Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έσβησες οτι λεει ο οδηγός δεν υπάρχει κανένα προβλημα. Αλλού είναι το πρόβλημά σου τότε.

που????

Τα νευρα μου απο τοτε που το πηρα το κανει αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μαυρο θεμα?

αν δεν εχεις αλλαξει καρτα μνημης τοτε κανε ενα back up πριν αλλαξεις και ετσι θα εχεις τις εφαρμογες

 

Δεν έχω αλλάξει. Μπορείς να εξηγήσεις λίγο τι εννοείς γιατί όπως είπα τώρα αρχίζω και μαθαίνω ? :D

Όσο για το θέμα ψάχνω το αριστερά το οποίο είναι το αρχικό θέμα του 2.3 αλλά σε μαύρο χρώμα http://www.vandtab.com/wp-content/uploads/2012/04/Sony-Xperia-arcS-neoV-Ray-ICS-ROM-Installation-Steps-Guide-Tutorial1.jpg

Αυτή τη στιγμή έχω κάνει update στο ICS και αν γίνεται θα προτιμούσα να μην το κάνω downgrade stin 2.3 για να βρω το θέμα και τις εφαρμογές αλλά αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος είμαι όλος αυτιά.

Edited by Jerichox
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχει κανει κανεις βιντεοκληση σε αλλα κινητα?γινεται?

 

μονο μεσω skype γινεται

 

 

ωραιος ρε φιλε:)

 

 

Καλημέρα, νέος στη παρέα θα ήθελα την άποψή σας για ένα θέμα.

 

Κάτοχος εδώ και μερικούς μήνες ενός Xperia X8, αν πω ότι έμεινα ικανοποιημένος από το συγκεκριμένο κινητό θα πω ψέμματα, περιττό να πω πως εδώ και μερικές μέρες το έχω αφήσει στην ακρη και έχω επιστρέψει στο παλιό "σκυλί" Κ800...

 

Σκέφτομαι εντός του μήνα για αγορά νέου smartphone και έχω κατασταλάξει μεταξύ του Neo V και του Sony U

 

Ποιο θα μου προτείνατε από αυτά τα 2 κινητά?

 

καλυτερα το u αλλα ανοιξε θεμα στην επιλογη κινητου για περισσοτερες απαντησεις περι του θεματος

 

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέσω τις επαφές μου με λογαριασμούς στο fb k να βλεπω τα

status οταν με πέρνουν τηλέφωνο όπως γίνεται στο sence τις htc?

 

οταν σε καλουν?οχι

μονο στην αρχικη σελιδα μπορεις να τα βλεπεις μεσω του timescape...επισης μπορεις στα αλμπουμ φωτογραφιας σου να βλεπεις και τις φωτο των φιλων σου

 

 

Δεν έχω αλλάξει. Μπορείς να εξηγήσεις λίγο τι εννοείς γιατί όπως είπα τώρα αρχίζω και μαθαίνω ? :D

Όσο για το θέμα ψάχνω το αριστερά το οποίο είναι το αρχικό θέμα του 2.3 αλλά σε μαύρο χρώμα http://www.vandtab.com/wp-content/uploads/2012/04/Sony-Xperia-arcS-neoV-Ray-ICS-ROM-Installation-Steps-Guide-Tutorial1.jpg

Αυτή τη στιγμή έχω κάνει update στο ICS και αν γίνεται θα προτιμούσα να μην το κάνω downgrade stin 2.3 για να βρω το θέμα και τις εφαρμογές αλλά αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος είμαι όλος αυτιά.

 

οι εφαρμογες θα χαθουν...το εκανα και εγω και τις εχασα με ενα κοπυ πειστ..θα ειναι μεσα αλλα δεν θα μπορουν να ανοιξουν...για αυτο με το titanium backup κανεις ενα μπακ απ και μετα τις περνας

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

περναω την MT11i_4.1.A.0.562_kernel με το flash tool μου βγαζει αυτο

 

κανω restart αλλα εχει παλι το 4,1,Β,0,431...γιατι?ξερει κανεις?

 

Λογικό μιας και δεν αλλάζεις λογισμικό αλλά kernel.

Προχώρα κανονικά με το root (προφανώς αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο μπήκες σε αυτή την διαδικασία).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ποιος από τους 3 προσφέρει καλύτερες επιδόσεις σε ICS: ondemand, intellidemand, interactive;

Βάλτο στο ondemand για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

@smarianina

Το ερώτημά σου είναι ρητορικό φαντάζομαι μιας και είναι δύσκολο να σου πει κάποιος τι μπορεί να πηγαίνει στραβά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο στο ondemand για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

@smarianina

Το ερώτημά σου είναι ρητορικό φαντάζομαι μιας και είναι δύσκολο να σου πει κάποιος τι μπορεί να πηγαίνει στραβά.

