Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε πότε τελικά θα γίνει η αναβάθμισει σε android 4.0? ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε πότε τελικά θα γίνει η αναβάθμισει σε android 4.0? ευχαριστώ.

 

Θα αργήσει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε πότε τελικά θα γίνει η αναβάθμισει σε android 4.0? ευχαριστώ.

 

Περίπου στα μέσα Απριλίου.

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Περίπου στα μέσα Απριλίου.

Και βαλε!!! Για Μάιο το βλεπω εγω...

Link to comment
Share on other sites

Και βαλε!!! Για Μάιο το βλεπω εγω...

 

με τα ποστ που βλεπω και εγω προς τα εκει το παω

ας κανονισουν να μην μας την δωσουν καθολου αν και δεν νομιζω

οι περισσοτεροι με gingerbread θα μεινουν

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

με τα ποστ που βλεπω και εγω προς τα εκει το παω

ας κανονισουν να μην μας την δωσουν καθολου αν και δεν νομιζω

οι περισσοτεροι με gingerbread θα μεινουν

 

Αντε να δούμε τελικά ποιος θα βάλει την ics να μας πει εντυπώσεις!

Θα παρακαλάει ο ένας τον άλλον να βάλει ics:!:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Η Sony εκανε νεα ανακοίνωση και υποσχεται πως θα κανει το καλητερο για να ειναι σταθερη η εκδοση android 4.0

 

Updated – comment from the Developer World team:

 

 

We we would like to clarify that above mentioned “challenges” have already been addressed by our SW engineering teams. For instance, we have not only optimised the RAM management by making the RAM usage for internal apps as good as possible, but we will also introduce a Performance assistant at start up when running ICS. In this Performance assistant, you can enable and disable certain services that you might not want to run on your phone, in order to optimise the performance of your phone.

 

 

 

We have also worked with quite a few partners in regards to architecture optimisations for SQL handling. In addition, we have also optimised the hardware usage. And as a result of this article, a number of app developers have notified us that they are evaluating if HW optimisation will be needed or not for their apps.

 

 

 

The aim of this article was to share our knowledge regarding the different characteristics for ICS and Gingerbread in an open way, as we strive to have an open communication with the developer community. All in all, we would like to point out that it’s our clear aim to deliver an as good ICS update as ever possible. As you might have seen on the Sony Xperia Product Blog, we’re not far from releasing it now. Thanks for all the feedback!

Link to comment
Share on other sites

Η Sony εκανε νεα ανακοίνωση και υποσχεται πως θα κανει το καλητερο για να ειναι σταθερη η εκδοση android 4.0

 

Updated – comment from the Developer World team:

 

 

We we would like to clarify that above mentioned “challenges” have already been addressed by our SW engineering teams. For instance, we have not only optimised the RAM management by making the RAM usage for internal apps as good as possible, but we will also introduce a Performance assistant at start up when running ICS. In this Performance assistant, you can enable and disable certain services that you might not want to run on your phone, in order to optimise the performance of your phone.

 

 

 

We have also worked with quite a few partners in regards to architecture optimisations for SQL handling. In addition, we have also optimised the hardware usage. And as a result of this article, a number of app developers have notified us that they are evaluating if HW optimisation will be needed or not for their apps.

 

 

 

The aim of this article was to share our knowledge regarding the different characteristics for ICS and Gingerbread in an open way, as we strive to have an open communication with the developer community. All in all, we would like to point out that it’s our clear aim to deliver an as good ICS update as ever possible. As you might have seen on the Sony Xperia Product Blog, we’re not far from releasing it now. Thanks for all the feedback!

 

Εσένα δε σε πιστεύουμε πια!!!

Άντε να δουμε που θα παει η βαλίτσα με τη sony

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-5

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο?

