλειδωσω boot κ να κάνω σεους έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ μετά από 1 χρόνο έκανα ρουτ κ έβαλα ultimate κ είναι νέο κινητό! Και σίγουρα καλύτερα από την 4... Αν φοβάσαι τη διαδικασία ασε αυτό που έχεις...

 

Έχω την εντύπωση πως από τη μεγάλη χρήση που του κάνω πάει να χαλάσει το κουμπί για 'πισω'. Σαν να έχει μικρότερη διαδρομή.

Πόση εγγύηση δίνει η βοντα? Είναι στην εγγύηση αυτό? Θα χρειαστεί να κλειδωσω boot κ να κάνω σεους έτσι?

 

Η ακόμη καλύτερα αν έχεις ICS μπορείς να βάλεις On-Screen Buttons !!!

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Ένας φίλος είχε ανεβάσει ένα αρχείο για το onscreen buttons στην ultimate hd 2.0 γιατί από τις ρυθμίσεις δεν φαίνεται να γίνεται. Μπορεί κάποιος να το ανεβάσει πάλι? Δεν μπορώ να βρω το post αν και έψαξα..

Επίσης, το εγκαθιστώ μέσω cwm?

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους μας!

 

Edit: Άκυρο παιδιά, βιάστηκα να ποστάρω! Το αρχείο το είχα κατεβάσει και αν το θέλετε μπορείτε να το πάρετε από εδώ: box link

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

ειπα και εγω μετα απο ενα σχεδον χρονο να βαλω μια ρομ γιατι ετρωγα τρελλα κολληματα με την στοκ και εβαλα την ultimate hd 2.03 και απογειωθηκε το κινητο,εχει κατι ψιλοκολληματακια βεβαια αλλα εκεινα τα τρελλα λαγκαρισματα ειναι πλεον παρελθον ,βρηκα την υγεια μου απο χθες :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χρόνια πολλά και καλή χρόνια σε όλους εύχομαι.Μια ερώτηση ποια είναι η τελευταία έκδοση επίσημη που έχει βγει από τη Sony και αν υπάρχει root που μπορώ να το βρω.Ευχαριστώ πολύ !

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χρόνια πολλά και καλή χρόνια σε όλους εύχομαι.Μια ερώτηση ποια είναι η τελευταία έκδοση επίσημη που έχει βγει από τη Sony και αν υπάρχει root που μπορώ να το βρω.Ευχαριστώ πολύ !

 

Καλησπέρα,χρόνια πολλά.η τελευταία έκδοση είναι η 587. Δε γίνεται root με εύκολο τρόπο..Πρέπει με το flashtool να βάλεις το προηγούμενο κερνελ νομίζω της έκδοσης 431.να το κάνεις root με τον εύκολο τρόπο κ αφού κάνεις root φλασαρεις τον κερνελ της 587.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,χρόνια πολλά.η τελευταία έκδοση είναι η 587. Δε γίνεται root με εύκολο τρόπο..Πρέπει με το flashtool να βάλεις το προηγούμενο κερνελ νομίζω της έκδοσης 431.να το κάνεις root με τον εύκολο τρόπο κ αφού κάνεις root φλασαρεις τον κερνελ της 587.

 

Σου είναι εύκολο να μου πεις που θα βρω τα αρχεία που χρειάζονται φίλε μου για να το φλασάρω, σε ευχαριστώ πολύ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σου είναι εύκολο να μου πεις που θα βρω τα αρχεία που χρειάζονται φίλε μου για να το φλασάρω, σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στην υπογραφή μου έχω τον οδηγό του zxr εκεί θα βρεις το τρόπο!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εχω ροοταρισμενη την 431.γινεται με καποιο τροπο να παω σε 587 και να παραμεινω ροοτ?
Link to comment
Share on other sites

Σου είναι εύκολο να μου πεις που θα βρω τα αρχεία που χρειάζονται φίλε μου για να το φλασάρω, σε ευχαριστώ πολύ.

εσενα φιλε μου σου ειναι ευκολο να κανεις μια αναζητηση ή για να μην σε ταλαιπωρω να πας μια μονο σελιδουλα πριν την ερωτηση σου, που και αλλος ρωταει το ιδιο... εχουμε καταληξει ανα 2-3 σελιδες να απαντιουνται τα ιδια και τα ιδια....

ευχαριστω πολυ,

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ροοταρισμενη την 431.γινεται με καποιο τροπο να παω σε 587 και να παραμεινω ροοτ?

 

Δύσκολο!

Πρέπει να έχεις βάλει τη 431. να τη κάνεις root κ στο καπάκι με ota να περάσεις τη 587!

Αν έχεις πειράξει το παραμικρό από εφαρμογές Sony στη 431. κ πας να κάνεις update με ota απλά το update δε θα γίνει ποτέ.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...