Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι? την 562 γιατι να την κατεβασω ή τελος παντων κατεβασμενη την εχω . που την χρησιμοποιω? ειμαι 431 και θελω την 587. η 562 που κολαει? μηπως εδω ειναι το κλειδι στο οτι δεν κανω κατι καλα?

 

γιατι ειναι ο μονος κερνελ που ρουταρετε οι αλλοι δυο δεν ρουταρονται

απλα πρεπει μετα εφοσον εχει γινει το ρουτ με τον 562 να περασεις με το flashtool τον 587 που ειναι και ο πιο καινουργιος κερνελ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως έχουμε ξανά πει μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες πρόσφατα, κάποιο live wallpaper, κάποιο παιχνίδι (πολλοί έχουν αναφέρει πρόβλημα με τον εκατομμυριούχο). Αν έχεις περάσει κάτι πρόσφατα βγάλτο.

 

o εκκατομυριουχος δεν νομιζω να φταει...ειναι λογικο?εγω που τον εχω καιρο δεν μου αναβει η οθονη...οταν αναβει μπαινω και βλεπω οτι ανοιγει το olympiacos live wallpaper..το κλεινω και δεν το ξανακανει..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πήρα πρόσφατα ένα φορτιστή αυτοκινήτου.Πόσο κακό κάνω στη μπαταρία με το να το φορτιζω στο αμάξι;δε μιλάμε για καθημερινή φόρτιση,μια στο τόσο σε περίπτωση ανάγκης.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι ο μονος κερνελ που ρουταρετε οι αλλοι δυο δεν ρουταρονται

απλα πρεπει μετα εφοσον εχει γινει το ρουτ με τον 562 να περασεις με το flashtool τον 587 που ειναι και ο πιο καινουργιος κερνελ

 

με καλυψες!!! εδω νομιζω εκανα το λαθος. θα το κοιταξω μετα και θα σας πω

ευχαριστω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα.Έχω ένα neo v ενός φίλου και του πέρασα την 4,μετά το έκανα ροοτ και έβγαλα μερικές περιττές εφαρμογές σύμφωνα με τον οδηγό του zxr.Τις τελευταίες μέρες όμως έχει θέμα με το ξεκλείδωμα.Μόλις πάει να το ξεκλειδώσει δεν πιάνει το touch,τρεμοπαίζει στο σημείο που το πατάς και δεν το πιάνει να πάει δεξιά να ξεκλειδώσει ή πάει να ανοίξει την καμέρα.Γενικώς έχει μια συμπεριφορά σαν να 'μπερδεύεται' το touch από κάτι.Μέσα στο μενού και στην πλοήγηση δεν είδα κάτι περίεργο με το touch.Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος?Να πω ότι τις τελευταίες μέρες του έβαλα apex laucher αλλά και όταν έβαλα πάλι της se συνέχισε να το κάνει.Οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη :)
Link to comment
Share on other sites

με καλυψες!!! εδω νομιζω εκανα το λαθος. θα το κοιταξω μετα και θα σας πω

ευχαριστω

 

δυστυχως ουτε την 562 παιρνει για να περασω μετα στην 587. οταν παω να κανω root και κλικαρω το αρχειο runme

κοιτα τι μου βγαζει .http://imageshack.us/a/img716/1516/52094704.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ουτε την 562 παιρνει για να περασω μετα στην 587. οταν παω να κανω root και κλικαρω το αρχειο runme

κοιτα τι μου βγαζει .http://imageshack.us/a/img716/1516/52094704.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

καλημερα,

απορω γιατι κολλας στην 562! αφου το λεει ο οδηγος και προφανως καποιοι ετσι το εχουν κανει... κακως σταματουσες εκει!

οσο για αυτα που σου βγαζει οταν τρεχεις το runme μαλλον εχεις ανοιχτο ταυτοχρονα και το flashtool!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

απορω γιατι κολλας στην 562! αφου το λεει ο οδηγος και προφανως καποιοι ετσι το εχουν κανει... κακως σταματουσες εκει!

οσο για αυτα που σου βγαζει οταν τρεχεις το runme μαλλον εχεις ανοιχτο ταυτοχρονα και το flashtool!

