Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου εγω ειχα παντα 1118 με την gb χωρις να εχω πειραξει τιποτα οποτε το 1200 ειναι μια διαφορα παλι σε γνησια.με 1950 στο quadrant λογικα σε ειχε πανω απο το nexus,ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα αν και ξερω οτι το ενα κινητο με το αλλο εχει διαφορες εδω μιλαμε για 750 (το galaxy 3 που ειχα επιανε 680) και με τα 2 μαζι δεν σε εφτανα.screenshots πως κανουμε με apex launcher?

Πάτα παρατεταμένα το πλήκτρο On/Off

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια, να ρωτήσω κατι. Επειδη αναφέρθηκε οτι εχει μεγαλο sar, αυτο μας επηρεάζει μονο οταν μιλάμε ή και σε κατασταση αναμονής;

 

Sent from my X10i using Tapatalk 2 Beta-6

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

H τιμή του sar αναφέρεται στην μέγιστη εκπομπή που μπορεί να καταγραφεί κι αυτή παρατηρείται σε καταστάσεις κακού σήματος, κακής σύνδεσης και γενικότερα περιπτώσεις όπου ο πομπός εκπέμπει με την μέγιστη ισχύ του.

 

Ακόμα κι όταν μιλάς (οπότε τότε η εκπομπή είναι εντονότερη από άποψη ισχύος σε σχέση με την κατάσταση αναμονής) σε συνθήκες καλού σήματος και κάλυψης τότε δεν λαμβάνεις την μέγιστη τιμή.

Για αυτό άλλωστε λέμε ότι περισσότερες κεραίες είναι καλύτερο από ότι λιγότερες. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι παιζει με αυτην την καρτα? πολυ φθηνη ειναι.... http://www.ebay.com/itm/Class-10-32GB-MICROSD-MEMORY-CARD-SDHC-PSF32GMCSDHC10-7d-goPRO-SLR-cameras-/380431064702?pt=Digital_Camera_Memory_Cards&hash=item5893755e7e

εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη καλη?

για υπολογισε και τα μεταφορικα....δε μου φαινετε και πολυ σοι η καρτουλα:devil:

Τελικά απο όσους χρησιμοποιείτε μέρες την ICS, που καταλήγετε;

 

Καλύτερα μετάβαση σε ICS ή παραμονή στην GB;

Ποια είναι τα πλεονεκτήματα και ποια τα μειονεκτήματα της κάθε έκδοσης;

Καλυτερη η ICS....Το περιμεναμε πως και πως και δε θα κανουμε αναβαθμιση..:p

Παιδια, να ρωτήσω κατι. Επειδη αναφέρθηκε οτι εχει μεγαλο sar, αυτο μας επηρεάζει μονο οταν μιλάμε ή και σε κατασταση αναμονής;

 

Sent from my X10i using Tapatalk 2 Beta-6

Εγω οταν προκειται να συνομιλησω για πολυ ωρα χρησιμοποιω handsfree ή bluetooth..;)

Link to comment
Share on other sites

Στο παγωτο η εφαρμογη για κλησεις/επαφες ειναι χαλια.. Ποια προτεινετε ? :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει για ποιον λόγο υπάρχουν τόσα ποστς που λένε για προβλήματα, bugs κτλ.

Η έκδοση που έχετε βάλει είναι beta ακόμα;

Σε λίγες μέρες δεν βγαίνει η official που θα κάνει ανανέωση το κινητό από μόνο του

εύκολα και γρήγορα;

 

Είναι κάτι που δεν κατάλαβα καλά ή απλά δεν αντέχατε 10-15 μέρες ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει για ποιον λόγο υπάρχουν τόσα ποστς που λένε για προβλήματα, bugs κτλ.

Η έκδοση που έχετε βάλει είναι beta ακόμα;

Σε λίγες μέρες δεν βγαίνει η official που θα κάνει ανανέωση το κινητό από μόνο του

εύκολα και γρήγορα;

 

Είναι κάτι που δεν κατάλαβα καλά ή απλά δεν αντέχατε 10-15 μέρες ακόμα;

 

 

H επισημη ειναι απλα την βαλαμε νωριτερα ;)

Δες εδω πως ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333150 ) , μην λεμε συνεχως τα ιδια :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα και εγω ICS, με οδηγο αυτον εδω:

 

http://talk.sonymobile.com/thread/35239?tstart=0

 

Θα αναφερω συνοπτικα τι μου αρεσει και τι οχι.

 

Θετικα:

 

1) Πολυ πιο γρηγορη κινηση στα παντα.

2) Πολυ λιγοτερα παγωματα, το κινητο αποκρινεται καλυτερα στο multitasking, πχ οταν κατεβαζεις απο market και εγκαθιστας, μπορεις ανετα να κανεις αλλα πραγματα.

3) Mεγαλυτερο μεγεθος φωτο, like you all wanted, (αν και δεν τις βλεπω καλυτερες anyway)

4) Το gallery ειναι λες και εχει παρει φωτια, πολυ πιο γρηγορο.

5) Η πλοηγηση στο internet μου φαινεται οτι ειναι αρκετα ταχυτερη. Παντου, ειτε μπαινεις απο app, ειτε απο τον ενσωματωμενο browser.

 

Αρνητικα:

 

1) Πολυ πιο laggy, ναι μεν πιο γρηγορο αλλα η κινηση ειναι λες και εχει πολυ χαμηλο framerate.