 

ετσι οπως το ακουω αυτο......υποσχετε να κανει τα καλυτερα .....αυτοματα μου ερχεται να συμπληρωσω

οτι δεν σας υποσχομαστε τιποτα! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μετά το κράξιμο που έφαγαν λόγω των τελευταίων ανακοινώσεων περί αποπόδοσης σε συσκευές του 2011

κάνουν μερικά βήματα πίσω.... Από όπια πλευρά και να το δούμε αυτό είναι θετικό και πιστεύω ότι τελικά θα έχουμε

ένα σταθερό ICS.

Απ'την τελευταία παράγραφο κατάλαβα ότι η ενημέρωση θα έρθει σύντομα....(για να δούμε)!

Link to comment
Share on other sites

Να εκανα μια μεταφραση με το Systran :)

(Μεγαλη κωλοτουμπα,σαν τον Καρατζαφερη τα λενε):lol:

 

Update - Σχόλια από την παγκόσμια ομάδα υπεύθυνων για την ανάπτυξη: Εμείς θα επιθυμούσαμε να διευκρινίσουμε ότι οι προαναφερθείσες «προκλήσεις» έχουν εξεταστεί ήδη από τις ομάδες εφαρμοσμένης μηχανικής SW μας. Για παράδειγμα, όχι μόνο έχουμε βελτιστοποιήσει την διαχείριση RAM με σκοπο να καταστήσουμε τη χρήση RAM για τα εσωτερικά apps όσο το δυνατόν καλύτερη, αλλά εμείς θα εισαγάγουμε επίσης έναν βοηθό απόδοσης στο ξεκίνημα κατά τρέξιμο της ICS. Σε αυτόν τον βοηθό απόδοσης, μπορείτε να επιτρέψετε και να θέσετε εκτός λειτουργίας ορισμένες υπηρεσίες που μπορεί να μην θελήσετε να τρέξετε στο τηλέφωνό σας, προκειμένου να βελτιστοποιηθεί η απόδοση του τηλεφώνου σας. Έχουμε συνεργαστεί επίσης με κάμποσους συνεργάτες για βελτιστοποιήσεις αρχιτεκτονικής για το χειρισμό SQL. Επιπλέον, έχουμε βελτιστοποιήσει τη χρήση υλικού. Και ως αποτέλεσμα αυτού του άρθρου, διάφοροι app υπεύθυνοι για την ανάπτυξη μας έχουν ειδοποιήσει που αξιολογούν εάν η βελτιστοποίηση HW θα απαιτηθεί ή όχι για τα apps τους. Ο στόχος αυτού του άρθρου ήταν να μοιραστεί η γνώση μας σχετικά με τις διαφορες της ICS και της Gingerbread με έναν ανοικτό τρόπο, δεδομένου ότι προσπαθούμε να έχουμε μια ανοικτή επικοινωνία με την κοινότητα υπεύθυνων για την ανάπτυξη. Εν γένει, θα επιθυμούσαμε να επισημάνουμε ότι είναι ο σαφής στόχος μας να παραδώσουμε μια σταθερη εκδοση ICS. Δεδομένου ότι να έχετε δει το προϊόν στο Blog της Sony Xperia, δεν είμαστε μακριά από να απελευθερώσουμε την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. Λοιπον, φοραω μια class 10 8gb και εχω περιπου 300 φωτογραφιες. Το προβλημα μου ειναι οτι αργει αρκετα να τις φορτωσει.. Επισης παταω πανω σε μια φωτο και παλι αργει να την φορτωσει βλεποντας εγω την φωτο θολη. Εχετε κατι παρομοιο ?

 

δοκιμασε το QuickPic... πολύ ελαφρύ και γρήγορο...

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου τωρα που λενε μεσα απριλη να γινει την ωρα της αναστασης και να παρατησουν τις εκκλησιες:X για να κανουν την αναβαθμιση...:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Σκεψου τωρα που λενε μεσα απριλη να γινει την ωρα της αναστασης και να παρατησουν τις εκκλησιες:X για να κανουν την αναβαθμιση...:lol::lol:

 

:lol::lol::lol:

Ολοι θα ειναι μπροστα απο 1 pc και με ενα κερακι στο χερι ακουγοντας το Χριστος ανεστη απο το ραδιοφωνακι!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά με τα earphones τί ακριβώς παίζει ;

Συνδέω το τηλέφωνο με τον ενισχυτή μου με βύσμα "καρφί και δεν ακούγεται τίποτα.

