Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν είναι για εφαρμογές μόνο είναι καλά αλλά έστω και ένα καλό παιχνίδι ή κάποιο gps να βάλεις τα πράγματα θα είναι λίγο εως πολύ δύσκολα...

τώρα για το usb μάλλον εννοείς το USB-On The Go ή USB HOST με το οποίο μπορεί το κινητό να διαβάσει ότι θες απο ταινία HD μέχρι εικόνες και pdf απο μικρά usb μέχρι 16GB συνήθως

 

με προβλημάτισες αρκετά τώρα, Δεν είχα σκεφτεί πως και το GPS θα ήταν απαιτητικό σε χωρητικότητα.

το πρόβλημα είναι πως από Cosmote και με επιδώτιση 260€ δεν βλέπω άλλες επιλογές, εκτός και αν πάω στο GO το οποίο όμως μου φαίνεται χάλια η οθόνη και έχει +40€ (ή το ACE 2).

με μπέρδεψες για τα καλά, ευχαριστώ ...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-2012-no-belly-bean-update-92173/

 

ειναι επισημο τελικα δεν θα παρουμε ζελεφασολι :this:

 

κριμα για τα ονειρα που καναμε...

Link to comment
Share on other sites

με προβλημάτισες αρκετά τώρα, Δεν είχα σκεφτεί πως και το GPS θα ήταν απαιτητικό σε χωρητικότητα.

το πρόβλημα είναι πως από Cosmote και με επιδώτιση 260€ δεν βλέπω άλλες επιλογές, εκτός και αν πάω στο GO το οποίο όμως μου φαίνεται χάλια η οθόνη και έχει +40€ (ή το ACE 2).

με μπέρδεψες για τα καλά, ευχαριστώ ...:wacko:

 

το sole πόσο στο δίνουν που έχει και μεγαλύτερη οθόνη ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!! Είμαι καινούριος στο φορουμ και θα ζητούσα την κατανόηση σας για τυχόν λαθάκια ως προς την διαχείριση και την περιήγηση μου στο φορουμ!!

Έχω το xperia neo v που μου δημιούργησε το εξής θέμα: το καλοκαίρι στις διακοπες τράβηξα φωτο οι οποέσ αποθηκεύτηκαν στην κάρτα sd και μπορούσα κανονικά να τις δω στην κανονική τους ανάλυση μέχρι πριν 20 μέρες περίπου μέχρι τότε που την έδωσα στην κοπέλα μου δλδ. Εκείνη την έβαλε σε κινητό το οποίο δεν είναι android απλο κινητό δλδ και ξαφνικά οι φωτογραφίες απο περίπου 5mb η κάθε μια έγιναν 50kb με τύπο αρχείων .cache και όνομα hires-image-cachexxxxxxxxxxxx. Το ερώυημα μου είναι αν μπορώ πάλι να τις επαναφέρω ως jpg και στην κανονική τους ανάλυση!

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

δεν έχουν sole ούτε κοσμο ούτε ο γερμανός, αλλιώς θα το είχα πάρει τρέχοντας :(

 

το εχει το πλασιο φιλε...

Link to comment
Share on other sites

δεν έχουν sole ούτε κοσμο ούτε ο γερμανός, αλλιώς θα το είχα πάρει τρέχοντας :(

 

ρώτα σε κάποια μαγαζιά τύπου πλαίσιο, κωτσόβολος και λοιπά κάποια από αυτά δίνουν κινητά με επιδοτήσεις από cosmote ... α! κάνε και μια ερώτηση στο θέμα του sole πολλοί το πήραν με αυτό τον τρόπο

Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα με την μπαταρια απο χθες πεφτει πολυ γρηγορα...

χθες απο τον οδηγο ρυθμισης εβαλα να μπορω να κανω συνδεση στο ιντερνετ απο το δικτυο κινητης τηλεφωνιας και wifi(ενω παλια ειχα μονο wifi)

η μπαταρια βλεπω οτι ουσιαστικα δεν κραταει καθολου πλεον και πεφτει κατακορυφα με διπλασια ταχυτητα σε συγκριση με πριν. ποιος ο λογος? μηπως οτι ψαχνει για ενημερωσεις στις εφαρμογες μου? πως γινετε να απενεργοποιησω να ψαχνει το κινητο αυτοματα για ενημερωσεις?

