Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα εγκατασταση το titanium και εχω διαγραψει καποιες εφαρμογες αλλα τα εικονιδια ακομα παραμενουν αλλα δε δουλευουν.Για παραδειγμα εσβησα οτι ειχε περι facebook,εβλεπα facebook και εσβηνα αλλα το εικονιδιο ακομα το εχει...τι να κανω?

 

Να υποθέσω πως χρησιμοποιείς Go Launcher EX;

Για δοκίμασε αυτό!

Πάτα στο Home σου

Κουμπί Επιλογών -> Προτιμήσεις -> Έξοδος, Πάτα Εντάξει στο "Προσοχή..."

και θα βγεις στο stock launcher της Sony (Ericsson :p).

Πάτα το Home Button, κάνε τικ στο "Προεπιλογή..." αν θες και ξανα-ξεκίνα το Go Launcher!

Αν είναι ακόμα εκεί, μέσα στο κεντρικό μενού του Go Launcher, κράτα πατημένο π.χ. το εικονίδιο του Facebook και μετά κάνε κλικ στο κόκκινο "Χ"!

Ελπίζω να βοήθησα!!!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να υποθέσω πως χρησιμοποιείς Go Launcher EX;

Για δοκίμασε αυτό!

Πάτα στο Home σου

Κουμπί Επιλογών -> Προτιμήσεις -> Έξοδος, Πάτα Εντάξει στο "Προσοχή..."

και θα βγεις στο stock launcher της Sony (Ericsson :p).

Πάτα το Home Button, κάνε τικ στο "Προεπιλογή..." αν θες και ξανα-ξεκίνα το Go Launcher!

Αν είναι ακόμα εκεί, μέσα στο κεντρικό μενού του Go Launcher, κράτα πατημένο π.χ. το εικονίδιο του Facebook και μετά κάνε κλικ στο κόκκινο "Χ"!

Ελπίζω να βοήθησα!!!

δε χρησιμοποιω το go launcher τον stock εχω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Το κινητο εκτος απο το πρωτοκολλο flashplayer, υποστηριζει και HTML 5; Το λεω γιατι επισημα δε θα υποστηριζεται πλεον ο flashplayer απο την adobe η οποια θα περασει στο πρωτοκολλο HTML 5.
Link to comment
Share on other sites

κάποιοι launchers μπορεί να είναι πιο βαρείς από το μαμίσιο όντως. Οι περισσότεροι πάντως δε δημιουργούν πρόβλημα.

Έχω δοκιμάσει το go launcher και τον launcher pro και είναι άψογοι. Αν πατήσεις το home button θα σου βγάλει να επιλέξεις με ποιον launcher θες να προχωρήσεις. Τικάροντας την επιλογή που σου έχει από κάτω, θα bootarei πάντα αυτόν.

 

Mαλιστα,ευχαριστω για την απαντηση.

Ο λογος που σκεφτομουν εναν launcher ειναι για να "κρυψω" ολα τα εικονιδια του κινητου και να κρατησω μονο αυτα που θα θελω και να μεινουν ολα στον στοκ αλλα δυσκολο το βλεπω :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Το κινητο εκτος απο το πρωτοκολλο flashplayer, υποστηριζει και HTML 5; Το λεω γιατι επισημα δε θα υποστηριζεται πλεον ο flashplayer απο την adobe η οποια θα περασει στο πρωτοκολλο HTML 5.

 

εχω την εντυπωση πως οχι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως οχι

 

Εψαξα λιγο και βρηκα αυτο: http://www.jawal123.com/publicpages/compare/htc-desire-hd-and-sony-ericsson-xperia-neo-_-hallon-_-mt15i-_-vivaz-2/en-us

Στα χαρακτηριστικα του neo λεει οτι υποστηριζει το HTML 5. Οποτε θα ισχυει και για το neo V αφου ειναι ιδια κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθωντας τη προταση ενος μελους του φορουμ, μολις παρελαβα ΑΥΤΟ

 

http://www.ebay.com.au/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&item=250915358090&nma=true&rt=nc&si=7iTbSe0%252FBUKel00Dfi4SbpOpSpU%253D&orig_cvip=true&rt=nc#ht_4546wt_1135

 

