Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα δοκίμασα τα generic ακουστικά και δεν τα αναγνώριζε.Τα αλλά όχι Samsung,iPhone όχι γιατί ήταν σφραγισμένη η συσκευασία.

Μπορείτε να μου δείξετε κάποιες ψείρες από τη σελίδα του public γιατί έχω μια κάρτα αλλαγής που λήγει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μόλις δοκίμασα το ΝοLEd. Ωραίο προγραμματάκι όντως. Αλλά το κινητό το έχω σε θήκη και η οθόνη δε φαίνεται. Το "πρόβλημα" υπήρχε και στις δύο "προ ICS" εκδόσεις. Δεν είμαι root και στα χαρακτηριστικά της συσκευής μου βλέπω:

-Αριθμός μοντέλου ΜΤ11i, -Έκδοση Android 4.0.4, -Έκδ. βασ. φάσματος 8x55A-AAABQQAZM-203028G-72,

-Εκδ. Kernel 2.6.32-9-perf BuildUser@BuildHost #1, -Aρ. έκδοσης 4.1.Β.0.431.

Μήπως το δικό σου διαφοροποιείται σε κάτι από τα παραπάνω;

Μέχρι και την έκδοση ICS με κάλυπτε απόλυτα το Lightfow αλλά με την αναβάθμιση δεν ελέγχει πλεον το led και έτσι έχω

μείνει μόνο με ηχητκή ειδοποίηση.

Φίλε μου τις ίδιες πληροφορίες λογισμικού έχουμε και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σου δουλεύει το led στις αναπάντητες. Το Lightflow με ics δεν λειτουργεί σωστά το δοκίμασα αλλά το no led νομίζω είναι μια πολύ καλή λύση αρκεί να βλέπεις την οθόνη σου. Βάλε μια προστασία οθόνης και με μια θήκη που θα καλύπτει το τηλέφωνο πλην της οθόνης και θα είσαι καλυμμένος. ;

Ξέχασα να τονίσω πως με το no led είτε με αναπάντητη είτε με εισερχόμενο μήνυμα το led δουλεύει κανονικά!

Edited by rush2
Να συμπληρώσω κάτι σημαντικό!
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα τα generic ακουστικά και δεν τα αναγνώριζε.Τα αλλά όχι Samsung,iPhone όχι γιατί ήταν σφραγισμένη η συσκευασία.

Μπορείτε να μου δείξετε κάποιες ψείρες από τη σελίδα του public γιατί έχω μια κάρτα αλλαγής που λήγει?

 

Νομίζω πως αυτά θα κάνουν, αλλά δεν είμαι και σίγουρος...Μήπως αυτά τα generic είχαν κάποιο πρόβλημα και δεν δούλευαν..?

Πάντως όλα τα ακουστικά 3.5mm (νομίζω δηλαδή) πως κάνουν ασχέτως μάρκας...

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι ασχετο..

τα τρια κουμπια του τηλεφωνου φωτιζουν με καποιο

τροπο? δηλ υπαρχουν λεντακια απο κατω η οχι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι ασχετο..

τα τρια κουμπια του τηλεφωνου φωτιζουν με καποιο

τροπο? δηλ υπαρχουν λεντακια απο κατω η οχι?

Υπάρχουν, μπορείς να διακρίνεις τον φωτισμό ανάμεσα από τα πλήκτρα αλλά το υλικό των κουμπιών είναι τέτοιο που δεν διαπερνά ο φωτισμός. Πάντως δύσκολο να μην βρεις τα πλήκτρα ακόμη και σε απόλυτο σκοτάδι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι ασχετο..

τα τρια κουμπια του τηλεφωνου φωτιζουν με καποιο

τροπο? δηλ υπαρχουν λεντακια απο κατω η οχι?

