Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιζει να μου ανεβασει κανενας το στοκ πληκτρολογιο του neo v γιατι με βολευε και τωρα με miui δεν θελω να ξανασυνηθιζω αλλο?:O

Επειδη ειδα να δουλεει το MIUI σε φιλο και επαθα πλακα, μπορεις να μου πεις πως μπορω να το περασω στο Neo V?

 

thx

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το προβλημα που εχει ο ofilosmou παρουσιαστηκε και σε ενα αλλο παιδι που εχει το x8. Οποτε μηπως ειναι γενικο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

ΠΛΑΙΣΙΟ;;;;; αφου το φέρνει μόνο η vodafone

 

Και εγώ από πλαίσιο το πήρα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οντως τα περασα κ εγω ολα κ ειναι πανεμορφο..ειδικα στην αρχικη οθονη με τρελαινει που ειναι διαφανες κατω..μεγαλωνει την οθονη!

μην κανει ομως κανεις τιποτα αν δε κρατησει backup..εγω κρατησα με το root unistaller για να μπορω να τα κανω χειροκινητα σε περιπτωση λαθους

τα περναμε ενα-ενα τα apk?πως θα κανω backup απο το root unistaller?

Link to comment
Share on other sites

τα περναμε ενα-ενα τα apk?πως θα κανω backup απο το root unistaller?

 

Εγώ πέρασα ένα ένα τα apk κ μετά άνοιγα τα widget κ δε παίζανε...

Στο home launcher κολλάω λίγο..αν δε μ'αρέσει πως θα επαναφέρω τον αρχικό;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

μηπως βαζεις λαθος το passward στο gmail σου οταν πας να συνδεθεις;;

αν βαλεις επανελειμενα λαθος το πασγουορντ μετα για λογους ασφαλειας δεν αποκτας προσβαση ευκολα και σου κανει αυτα τα κουφα

 

Δεν νομιζω να βαζω λαθος κωδικο γιατι το προσεχω πολυ...αλλα ας πουμε οτι εχω βαλει και μια φορα λαθος τον κωδικο(γιατι δεν ειμαστε παντα σιγουροι)!!εχω ομως 3 μερεσ που προσπαθω αλλα δεν γινεται τιποτα...!!και εχω ακουσει οτι το χουν παθει και αλλοι!!

 

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα είσαι εντάξει...εγγυημένα!

 

Με την επαναφορα τι θα χασω?μονο τισ αλλαγες στο μενου και τις αρχικες οθονεσ λογικα αφου δεν εχω ακομα κατεβασει εφαρμογες σωστα??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Όταν είσαι νέος θέλεις να είσαι καλός στις εξετάσεις και όταν γεράσεις θέλεις να είναι καλές οι εξετάσεις σου...:superman::
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα λοιπόν :p

 

πηγα σημερα στη βονταφον και μου ειπαν πως τα καινουργια τηλεφωνα τρεχουν την 4 ,εχει παρη κανεις να δει τη τρεχει,ειχαν ετοιμοπαραδοτο με την 4 ,στεκει η λαλακιες λεγανε

 

Εννοείται πως όχι. Δεν ξέρω αν είναι μόνο στα νέα κομμάτια, αλλά απλά έχει ενα αυτοκόλλητο πάνω φατσα κάρτα ότι είναι "Upgradeable to 4.0".

 

Καλησπερα!!!μολις προσφατα απεκτησα και γω το neo v αντιμετωπιζω ομως μια δυσκολια!!!προσπαθω να κατεβασω android εφαρμογες αλλα δεν γινεται τιποτα!!δηλαδη:παταω το εικονιδιο με το android market και μου λεει συνδεθειτε με τον λογαριασμο σας google η αν δεν εχετε δημιουργηστε τωρα εναν!!τελοσπαντων εγω εχω λογαριασμο google οποτε βαζω gmail kai password και μου λεει:το τηλ σας πρεπει να επικοινωνησει με τουσ διακομιστες της google για την ρυθμιση του λογαριασμου σασ.η διαδικασια αυτη μπορει να διαρκεσει και μεχρι 5 λεπτα. και μετα απο λιγο μου βγαζει μια ανακοινωση:δεν εινα δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη. αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα ή το τηλ σας δεν υποστηριζει υπηρεσιεσ δεδομενων.αν δεν λυθει επικοινωνιστε με την εξυπηρετηση πελατων! τι κανω τωρα;;;;;

 

Μου έτυχε κι εμένα τώρα το βράδυ που σέταρα το κινητό, και μου είχε τύχει και 2 μήνες πριν που σέταρα ένα Galaxy Mini. Απλά βγήκα, έκλεισα το Wi-Fi, το ξανάνοιξα και ξαναδοκίμασα. Μπορεί να πάρει 2-3 φορές αλλά στο τέλος συνδέεται (κλασσικα από ένα σημείο και μετά όσο περιμένεις τα "5 λεπτά" δεν κουνιέσαι καν γιατί φοβάσαι πια μην χαλάσεις το σήμα. Τεχνολογικές δεισιδαιμονίες :p ).

