Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια.

Εκανα μαζεμενες μερικες ενημερωσεις πρρογραμματων που εχω εγκατεστημενες στο τηλ. και μετα απο αυτο, οταν χρειαστει να πληκτρολογησω κειμενο, σε οποιαδηποτε εφαρμογη ακομα και στα μηνυματα, μου βγαζει μονο αγγλικα και κινεζικα. Εχει εξαφανιστει το ελληνικο πληκτρολογιο.

Ξερει κανεις πως μπορω να το επαναφερω;

Δες το ποστ #11642 ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραια... Μολις εκανα update σε 4.0.4 (4.1.Β.0.431) μεσω PC companion. Αυτα ειναι τα καλα νεα. Τα κακα τωρα ειναι οτι δεν ειμαι πλεον root και ξαναγεμισα τις γνωστες σαβουρες (Facebook, Uefa κλπ.)/ Ξερει κανεις αν υπαρχει root γι αυτη την εκδοση?

 

Την έβαλα και εγώ.Πολύ καλή. . .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος το χει το κινητάκι να κατεβάσει από το google play το illumination bar notification.και να μου ανάψει μια λαμπάδα:D

 

Αμα το κανεις να λειτουργει σωστα και για τα sms εκτος των κλησεων εγω στην αναβω την λαμπαδα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αμα το κανεις να λειτουργει σωστα και για τα sms εκτος των κλησεων εγω στην αναβω την λαμπαδα! :lol:

 

Σε εμένα πάντως δουλεύει τέλεια σε όλα...Και να φανταστεις ότι έχω το sole που και καλά δεν υποστηρίζεται....αχχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

οχι καμια ρυθμηση,το συνδεεις,πηγαινεις στο αναλογο καναλι hdmi που το εχεις συνδεσει και παιζει

αν εισαι root και εχεις πειραξει τιποτα απο μεσα δεν ξερω

 

το προβλημα λυθηκε!

αλλαξα θυρα και ολα οκ!

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε αν αυτη ειναι οντως η ελληνικη 4.0.3 official rom???

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1674506

 

edit: τελικα δεν ειναι.

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εαν περασουμε καποιο θεμα η καποιο διαφορετικο Boot Screen με recovery οπως π.χ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1476859

δεν μπορουμε να επανελθουμε παλι εαν δεν μας αρεσει?

και αν ναι πως?

δωστε τα φωτα σας παρακαλω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως δουλεύει τέλεια σε όλα...Και να φανταστεις ότι έχω το sole που και καλά δεν υποστηρίζεται....αχχαχαχα

 

Φιλε Vlasismiriagos καταρ'χην ευχαριστουμε και παλι για την ανακαληψη σου! Το προγραμματακι τα σπαει και ειδικα για μενα που ειμαι fun με τα light notification :lol: Aυτο που ενοουσε ο Jim22378 ειναι οτι δεν δουλευει με αλλα προγραμματα διαχειρισης sms (πιστευω) οπως ειναι το GoSms, HandSent e.t.c.

Edited by Programmer
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε αν αυτη ειναι οντως η ελληνικη 4.0.3 official rom???

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1674506

 

edit: τελικα δεν ειναι.

 

οχι φιλε μου δεν ειναι η ελληνικη αυτη.1254-5797 R5D για την 4.0.3 ειναι η ελληνικη κ 1254-5797 R1I για την 4.0.4 κ αυτη ειναι ελληνικη!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ωραια... Μολις εκανα update σε 4.0.4 (4.1.Β.0.431) μεσω PC companion. Αυτα ειναι τα καλα νεα. Τα κακα τωρα ειναι οτι δεν ειμαι πλεον root και ξαναγεμισα τις γνωστες σαβουρες (Facebook, Uefa κλπ.)/ Ξερει κανεις αν υπαρχει root γι αυτη την εκδοση?