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-2012-no-belly-bean-update-92173/

 

ειναι επισημο τελικα δεν θα παρουμε ζελεφασολι :this:

 

κριμα για τα ονειρα που καναμε...

 

εδω δεν φτιαξανε καλη ics θα ειχανε την jelly χωρις προβληματα?:p

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα με την μπαταρια απο χθες πεφτει πολυ γρηγορα...

χθες απο τον οδηγο ρυθμισης εβαλα να μπορω να κανω συνδεση στο ιντερνετ απο το δικτυο κινητης τηλεφωνιας και wifi(ενω παλια ειχα μονο wifi)

η μπαταρια βλεπω οτι ουσιαστικα δεν κραταει καθολου πλεον και πεφτει κατακορυφα με διπλασια ταχυτητα σε συγκριση με πριν. ποιος ο λογος? μηπως οτι ψαχνει για ενημερωσεις στις εφαρμογες μου? πως γινετε να απενεργοποιησω να ψαχνει το κινητο αυτοματα για ενημερωσεις?

 

Ψάχνει συνέχεια για 3G σήμα με αποτέλεσμα να καταναλώνει πολύ γρήγορα την μπαταρία. Καλό θα ήταν να ανοίγεις τα δεδομένα ΜΟΝΟ όταν πας να συνδεθείς στο ίντερνετ, και να τα κλείνεις μόλις τελειώσεις την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! εχω το neo v, το ειχα παρει με gb 2.3.4 και οταν βγηκε η ics την εβαλα και θελω να ρωτησω το εξης. η τελευταια επισημη ICS ειναι η 4.0.4 (4.1.B.0.587) σωστα? αν ναι, εμενα με το sus χθες μου περασε την παρακατω.

εκδοση android 4.0.3

εκδοση kernel 2.6.32.9-perf

αριθμος εκδοσης 4.1.Α.0.562

εχω κανει καποιο λαθος και δεν μου την περναει? ή μηπως ειναι η τελευταια εκδοση αυτη που μου εβαλε.

αν η τελευταια ειναι η 4.0.4 πως να την περασω?

σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! εχω το neo v, το ειχα παρει με gb 2.3.4 και οταν βγηκε η ics την εβαλα και θελω να ρωτησω το εξης. η τελευταια επισημη ICS ειναι η 4.0.4 (4.1.B.0.587) σωστα? αν ναι, εμενα με το sus χθες μου περασε την παρακατω.

εκδοση android 4.0.3

εκδοση kernel 2.6.32.9-perf

αριθμος εκδοσης 4.1.Α.0.562

εχω κανει καποιο λαθος και δεν μου την περναει? ή μηπως ειναι η τελευταια εκδοση αυτη που μου εβαλε.

αν η τελευταια ειναι η 4.0.4 πως να την περασω?

σας ευχαριστω πολυ.

 

ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΥΤΟ!!!! ---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092783#post4092783

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση. μια ερωτηση μονο. αν καταλαβα σωστα τωρα που εχω την επισημη 4.0.3

και κανω την διαδικασια αυτη που παραθετεις του οδηγου του zxr θα μου περασει την 4.0.4?

και μετα να το κανω ξανα με sus?

ευχαριστω και sorry για την ταλαιπωρια

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση. μια ερωτηση μονο. αν καταλαβα σωστα τωρα που εχω την επισημη 4.0.3

και κανω την διαδικασια αυτη που παραθετεις του οδηγου του zxr θα μου περασει την 4.0.4?

και μετα να το κανω ξανα με sus?

ευχαριστω και sorry για την ταλαιπωρια

Αν ακολουθησεις τον οδηγο του zxr απλα θα ξαναεγκαταστησεις την ιδια εκδοση με αυτη που εχεις.. την 4.0.3. για να εχεις την 4.0.4 πρεπει να ακολουθησεις τα βηματα απο αυτο τον οδηγο αλλα να περασεις αλλη ρομ οχι την 4.1.Α.0.562. Κατεβασε απο εδω http://www.mediafire.com/?tfzo12n5hsrzaoa την 4.1.B.0.587 και εισαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μείνςι στην 4.1.Β.0.431 και θέλω να βάλω την τελευταία (587 νομίζω). ούτε στο PC Companion μου τη βγάζει ούτε στο SEUS. τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μείνςι στην 4.1.Β.0.431 και θέλω να βάλω την τελευταία (587 νομίζω). ούτε στο PC Companion μου τη βγάζει ούτε στο SEUS. τι μπορώ να κάνω?

