Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρες επισημα ICS η ειναι custom;

Παιδια το quadrant δε λεει τιποτα. Τι να το κανεις να βγαζει 9000 στο quadrant και να μην σε ικανοποιει η συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:D:D:D

Καλό μήνα!

 

Επίσης!!!!πετυχημένη πλακιτσα:p

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-5

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω για καρτα 8 ή 16 gb. Έχει κάποιος στο νού του κάποια καλή προσφορά??? Και απο τι κλάση και πάνω να κοιτάω??? Δεν τρελαίνομαι και την υπέρτατη ταχύτητα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση σε οσους εχουν το κινητο καιρο και ξερουν. πια κατα την γνωμη σας ειναι το καλυτερο widget για καιρο εχω δοκιμασει πολλα αλλα δεν ειμαι και πολυ ικανοποιημενος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Μόλις κέρδισα το κινητάκι από διαγωνισμό της Vodafone.

Έχουν βγει για το κινητό CWM Recovery, CyanogenMod ROMs κτλ;

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 μηνες με το κινητο κοπηκε το καπακι που παει εκει ποθ μπαινει το usb για την φορτιση .εχει κανεις καμια ιδεα που μπορω να βρω?

 

προσπαθησε να το ξαναβαλεις μεσα

ειναι δυσκολο να βρεις τετοια

 

Καλημέρα παιδιά!

Μόλις κέρδισα το κινητάκι από διαγωνισμό της Vodafone.

Έχουν βγει για το κινητό CWM Recovery, CyanogenMod ROMs κτλ;

 

ποιον διαγωνισμο?

ρομ εχουν βγει ακολουθησε οδηγους παιδιων εδω;)

μια χαρα σου εκατσε τωρα για να μιλας με την κοπελα σου τωρα:lol::lol:

 

Μολις αναβαθμισα σε ICS!!!!!!!!!!!!!!!!!:grin::clap:

http://i39.tinypic.com/21cuofr.jpg

 

:D

Καλό μήνα!

 

θα σε σκοτωσω..και με τρομαξες:lol:

η φωτο πως εγινε με το μοντελο και αυτα..photoshop?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ποιον διαγωνισμο?

ρομ εχουν βγει ακολουθησε οδηγους παιδιων εδω;)

μια χαρα σου εκατσε τωρα για να μιλας με την κοπελα σου τωρα:lol::lol:

 

CU Easter Bonus, κοίτα στο θέμα του CU να δεις... :)

Τέλειο το Neo V αλλά το Lumia φίλε δεν το αλλάζω με τίποτα, βολευόμαστε με mails με την κοπέλα μου! :)

Κουτί μου έκατσε όμως καθώς μέσα στο Σ/Κ τα έφτυσε το κινητό της μάνας μου, οπότε μάλλον σε αυτή θα πάει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι Photoshop :D

 

http://www.blogsdna.com/18425/android-4-0-1-ics-for-sony-xperia-series.htm

ετσι μαλλον θα ειναι το κινητο:D

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

θα σε σκοτωσω..και με τρομαξες:lol:

Στη σειρά σου κύριε!προηγούνται άλλοι!:p

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-5

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ναι Photoshop :D

Δεν χρειάζεται καν Photoshop. Το build.prop πειράζεις και έχεις όποια έκδοση Android θες. Προσωπικά είπα να περάσω την 5!!! :p

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/screenshot_2012-04-02_1032.png

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο σε καποιον που εχει what's Up να γραψει τις ρυθμισεις για mms που ειναι στις ρυθμισεις VPN? Ενας φιλος απο εδω μου ειχε δωσει τις ρυθμισεις να τις περασω χειροκινητα, το εκανα αλλα παλι δεν μπορω να στειλω mms. Παρακληση ολες τις ρυθμισεις θα ηθελα που βρισκονται μεσα στην επιλογη που αναφερα πιο πανω.

Οταν εστειλα μηνυμα στην εταιρια, να μου στειλουν τις ρυθμισεις, μου απαντησαν οτι δεν υποστιριζετε απο το τηλεφωνο μας...

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει κα ιεμενα αυτο με τα MMS

 

 

ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΜΕ

ρυθμισεις-ασυρματο κα ιδικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-ονομ.σημειου προσβασης-cosmote mms-

 

 

και εκει εινα ιτο ζητουμεν οτι βαζουμε χειροκινητα

 

ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΟΙΜΟ αρχειακι για APN COSMOTE που το βαζεις κα ικαπως το κανεις.το πετας χυμα στην sd νομιζω.

 

δε εχω δοκιμασει να στειλω παντως. μηπως ειναι ρυθμισμενο ηδη?

εμενα πχ μου λεει": ΘΥΡΑ MMS 80..(4 αριθμους λεει) ΜMSC http://mms.cosmote.gr: 80..

 

εχω την υποψια οτι ειναι ηδη οκ!

 

( εστειλα στον εαυτο μου να δοκιμασω (την συμπιεσε αυτοματα πριν κανω αποστολη) ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΟΚ ΚΑΝΟΝΙΚΑ σε 1 λεπτο! ) αρα......ειναι οκ!

 

απλα δες στα βηματα που σου λεω αν σου εχει κα ιεσενα μεσα εκει θυρα και link cosmote κτλπ κα ιπες μου.

 

σιγα μη δε στελνει MMS! ΕΛΕΟΣ ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΗ COSMOTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ελεος.....

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε χωρις PC

 

Με ένα file explorer, ψάξε σχετικά στο play store της google.