 

Τι εννοείς να έχω το κεφάλι μου ήσυχο; Και για τις άλλες ρυθμίσεις τι προτείνεις;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα, εχω περασει την ρομ Xperia Ice Cream Pureness με τον kernel NightElf-kernel v1.4, η συσκευη μου δεν αναγνωριζετε απο το website του google play! Ξερετε γιατι;

 

 

επειδη κι εγω αυτον τον kernel θα βαλω,πως τον βλεπεις???

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μιας και δεν αλλάζεις λογισμικό αλλά kernel.

Προχώρα κανονικά με το root (προφανώς αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο μπήκες σε αυτή την διαδικασία).

ναι αλλα πως ελεγχω αν περασε?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να έχω το κεφάλι μου ήσυχο; Και για τις άλλες ρυθμίσεις τι προτείνεις;

H ondemand είναι η βασική παράμετρος των governors στο Android. Οι άλλες δυο είναι ουσιαστικά παραλλαγές της και η πρώτη (με τη σειρά που τις γράφεις) αφορά τη χρήση της GPU και η άλλη της βελτίωση της απόκρισης.

 

Ο λόγος που σου είπα για την ondemand είναι γιατί θεωρώ ότι δεν πρόκειται να δεις τεράστια διαφορά σε σχέση με τις άλλες δυο και γιατί ο ondemand governor είναι native στο Android.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σε επιπεδο να ξεχωριζω ποιοι κερνελ ειναι καλη και ποιοι οχι! Τωρα περασα τον Suave v6 καθως αλλαξα και rom eβαλα την KA21.1 λιγο που την δοκιμασα ειναι πολυ γρηγορη τοσο σε συγκριση με την στοκ οσο και με την Ice Cream Pureness

 

πωωω μη με γειωνεις τρα:p και παλευα για το unlock tou bootloader,μετα δεν εμπαινε η pureness και περασα παλι τη στοκ και μετα παλι ροοτ και παλι την pureness....εχεις λινκ να τη δω????

Link to comment
Share on other sites

Θα με βοηθησει καποιος με την διαδικασια του ρουτ κ αυτα π χρειαζονται απλα για να απεμεργοποθησω την αυτοματη φωτεινοτητα..εχω την ics 4.0
Link to comment
Share on other sites

γειασας παιδια

θελω να παω απο icecream σε gingerbred διβασα τον οδηγω και εχω ορισμενες αποριες

1 λεει μπακαπ και μετα φορματ αν κανω φορματ δεν θα χαθει το μπακαπ?

2 πηγα στα λινκ που δινη για το φλαστουλ αλλα δεν μου βγαζει το 0 7 0 0 αλλα την 1 7 0 05 64bit edition

εχω 64bita windows

ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

Θα με βοηθησει καποιος με την διαδικασια του ρουτ κ αυτα π χρειαζονται απλα για να απεμεργοποθησω την αυτοματη φωτεινοτητα..εχω την ics 4.0

4.0.3

4.0.4

γειασας παιδια

θελω να παω απο icecream σε gingerbred διβασα τον οδηγω και εχω ορισμενες αποριες

1 λεει μπακαπ και μετα φορματ αν κανω φορματ δεν θα χαθει το μπακαπ?

2 πηγα στα λινκ που δινη για το φλαστουλ αλλα δεν μου βγαζει το 0 7 0 0 αλλα την 1 7 0 05 64bit edition

εχω 64bita windows

ευχαριστο

1) Ας υποθέσουμε ότι θες να κάνεις format στον υπολογιστή σου. Προφανώς θα κάνεις backup τα αρχεία σου. Το bakcup αυτό θα το σώσεις στον υπολογιστή που θα κάνεις format; Προφανώς και όχι! Θα το σώσεις σε κάποιο dvd, σε κάποιο εξωτερικό σκληρό, σε κάποιον άλλον υπολογιστή κτλ κτλ.

Γιατί λοιπόν το backup που θα κάνεις στο κινητό σου να είναι διαφορετικής φιλοσοφίας; Κάνοντας backup τα αρχεία που έχεις στο κινητό σου δεν είναι λογικό να τα σώσεις κάπου άλλου; Στο pc σου για παράδειγμα.

2) Αφού έχεις 64bit εγκαθιστάς την έκδοση που είναι για την έκδοσή σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Hello σε όλους,

 

πρόσφατα έκανα update σε 4.0.4 και αμέσως μετά root.