 

Φως υπάρχει αν δεις από τις γωνίες αλλά όχι για τα κουμπιά

Είναι hard keys

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας 3D TV...? Άμα έχει, ας μας πει εντυπώσεις από τη 3D λειτουργία της κάμερας του κινητού...Δουλεύει δηλαδή ή @@...?
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα Έχω ένα προβληματάκι Πάω να κάνω αναβάθμιση με το PC Companion και μου βγάζει το μήνυμα που φαίνεται στις φώτο ( έχω προσπαθήσει πάνω από 10 φορές και πάντα το ίδιο βγάζει ) Τι κάνω λάθος ; ( έχω win 7 32bit )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα Έχω ένα προβληματάκι Πάω να κάνω αναβάθμιση με το PC Companion και μου βγάζει το μήνυμα που φαίνεται στις φώτο ( έχω προσπαθήσει πάνω από 10 φορές και πάντα το ίδιο βγάζει ) Τι κάνω λάθος ; ( έχω win 7 32bit )

 

καντην με το sus με καθαρη εγκατασταση ειναι η καλυτερη λυση

Link to comment
Share on other sites

zxr τα tweaks σου δουλεουν με την 4,04 ναι γιατι ελεγα αυριο να τα βαλω και οποιος εχει lockscreen ,%battery ,black keyboard ας πει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω αυτή τη συσκευή αλλά πολύ σημαντικό ρόλο στην απόφασή μου θα παίξει το πληκτρολόγιο. Θα ήθελα να μάθω αν σε portrait έχει 3x3 ή 3x4 ελληνικό πληκτρολόγιο, αν στέλνει 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανά sms με το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο και αν γίνεται να πληκτρολογήσω μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες σε άλλες εφαρμογές με το ίδιο πληκτρολόγιο. Το Τ9 έχει και ελληνικό λεξικό; Και τέλος τα προηγούμενα υπάρχουν και στην 2.3 και στην ICS;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

στο PlayStore υπαρχουν παρα πολλα πληκτρολογια που μπορεις να τα παραμετροποιησεις οπως θες ενα στην τυχη εδω. Εχουν και Τ9 και λεξικα κι οτι θες

γραφει 160 χαρακτηρες αλλα νομιζω ο παραληπτης τα παιρνει κεφαλαια (διωρθοστε με αν κανω λαθος)

μεσα σε εφαρμογες ενοειτε πως μπορεις να γραψεις οπως θες

(δεν τα πηγαινα καλα με τα τηλεφωνα αφης αλλα εχουν κανει τετοια δουλεια που νομιζεις οτι γραφει μονο του,πολυ ευκολα στη γραφεις γενικα)

Παιδιά καλησπέρα.Σήμερα έβαλα την καινούρια κάρτα μνήμης που αγόρασα.Έκανα copy-paste ό,τι είχε η κάρτα του κινητού στην καινούρια κάρτα.Όταν άνοιξα το τηλέφωνο όμως,είχε δημιουργηθεί ένας φάκελος στην έκθεση που περιείχε 1700 εικόνες συστήματος.Κάθε μικρό εικονίδιο του κινητού δηλαδή.Τι κάνω με αυτές?Μπορώ να τις διαγράψω?Ευχαριστώ.

με γεια σου

σβηστα ολα και ξανα περνατα οπως ειναι και οχι ενα ενα

 

Φίλε μου τις ίδιες πληροφορίες λογισμικού έχουμε και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σου δουλεύει το led στις αναπάντητες. Το Lightflow με ics δεν λειτουργεί σωστά το δοκίμασα αλλά το no led νομίζω είναι μια πολύ καλή λύση αρκεί να βλέπεις την οθόνη σου. Βάλε μια προστασία οθόνης και με μια θήκη που θα καλύπτει το τηλέφωνο πλην της οθόνης και θα είσαι καλυμμένος. ;

Ξέχασα να τονίσω πως με το no led είτε με αναπάντητη είτε με εισερχόμενο μήνυμα το led δουλεύει κανονικά!

 

υπαρχει και το blink παιδια για το led και δουλευει πολυ καλα

 

Υπάρχουν, μπορείς να διακρίνεις τον φωτισμό ανάμεσα από τα πλήκτρα αλλά το υλικό των κουμπιών είναι τέτοιο που δεν διαπερνά ο φωτισμός. Πάντως δύσκολο να μην βρεις τα πλήκτρα ακόμη και σε απόλυτο σκοτάδι.

