Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις το 3g ανοιχτό μόνο τότε χρεώνει..

Πως θα σε χρεωνε έστω κι αν είχες ανοιχτό το WiFi;;;!!!!

 

Ρώτησα γιατί υπέθεσα ότι άμα έχω κλειστό το wifi και θέλει να ενημερωθεί θα συνδεθεί με 3g. Οπότε αν έχω κλειστό το 3g δεν με χρεώνει... :cool:

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα..έχω το κινητό περίπου ένα μήνα και μου εμφάνισε πρόβλημα.Συγκεκριμένα πάω στη συλλογή και δε μου φορτώνει τους φακέλους.Όλα υπάρχουν το τσέκαρα με το astro τι να κάνω βοήθεια!!! Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα γιατί υπέθεσα ότι άμα έχω κλειστό το wifi και θέλει να ενημερωθεί θα συνδεθεί με 3g. Οπότε αν έχω κλειστό το 3g δεν με χρεώνει... :cool:

 

Κοίτα αν θες να εχεις το Τζι Τζι Τζι ανοιχτό ρυθμισε το go weather να αργεί να κάνει ενημέρωση

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν θες να εχεις το Τζι Τζι Τζι ανοιχτό ρυθμισε το go weather να αργεί να κάνει ενημέρωση

 

ΟΚ, κατάλαβα. Ευχαριστώ:)

 

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς τι παίζει με το μενού Χρήση Μπαταρίας; Τι είναι ακριβώς τα ποσοστά που δείχνει και πρόσεξα ότι αθροιζόμενα δεν κάνουν 100%:confused: Και επίσης γιατί στο διάγραμμα που έχει άλλο χρόνο γράφει πάνω και άλλο κάτω (από το διάγραμμα);

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..έχω το κινητό περίπου ένα μήνα και μου εμφάνισε πρόβλημα.Συγκεκριμένα πάω στη συλλογή και δε μου φορτώνει τους φακέλους.Όλα υπάρχουν το τσέκαρα με το astro τι να κάνω βοήθεια!!!

 

καταρχην βλεπουμε και με κανονικα γραμματα...τσεκαρε την καρτα μνημης ισως με αυτην κατι παιζει

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

καταρχην βλεπουμε και με κανονικα γραμματα...τσεκαρε την καρτα μνημης ισως με αυτην κατι παιζει

ναι εχεισ δικαιο για τα γραμματα...την εβγαλα αλλα και παλι δεν ανοιγει παλι κατι αλλο??

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς τι παίζει με το μενού Χρήση Μπαταρίας; Τι είναι ακριβώς τα ποσοστά που δείχνει και πρόσεξα ότι αθροιζόμενα δεν κάνουν 100%:confused: Και επίσης γιατί στο διάγραμμα που έχει άλλο χρόνο γράφει πάνω και άλλο κάτω (από το διάγραμμα);

 

Λοιπον. Φορτιζεις το κινητο σου στο 100% και την επομενη μερα εχει πεσει στο 50%. Ποσο μπαταρια εχει 'καει'; Το 50%. Αυτα τα ποσοστα με ονοματα εφαρμογων που βλεπεις απο κατω ειναι ποσο εχει συμβαλει η καθε εφαρμογη για να φαγωθει αυτο το 50%.

Για το διαγραμμα δε καταλαβα τι εννοεις..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Φορτιζεις το κινητο σου στο 100% και την επομενη μερα εχει πεσει στο 50%. Ποσο μπαταρια εχει 'καει'; Το 50%. Αυτα τα ποσοστα με ονοματα εφαρμογων που βλεπεις απο κατω ειναι ποσο εχει συμβαλει η καθε εφαρμογη για να φαγωθει αυτο το 50%.

Για το διαγραμμα δε καταλαβα τι εννοεις..

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, κατάλαβα τι παίζεται. Για το διάγραμμα εννοώ: Στη χρήση μπαταρίας πάνω πάνω λέει τον χρόνο με μπαταρία. Άμα πατήσεις πάνω του βγάζει ένα μεγάλο διάγραμμα. Στο διάγραμμα αυτό από πάνω και από κάτω του αν δεις γράφει δύο χρόνους που είναι διαφορετικοί μεταξύ τους. Αυτό εννοώ, τι σημαίνουν αυτοί οι χρόνοι;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Οντως. Αυτο το κανει και στη δικη μου custom rom στο x8. Δε ξερω γιατι γινεται αυτο. Να υποθεσω καποιο bug;

Παντως αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι ο χρονος που λεει πριν πατησεις στο διαγραμμα ειναι ο χρονος που ειναι το κινητο ενεργοποιημενο μακρια απο το φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς τι παίζει με το μενού Χρήση Μπαταρίας; Τι είναι ακριβώς τα ποσοστά που δείχνει και πρόσεξα ότι αθροιζόμενα δεν κάνουν 100%:confused: Και επίσης γιατί στο διάγραμμα που έχει άλλο χρόνο γράφει πάνω και άλλο κάτω (από το διάγραμμα);

 

ποιο διαγραμμα εννοεις?