το σετ μετα απο 20 ημερες. Νομιζω οτι για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο. Γι οσους τους ενδιαφερει γραφω πρωτες εντυπωσεις. Οι θηκες σιλικονης ταιριαζουν καλα και αφηνουν ανοικτα ολα τακουμπια και τις υποδοχες (το ροζ/μωβ χρωμα της δευτερης θηκης δεν μου κολλαει καπως). Η δερματινη θηκη εχει μαγνητακι ωστε να ασφαλιζει και να κλεινει, αλλα δυστυχως δεν εχει θυλακι απο πισω για να τη περασεις στη ζωνη του παντελονιου. Εχει επισης ανοιγματα για τα κουμπια, την καμερα και το πισω ηχειο. Οι ζελατινες ειναι καλης ποιοτητας και ταιριαζουν ακριβως στην οθονη. Δυστυχως η θηκη για το τζαμι του αυτοκινητου εφτασε με το ενα πλαινο στηριγμα σπασμενο - περιμενω απαντηση για το αν θα την αντικαταστησουν. Το καλωδιο USB ειναι ΟΚ. Τον φορτιστη αυτοκινητου δεν τον δοκιμασα ακομη. Τελος το πενακι ειναι καλο και λειτουργει αψογα, ειναι σχετικα μικροκαι "παταει" διαγωνια στην οθονη, αλλα δυστυχως λογω του πλατους επαφης (περιπου 6mm) δεν μπορει κανεις να γραψει λεπτους χαρακτηρες οταν χρησιμοποιει καποιο notepad για γρηγορες σημειωσεις με το γραφικο χαρακτηρα.

Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα,ευχαριστω για την απαντηση.

Ο λογος που σκεφτομουν εναν launcher ειναι για να "κρυψω" ολα τα εικονιδια του κινητου και να κρατησω μονο αυτα που θα θελω και να μεινουν ολα στον στοκ αλλα δυσκολο το βλεπω :P

 

Και οι δύο εφαρμογές που σου είπα μπορούν να κρύψουν εικονίδια και στο μαμισιο θα φαίνονται κανονικά

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Το κινητο εκτος απο το πρωτοκολλο flashplayer, υποστηριζει και HTML 5; Το λεω γιατι επισημα δε θα υποστηριζεται πλεον ο flashplayer απο την adobe η οποια θα περασει στο πρωτοκολλο HTML 5.

To αν θα υποστηρίζεται η HTML 5 δεν είναι θέμα κινητού ή λειτουργικού αλλά browser. Αν έχεις εγκατεστημένο browser που υποστηρίζει HTML 5 τότε δεν έχεις πρόβλημα. Το Neo υποστηρίζει HTML 5 γιατί το υποστηρίζει ο custom browser. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενώ θέλω να βάλω τον LauncherPro μου τη σπάει που όταν μπω σε μια εφαρμογή από appdrawer, και όχι από συντόμευση σε κάποια οθόνη, μόλις τελειώσω και πατήσω πίσω για να κλείσει η εφαρμογή με πετάει στην home screen αντι για το appdrawer. Είναι φυσιολογικό αυτό; Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

δε χρησιμοποιω το go launcher τον stock εχω...

 

Χμμμ.... Τοτε... δυστυχώς... δεν ξέρω!

Ίσως καμιά ρύθμιση στο Titanium Backup;

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να σβήνει το cache των εφαρμογών; Είναι ασφαλές αυτό;

 

To App 2 SD Free μεταφέρει τις εφαρμογές απο την εσωτερική στην εξωτερική μνήμη. Κάθε φορά που ανοίγω το συγκεκριμένο πρόγραμμα με ρωτάει αν θέλω να σβήσω τo cashe των εφαρμογών.

 

2 σε 1 οπότε

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα και εγω να κανω μια ερωτηση.

Πηρα μια μεγαλυτερη καρτα μνημης Micro sd που θα αντικαταστησει την ηδη υπαρχουσα και εχω διαβασει οτι ειναι χρησιμο να την χωρισουμε σε δυο partition για να εγκαθιστανται εκει τα προγραμματα (η συσκευη δεν ειναι root γιατι εχω την εκδοση 4.0.2.Α.0.62 οποτε αναμενω).ext 2 ή ext3 πρεπει να κανω το partition για να το διαβαζει η συσκευη?οι εφαρμογες που εχω ηδη θα μεταφερονται σε αυτο το partition ή μολις γινω root?