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαπιστώνω ότι για τα παρακάτω προβλήματα φταίει το honeycomb widget που πάει πακέτο με το quickpanel settings.

Είναι buggy.

 

Ως τώρα διαπιστώνω οτι όταν έχω το κινητό στο μπουφάν δε κολάει το touchscreen.

Όταν κολλάει το touchscreen κολάει πάντα μία γραμμή όσο περίπου το Notification bar.

 

Όταν είναι κολλημένο αν πατήσω το power και σβήσει και ξαναανάψει η οθόνη ξεκολάει.

Τώρα αυτό είναι software η hardware? κ αν είναι hardware είναι το digitizer ή μήπως η πλακέτα..

 

Κ πώς το εξηγείς αυτό στο service αφού δεν είναι επαναλαμβανόμενο..

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει κα ιεμενα αυτο με τα MMS

 

 

ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΜΕ

ρυθμισεις-ασυρματο κα ιδικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-ονομ.σημειου προσβασης-cosmote mms-

 

 

και εκει εινα ιτο ζητουμεν οτι βαζουμε χειροκινητα

 

ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΟΙΜΟ αρχειακι για APN COSMOTE που το βαζεις κα ικαπως το κανεις.το πετας χυμα στην sd νομιζω.

 

δε εχω δοκιμασει να στειλω παντως. μηπως ειναι ρυθμισμενο ηδη?

εμενα πχ μου λεει": ΘΥΡΑ MMS 80..(4 αριθμους λεει) ΜMSC http://mms.cosmote.gr: 80..

 

εχω την υποψια οτι ειναι ηδη οκ!

 

( εστειλα στον εαυτο μου να δοκιμασω (την συμπιεσε αυτοματα πριν κανω αποστολη) ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΟΚ ΚΑΝΟΝΙΚΑ σε 1 λεπτο! ) αρα......ειναι οκ!

 

απλα δες στα βηματα που σου λεω αν σου εχει κα ιεσενα μεσα εκει θυρα και link cosmote κτλπ κα ιπες μου.

 

σιγα μη δε στελνει MMS! ΕΛΕΟΣ ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΗ COSMOTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ελεος.....

 

Φιλε μου μπορεις να γραψεις λεπτομερως τι σου γραφει το κινητο σου στις ρυθμισεις που αναφερεσε? Το λινκ που γραφεις δεν λειτουργει.

Συγκεκριμενα μου εστειλε μηνυμα και λεει οτι το αιτημα σας για ενεργοποιηση της υπηρεσιας δεν υοστηριζεται απο τη συσκευη σας !!!!! Α ρε cosmote !!!

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

to link δε ειναι για να τρεξει απ οεδω. στο εγραψα ωστε να δεις αν γραφει τετοιο πραγμα εκει που σου εδωσα να δεις.

 

λειπουν 2 αριθμοι 4 αριθμους θα σου εχει. ειναι η θυρα σου . οπως; κα ιστο αλλο που αναφερα πιο πανω. μονο ετσι θα στειλεις mms

 

εσενα κενο εχει εκει μεσα? δε γραφει cosmote. gr κτλπ κτλπ?

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

to link δε ειναι για να τρεξει απ οεδω. στο εγραψα ωστε να δεις αν γραφει τετοιο πραγμα εκει που σου εδωσα να δεις.

 

λειπουν 2 αριθμοι 4 αριθμους θα σου εχει. ειναι η θυρα σου . οπως; κα ιστο αλλο που αναφερα πιο πανω. μονο ετσι θα στειλεις mms

 

εσενα κενο εχει εκει μεσα? δε γραφει cosmote. gr κτλπ κτλπ?

 

Γραφει, αλλα ουτε παιρνω, ουτε στελνω mms, ολο σε ουρα για αποστολη μου λεει.

Και τις αλλες που μου λες, ρυθμισεις τις εχω αλλα παλι τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά , στο δικο μου κινητό veo v όταν το πρωτοπηρα με αυτα που εχει μεσα η sony κτλπ ΕΓΡΑΦΕ:

RAM 420MB (283MB free) ---- SD 7.4 GB(6.5 GB free) (με 8ara που εβαλα)

 

τωρα μετα απο 3-4 μέρες και με καμια 60αρια εφαρμογούλες και 18 απλά παιχνιδακια που κατέβασα ΕΧΩ:

 

(μέσω εφαρμογής ΤΙΤΑΝIUM BACKUP(το εβαλα και ας μην ειμαι root) μου λέει:

ROM συστήματος 419ΜΒ (176ΜΒ free) --Εσωτερική μνήμη 440 ΜΒ (60,4 ΜΒ ελεύθερα)(εστειλα μερικές εφαρμογές στην sd αλλίως θα είχα φουλάρει με 55 εφαρμογούλες) και κάρτα sd 7,94GB (7.02 GB free)

 

 

μεσω του κινητου απο τισ ρυθμισεις-εφαρμογες-αποθηκευτικος χωρος μου λεει:

352 MB σε χρηση--- 68 ΜΒ ελευθερα!( ΓΙΑ ΟΛΑ) για τη sd μου ΛΕΕΙ 873 ΜΒ σε χρηση 6,5GΒ ελευθερα!

 

KAI μεσω της εφαρμογής "super A tool box " phone: 420 MB (57.67 MB free) sd : 7.40GB (6.55GB free)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

μεσω speedtest.net (εφαρμογής)

ΕΧΩ: ping 36ms--- download 8921 kbps ---- upload 895kbps

( χτες ειχα 44 ----9432---- -904 ανστιστοιχα) ΕΣΕΙΣ??????????

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...