Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanks mol

η συσκευασια τι περιλαμβανει? ειδα ανα unboxing στο youtube απο αγγλια αν θυμαμαι καλα και εχει μεσα καλωδιο hdmi και screen protector. ισχυουν αυτα ή οχι?

γενικα ειναι αξιοπιστο τηλ? εχει θεματα με το Gps του?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

thanks mol

η συσκευασια τι περιλαμβανει? ειδα ανα unboxing στο youtube απο αγγλια αν θυμαμαι καλα και ΔΕΝ εχει μεσα καλωδιο hdmi και screen protector. ισχυουν αυτα ή οχι!

γενικα ειναι αξιοπιστο τηλ ΝΑΙ ! εχει θεματα με το Gps του ΟΧΙ !

 

............

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω ποντικε :)

με βλεπω για παραγγελεια τελικα. αν και στην αρχη πηγαινα για samsung galaxy ace plus.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα! απορώ πως συγκρίνεις το ace+ με το neo v. σαφως το 2ο είναι κλάσεις ανωτερο! και συμφέρει στην τιμή που το δίνουν
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το θεμα του led ειδοποιησεων τι γινεται; Δουλευει σε οσους εχουν βαλει την ICS; Εχω ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα καμια απαντηση. Επισης δεν μπορω να βρω στο μενου κατι που να σχετιζεται με αυτο (ενεργοποιηση απενεργοποιηση ρυθμισεις γενικα κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το θεμα του led ειδοποιησεων τι γινεται; Δουλευει σε οσους εχουν βαλει την ICS; Εχω ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα καμια απαντηση. Επισης δεν μπορω να βρω στο μενου κατι που να σχετιζεται με αυτο (ενεργοποιηση απενεργοποιηση ρυθμισεις γενικα κλπ).

Εγώ έχω κανονικά ενδείξεις στο led, ακόμη και για τα email. Άσε που διαρκεί και για κανένα μισάωρο.

 

 

Να ρωτήσω εγώ τώρα, ποιον kernel έχετε με την official ICS;

Έχει κανείς να προτείνει κάτι σχετικά με το bonding με συσκευές bluetooth; Δεν μου δίνει τη δυνατότητα να δώσω στη συσκευή τον κωδικό επιβεβαίωσης... Δοκίμασα και επανεγκατάσταση με SEUS αλλά τίποτα... :(

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κανονικά ενδείξεις στο led, ακόμη και για τα email. Άσε που διαρκεί και για κανένα μισάωρο.

 

 

Να ρωτήσω εγώ τώρα, ποιον kernel έχετε με την official ICS;

Έχει κανείς να προτείνει κάτι σχετικά με το bonding με συσκευές bluetooth; Δεν μου δίνει τη δυνατότητα να δώσω στη συσκευή τον κωδικό επιβεβαίωσης... Δοκίμασα και επανεγκατάσταση με SEUS αλλά τίποτα... :(

 

Για το kernel σε εμενα γραφει 2.6.32.9-perf

Εχεις βρει καποιες ρυθμισεις για το led;

 

edit.

Υπαρχει θεμα με το led τελικα!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1534083

Υπαρχει καποια εφαρμογη για το led στο market ;

Edited by MonDeChristo
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε παιδιά αν υπάρχει πουθενά διαθέσιμο, η πότε αναμένεται νέα παραλαβη;

 

Στη Vodafone μου είπαν ότι δεν υπάρχει, και δεν ξέρουν πότε θα ξαναφέρουν απόθεμα στην αποθήκη.

 

Στον κοτσοβολο, ότι μόνο παραγγελία μπορώ να κάνω και ίσως έρθει σε 2 βδομάδες...

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χωρίς ρουτ ειμαι. Μια χαρα ειναι η οθονη του. Αφου μπορείς να ρυθμίσεις την φωτεινότητα της όπως επιθυμείς έτσι κι αλλιώς.