 

Ξαναπροσπάθησε και κάποια στιγμή θα κάτσει.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα ένα ένα τα apk κ μετά άνοιγα τα widget κ δε παίζανε...

Στο home launcher κολλάω λίγο..αν δε μ'αρέσει πως θα επαναφέρω τον αρχικό;

 

Για να τα περάσετε άμα δεν κάνω λάθος πρέπει να είστε rooted και να τρέξετε το αρχείο INSTALL.cmd μόλις συνδεθεί το κινητό και τα υπόλοιπα γίνονται αυτόματα. :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

θέλω να μεταφέρω οτιδήποτε υπάρχει μέσα στην sd (ακόμα και αυτά που δεν φαίνονται στον υπολογιστή) σε μια καινούρια sd που αγόρασα, τι πρέπει να κάνω;;;
Link to comment
Share on other sites

θέλω να μεταφέρω οτιδήποτε υπάρχει μέσα στην sd (ακόμα και αυτά που δεν φαίνονται στον υπολογιστή) σε μια καινούρια sd που αγόρασα, τι πρέπει να κάνω;;;

 

οτι εχει η παλια sd τα κανεις αντιγραφη και επικολληση στη καινουρια...αυτα που δεν φαινονται τι εννοεις?εχεις 2 partition?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

ξέρετε κάποιο widget καιρού που να κρατάει στοιχεία για Χ μέρες χωρίς να θέλει σύνδεση στο ιντερνετ? όσα έχω βρει, μόλις πατήσεις το widget και σε βάλουν στην εφαρμογή, θέλουν σύνδεση για να δείξοουν το οτιδήποτε. είχα αυτό που το έκανε αλλά μετά το update δεν ανοίγει καν....

δοκίμασα το weather channel, το έκανε για λίγη ώρα με κλειστό wifi αλλά μετά ζήταγε πάλι σύνδεση...

Edited by mariosk89
Link to comment
Share on other sites

Για να τα περάσετε άμα δεν κάνω λάθος πρέπει να είστε rooted και να τρέξετε το αρχείο INSTALL.cmd μόλις συνδεθεί το κινητό και τα υπόλοιπα γίνονται αυτόματα. :O

 

Χμμμ λες;;αν κ τα wallpapers παίζανε κ τσι..anyway δε θα το δοκιμάσω,thnx για την απάντηση:)

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

οτι εχει η παλια sd τα κανεις αντιγραφη και επικολληση στη καινουρια...αυτα που δεν φαινονται τι εννοεις?εχεις 2 partition?

για να σου εξηγήσω...όταν βάζω το κινητό στον υπολογιστή (με επιλεγμένο να φαίνονται τα κρυφά αρχεία) και πατήσω δεί κλικ στην κάρτα μνήμης μου βγάζει 5 gb σε χρήση όταν όμως μπω στη κάρτα και πατήσω επιλογή όλων και δεξί κλικ για να δω το μέγεθος μου βγάζει 2,3 gb μέγεθος...που σημαίνει ότι υπάρχουν αρχεία που δεν μπορώ να τα κάνω απλά αντιγραφή επικόλληση, μάλλον χρει΄ζεται backup και ετά στη καινούρια κάρτα restore...εγώ χρησιμοποιώ το astro, μήπως υπάρχει άλλο πρόγραμμα;; γιατί έχω εγκαταστήσει πολλά παιχνίδια-εφαρμογές και θέλω να τα βάλω στην άλλη κάρτα ευκολα χωρίς να χρειάζεται να τα ξαναεγκαταστήσω