ας τα παρουμε απο την αρχη

εχω την 431 και θελω να βαλω την 587

την εχω ετοιμη στο φακελο firmwares

ανοιγω flashtool την περναω και μετα παω να κανω root (που δεν καταλαβαινω γιατι να κανω root αφου ειμαι root)

τα λεω καλα ως εδω?ομως οταν τελειωσει το flasarisma Κλεινω flashtool

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

ας τα παρουμε απο την αρχη

εχω την 431 και θελω να βαλω την 587

την εχω ετοιμη στο φακελο firmwares

ανοιγω flashtool την περναω και μετα παω να κανω root (που δεν καταλαβαινω γιατι να κανω root αφου ειμαι root)

τα λεω καλα ως εδω?ομως οταν τελειωσει το flasarisma Κλεινω flashtool

root θα κανεις γιατι εφοσον βαλεις την 587 δεν θα εισαι πλεον root. κατα τα αλλα σωστα.

Link to comment
Share on other sites

root θα κανεις γιατι εφοσον βαλεις την 587 δεν θα εισαι πλεον root. κατα τα αλλα σωστα.

 

κοιτα τωρα τι εβγαλε

http://imageshack.us/a/img707/4118/63724474.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν περνιεται η 587 τι κανω λαθος

το θεμα μας ειναι οτι ενω την περναω την 587 δεν περνιεται, δηλ κανω οτι πρεεπι αλλα δεν περνιεται

ας μου πει καποιος τι στο καλο κανω λαθος και δεν περνιεται η ατιμη???

το ξανα εκανε και κοιτα τι μου βγαζει οταν φλασαρω την 587

 

http://imageshack.us/a/img254/4716/60797228.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

μετα απο αυτο λογικα επρεπε να εχει περαστει στο κινητο η 587 ετσι δεν ειναι? δεν εχει περαστει ομως, σαν να μην εγινε τποτα

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγάλε το kernel βάζεις της 587 όχι την ίδια την rom γι'αυτό!!!![/QUO

 

τα καταφερα!!!! τωρα ξανα στεινω αλλα μου ηρθε μια ενημερωση να κατεβασω την κερνελ 587 λεει

να μην το κανω φυσικα γιατι την εχω ετσι δεν ειναι? πως το ακυρωνω?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι καινουργιος στην παρεα σας και ομολογω οτι μου αρεσει πολυ.Λοιπον επειδη σκοπευω να κανω μια αναβαθμηση το κινητο(και να σβησω ολα τα δεδομενα),θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες αρκετα χρησιμες εφαρμογες,παιχνιδια κ.τ.λ.,θα ηθελα επισης αν μπορει καποιος να μου πει πως θα κανω 'root' το κινητο και αμα μπορω να βαλω καποιο δωρεαν GPS για Ελλάδα.Επισης με ενδιαφερουν και συμβουλες οπως π.χ. για την μπαταρια που ξεφορτιζει αμεσως.Αυτα(αρκετα και συγνωμη αν σας κουρασα).Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

ξερετε μηπως που μπορω αν βρω το widget με τις φωτογραφιες που εχουμε στο κινητο μας, γιατι εγκατεστησα μια rom που δεν το εχει.
Link to comment
Share on other sites

o εκκατομυριουχος δεν νομιζω να φταει...ειναι λογικο?εγω που τον εχω καιρο δεν μου αναβει η οθονη...οταν αναβει μπαινω και βλεπω οτι ανοιγει το olympiacos live wallpaper..το κλεινω και δεν το ξανακανει..

To έχουν αναφέρει πάρα πολλοί. Αν εσύ δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα τότε πάσο.

Καλημέρα!

Πήρα πρόσφατα ένα φορτιστή αυτοκινήτου.Πόσο κακό κάνω στη μπαταρία με το να το φορτιζω στο αμάξι;δε μιλάμε για καθημερινή φόρτιση,μια στο τόσο σε περίπτωση ανάγκης.

Δεν υπάρχει πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι καινουργιος στην παρεα σας και ομολογω οτι μου αρεσει πολυ.Λοιπον επειδη σκοπευω να κανω μια αναβαθμηση το κινητο(και να σβησω ολα τα δεδομενα),θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες αρκετα χρησιμες εφαρμογες,παιχνιδια κ.τ.λ.,θα ηθελα επισης αν μπορει καποιος να μου πει πως θα κανω 'root' το κινητο και αμα μπορω να βαλω καποιο δωρεαν GPS για Ελλάδα.Επισης με ενδιαφερουν και συμβουλες οπως π.χ. για την μπαταρια που ξεφορτιζει αμεσως.Αυτα(αρκετα και συγνωμη αν σας κουρασα).Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων.