 

Οντως. Αυτο το κανει και στη δικη μου custom rom στο x8. Δε ξερω γιατι γινεται αυτο. Να υποθεσω καποιο bug;

Παντως αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι ο χρονος που λεει πριν πατησεις στο διαγραμμα ειναι ο χρονος που ειναι το κινητο ενεργοποιημενο μακρια απο το φορτιστη.

 

οντως αυτο ειναι...εκτος αν δεν εχει φορτιστει πληρως και οταν το βγαλεις απο τον φορτιστη εχει κοκκινο λαμπακι..τοτε η μετρηση του χρονου συνεχιζει απο εκει που ηταν

 

Ψάχνω, ψάχνω και δε βρίσκω..! Από πού βλέπουμε το ρολόι-μετρητή κλήσεων, μηνυμάτων κλπ;

 

δεν υπαρχει...μονο το data monitor

 

καλημέρα,

το έφτιαξα το προβλημα με την κάρτα μνήμης τελικά, πέρασα όλες τις εφαρμογές απο την αρχη.!

το ice cream ποτε θα το πάρουμε, ξέρει κανένας?

 

τελος μαρτιου αρχες απριλιου απο οτι ξερω

 

Αντε να δούμε, ξέρουμε τι αλλαγές θα έχει σε σχέση με το 2,3 ?

η ξέρεις κανένα site με τα spect απο το 4.. :)

 

καπου ειχε ανεβασει βιντεο η sony

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα λογισμικου μαλλον..κατεβασε το handcent sms αν και λιγο βαρυ ειναι καλο και με 160 χαρακτηρες...ειχα και γο το ιδιο προβλημα αλλα προς το παρον συμβιβαστικαμε το handcent

 

Εγώ οταν είχα πάρει το κινητό με τη 0.42 είχα την εξοικονομηση κόστους.μετά πέρασα τη 0.62 κ το είχα,όταν έκανα downgrade ξαφνικά το έχασα!!!

Έβαλα το handcent κ ησύχασα!!δεν είναι πολύ βαρύ μια χαρά είναι

 

Άρα είμαστε πολλοί με αυτό το πρόβλημα!

ΘΑ δοκιμάσω κανά δυο πραγματάκια και θα σας ενημερώσω!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Φορτιζεις το κινητο σου στο 100% και την επομενη μερα εχει πεσει στο 50%. Ποσο μπαταρια εχει 'καει'; Το 50%. Αυτα τα ποσοστα με ονοματα εφαρμογων που βλεπεις απο κατω ειναι ποσο εχει συμβαλει η καθε εφαρμογη για να φαγωθει αυτο το 50%.

Για το διαγραμμα δε καταλαβα τι εννοεις..

 

Εμένα πάντως άθροισμα 100% βγαίνει.

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..έχω το κινητό περίπου ένα μήνα και μου εμφάνισε πρόβλημα.Συγκεκριμένα πάω στη συλλογή και δε μου φορτώνει τους φακέλους.Όλα υπάρχουν το τσέκαρα με το astro τι να κάνω βοήθεια!!!

Έλεος!! Σε δύο ώρες τρεις φορές το ίδιο post? Θα μας δείρεις κιόλας αν δεν απαντήσουμε;

Λοιπόν, πήγαινε ρυθμίσεις --> Εφαρμογές --> Διαχείριση εφαρμογών --> Όλα --> Βρες το "Χώρος αποθήκευσης μέσων", κάνε Εκκαθάριση δεδομένων και στη συνέχεια μία επανεκκίνηση της συσκευής. Λογικά θα είσαι εντάξει!