 

η uefa φιλε τουλαχιστον σε μενα που ειμαι με 2.3.4 σβηνεται και χωρις ρουτ

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα εκανα μια αναβαθμιση android στο neo v και μετα μου εβγαλε μια εφαρμογη με το ονομα de.arvatom η οποια ομως δεν ανοιγει αλλα ουτε και διαγραφεται, ξερει κανεις τι ειναι αυτο και πως μπορω να το σβησω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βγει aosp(ετσι δεν λεγεται?) ics?

αν κανω την αναβαθμιση στην ics της SE θα μπορω να τα αλλαξω ολα? οχι μονο τον launcher,αλλα και το dialer και ολα..να μην εχει το θεμα της εταιριας δηλαδη..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα,μου εχει γεμισει η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου(οχι η ραμ).και δεν εχω χωρο σχεδον καθολου ολα τα παιχνιδια κ εφαρμογες τις εχω μεταφερει στην καρτα μνημης,κ δεν μπορω να καταλαβω τι ευθυνετε.
Link to comment
Share on other sites

Αμα το κανεις να λειτουργει σωστα και για τα sms εκτος των κλησεων εγω στην αναβω την λαμπαδα! :lol:

 

Φιλε Jim22378, μιας και πιστευω οτι αναφεροσουν για τις ειδοποιησεις στο i.e. στο GoSms, απο το .xml καταλαβα τι γινεται! Θα πας καταρχην στο προγραμμα που εχει το Xperia για τα μηνυματα ως default και:

1.- Ρυθμισεις > Ξετικαρεις το >> Ειδοποιησεις

2.- Θα πας στο GoSms η Handsent (αναλογα ποιο εχεις) Ρυθμισεις > Προηγμενες > Ρυθμισεις Ληψης > Ξετικαρεις το >> Απερνγοποιση Ειδοποιησης αλλου μηνυματος

Εισαι ετοιμος! Τωρα και με τα Sms σου θα εχεις notification στο bar! :happy:

Για περισσοτερα info σχετικα με apps:

http://en.wikipedia.org/wiki/Manifest_file

http://en.wikipedia.org/wiki/ASN.1

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βγει aosp(ετσι δεν λεγεται?) ics?

αν κανω την αναβαθμιση στην ics της SE θα μπορω να τα αλλαξω ολα? οχι μονο τον launcher,αλλα και το dialer και ολα..να μην εχει το θεμα της εταιριας δηλαδη..

ναι,αλλα απ'οτι λενε η 2.3.4 που λογικα εχεις,ειναι καλυτερη

 

παιδια εχω το εξης προβλημα,μου εχει γεμισει η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου(οχι η ραμ).και δεν εχω χωρο σχεδον καθολου ολα τα παιχνιδια κ εφαρμογες τις εχω μεταφερει στην καρτα μνημης,κ δεν μπορω να καταλαβω τι ευθυνετε.

καποιες εφαρμογες ή παιχνιδια δεν επιτρεπουν την μεταφορα τους στην καρτα,ετσι εχουν γραφτει.

ομως...

κοιτα εδω το βημα 9

αν σου φανει δυσκολο κοιτα για τετοιου ειδους εφαρμογες εδω

(απαιτει root)

Link to comment
Share on other sites

ναι την 2.3.4 εχω. Μπορω ετσι οπως ειναι τωρα το κινητο,χωρις φλασαεισμα δηλαδη να αλλαξω τα μενου(πχ ρυθμισεις) σε stock ginger θεμα? οχι της se δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

Το AOSP Theme για GB μπορούμε να το βρούμε κάπου γιατί στους xda υπάρχει αλλά δεν βλέπω πουθενά να το κατεβάσω.....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1430976

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...τις τελευταιες εβδομαδες που αρχισαν οι ζεστες για τα καλα το κινητο ζεσταινεται πολυ ευκολα σε σημειο να εχει θερμοκρασια συμφωνα με widget 40 βαθμων...αλλα επισης το καταλαβαινεις γιατι καιει ολοκληρο...βεβαια οταν βγαζω το καλυμμα της μπαταριας απο μεσα δεν ειναι τοσο ζεστο οσο απεξω...εχει συμβει και σε αλλους αυτο ή καλυτερα να το παω στην vodafone που το πηρα?στην ericsson που ρωτησα μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο λοφω μεγαλης πλακετας μπαταρίας...

