Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Έκανα downgrade το neo v από ics. Το έκανα με ένα οδηγό που βρήκα εδώ μέσα αλλά δε θυμάμαι που. Θέλω την ginger bread. Αμέσως μετά το downgrade μου δίνει αναβάθμιση. Θέλω να παραμείνω σε 2.3.xx:happy:. Μου δίνει την 4.0.2.A 0.62.

Θέλω να σας ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν είναι GB. Έχω τώρα την 2.3.4

Μήπως μου δίνει την 2.3.5 ή κάποια μεγαλύτερη

 

Αν έκανες root μείνε εκεί που είσαι.δεν έχει καμία διαφορά.η ίδια ρομ είναι,απλά είναι πιο κλειδωμένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Έκανα downgrade το neo v από ics. Το έκανα με ένα οδηγό που βρήκα εδώ μέσα αλλά δε θυμάμαι που. Θέλω την ginger bread. Αμέσως μετά το downgrade μου δίνει αναβάθμιση. Θέλω να παραμείνω σε 2.3.xx:happy:. Μου δίνει την 4.0.2.A 0.62.

Θέλω να σας ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν είναι GB. Έχω τώρα την 2.3.4

Μήπως μου δίνει την 2.3.5 ή κάποια μεγαλύτερη

στην 2.3.4 μενεις απλα σου περναει την εκδοση 4.0.2.A 0.62

Link to comment
Share on other sites

Τον οδηγό τον βρήκες εδώ.

Αν έχεις την 0.42 δεν πειράζεις τίποτα. Root και το παρατάς. Δεν χρειάζεται να πας στην 0.62.

Αν έχεις την 0.62 στη θέση σου θα πήγαινα στην 0.42 για να γίνεται πιο εύκολα το root.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι έχω καταλάβει τελικά jelly bean στο υ δεν θα έχουμε σωστά;

Εγώ νομίζω οτι θα πάρουμε JB αν και καθυστερημένα.. Ειναι αδιανοητο να παρει το J με Adreno 200 :blink: 1Ghz Qualcomm snapdragon S1 7227A :blink: και να μην παρει το U με τον 1GHz Dual core.. Μαφού θα παρει το go θα παρει κ το U μιας και εσωτερικα δεν εχουν απολυτως καμια διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,,,,θα ηθελα να ρωτησω κατι....υπαρχει καποιος ενναλακτικος player σαν τον adobe flash για android 4 kαι ...πανω..γιατι καποια site δεν παιζουν χωρις αυτον...στο νεο v.....πχ live cams.. και κατι ακομα....στα καλα καθουμενα μου πεταει στην οθονη οτι καποια εφαρμογη εχει σταματησει ενω λειτουργει κανονικα....εκδοση 587,νεο v
Link to comment
Share on other sites

  • καλησπερα παιδια λετε ν υπαρχει καποιος τροπος να φυγει το επι % διπλα απο την μπαταρια και να μεινει μονο η μπαρα??

 

  • εσας οταν βαλατε τη rom υπηρχε η εφαρμογη walkman?αν οχι την εχει καποιος?γτ σε μενε δεν υπαρχει

 

  • ποια ultimte εχετε?την 2.0 η την 2.0.1??

Edited by panoutsi
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,,,,θα ηθελα να ρωτησω κατι....υπαρχει καποιος ενναλακτικος player σαν τον adobe flash για android 4 kαι ...πανω..γιατι καποια site δεν παιζουν χωρις αυτον...στο νεο v.....πχ live cams.. και κατι ακομα....στα καλα καθουμενα μου πεταει στην οθονη οτι καποια εφαρμογη εχει σταματησει ενω λειτουργει κανονικα....εκδοση 587,νεο v

 

Δες στην υπογραφή μου

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δες στην υπογραφή μου

να κατεβασω το αρχειο αυτο και να το στειλο στο κινιτο λες΄΄για πες περισσοτερα φιλε μου

 

να κατεβασω το αρχειο αυτο και να το στειλο στο κινιτο λες΄΄για πες περισσοτερα φιλε μου

 

τελικα το κατεβασα,,στο κινιτο...τιποτα δεν αλλαξε ομως

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τελικα το κατεβασα,,στο κινιτο...τιποτα δεν αλλαξε ομως

 

Ψάξε τις ρυθμίσεις του browser σου ή κατέβασε άλλον browser.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

τελικα το κατεβασα,,στο κινιτο...τιποτα δεν αλλαξε ομως

 

μηηηηηηηπως δεν το εγκατεστησες και απλα το αντεγραψες στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

  • καλησπερα παιδια λετε ν υπαρχει καποιος τροπος να φυγει το επι % διπλα απο την μπαταρια και να μεινει μονο η μπαρα??