Του βάζω ένα ζευγάρι ακουστικά της πλάκας που κάνουνε λιγότερο από 1 ευρώ και παίζουνε μια χαρά.

Πως στο καλό γίνεται να παίξει και στο Hi-Fi μου;

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου τωρα που λενε μεσα απριλη να γινει την ωρα της αναστασης και να παρατησουν τις εκκλησιες:X για να κανουν την αναβαθμιση...:lol::lol:

 

:lol::lol::lol:

Ολοι θα ειναι μπροστα απο 1 pc και με ενα κερακι στο χερι ακουγοντας το Χριστος ανεστη απο το ραδιοφωνακι!!!:p

 

«Εἴδομεν την ICS την ἀληθινήν, ἐλάβομεν Πνεῦμα ἐπουράνιον, εὕρομεν πίστιν ἀληθῆ, ἀδιαίρετον Τριάδα προσκυνοῦντες· αὕτη γὰρ ἡμᾶς ἔσωσεν». :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να εκανα μια μεταφραση με το Systran :)

(Μεγαλη κωλοτουμπα,σαν τον Καρατζαφερη τα λενε):lol:

 

Update - Σχόλια από την παγκόσμια ομάδα υπεύθυνων για την ανάπτυξη: Εμείς θα επιθυμούσαμε να διευκρινίσουμε ότι οι προαναφερθείσες «προκλήσεις» έχουν εξεταστεί ήδη από τις ομάδες εφαρμοσμένης μηχανικής SW μας. Για παράδειγμα, όχι μόνο έχουμε βελτιστοποιήσει την διαχείριση RAM με σκοπο να καταστήσουμε τη χρήση RAM για τα εσωτερικά apps όσο το δυνατόν καλύτερη, αλλά εμείς θα εισαγάγουμε επίσης έναν βοηθό απόδοσης στο ξεκίνημα κατά τρέξιμο της ICS. Σε αυτόν τον βοηθό απόδοσης, μπορείτε να επιτρέψετε και να θέσετε εκτός λειτουργίας ορισμένες υπηρεσίες που μπορεί να μην θελήσετε να τρέξετε στο τηλέφωνό σας, προκειμένου να βελτιστοποιηθεί η απόδοση του τηλεφώνου σας. Έχουμε συνεργαστεί επίσης με κάμποσους συνεργάτες για βελτιστοποιήσεις αρχιτεκτονικής για το χειρισμό SQL. Επιπλέον, έχουμε βελτιστοποιήσει τη χρήση υλικού. Και ως αποτέλεσμα αυτού του άρθρου, διάφοροι app υπεύθυνοι για την ανάπτυξη μας έχουν ειδοποιήσει που αξιολογούν εάν η βελτιστοποίηση HW θα απαιτηθεί ή όχι για τα apps τους. Ο στόχος αυτού του άρθρου ήταν να μοιραστεί η γνώση μας σχετικά με τις διαφορες της ICS και της Gingerbread με έναν ανοικτό τρόπο, δεδομένου ότι προσπαθούμε να έχουμε μια ανοικτή επικοινωνία με την κοινότητα υπεύθυνων για την ανάπτυξη. Εν γένει, θα επιθυμούσαμε να επισημάνουμε ότι είναι ο σαφής στόχος μας να παραδώσουμε μια σταθερη εκδοση ICS. Δεδομένου ότι να έχετε δει το προϊόν στο Blog της Sony Xperia, δεν είμαστε μακριά από να απελευθερώσουμε την αναβαθμιση.