 

Πήγαινε στην κατηγορία "Οδηγοί" του φόρουμ και μπες στους οδηγούς για Sony-Ericsson.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα την αποφαση να βαλω μια φτιαχτη ρομ μεσα.Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καμια γρηγορη..να εχει πολλα εξτρα μεσα οπως (ροοτ,setcpu για να πειραζω και να ανεβαζω τον επεξεργαστη) και λοιπες εφαρμογες για να ειναι σουπερ.Αν ναι ενα λινκ να την κατεβασω αλλα και οδηγιες για βοηθεια!!

 

Ευχαριστω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα την αποφαση να βαλω μια φτιαχτη ρομ μεσα.Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καμια γρηγορη..να εχει πολλα εξτρα μεσα οπως (ροοτ,setcpu για να πειραζω και να ανεβαζω τον επεξεργαστη) και λοιπες εφαρμογες για να ειναι σουπερ.Αν ναι ενα λινκ να την κατεβασω αλλα και οδηγιες για βοηθεια!!

 

Ευχαριστω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1737862 Εδώ είσαι!!! Αυτήν έχω και εγώ και είναι πολύ καλή, η καλύτερη από όσες έχω δοκιμάσει!!!

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα κατεβαζω στο λινκ την τελευταια ετσι που ειναι 112 mb!!??αλλα πως την περναω μεσα δεν ξερω.Τωρα εχω την 4.0.4 ροοτ μαμισια...Τι πρεπει να κανω για να την περασω?Στα Ελληνικα εαν ειναι ευκολο!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

To έχουν αναφέρει πάρα πολλοί. Αν εσύ δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα τότε πάσο.

 

υπαρχει η περιπτωση να το κανει μονο σε συγκεκριμενες συσκευες??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ευκολο καποιος να μου δωσει απλες οδηγιες για το πως θα περασω την παραπανω ρομ.Φωραει τωρα την 4.0.4 μαμισια.Αλλα και λινκς απο οτι μπορει να χρειαστω μαζι.Ευχαριστω

 

1.Factory reset in cwm

2.wipe cache partition

3.wipe dalvik cache

4.Format /system (in mounts and storage)

5.Format /cache

6.Format /Data

7.Install Xperia_Ice_Cream_Pureness_build_10.00.zip

8.Install patch for your phone model

9.Reboot now and you are done !

 

Αυτες ειναι οι οδηγιες?Απλα αντιγραφω τα αρχεια τα 2 στην sd και τρεχω πρωτα την ρομ και μετα το pach για το νεο v?Αφου πρωτα κανω τους καθαρισμους?Πως μπαινω στο μενου για τους καθαρισμους και για να περασω την ρομ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος/α έχει αγοράσει το κινητό απο Vodafone, και γνωρίζει αν εχει integraded

applications της Vodafone ενσωματωμένα π.χ. όπως ηταν της Cosmote, mycosmos e.t.c. Ευχαριστώ και πάλι προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

1.Factory reset in cwm

2.wipe cache partition

3.wipe dalvik cache

4.Format /system (in mounts and storage)

5.Format /cache

6.Format /Data

7.Install Xperia_Ice_Cream_Pureness_build_10.00.zip

8.Install patch for your phone model

9.Reboot now and you are done !

 

Αυτες ειναι οι οδηγιες?Απλα αντιγραφω τα αρχεια τα 2 στην sd και τρεχω πρωτα την ρομ και μετα το pach για το νεο v?Αφου πρωτα κανω τους καθαρισμους?Πως μπαινω στο μενου για τους καθαρισμους και για να περασω την ρομ?

 

Για να τα κανεις ολα αυτα θα πρεπει να εχεις εγκαταστησει το ClockWorkMod Recovery.Οδηγιες για το πως θα το κανεις υπαρχουν εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513 στο 3ο βημα.Επειδη σε βλεπω λιγακι ανυπομονο και βιαστικο χαλαρωσε διαβασε τα ολα βεβαιωσου οτι τα καταλαβες και μετα συνεχισε.

Edited by firekostas
Λαθος link
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...