2) Σε θεματα λειτουργικοτητας, η ICS μου φαινεται χειροτερη απο την GB. Πιο πολυπλοκα μενου, 'drop down' μενους πια και οχι κουτακια κλπ

3) Δημιουργια φακελων; Το εγκαταλειψαμε αυτο; Πολυ χειροτερη υλοποιηση.

 

 

Εχω ηδη δοκιμασει Apex, Nova και μαμα launcher. Δεν μου παει να ξαναβαλω Go Launcher :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι παιζει με αυτην την καρτα? πολυ φθηνη ειναι.... http://www.ebay.com/itm/Class-10-32GB-MICROSD-MEMORY-CARD-SDHC-PSF32GMCSDHC10-7d-goPRO-SLR-cameras-/380431064702?pt=Digital_Camera_Memory_Cards&hash=item5893755e7e

εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη καλη?

 

φιλε μου η τιμη που βλεπεις ειναι τρεχουσα τιμη δημοπρασιας.

Link to comment
Share on other sites

Επιλογη για format της sd υπαρχει πουθενα στην ICS ;

Ρυθμίσεις --> Αποθηκευτικός χώρος --> Διαγραφή κάρτας SD

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

τα tweeks του lousou76, όπως το usb otg, και την αλλαγή του εικονιδίου της μπαταρίας, μπορούμε να τα βάλουμε στην ICS περασμένη με SEUS ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το εικονιδιο της μπαταριας και του σηματος , δεχοντε τροποποιηση;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν τα καταφέρνω μόνος μου.

 

Μετά το πέρασμα του ICS πέρασα με το MyBackup Pro τα μηνύματα ξανά στο κινητό. Για να προλάβω το ίδιο συμβαίνει ακόμα και αφότου ξαναπέρασα το ICS και έκανα restore με το Titanium.

 

Το πρόβλημα είναι ότι στα μηνύματα όταν πατάω να διαγραφεί μία συνομιλία σβήνονται μόνο τα περιεχόμενα μηνύματα και η συνομιλία παραμένει εκεί, απλά είναι κενή. Δε διαγράφεται με τίποτα. Δοκίμασα και με Handsent, αλλά δεν αλλάζει κάτι.

 

Ο μόνος τρόπος που κατάφερα να σβήσω συνομιλία ήταν να πατήσω κλασικά τη διαγραφή συνομιλίας, μετά να πάρω backup με το MyBackup Pro, να διαγράψω όλες τις συνομιλίες (ναι έτσι διαγράφηκαν) και να κάνω μετά restore από το MyBackup Pro. Μετά το restore οι συνομιλίες που είχα πατήσει να διαγραφούν δεν επανήλθαν, κάτι που μου δείχνει ότι κάτι περίεργο έχει περαστεί από τη μία έκδοση Android στην άλλη, αλλά δεν ξέρω τι για να το φτιάξω.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί είναι πολύ εκνευριστικό;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εβαλα αυτα τα εικονιδια ->http://www.softicons.com/free-icons/toolbar-icons/mono-reflection-blue-icons-by-double-j-design

σε καποιες εφαρμογες που εχω στην dock και φαινονται πανεμορφα :) Με χαλουσε το δελφινακι του dolphin και η εικονα του handcent και περασα αυτα. Ταιριαζουν αψογα με ics/apex launcher :D

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε κλοκαρει το Neo v, εχετε δει διαφορα στις επιδοσεις;

 

Εχω παει το ρολοι μεχρι και 1800, αλλα δεν ξετρελαθηκα κιολας απο την διαφορα και το γυρισα πιο χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε κλοκαρει το Neo v, εχετε δει διαφορα στις επιδοσεις;

 

Εχω παει το ρολοι μεχρι και 1800, αλλα δεν ξετρελαθηκα κιολας απο την διαφορα και το γυρισα πιο χαμηλα.

 

Στο ICS αναφέρεσαι; Πώς το έκανες overclock; Πέρασες άλλον kernel; Άλλη rom;

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Περασα αυτον εδω τον κερνελ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1566871

 

και μετα official nordic rom.

 

Εσυ ποια custom εχεις;

 

Δεν έχω custom ;)

Είναι ΟΚ ή έχει κανένα bug;

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Τρεχω με ics ..Στελνω αρκετα μηνυματα την μερα και χρησιμοποιω handcent.. Καποιες φορες παρατηρω οτι οταν ερχεται μηνυμα , δεν χτυπαει , ουτε το led αναβοσβηνει και ανοιγω την εφαρμογη και βλεπω οτι εχω νεο μηνυμα.. Πως θα λυθει αυτο ?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω μια εφαρμογη που ειναι στην καρτα μνημης μεσω υπολογιστη...?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περασα το παγωτο αλλα πιστευω οτι κολλαει ειναι η γνησια,υπαρχει καποια ρομ που να αποδιδει καλυτερα δεν εχω πειραξει τιποτα στο κινητο(bootloader.etc)?
Link to comment
Share on other sites

Λόγω προβλημάτων με μπαταρία κι άλλων bugs με την ICS, έκανα επαναφορά με SEUS.

Αλλά δε γίνεται το root με τίποτα, ενώ ακολουθώ τα βήματα!

Ο υπολογιστής μου βγάζει "κινέζικα" στη γραμμή εντολών!

Συμβαίνει σε σας κάτι τέτοιο;

Μπορεί κάποιος να μου πει τι του γράφει μόλις ανοίγεις το root αρχείο και τι του γράφει αφού πατήσει ένα οποιοδήποτε κουμπί;

 

EDIT: Το έφτιαξα!

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...