 

  • εσας οταν βαλατε τη rom υπηρχε η εφαρμογη walkman?αν οχι την εχει καποιος?γτ σε μενε δεν υπαρχει

 

  • ποια ultimte εχετε?την 2.0 η την 2.0.1??

 

1) Πρέπει να υπάρχει τρόπος.Μήπως στην αρχή εγκατάστασης με το AROMA διαλέγεις και μπάρα ειδοποιήσεων???Δε θυμάμαι αν είχε.Πάντως υπάρχει τρόπος να το σβήσεις μέσω τροποποίησης του συγκεκριμένου αρχείου.Δε ξέρω όμως πως ακριβώς γίνεται.

2) Δεν είχε ούτε μουσική αλλά ούτε walkman. Το έβαλα μόνος μου.Αν θες θα στο στείλω με pm αύριο.

3) Έβαλα την 2.0 και με το OTA Updater πήγα στην 2.0.1!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεί να μου κατεβάσει τη 2.01 το ota updater αλλα σταματάει βγάζοντας ένα μήνυμα MD5... διορθώνεται?

 

Επίσης κατέβασα το πρόγραμμα για την μπαταρία κ εγώ. Νόμιζα πως με την διαδικασία περάσματος της ultimate είχε σβηστεί έτσι κ αλλιώς το αρχείο της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεί να μου κατεβάσει τη 2.01 το ota updater αλλα σταματάει βγάζοντας ένα μήνυμα MD5... διορθώνεται?

 

Επίσης κατέβασα το πρόγραμμα για την μπαταρία κ εγώ. Νόμιζα πως με την διαδικασία περάσματος της ultimate είχε σβηστεί έτσι κ αλλιώς το αρχείο της μπαταρίας.

 

δικιμασε καπακι καμποσεσ φορες,θα το παρει.ετσι το κανει και σε αυτη και σε αλλες ρομ,εμενα μου δουλεψε την 3-4 φορα

Link to comment
Share on other sites

Ωραια

 

Το κινητό έχει πάνω από χρόνο που κυκλοφορεί και πλεόν, έχουμε "περάσει" τα παιδικά προβλήματα στο NEO V

και διαβάζοντας κανείς τα threads

παρατηρεί οτι έχουμε χρήστες / κατόχους (με firmware / ROM) ως εξής:

2.3.4

4.0.3 & 4.0.4 official

και αρκετούς (?) που πειραματίζονται με

Jelly Sandwich (6.2, 7.4, 8.x)

Pureness (v13 - αλήθεια, v14 sp1 δοκίμασε κανείς?)

Ultimate HD (2.x)

 

Καμια άλλη μαρτυρία / εμπειρία από "χρήστες" non official ROM (με ή χωρίς stock kernel) υπάρχει?,

ωστε να βοηθηθούν και οι αναποφάσιστοι / επιφυλακτικοί που παιδεύονται ακόμη με τις official...?

Εγω πχ. έχω πλέον την pureness v13 αρκετό διάστημα

και δηλώνω ΠΟΛΥ ευχαριστημένος (και από ταχύτητα και από μπαταρία, εχω όμως kernel suave v6)

Σκοπευω προσεχώς να δοκιμάσω και την v14!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

1) Πρέπει να υπάρχει τρόπος.Μήπως στην αρχή εγκατάστασης με το AROMA διαλέγεις και μπάρα ειδοποιήσεων???Δε θυμάμαι αν είχε.Πάντως υπάρχει τρόπος να το σβήσεις μέσω τροποποίησης του συγκεκριμένου αρχείου.Δε ξέρω όμως πως ακριβώς γίνεται.

2) Δεν είχε ούτε μουσική αλλά ούτε walkman. Το έβαλα μόνος μου.Αν θες θα στο στείλω με pm αύριο.

3) Έβαλα την 2.0 και με το OTA Updater πήγα στην 2.0.1!!!