 

οποιαδηποτε βοηθεια χρησιμη...

 

Πέρασα και εγώ πάλι την 2.3 επειδή δεν μου άρεσε η ics και έκανα και όλα τα tweaks αλλά τώρα δεν μου κάνει ενημέρωση το youtube και το maps τι μπορεί να φταίει;" δεν ήταν δυνατή η λήψη της ενημέρωσης για την εφαρμογή "Maps" λόγω κάποιου σφάλματος.(941)"

Αυτό βγάζει.Έσβησα και όλες τις εφαρμογές που λέει ο οδηγός.

 

Edit: Τελικά έκανα εγκατάσταση μέσω υπολογιστή στις εφαρμογές και είναι εντάξει τώρα.

Κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω.Τώρα που μου έβγαλε να κάνω ενημέρωση

στην 4.0.2.Α.0.62 τι κάνουμε;την κάνουμε την ενημέρωση;

αν μπορεις στειλε μου την διαδικασια...ευχαριστω πολυ...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...τις τελευταιες εβδομαδες που αρχισαν οι ζεστες για τα καλα το κινητο ζεσταινεται πολυ ευκολα σε σημειο να εχει θερμοκρασια συμφωνα με widget 40 βαθμων...αλλα επισης το καταλαβαινεις γιατι καιει ολοκληρο...βεβαια οταν βγαζω το καλυμμα της μπαταριας απο μεσα δεν ειναι τοσο ζεστο οσο απεξω...εχει συμβει και σε αλλους αυτο ή καλυτερα να το παω στην vodafone που το πηρα?στην ericsson που ρωτησα μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο λοφω μεγαλης πλακετας μπαταρίας...

 

οποιαδηποτε βοηθεια χρησιμη...

 

Εγώ όταν το αφήνω κ δεν ασχολούμαι λέει από 30-35,όταν σερφάρω με 3g κτλ 40-44

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις στειλε μου την διαδικασια...ευχαριστω πολυ...

 

Η διαδικασία που ακολούθησα είναι ακριβώς η παρακάτω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...τις τελευταιες εβδομαδες που αρχισαν οι ζεστες για τα καλα το κινητο ζεσταινεται πολυ ευκολα σε σημειο να εχει θερμοκρασια συμφωνα με widget 40 βαθμων...αλλα επισης το καταλαβαινεις γιατι καιει ολοκληρο...βεβαια οταν βγαζω το καλυμμα της μπαταριας απο μεσα δεν ειναι τοσο ζεστο οσο απεξω...εχει συμβει και σε αλλους αυτο ή καλυτερα να το παω στην vodafone που το πηρα?στην ericsson που ρωτησα μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο λοφω μεγαλης πλακετας μπαταρίας...

 

οποιαδηποτε βοηθεια χρησιμη...

 

Φυσιολογικο ειναι

εξαλλου κοτζαμ επεξεργαστη 1 γιγα εχει ,να ειναι παγωμενο θελουμε?

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

μα έχει το κινητό μέσα τέτοιο πληκτρολόγιο φίλε μου...πήγαινε στο πληκτρολόγιο, μπες στις ρυθμίσεις και μετά από πλήρες πληκτρολόγιο, επέλεξε πληκτρολόγιο τηλεφώνου....και είσαι οκ!

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Πραγματικά τώρα μπορώ να πω ότι είμαι υπερευχαριστημένη με το κινητό! Επιτέλους μπορώ να γράφω από κινητό με την ίδια ανεση που έγραφα και με το νόκια! Ευχαριστώ και πάλι!

Να ρωτήσω και κάτι άλλο? Πώς θα κάνω την περίφημη αναβάθμιση μεσα από το κινητό (ΟΤΑ)? Δεν βρίσκω πουθενά αυτή την επιλογή.. Αν κάνω αναβάθμιση το κινητό θα επανέλθει στις αρχικές του ρυθμίσεις και θα χαθούν όλα? Τα αρχεία και τις επαφές τις έχω κάνει backup μέσω titanium. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...