Συμφωνω οτι η οθονη ειναι μια χαρα. Απλα ακραια στοιχεια θα συναντησεις παντου, απο τα κινητά μεχρι και τη ...πολιτική!!!!!!:D

 

kostas141 το πηρεεεεεεες;;;;; Θα κλεισουν τα μαγαζια!!!!!! Αντε ντεεεε!!!!

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε παιδιά αν υπάρχει πουθενά διαθέσιμο, η πότε αναμένεται νέα παραλαβη;

 

Στη Vodafone μου είπαν ότι δεν υπάρχει, και δεν ξέρουν πότε θα ξαναφέρουν απόθεμα στην αποθήκη.

 

Στον κοτσοβολο, ότι μόνο παραγγελία μπορώ να κάνω και ίσως έρθει σε 2 βδομάδες...

 

Δες εδώ... http://www.skroutz.gr/s/386029/Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V.html?keyphrase=xperia+neo+v

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

επειδη η συνδεση μου ειναι cοsmοte, μου ειπε ο πωλητης που πηγα για να κανω την παραγγελεια οτι δεν θα λειτουργει το 3g. Φανταζομαι πως συνδεση με wi-fi κ 2g δεν θα εχω προβλημα. Σωστα?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

Φαίνεται ότι ο κοτσοβολος έφερε το άσπρο.

Μέχρι χθες δεν υπήρχε.

Να δούμε πότε θα φέρουν και το μαύρο τώρα :D

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

επειδη η συνδεση μου ειναι cοsmοte, μου ειπε ο πωλητης που πηγα για να κανω την παραγγελεια οτι δεν θα λειτουργει το 3g. Φανταζομαι πως συνδεση με wi-fi κ 2g δεν θα εχω προβλημα. Σωστα?

Πες του πωλητή ότι είναι μπούφος!! Φυσικά και θα λειτουργεί το 3G. Μέχρι και ρυθμίσεις Ιντερνετ και MMS σου στέλνει η cosmote...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το θεμα του led ειδοποιησεων τι γινεται; Δουλευει σε οσους εχουν βαλει την ICS; Εχω ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα καμια απαντηση. Επισης δεν μπορω να βρω στο μενου κατι που να σχετιζεται με αυτο (ενεργοποιηση απενεργοποιηση ρυθμισεις γενικα κλπ).

Δε δουλεύει καθόλου το led;

Σε μένα κατά τη διάρκεια της εισερχόμενης κλήσης αναβοσβήνει όπως και πριν, αλλά όχι μετά ώστε να φαίνονται οι αναπάντητες.

 

Επίσης σε 4 μέρες που έχω περασμένη την ICS, έχει παγώσει (no pun intended) το κινητό δύο φορές και χρειάστηκε να βγάλω τη μπαταρία για να ξεμπλοκάρει.

Έχουν αυξηθεί κάπως και τα force close σε διάφορες εφαρμογές, παρ' ότι έχω περισσότερη ελεύθερη ram από πριν.

 

Τη διαδικασία την ακολούθησα κατά γράμμα, με φλασάρισμα μέσω flashtool, έπειτα μέσω SUS, και ακολούθως ρουτ.

Έσβησα κάποια άχρηστα μετά, ίσως εκεί έκανα κάποιο λάθος αν και ήμουν προσεκτικός.

 

Κυρίως το πάγωμα με προβληματίζει και σκέφτομαι να το ξαναφλασάρω, αλλά είναι μεγάλη φασαρία το ξαναπέρασμα των εφαρμογών.

Θα το αφήσω μάλλον καμια βδομάδα ακόμα να δω πώς θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι η οθονη ειναι μια χαρα. Απλα ακραια στοιχεια θα συναντησεις παντου, απο τα κινητά μεχρι και τη ...πολιτική!!!!!!:D

 

kostas141 το πηρεεεεεεες;;;;; Θα κλεισουν τα μαγαζια!!!!!! Αντε ντεεεε!!!!

 

όχι δεν το πήρα ακόμα δεν πρόλαβα σήμερα αύριο το πρωί,τι χρώμα λέτε να το πάρω μπλε η άσπρο ??