κουνα ρε μαριε λιγο τα ματια σου μια γραμμη πιο πανω.. δεν ειναι κοπος... δεν χρειαζεται ουτε search να πατησεις!!!!! δεν θα κουραστεις... διαβασε λιγακι... ΕΛΕΟΣ ΕΙΣΑΙ.. εκτος και ανα κανεις πλακα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας... ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο ξερετε που μπορω να το βρω σε καλη τιμη?

 

Δυστυχώς σταμάτησε η παραγωγή του.Αν ψάξεις στο ebay ίσως το βρεις ή σε κάποια άλλα ελληνικά καταστήματα.Πάντως στο skroutz.gr δεν το εμφανίζει....

 

εχει βγει καμια ρομ που να ειναι 4.1 ? εχει δοκιμασει καποιος καποια?

 

Όχι φίλε και μαλλον δε θα βγει επίσημα για το κινητό μας...αλλά αν κάνεις υπομονή ίσως σκάσει μύτη τις επόμενες ημέρες κάποια custom rom βασισμένη στην 4.1.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ευχάριστο αλλα επειδή έψαξα εγώ και δεν βρήκα κάπου .. μήπως ήξερε κανεις από εδώ ! αν ξέρει κανεις κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί στην αθηνα θα με βοηθούσε πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε και μαλλον δε θα βγει επίσημα για το κινητό μας...αλλά αν κάνεις υπομονή ίσως σκάσει μύτη τις επόμενες ημέρες κάποια custom rom βασισμένη στην 4.1.

 

Σε custom υπάρχουν ήδη αρκετές επιλογές, είτε από ports είτε ως υλοποιήσεις από το μηδέν... Δείτε για περισσότερα εδώ

 

ευχάριστο αλλα επειδή έψαξα εγώ και δεν βρήκα κάπου .. μήπως ήξερε κανεις από εδώ ! αν ξέρει κανεις κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί στην αθηνα θα με βοηθούσε πολύ!

 

Δυστυχώς από Ελλάδα δε βρήκα κάτι σε καινούριο, μόνο μεταχειρισμένα από αγγελίες στα γνωστά site...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

τα υπόλοιπα παίζουν. μεγα, αντ1 με σπασίματα αλλα παίζει, και στο σκαι δεν μπορεί να ανοίξει το live τα άλλα βίντεο τα ανίγει αν και σε αυτά ενώ το δελφιν τα παίζει καλά μετα απο 3,4 λεπτα με πετάει έξω. Να δοκιμάσω καμιά άλλη έκδοση του φλάσ; Εχω βάλει την τελευταία απο το λινκ που μου έδωσες.

Εχω την τελευταία έκδοση του ics

 

Mε ποιό προγραμματάκι βλέπουμε mega, ant1, κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το SE Neo V, ξερει κανεις τι παιζει σε Paranoid Android για την Jelly Bean? πχ που θα το βρω και πως κανω εγκατασταση και αν βγαζει προβληματα/κοληματα. Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθησεις τον οδηγο του zxr απλα θα ξαναεγκαταστησεις την ιδια εκδοση με αυτη που εχεις.. την 4.0.3. για να εχεις την 4.0.4 πρεπει να ακολουθησεις τα βηματα απο αυτο τον οδηγο αλλα να περασεις αλλη ρομ οχι την 4.1.Α.0.562. Κατεβασε απο εδω http://www.mediafire.com/?tfzo12n5hsrzaoa την 4.1.B.0.587 και εισαι οκ!

να σαι καλα ξεκιναω τωρα. για το root ομως δτην 4.0.4 τι παιζει? ποιον ογηγο ακολουθω?

ευχαριστω

Edited by laniel
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν ακολουθείς http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092783#post4092783

Απλά στο βήμα 8c δεν θα το κάνεις και θα κατεβάσεις αυτό που σου είπε ο xristos9298 παραπάνω.Τα άλλα βήματα τα κάνεις κανονικά ότι λέει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...