 

Άσχετο και off topic, αλλά δεν άντεξα:

Καλά, έβγαλε τέτοια μετάφραση το systran??? Δεν το πείραξες καθόλου εσύ το άρθρο??? Απίστευτο μου φαίνεται! Αν μπορείς στείλε μου τον αριθμό της έκδοσης systran που χρησιμοποιείς! (Σε Pm, αρκετά spamάρισα :X)

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο και off topic, αλλά δεν άντεξα:

Καλά, έβγαλε τέτοια μετάφραση το systran??? Δεν το πείραξες καθόλου εσύ το άρθρο??? Απίστευτο μου φαίνεται! Αν μπορείς στείλε μου τον αριθμό της έκδοσης systran που χρησιμοποιείς! (Σε Pm, αρκετά spamάρισα :X)

 

Το διορθωσα λίγο γιατί δεν καταλαβαινες τίποτα με απευθείας μετάφραση :)

Να το άρθρο κάτω στο τελος είναι http://developer.sonymobile.com/wp/2012/03/30/learn-about-the-technical-differences-between-gingerbread-and-ics/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=learn-about-the-technical-differences-between-gingerbread-and-ics

Edited by WR200
Link to comment
Share on other sites

«Εἴδομεν την ICS την ἀληθινήν, ἐλάβομεν Πνεῦμα ἐπουράνιον, εὕρομεν πίστιν ἀληθῆ, ἀδιαίρετον Τριάδα προσκυνοῦντες· αὕτη γὰρ ἡμᾶς ἔσωσεν». :lol:

 

:respect::respect::respect: ..... Εχω λιωσει....:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο?

Χιούμορ κάνει! Το λεει αυτό γιατί είπες ψέματα (λόγω Πρωταπριλιάς) σχετικά με την έκδοση Android που φοράει το κινητό σου παίζοντας με το PhotoShop. ;)

Που να δεις εμένα τι πλάκα μου έκανε το κινητό Πρωταπριλιάτικα στις 5:30 το πρωί!!!:dizzy::fool:

Βρε παιδιά με τα earphones τί ακριβώς παίζει ;

Συνδέω το τηλέφωνο με τον ενισχυτή μου με βύσμα "καρφί και δεν ακούγεται τίποτα.

Του βάζω ένα ζευγάρι ακουστικά της πλάκας που κάνουνε λιγότερο από 1 ευρώ και παίζουνε μια χαρά.

Πως στο καλό γίνεται να παίξει και στο Hi-Fi μου;

Το φτηνό ακουστικό πόσες κυκλικές εγκοπές έχει πάνω στο καρφί; Αν πατήσεις το κουμπί της απάντησης πάνω στα εργοστασικά ακουστικά, και το κρατήσεις πατημένο ενώ το έχεις συνδεδεμένο, ακούγεται;

 

Σχετικά με τις ανακοινώσεις της Ericsson-->SonyEricsson-->Sony Mobile θα έλεγα να μην δίνετε σημασία. Φαίνεται ότι δεν θέλουν να τάξουν πολλά από τη μια (και καλά κάνουν) κι από την άλλη είναι ξεκάθαρη μια προσπάθεια αποσύνδεσης από το παρελθόν (όπου "παρελθόν" αντικαταστήστε με "SonyEricsson").

Έτσι αν ακουστούν αρνητικές κριτικές θα πουν ότι σας είχαμε προειδοποιήσει ενώ αν όλα πάνε καλά θα είμαστε όλοι ευτυχισμένοι.

Προβλέπω, αν τελικά η ICS προκαλέσει πονόλαιμο στο κινητό μας, να γράφουμε οδηγούς για το πως να γυρίσουμε σε 2.3 ή να γίνεται το Neo V το επόμενο Χ8!!! (το πείραγμα που έχει φάει το Χ8 δεν το έχει φάει κανένα άλλο SE εδώ μέσα και μπράβο στους Χ8-αδες!!!)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι μέσα σε αυτόν τον μήνα να προχωρήσω σε συμβόλαιο cosmote και να πάρω το mini pro,έχουμε κανέναν νέο για την κυκλοφορία του ωστε να περιμένω η θα αργήσει ακόμα.?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...