 

συμπτωματικα σημερα ειδα πως στα πληκτρα μου δεν αναβει το φως,παλια αναβε (ισως καμια εφαρμογη που εχω...:what:)

 

Καλησπέρα παίδες, έχω παρατηρήσει ένα θέμα με το κινητό. Όταν, έβαλα την τελευταία έκδοση της ICS 4.0.4 (η εγκατάσταση έγινε μέσω PC Companion), κάθε φορά που κλειδώνω το κινητό, και γίνεται μαύρη η οθόνη, μερικές φορές στα καλά του καθουμένου, αναβοσβήνει η οθόνη σαν να πατιούνται κουμπιά. Το κάνει για 2-3 φορές συνεχομένα και μετά σταματάει. Μήπως γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει? Το κινητό πηγαίνει σφαίρα, δεν κολλάει πουθένα, μόνο αυτό το μικροπροβληματάκι έχει, και αυτό από τότε που έβαλα την τελευταία έκδοση της ICS. (Ξέχασα να πω, πως ποτέ δεν το έχω κάνει ροοτ, και είναι συσκευή 2 μηνών.)

το προβλημα σου το ειχαν παρα πολλα παιδια και σε ολους λυθηκε σβηνοντας καποια εφαρμογη που εγκατεστησαν προσφατα δες ποια εφαρμογη στο κανει σβηνοντας τις τελαιυταιες και ενημερωσε να ξερουμε κι εμεις

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτά θα κάνουν, αλλά δεν είμαι και σίγουρος...Μήπως αυτά τα generic είχαν κάποιο πρόβλημα και δεν δούλευαν..?

Πάντως όλα τα ακουστικά 3.5mm (νομίζω δηλαδή) πως κάνουν ασχέτως μάρκας...

 

Αυτά πήρα αρχικά κ μου είπαν οι πωλητές ότι αποκλείεται να δουλεύουν...και όχι μόνο ένας...και σύνταγμα και mall...δεν με άφησαν να τα δοκιμάσω...για τα δε του iPhone είπαν ότι είναι άλλη κωδικοποίησή κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα ενημερωση το τηλεφωνο μεσω pc companion και εχω την εκδοση 4.0.4

παρατηρησα οτι εφυγε το εικονιδιο του root οποτε λογικα υποθετω οτι δεν ειμαι πλεον root σωστα?

αν ισχυει αυτο κοιταω τον οδηγο του zxr για ν ξαναγινω root?

τα tweaks παρατηρησα οτι εφυγαν και αυτα?

ξαναβαζω τα tweaks του zxr παλι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα ενημερωση το τηλεφωνο μεσω pc companion και εχω την εκδοση 4.0.4

παρατηρησα οτι εφυγε το εικονιδιο του root οποτε λογικα υποθετω οτι δεν ειμαι πλεον root σωστα?

αν ισχυει αυτο κοιταω τον οδηγο του zxr για ν ξαναγινω root?

τα tweaks παρατηρησα οτι εφυγαν και αυτα?

ξαναβαζω τα tweaks του zxr παλι ετσι?

 

 

επρεπε να το εκανες μεσο wifi δεν θα εχανες τπτ.......

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τις ίδιες πληροφορίες λογισμικού έχουμε και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σου δουλεύει το led στις αναπάντητες. Το Lightflow με ics δεν λειτουργεί σωστά το δοκίμασα αλλά το no led νομίζω είναι μια πολύ καλή λύση αρκεί να βλέπεις την οθόνη σου. Βάλε μια προστασία οθόνης και με μια θήκη που θα καλύπτει το τηλέφωνο πλην της οθόνης και θα είσαι καλυμμένος. ;

Ξέχασα να τονίσω πως με το no led είτε με αναπάντητη είτε με εισερχόμενο μήνυμα το led δουλεύει κανονικά!

 

Καλημέρα φίλε μου.

Σχετικά με τη θήκη, επειδή έχασα παλαιότερη συσκευή λόγω τούμπας, δεν τολμώ να την αφαιρέσω. Μεμβράνη βεβαίως και έχω βάλει, αλλά η θήκη πάντοτε προσφέρει extra προστασία.

Το lightflow να ξαναπώ ότι ήταν κορυφαίο στη διαχείρηση του led αλλά η τεχνική υποστήριξη απαράδεκτη.