 

Λογικά κάποια γραμμή θα υπάρχει που να μπορούμε να αλλάξουμε..ναι φίλε αν είναι εύκολο στειλε μου

Link to comment
Share on other sites

Ωραια

 

Το κινητό έχει πάνω από χρόνο που κυκλοφορεί και πλεόν, έχουμε "περάσει" τα παιδικά προβλήματα στο NEO V

και διαβάζοντας κανείς τα threads

παρατηρεί οτι έχουμε χρήστες / κατόχους (με firmware / ROM) ως εξής:

2.3.4

4.0.3 & 4.0.4 official

και αρκετούς (?) που πειραματίζονται με

Jelly Sandwich (6.2, 7.4, 8.x)

Pureness (v13 - αλήθεια, v14 sp1 δοκίμασε κανείς?)

Ultimate HD (2.x)

 

Καμια άλλη μαρτυρία / εμπειρία από "χρήστες" non official ROM (με ή χωρίς stock kernel) υπάρχει?,

ωστε να βοηθηθούν και οι αναποφάσιστοι / επιφυλακτικοί που παιδεύονται ακόμη με τις official...?

Εγω πχ. έχω πλέον την pureness v13 αρκετό διάστημα

και δηλώνω ΠΟΛΥ ευχαριστημένος (και από ταχύτητα και από μπαταρία, εχω όμως kernel suave v6)

Σκοπευω προσεχώς να δοκιμάσω και την v14!

 

εγω εχω την 14sp1 και με κλειδωμενο boot δουλευει πολυ καλα και εχουν προστεθει λιγο διαφορετκη statusbar μεαγαλυτερα εικονιδια λιγο αλλα και λιγο καλυτερη διαχειρηση μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και κανα μήνα σαν βασική ρομ (όταν δηλαδή δεν κάνω πειράματα) εχω βάλει αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1599516

Είναι MIUI, ομαλή και γρήγορη, με όλα τα καλούδια της MIUI, αλλά αν και λέει οτι είναι multilang η αλήθεια είναι ότι μόνο τα Αγγλικά δουλεύουν

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω οτι θα πάρουμε JB αν και καθυστερημένα.. Ειναι αδιανοητο να παρει το J με Adreno 200 :blink: 1Ghz Qualcomm snapdragon S1 7227A :blink: και να μην παρει το U με τον 1GHz Dual core.. Μαφού θα παρει το go θα παρει κ το U μιας και εσωτερικα δεν εχουν απολυτως καμια διαφορα..

 

Εσύ φίλε μου ολοσωστα τα λες, η Sony τί θα αποφασίσει;;;

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα. Έχει κανείς εγκατεστημένο το handcent αναβαθμισμένο στην τελευταία έκδοση 4.6.1 και το viber; Μετά την αναβάθμιση ενώ έχω το viber κλειστό με το που μου έρχεται μήνυμα ανοίγει και το viber. To κλείνω και μόλις έρθει πάλι μήνυμα ξανά ανοίγει.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό;

Τελικά ήταν bug του handcent. Διορθώθηκε με καινούριο update όπως επίσης και ένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις που υπήρχε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν bug του handcent. Διορθώθηκε με καινούριο update όπως επίσης και ένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις που υπήρχε.

 

Είχαν τελικά αρκετοί θέμα με το handcent αλλά ευτυχώς το διόρθωσαν.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να βάλω το supercharger v6 σε ICS...κολλάω στα services.jar. Το έχει κάνει κάποιος σωστά;;;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

με μια ματια στο xda στην ενοτητα themes and apps neo v θα βρειτε τουλαχιστον δεκα διαφορετικες μπαρεσ ειδοποιησεων με και χωρις ρολοι με μπλε ρολοι με χρωματιστα εικονιδια με tabbed icons μεμε με μεμε...λιγο ψαξιμο θελει και αφου ολοι εχετε cwm αφου περασατε custom ROM η διαδικασια ειναι πανευκολη.

το ιδιο ισχυει και για το walkman.

yiannis volos αφου εχεις ξεκλειδωτο boot loader βαλε εναν κερνελ που περιλαμβανει το supercharger.αλλιως δες στο νημα του χδα αν κα ειναι αρκετα περιπλοκο

Edited by firekostas
Link to comment
Share on other sites

μηηηηηηηπως δεν το εγκατεστησες και απλα το αντεγραψες στο κινητο?

καλησπερα φιλε,,,,εκανα κανονικα εγκατασταση..adobe flash player 11.1.115.12 εκδοση...με 4 browsers dokimasa διαφορετικους.το σαιτ που ενδιαφερομαι με καμς,δε παιζει..οπως παλια.youtube και συναφη παιζουν κανονικα,,ποτε δεν ειχα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...