Link to comment
Share on other sites

για να σου εξηγήσω...όταν βάζω το κινητό στον υπολογιστή (με επιλεγμένο να φαίνονται τα κρυφά αρχεία) και πατήσω δεί κλικ στην κάρτα μνήμης μου βγάζει 5 gb σε χρήση όταν όμως μπω στη κάρτα και πατήσω επιλογή όλων και δεξί κλικ για να δω το μέγεθος μου βγάζει 2,3 gb μέγεθος...που σημαίνει ότι υπάρχουν αρχεία που δεν μπορώ να τα κάνω απλά αντιγραφή επικόλληση, μάλλον χρει΄ζεται backup και ετά στη καινούρια κάρτα restore...εγώ χρησιμοποιώ το astro, μήπως υπάρχει άλλο πρόγραμμα;; γιατί έχω εγκαταστήσει πολλά παιχνίδια-εφαρμογές και θέλω να τα βάλω στην άλλη κάρτα ευκολα χωρίς να χρειάζεται να τα ξαναεγκαταστήσω

 

οι εφαρμογες και τα παιχνιδια χρειαζονται ολα backup αν εισαι ροοτ titanium backup

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες και τα παιχνιδια χρειαζονται ολα backup αν εισαι ροοτ titanium backup

το πρόβλημα είναι ότι δεν είμαι root...

με το astro μπορώ να κάνω αυτή τη δουλειά;;;

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα είναι ότι δεν είμαι root...

με το astro μπορώ να κάνω αυτή τη δουλειά;;;

 

οχι για backup κατεβασε μια εφαρμογη απο το μαρκετ πατα backup και θα σ βγαλει..το προβλημα ειναι ομως οτι επειδη δεν εισαι ροοτ δεν θα μπορεις να παρεις αντιγραφο και τα δεδομενα..πχ save απο παιχνιδια και πληροφοριες που εχεις στις υπολοιπες εφαρμογες σου...

Link to comment
Share on other sites

Με την επαναφορα τι θα χασω?μονο τισ αλλαγες στο μενου και τις αρχικες οθονεσ λογικα αφου δεν εχω ακομα κατεβασει εφαρμογες σωστα??

 

Ακριβώς έτσι φίλε μου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

ξέρετε κάποιο widget καιρού που να κρατάει στοιχεία για Χ μέρες χωρίς να θέλει σύνδεση στο ιντερνετ? όσα έχω βρει, μόλις πατήσεις το widget και σε βάλουν στην εφαρμογή, θέλουν σύνδεση για να δείξοουν το οτιδήποτε. είχα αυτό που το έκανε αλλά μετά το update δεν ανοίγει καν....

δοκίμασα το weather channel, το έκανε για λίγη ώρα με κλειστό wifi αλλά μετά ζήταγε πάλι σύνδεση...

 

Fancy Widgets:):)

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

για να σου εξηγήσω...όταν βάζω το κινητό στον υπολογιστή (με επιλεγμένο να φαίνονται τα κρυφά αρχεία) και πατήσω δεί κλικ στην κάρτα μνήμης μου βγάζει 5 gb σε χρήση όταν όμως μπω στη κάρτα και πατήσω επιλογή όλων και δεξί κλικ για να δω το μέγεθος μου βγάζει 2,3 gb μέγεθος...που σημαίνει ότι υπάρχουν αρχεία που δεν μπορώ να τα κάνω απλά αντιγραφή επικόλληση, μάλλον χρει΄ζεται backup και ετά στη καινούρια κάρτα restore...εγώ χρησιμοποιώ το astro, μήπως υπάρχει άλλο πρόγραμμα;; γιατί έχω εγκαταστήσει πολλά παιχνίδια-εφαρμογές και θέλω να τα βάλω στην άλλη κάρτα ευκολα χωρίς να χρειάζεται να τα ξαναεγκαταστήσω

 

Δε χρειάζεσαι root μαριανα απλά δεν έχεις ρυθμισμένο το pc σου να σου δείχνει τα κρυφά αρχεάι και φακέλους συστήματος.

Πάνε εκεί στις επιλογές από το "Ο υπολογιστής μου" και βεβαιώσου ότι εχεις τσεκαρισμένες τις επιλογές για τα κρυφά αρχεία και τα αρχεία συστήματος. Πχ αν μπείς στη Μονάδα Δίσκου C πρέπει να βλέπεις το αρχέιο io.sys, msods.sys κλπ.