3 βδομάδες ανταλλάσαμε email για να καταλήξουνε τελικά ότι τους έφταιγε η αναβάθμιση της SONY. ΟΚ εντάξει, αλλά όταν τους πρότεινα να διορθώσουν την εφαρμογή για να συμβαδίζει με την ICS, έκαναν τους Κινέζους.

Με τρελαίνει το γεγονός ότι όντως το led της αναπάντητης δουλεύει σε άλλες συσκευές. Αν κάποιος αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα και έχει την καλοσύνη, ας απαντήσει.

Ευχαριστώ και πάλι για τις συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites

Άτιμε DeJaVu κατάλαβες ποιος είμαι ;).. Αγόρασα Screen Protector (μάρκας Celly) από το Πλαίσιο και η οθόνη δεν βλέπεται (στο standby). Επίσης άφησε και μερικές bubbles δώρο... Να μην την αγοράσει κανείς:mad:::cry::cry::cry::sick::si:! Κοροϊδία! Τζάμπα τα λεφτά!:protest: Αντιμετώπισε κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο;

 

Καλημέρα,

 

Έχω πάρει και εγώ την εν λόγο μεμβράνη και δεν αντιμετωπίζω τα προβλήματα που λες.Μια χαρά φαίνεται και για τις φούσκες που λες είναι θέμα τοποθέτησης. Ότι μεβράνη και να πάρεις αν έχει σκόνες από κάτω το ίδιο θα είναι το αποτέλεσμα. Το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι ότι σε μερικές γωνίες δεν έχει κολλήσει όπως θα ήθελα και φαίνεται άσπρο όχι τίποτα το ιδαίτερο όμως δεν ενοχλεί, το συγκρίνω με το τέλειο. Να σας πως την αλήθεια για screen protector της puro έψαχνα, όπως η θήκη που έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά στα public από όπου πήρα και την celly μου είπαν ότι δεν βγάζει η puro screen protectors για το neo v.Έχει κανείς αγοράσει ή ξέρει αν υπάρχουν screen protectors της puro;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να φλασάρω την MT11i_4.1.B.0.431_kernel.ftf,αλλά καθε φορά που κοιτάζω στις πληροφορίες τηλεφωνου πάντα ειμαι στην έκδοση 4.1.A.0.562_Kernel.ftf.κάνω κάτι λάθος με το φλασάρισμα,δείτε λίγο τι μου γράφει το flashtool και πείτε αν μπορειτε τι γινετε;

 

04/053/2012 11:53:40 - INFO - Preparing files for flashing

04/053/2012 11:53:40 - INFO - Please connect your device into flashmode.

04/053/2012 11:53:49 - INFO - Device connected in flash mode

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Opening device for R/W

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Reading device information

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Phone ready for flashmode operations.

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Start Flashing

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Flashing loader

04/053/2012 11:53:53 - INFO - Loader : S1_Loader_Root_773f - Version : R4A066 / Bootloader status : ROOTABLE

04/053/2012 11:53:53 - INFO - Disabling final data verification check

04/053/2012 11:53:53 - INFO - Flashing kernel.sin

04/053/2012 11:53:55 - INFO - Ending flash session

04/053/2012 11:53:55 - INFO - Flashing finished.

04/053/2012 11:53:55 - INFO - Please wait. Phone will reboot

04/053/2012 11:53:55 - INFO - For flashtool, Unknown Sources and Debugging must be checked in phone settings

04/053/2012 11:53:56 - INFO - Device connected in flash mode

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς αυτή τη rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1603919 . Ποια έκδοση του android χρειάζομαι για να την εγκαταστήσω;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να φλασάρω την MT11i_4.1.B.0.431_kernel.ftf,αλλά καθε φορά που κοιτάζω στις πληροφορίες τηλεφωνου πάντα ειμαι στην έκδοση 4.1.A.0.562_Kernel.ftf.κάνω κάτι λάθος με το φλασάρισμα,δείτε λίγο τι μου γράφει το flashtool και πείτε αν μπορειτε τι γινετε;

 

04/053/2012 11:53:40 - INFO - Preparing files for flashing

04/053/2012 11:53:40 - INFO - Please connect your device into flashmode.

