Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν θα πιανει στην stock εφαρμογη

Για να περασεις την ελληνικη ρομ...βρισκεις το αρχειο της και την φλασαρεις οπως φλασαρες την ξενη

Το θέμα ειναι οτι δεν την βρίσκω.. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς αν κάνει αυτός ο αντάπτορας hdmi για το κινητό μας;

http://www.e-gate.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=46947

 

Μια χαρά δείχνει. Έναν αντίστοιχο έχω κι εγώ

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το βραδυ με ηρθε ειδοποιηση να κανω ενημερωση το κινητο.την εκανα την ενημερωση .μεχρι στιγμης ολα ωραια.

 

Ποια αναβαθμιση σου ηρθε? Η ICS? Απο που εχεις αγορασμενο το κινητο? Ελληνικο ειναι?

:)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

εχθες εβαλα την jelly sandwich 6.2.5 και εκει που το σκαλιζα

τρωει μια επανεκκινηση και τωρα μου εχει κολλησει στο

βοοτ και κανει επανεκινηση συνεχεια.τι να κανω μια βοηθεια?

 

EDIT:το προβλημα λυθηκε με flashtool σε gb

 

παρουσιαστηκε αλλο ενω κανω ροοτ στην πρωτη εκδοση ics

μολις περναω την 587 με το flashtool το ροοτ χανεται

προφανως και χανεται... απολυτα λογικο αφου περνας αλλη ρομ με το flashtool...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, λέω να την παραγγείλω.

 

Ναι, πάρ' το. Ακόμα και για μένα που δεν το χρησιμοποιώ συχνά, έχει χαβαλέ να το συνδέσεις έστω και μια φορά στην τηλεόραση και να το σκαλίσεις

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

προφανως και χανεται... απολυτα λογικο αφου περνας αλλη ρομ με το flashtool...

 

και πως κανεις ροοτ στη 587?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Ποια αναβαθμιση σου ηρθε? Η ICS? Απο που εχεις αγορασμενο το κινητο? Ελληνικο ειναι?

 

πλεον ο αριθμος εκδοσης ειναι 6.1.1.Β.1.10 και εκδοση android 4.0.4. Το κινητο το αγορασα απο την wind αλλα η καρτα sim ειναι whats up.Το κινητο ειναι Ελληνικοτατο!!!

Link to comment
Share on other sites

και πως κανεις ροοτ στη 587?

 

εχει ξανασυζητηθει... ριξε μια ματια εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4288470#post4288470

Link to comment
Share on other sites

παιδια κ εγω εχω περασει νεα εκδοση(4.0.4) και ολα εγιναν comple...αλλα μετα το χειρισμο του κινητου εδω και 2 μερες παρατηρω περισσοτερη καθυστερηση απο οτι πριν και διαφορα κουλα...

π.χ. εχω τ go locker και στην αρχικη οθονη η ωρα φαινεται μιση κ ειναι τερμα δεξια...

στο instagram παραπανω απο τη μιση οθονη ειναι μαυρη και φαινεται μονο το 1/4 της καμερας

τι μπορει να συμβαινει???? :worry:

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

οι τελίτσες ρε παιδιά δεν είναι της capacitive τεχνολογίας της οθόνης ώστε να καταλαβαίνει τον ηλεκτρισμό από τα δάκτυλά μας ? βέβαια στο sole ακόμα δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το glove mode (και με γάντια του μποξ το χειρίζεσαι :D )
Link to comment
Share on other sites

παιδια κ εγω εχω περασει νεα εκδοση(4.0.4) και ολα εγιναν comple...αλλα μετα το χειρισμο του κινητου εδω και 2 μερες παρατηρω περισσοτερη καθυστερηση απο οτι πριν και διαφορα κουλα...

π.χ. εχω τ go locker και στην αρχικη οθονη η ωρα φαινεται μιση κ ειναι τερμα δεξια...

στο instagram παραπανω απο τη μιση οθονη ειναι μαυρη και φαινεται μονο το 1/4 της καμερας

τι μπορει να συμβαινει???? :worry:

 

Σχετικα με το πρώτο (καθυστερηση) προφανως ισως το ICS να χρειαζεται περισσοτερη RAM και να υπαρχει αυτό το lag

(οχι απαραιτητως βεβαια). Επισης αν αργεί τοσο πολύ δοκιμασε clean-install* με την ICS.

Τωρα οσο αναφορα τα προγράμματα GoLocker, Instangram, e.t.c. ποιο πολύ μου φαινέται για compability issue η όπως

ανεφερα και παραπανω μετα το update του ICS θα ήταν καλό να περαστούν ξανά, προφανώς ίσως και αυτο να συνεπάγεται

ότι καλύτερα να γίνει ενα clean-install*.

Tέλος αν χρειάζεσαι πρόγραμμα για backup δοκιμασε:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackup&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZXJ3YXJlLmFuZHJvaWQuTXlCYWNrdXAiXQ..

 

*(εγκατασταση/επαν-εγκατασταση αναβαθμισης με διαγραφή όλων των δεδομενων του τηλ.)

 

οι τελίτσες ρε παιδιά δεν είναι της capacitive τεχνολογίας της οθόνης ώστε να καταλαβαίνει τον ηλεκτρισμό από τα δάκτυλά μας ? βέβαια στο sole ακόμα δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το glove mode (και με γάντια του μποξ το χειρίζεσαι :D )

 

Σωστο το concept σου! Το capacitive sensing χρησημοποιει το capacitive coupling το οποιο αποτελεί την ενεργεια την οποια

μεταφέρεται (σε καποιο κυκλωμα) απο τις πυκνοτικες τιμες (F,mF e.t.c.). Για να μην σε ζαλίζω (και ειναι ηδη off-topic the subject) η

τεχνολογια του capacitive sensing χρησημοποιει το ερέθισμα σαν input και αντιδρά με τις τιμές βάση αμεσότητας την επαφής, θέσης

ακομα και θερμοτητας/υγρασίας.