Edited by kostas141
Link to comment
Share on other sites

Πες του πωλητή ότι είναι μπούφος!! Φυσικά και θα λειτουργεί το 3G. Μέχρι και ρυθμίσεις Ιντερνετ και MMS σου στέλνει η cosmote...

 

το ειπε προφανως επειδη το συγκεκριμενο μοντελο το φερνει η vodafone.

οπως κ να εχει ομως, επειδη το 3G δεν με ενδιαφερει κ τοσο, δεν θα εχω προβλημα με 2G κ wifi?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

το ειπε προφανως επειδη το συγκεκριμενο μοντελο το φερνει η vodafone.

οπως κ να εχει ομως, επειδη το 3G δεν με ενδιαφερει κ τοσο, δεν θα εχω προβλημα με 2G κ wifi?

 

Ε και;δεν έχει να λέει κάτι επειδή το φέρνει η voda!κ brand να ήταν της voda πάλι ggg θα είχες!

Πήγαινε πάρτο!!!!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Για το kernel σε εμενα γραφει 2.6.32.9-perf

Εχεις βρει καποιες ρυθμισεις για το led;

 

edit.

Υπαρχει θεμα με το led τελικα!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1534083

Υπαρχει καποια εφαρμογη για το led στο market ;

 

Light Flow Lite - LED

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει καθόλου το led;

Σε μένα κατά τη διάρκεια της εισερχόμενης κλήσης αναβοσβήνει όπως και πριν, αλλά όχι μετά ώστε να φαίνονται οι αναπάντητες.

 

Επίσης σε 4 μέρες που έχω περασμένη την ICS, έχει παγώσει (no pun intended) το κινητό δύο φορές και χρειάστηκε να βγάλω τη μπαταρία για να ξεμπλοκάρει.

Έχουν αυξηθεί κάπως και τα force close σε διάφορες εφαρμογές, παρ' ότι έχω περισσότερη ελεύθερη ram από πριν.

 

Τη διαδικασία την ακολούθησα κατά γράμμα, με φλασάρισμα μέσω flashtool, έπειτα μέσω SUS, και ακολούθως ρουτ.

Έσβησα κάποια άχρηστα μετά, ίσως εκεί έκανα κάποιο λάθος αν και ήμουν προσεκτικός.

 

Κυρίως το πάγωμα με προβληματίζει και σκέφτομαι να το ξαναφλασάρω, αλλά είναι μεγάλη φασαρία το ξαναπέρασμα των εφαρμογών.

Θα το αφήσω μάλλον καμια βδομάδα ακόμα να δω πώς θα πάει.

 

Το led δουλευει οπως ακριβως και σε εσενα. Μονο στις εισερχομενες και οχι στα μηνυματα/αναπαντητες. Εχω καταλαβει οτι δεν δουλευει με τον ιδιο τροπο η ICS σε ολους. 4 ή 5 φορες (εχασα τον λογαριασμο) περασα απο την αρχη την ICS. Τωρα ολα φαινονται οκ εκτος απο το led και την κινηση στο scroll. Για το τελευταιο δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα μαλλον. Για το led ομως πρεπει να υπαρχει καποιος τροπος πειραζοντας το hw config απο οτι εχω καταλαβει. Αν μπορει καποιος να το ψαξει θα του ημουν (κι εγω και πολλοι αλλοι) υποχρεος!

Link to comment
Share on other sites

Άμα το παρω απο την βονταφον θα εχει μενου της και τετοια ? δηλαδη θα ειναι brand της βοντα ? η πως το λενε τελος παντων :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Κανονικά μενού του Android. Το μόνο που μπορεί να έχει είναι κανένα μικρό σηματάκι της Voda εξωτερικά..
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Κανονικά μενού του Android. Το μόνο που μπορεί να έχει είναι κανένα μικρό σηματάκι της Voda εξωτερικά..

 

Κανένα απολύτως!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

κανένα απολύτως σηματάκι της βονταφον ?

 

Σου απάντησε ο ακριβώς από πάνω. (επαναλαμβανόμαστε χωρίς λόγο ;))

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...