Τώρα έχω, 4.0.4,

kernel: 2.6.32.9-perf Builduser@Buildhost #1,

Build number: 4.1.B.0.431

 

Το τηλέφωνο τώρα μου ζητάει (μέσω UPDATE CENTER) να κάνει update (New system update available).

 

Υποθέτω πως θέλει να κάνει update το kernel. ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ? Μήπως χάσει πάλι το root???

 

Please help!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πως ελεγχω αν περασε?

 

Προχώρα με το root. Αν η διαδικασία ολοκληρωθεί τότε είσαι ΟΚ. Αν όχι τότε δεν πέρασε ο kernel.

Η εικόνα που πόσταρες πριν πάντως, δείχνει ξεκάθαρα ότι πέρασε.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

4.0.3

4.0.4

 

1) Ας υποθέσουμε ότι θες να κάνεις format στον υπολογιστή σου. Προφανώς θα κάνεις backup τα αρχεία σου. Το bakcup αυτό θα το σώσεις στον υπολογιστή που θα κάνεις format; Προφανώς και όχι! Θα το σώσεις σε κάποιο dvd, σε κάποιο εξωτερικό σκληρό, σε κάποιον άλλον υπολογιστή κτλ κτλ.

Γιατί λοιπόν το backup που θα κάνεις στο κινητό σου να είναι διαφορετικής φιλοσοφίας; Κάνοντας backup τα αρχεία που έχεις στο κινητό σου δεν είναι λογικό να τα σώσεις κάπου άλλου; Στο pc σου για παράδειγμα.

2) Αφού έχεις 64bit εγκαθιστάς την έκδοση που είναι για την έκδοσή σου.

 

ευχαριστο zxr θα προχωρισο και θεος βοηθος

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες δυο εβδομάδες παρατηρώ στιγμές που η οθόνη του κινητού ανοίγει μόνη της (πχ είναι πάνω στο γραφείο με την θηκούλα του [εκείνη την γκριν χάρτ που είχε όταν το αγόρασα] και βλέπω πως βγαίνει η μπάρα ξεκλειδώματος χωρίς να το πειράξω...

Άλλα τρελά που έχει κάνει είναι να βγάζει φωτογραφίες μέσα στην τσέπη [το άλλαξα και σε πάτερν αλλά πάλι τα ίδια..]. Ακόμα το έβγαλα απο την τσέπη μου να δω την ώρα τις προάλλες και έδειχνε αρλούμπες (ήταν 9 το πρωί και έγραφε 23.25)... Τι πιστεύετε ότι έπαθε;:cry:

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες να ρωτησεις στο επισημο θεμα της συσκευης.

Στο θεμα μας τωρα.Οταν αναβει μονη της η οθονη, σιγουρα καποια εφαρμογη/παιχνιδι/live wallpaper φταιει.

Τωρα για τις φωτο, φορας ICS;υποψιαζομαι οτι πηγαινει μονο του στη φωτογραφικη απο την lockscreen μεσα στην τσεπη σου.

Αν παρολα αυτα τα χει παιξει, τοτε του τραβας μια επιδιορθωση με SEUS και βλεπουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίζει ο media player η αναπαραγωγή του ήχου γίνεται μόνο από το ηχείο του κινητού; Ο ήχος δεν μεταφέρεται στα ακουστικά;

 

Επειδή μου φαίνεται περίεργο κάτι τέτοιο τι στο καλό χρειάζεται να κάνω για να μεταφέρω τον ήχο στα ακουστικά;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίζει ο media player η αναπαραγωγή του ήχου γίνεται μόνο από το ηχείο του κινητού; Ο ήχος δεν μεταφέρεται στα ακουστικά;

 

Επειδή μου φαίνεται περίεργο κάτι τέτοιο τι στο καλό χρειάζεται να κάνω για να μεταφέρω τον ήχο στα ακουστικά;

 

εβαλες τα ακουστικα του κινητου και δεν κανει κατι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έβαλα. Βασικά χθές είχα πάει για προπόνηση και την ώρα που ήθελα να δώσω άλλαξα από το ραδιόφωνο στον media player. Και διαπιστώνω ότι τα mp3 μου ακούγονται μόνο από το ηχείο. Όταν άκουγα ραδιόφωνο άκουγα κανονικά από τα ακουστικά.

Στην αρχή νόμισα ότι φταίει το Sport Tracker. Δεν επιτρέπει την αναπαραγωγή από τα ακουστικά για να ακούς τις συμβουλές. Αλλά τώρα που το δοκιμάζω και χωρίς το Sport Tracker πάλι τα ίδια κάνει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...