Το sole χρησημοποιει μια φοβερή πατέντα της Sony! Χρησημοποιει (πλέγμα Χ-Υ) απο ηλεκτρόδια σε όλη την οθονη όπου

"περιβάλεται" απο μια ιδιαιτερη τιμη τασης. Οταν προσεγγιζεις το δακτυλο (object) κοντά στην οθονη η χωριτηκοτητα των πυκνωτων

αλλαζει και δινει διαφορετικες τιμες (λογω ηλεκτροδιων) η οποιες μπορουν να μετρηθουν στο συνολο και να δώσουν μια συνιστώσα

για την θέση του αντικειμένου (δακτλυλο) με ακριβεια.

-Σορρυ και παλι για το off-topic post!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εχει ξανασυζητηθει... ριξε μια ματια εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4288470#post4288470

 

αυτο κανω ακριβως

ροοταρω την παλια εκδοση και μετα περναω τη τελευταια αλλα το

ροοτ χανεται

 

παιδια 2 αποριες σχετικα με την pureness

 

1. πως μπορω να δημιουργησω φακελους

στην επιφανεια εργασιας με τον stock launcher της pureness?

 

2.το ξυπνητηρι χτυπαει αθορυβα και η επιλογη για τον

ηχο του ξυπνητηριου δεν πατιεται δεν σου δινει δυνατοτητα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω ακριβως

ροοταρω την παλια εκδοση και μετα περναω τη τελευταια αλλα το

ροοτ χανεται

 

Μαλλον εσυ περνας τη rom και οχι τον kernel.. δεν μπορω να δωσω αλλη εξηγηση.

το σωστο ειναι...

-περνας την ROM 587

-μετα τον KERNEL της 562

-κανεις root

-και μετα ξαναπερνας τον KERNEL της 587.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εσυ περνας τη rom και οχι τον kernel.. δεν μπορω να δωσω αλλη εξηγηση.

το σωστο ειναι...

-περνας την ROM 587

-μετα τον KERNEL της 562

-κανεις root

-και μετα ξαναπερνας τον KERNEL της 587.

 

θα κατεβασω τους κernel απο τα λινκ που εχεις δωσει εσυ

μηπως εχει γινει κανενα μπερδεμα

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Σωστο το concept σου! Το capacitive sensing χρησημοποιει το capacitive coupling το οποιο αποτελεί την ενεργεια την οποια

μεταφέρεται (σε καποιο κυκλωμα) απο τις πυκνοτικες τιμες (F,mF e.t.c.). Για να μην σε ζαλίζω (και ειναι ηδη off-topic the subject) η

τεχνολογια του capacitive sensing χρησημοποιει το ερέθισμα σαν input και αντιδρά με τις τιμές βάση αμεσότητας την επαφής, θέσης

ακομα και θερμοτητας/υγρασίας.

Το sole χρησημοποιει μια φοβερή πατέντα της Sony! Χρησημοποιει (πλέγμα Χ-Υ) απο ηλεκτρόδια σε όλη την οθονη όπου

"περιβάλεται" απο μια ιδιαιτερη τιμη τασης. Οταν προσεγγιζεις το δακτυλο (object) κοντά στην οθονη η χωριτηκοτητα των πυκνωτων

αλλαζει και δινει διαφορετικες τιμες (λογω ηλεκτροδιων) η οποιες μπορουν να μετρηθουν στο συνολο και να δώσουν μια συνιστώσα

για την θέση του αντικειμένου (δακτλυλο) με ακριβεια.

-Σορρυ και παλι για το off-topic post!

 

Αυτα τα οφτοπικ μαρεσουν. Να μαθαινουμε και δυο πραγματα παραπανω. Πολυ καλη απαντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 αποριες σχετικα με την pureness

2.το ξυπνητηρι χτυπαει αθορυβα και η επιλογη για τον

ηχο του ξυπνητηριου δεν πατιεται δεν σου δινει δυνατοτητα

Για το ξυπνητήρι θα πρέπει από την εφαρμογή από τις σύνθετες ρυθμίσεις ξυπνητηριού να αποεπιλέξεις τις ρυθμίσεις στυλ. Αν είναι ενεργοποιημένο τότε το ξυπνητήρι χτυπάει με δόνηση και εμφανίζει το αντίστοχο φόντο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καποιοι μπορει να το ξερουν και καποιοι οχι

δειτε μια σελιδα που σου φτιαχνει ενα zip αρχειο περνοντας το με cwm και μπορουμε να τροποποιησουμε

την εμφανιση του τηλ με αμετρητες επιλογες

 

http://uot.dakra.lt/

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Έχω θέμα με συγχρονισμό επαφών μέσω facebook... Όλα δούλευαν ρολόι και από το πουθενά χάθηκαν όλες οι ενώσεις fb-επαφων που είχα κάνει χειροκίνητα και στις επαφές όλα τα ονόματα απο το facebook εμφανίζονται χωρίς fotos! Το είδα να κάνει συγχρονισμό επαφών μέσω xperia και fb μπροστα στα ματια μου αλλα τιποτα! Εχει κανεις παρόμοιο πρόβλημα? παιζει κατι με την εφαρμογη του facebook τις τελευταίες μέρες? κι αμα υπαρχει καμια λύση-πρόταση ευπρόσδεκτη!! Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Από τότε που εγκατέστησα την έκδοση 4.0.4 δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής μου το neo v.

Υπάρχει καμιά λύση?

άκυρο

είχε πρόβλημα το καλώδιο

Edited by joe003
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...