04/053/2012 11:53:49 - INFO - Device connected in flash mode

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Opening device for R/W

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Reading device information

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Phone ready for flashmode operations.

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Start Flashing

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Flashing loader

04/053/2012 11:53:53 - INFO - Loader : S1_Loader_Root_773f - Version : R4A066 / Bootloader status : ROOTABLE

04/053/2012 11:53:53 - INFO - Disabling final data verification check

04/053/2012 11:53:53 - INFO - Flashing kernel.sin

04/053/2012 11:53:55 - INFO - Ending flash session

04/053/2012 11:53:55 - INFO - Flashing finished.

04/053/2012 11:53:55 - INFO - Please wait. Phone will reboot

04/053/2012 11:53:55 - INFO - For flashtool, Unknown Sources and Debugging must be checked in phone settings

04/053/2012 11:53:56 - INFO - Device connected in flash mode

 

μα καλα ρε ανθρωπα...τι λεμε τοσες μερες τωρα???....!!!!....ξεκινα το διαβασμα 7-8 σελιδες πισω και θα την βρεις την ακρη...πφφφφφ.....:p...:lol:

OnePlus One Sandstone Black 64 GB+Tempered Glass Screen Protector+Flip Cover

ROM: Calkulin's OnePlus One v3.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να φλασάρω την MT11i_4.1.B.0.431_kernel.ftf,αλλά καθε φορά που κοιτάζω στις πληροφορίες τηλεφωνου πάντα ειμαι στην έκδοση 4.1.A.0.562_Kernel.ftf.κάνω κάτι λάθος με το φλασάρισμα,δείτε λίγο τι μου γράφει το flashtool και πείτε αν μπορειτε τι γινετε;

 

04/053/2012 11:53:40 - INFO - Preparing files for flashing

04/053/2012 11:53:40 - INFO - Please connect your device into flashmode.

04/053/2012 11:53:49 - INFO - Device connected in flash mode

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Opening device for R/W

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Reading device information

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Phone ready for flashmode operations.

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Start Flashing

04/053/2012 11:53:50 - INFO - Flashing loader

04/053/2012 11:53:53 - INFO - Loader : S1_Loader_Root_773f - Version : R4A066 / Bootloader status : ROOTABLE

04/053/2012 11:53:53 - INFO - Disabling final data verification check

04/053/2012 11:53:53 - INFO - Flashing kernel.sin

04/053/2012 11:53:55 - INFO - Ending flash session

04/053/2012 11:53:55 - INFO - Flashing finished.

04/053/2012 11:53:55 - INFO - Please wait. Phone will reboot

04/053/2012 11:53:55 - INFO - For flashtool, Unknown Sources and Debugging must be checked in phone settings

04/053/2012 11:53:56 - INFO - Device connected in flash mode

 

επιλεγεις με τον κεραυνο την 4,1,0562 και μετα φλασαρεις ασχετα τι φαινετε στις πληροφοριες του κινητου και μετα ροοτ και φλασαρισμα με 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

επιλεγεις με τον κεραυνο την 4,1,0562 και μετα φλασαρεις ασχετα τι φαινετε στις πληροφοριες του κινητου και μετα ροοτ και φλασαρισμα με 4.0.4

Μα αυτο λεω ειμαι ηδη στην 4.1.0.562 με root και προσπαθώ να πάω στην MT11i_4.1.B.0.431_kernel.ftf αλλά οσες φορες και να το κανω στις πληροφοριες μου λεει ότι ειμαι ακομη στην 4.0.3 με αριθμό έκδοσης 4.1.0.562 ............και το θεμα ειναι πως το Pc companion Μου λεει πως χρειαζομαι αναβάθμιση!

μα καλα ρε ανθρωπα...τι λεμε τοσες μερες τωρα???....!!!!....ξεκινα το διαβασμα 7-8 σελιδες πισω και θα την βρεις την ακρη...πφφφφφ.....:p...:lol:

Δε θα σχολιασω φίλε μου τη μομφή σου......δεν είμαστε όλοι "έξυπνοι" εδώ μέσα!

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...