 

Υ.Γ. Γράφουμε μία φορά και περιμένουμε απάντηση, σκέψου τι θα γινόταν αν όλοι γράφαμε και ξαναγράφαμε τα ίδια κάθε λίγο. Χάος!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..έχω το κινητό περίπου ένα μήνα και μου εμφάνισε πρόβλημα.Συγκεκριμένα πάω στη συλλογή και δε μου φορτώνει τους φακέλους.Όλα υπάρχουν το τσέκαρα με το astro τι να κάνω βοήθεια!!!

 

απαγορευεται να γραφεις ιδια ερωτηση σε 3 ποστ μεσα σε 1 ωρα..ειδη εχουμε 400 σελιδες ποστ..σε λιγο καιρο λογικα θα παμε σε αλλο θεμα..μην το γεμιζουμε με ασκοπα ποστ

 

ενημερωτικα και μενα η μπαταρια στο 100% ειναι το αθροισμα..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Έλεος!! Σε δύο ώρες τρεις φορές το ίδιο post? Θα μας δείρεις κιόλας αν δεν απαντήσουμε;

Λοιπόν, πήγαινε ρυθμίσεις --> Εφαρμογές --> Διαχείριση εφαρμογών --> Όλα --> Βρες το "Χώρος αποθήκευσης μέσων", κάνε Εκκαθάριση δεδομένων και στη συνέχεια μία επανεκκίνηση της συσκευής. Λογικά θα είσαι εντάξει!

 

Υ.Γ. Γράφουμε μία φορά και περιμένουμε απάντηση, σκέψου τι θα γινόταν αν όλοι γράφαμε και ξαναγράφαμε τα ίδια κάθε λίγο. Χάος!

 

εχετε δικαιο οτι και να πειτε αλλα φοβηθηκα μηπως δεν μου απαντησει κανεις!εκανα οτι μου πες αλλα το προβλημα συνεχιζεται.μου γραφει φορτωση νεων λευκωματων και φωτογραφιων και μενει εκει.εχω απελπιστει τι επαθε

Link to comment
Share on other sites

εχετε δικαιο οτι και να πειτε αλλα φοβηθηκα μηπως δεν μου απαντησει κανεις!εκανα οτι μου πες αλλα το προβλημα συνεχιζεται.μου γραφει φορτωση νεων λευκωματων και φωτογραφιων και μενει εκει.εχω απελπιστει τι επαθε

 

καποιος θα σου απαντησει..τοσοι εχουμε την συσκευη;)

στο θεμα σου πηγαινε δες στις ρυθμισεις εφαρμογες υπηρεσιες που εκτελουνται και δες αν τρεχει η συλλογη..αν τρεχη πατα διακοπη..και μετα δες..δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο..αμα δεν λειτουργει αυτο βαλε την καρτα μνημης σε αλλον κινητο η στον υπολογιστη και δες αν βλεπει τα αρχεια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

απαγορευεται να γραφεις ιδια ερωτηση σε 3 ποστ μεσα σε 1 ωρα..ειδη εχουμε 400 σελιδες ποστ..σε λιγο καιρο λογικα θα παμε σε αλλο θεμα..μην το γεμιζουμε με ασκοπα ποστ

 

ενημερωτικα και μενα η μπαταρια στο 100% ειναι το αθροισμα..

 

Άκυρο, και εμένα 100% είναι, θα μέτρησα λάθος πριν..........:happy:

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

καποιος θα σου απαντησει..τοσοι εχουμε την συσκευη;)

στο θεμα σου πηγαινε δες στις ρυθμισεις εφαρμογες υπηρεσιες που εκτελουνται και δες αν τρεχει η συλλογη..αν τρεχη πατα διακοπη..και μετα δες..δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο..αμα δεν λειτουργει αυτο βαλε την καρτα μνημης σε αλλον κινητο η στον υπολογιστη και δες αν βλεπει τα αρχεια

 

παιζει να ειναι προβληματικη η συσκεύη???δε θελω να μπλεξω με vodafone γτ θα μου το κρατήσουν κανενα μήνα και γενικά δε θέλω να τρέχω

Link to comment
Share on other sites

παιζει να ειναι προβληματικη η συσκεύη???δε θελω να μπλεξω με vodafone γτ θα μου το κρατήσουν κανενα μήνα και γενικά δε θέλω να τρέχω

 

δοκιμασε μια αλλη καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα τίποτα τα ίδια!!!!

 

ε κανε φορματ....

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

σημερα βγηκε η beta η μαμα Σονυ οταν ανοιγεις των browswer φρονιζει να σε ενημερωσει

τελος Μαρτιου αρχες Απριλιου .

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...