Μετά θα δείς όλα τα αρχεία της κάρτας και με ένα αντιγραφή και επικόλληση θα τα πάρεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!μολις προσφατα απεκτησα και γω το neo v αντιμετωπιζω ομως μια δυσκολια!!!προσπαθω να κατεβασω android εφαρμογες αλλα δεν γινεται τιποτα!!δηλαδη:παταω το εικονιδιο με το android market και μου λεει συνδεθειτε με τον λογαριασμο σας google η αν δεν εχετε δημιουργηστε τωρα εναν!!τελοσπαντων εγω εχω λογαριασμο google οποτε βαζω gmail kai password και μου λεει:το τηλ σας πρεπει να επικοινωνησει με τουσ διακομιστες της google για την ρυθμιση του λογαριασμου σασ.η διαδικασια αυτη μπορει να διαρκεσει και μεχρι 5 λεπτα. και μετα απο λιγο μου βγαζει μια ανακοινωση:δεν εινα δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη. αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα ή το τηλ σας δεν υποστηριζει υπηρεσιεσ δεδομενων.αν δεν λυθει επικοινωνιστε με την εξυπηρετηση πελατων! τι κανω τωρα;;;;;

Πριν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πήγαινε: Ρυθμίσεις --> Λογαριασμοί και συγχρονισμός --> Μεταγοά Δεδ. παρασκηνίου (κάπως έτσι το αναφέρει) Αν έχεις βγάλει το "τικ" από αυτή την επιλογή δεν πρόκειται να σε αφήσει με τίποτα να συνδεθείς στο market. Ενεργοποίησε το και θα είσαι εντάξει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4005021#post4005021 - Για όσους είχανε θέμα με root-αρισμενη την .62 και τους 70 χαρακτήρες, η λύση! Να ευχαριστήσουμε το lousou76 που τη βρήκε! Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Για να τα περάσετε άμα δεν κάνω λάθος πρέπει να είστε rooted και να τρέξετε το αρχείο INSTALL.cmd μόλις συνδεθεί το κινητό και τα υπόλοιπα γίνονται αυτόματα. :O

 

ναι απλα ποιες εφαρμογες θα κανω backup με το root unistaller πριν τρεξω το αρχειο Install.cmd....?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι θέλετε να περάσετε τις εφαρμογές του Xperia S και δε μπορείτε με το script, κάντε τις εγκατάσταση κανονικά, μία μία ή όποια θέλετε, κάνοντας κλικ πάνω τους μέσα από το file explorer που χρησιμοποιείτε!

Και χωρίς backup!

Οι εφαρμογές αυτές εγκαθίστανται από μόνες τους σαν ενημερώσεις Εφαρμογών Συστήματος!

Οπότε αν δεν τις θέλετε τελικά, μέσα από τη Διαχείριση Εφαρμογών κάνετε Απεγκατάσταση Ενημερώσεων και επανέρχεται η stock εφαρμογή του κινητού! Το αρνητικό βέβαια είναι πως εγκαθίστανται στο data/app και όχι στο system/app, οπότε αν τελικά τις θέλετε, τις κάνετε Move από το data/app στο system/app, σβήνοντας τις stock και δίνοντας τα σωστά Permissions!

Να σημειώσω πως ο καινούργιος Media Player είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ! Πανέμορφος!

 

(Προς moderators: Δε μπορώ να σβήσω το post που δημοσιεύσα πριν λίγο, εξ ου και τα συνεχόμενα posts)

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι θέλετε να περάσετε τις εφαρμογές του Xperia S και δε μπορείτε με το script, κάντε τις εγκατάσταση κανονικά, μια μια ή οποια θέλετε, κάνοντας κλικ πάνω τους μέσα από το file explorer που χρησιμοποιείτε!

Και χωρίς backup!

Οι εφαρμογές αυτές εγκαθίστανται από μόνες τους σαν ενημερώσεις Εφαρμογών Συστήματος!

Οπότε αν δεν τις θέλετε τελικά, μέσα από τη Διαχείριση Εφαρμογών κάνετε Απεγκατάσταση Ενημερώσεων και επανέρχεται η stock εφαρμογή του κινητού! Το αρνητικό βέβαια είναι πως εγκαθίστανται στο data/app και όχι στο system/app, οπότε αν τελικά τις θέλετε, τις κάνετε Move από το data/app στο system/app, σβήνοντας τις stock και δίνοντας τα σωστά Permissions!

Να σημειώσω πως ο καινούργιος Media Player είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ! Πανέμορφος!

 

(Προς moderators: Δε μπορώ να σβήσω το post που δημοσιεύσα πριν λίγο, εξ ου και τα συνεχόμενα posts)

 

Που θα βρουμε τις εφαρμογες του Xperia S ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...