Oποιος μπορει και εχει χρονο και διαθεση ας απαντησει να καταλαβω.

:worry:

Σίγουροι είναι μόνο, οι τρελοί...

Redmi Note 9 Pro 6/64

11.0.6.0 (QJZEUXM)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει κανένα ωραίο widget καιρού; (εκτός από Goweather και 3D Digital Weather Clock) Και κάποιο ξυπνητήρι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..... :)

Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει κανένα ωραίο widget καιρού; (εκτός από Goweather και 3D Digital Weather Clock) Και κάποιο ξυπνητήρι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..... :)

για να μην κανω παρομοια ερωτηση ξερετε αν τα Fancy Widgets τρωνε ραμ και αν καταναλωνουν μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα επίσης ότι όταν είναι ανοιχτό το bluetooth αργεί περισσότερο να κλειδώσει δορυφόρους από ότι συνήθως.

 

Ξέρουμε από κατανάλωση μπαραρίας πως τα πάει; Να κρατάει ώστε να βγάλουμε κανένα 30αρι χιλιόμετρα αλλιώς μια χαρά είναι και το Polar μου!

 

ενδιαφερουσα παρατηρηση !ισως το blueetoth να ζηταει πορους και να δημιουργει καθυστερηση η απλα ενα bug

 

απο αυτα που διαβασα ειναι ενα ανοικτο πρωτοκολο με καλυτερρη διαχειρηση ρευματος το bluetooth παει 10μ αυτο λιγοτερο 2,5 αρα και πιο λιγη ισχυ

 

@ZXR

ευχαριστω πολυ για την προσπαθεια σου στο thread !

ZXR δεν χρειαζετε hrm για να τρεχεις με το καβασακι ζχρ, εκτος αν τρεχεις 30 κμ την φορα μαλλον δυσκολο θελέι και κανα 4 -5ωρο ,το πολαρ κανει ενα 60 αρι το ant+ τις gamrmin to HRm 35 $ 28 euro !

 

σε 40 μερες ICS

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Ξέρει κάποιος γιατί στο μήνυμα παίρνει μόνο 70 χαρακτήρες και μετά πηγαίνει σε δεύτερο sms??

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας στο internet για να αντικαταστησω το προστινο + πισω καπακι βρηκα τα παρακατω:

http://magboss.pl/article.php?currency=EUR&id=28955&lang=en

http://magboss.pl/article.php?currency=EUR&id=29409&lang=en

 

Βεβαια το προστινο ειναι για το Νeo, οχι το Neo V, αλλα λογικα θα κανει.

Μηπως εχει κανεις υποψη του καποιο αλλο site, ελληνικο ή οχι που μπορει να εχει τα ιδια πιο φτηνα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Ξέρει κάποιος γιατί στο μήνυμα παίρνει μόνο 70 χαρακτήρες και μετά πηγαίνει σε δεύτερο sms??

 

Αν χρησιμοποιείς τη Stock Rom, πάτα το Κουμπί Επιλογών στα μηνύματα και σιγουρέψου ότι έχεις τσεκάρει το "Εξοικον. Κόστους" (ή κάτι τέτοιο).

Αν δε χρησιμοποιείς Stock Rom, αλλά μία "τροποποιημένη εκδοχή" της, καλό είναι να απευθυνθείς στη σελίδα από όπου την προμηθεύτηκες! Στείλε μου pm αν έχεις απορίες, κι εγώ το ψάχνω το θέμα!

 

Ψαχνοντας στο internet για να αντικαταστησω το προστινο + πισω καπακι βρηκα τα παρακατω: ... Μηπως εχει κανεις υποψη του καποιο αλλο site, ελληνικο ή οχι που μπορει να εχει τα ιδια πιο φτηνα?

 

http://www.ebay.co.uk/sch/?_kw=housing%20xperia%20neo&_clu=2&_dmd=2&_fcid=80&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_stpos=&_vc=1&gbr=1

Πίσω καπάκια Συν Μπροστινά Καπάκια Συν Κατσαβιδάκια!

Ψάξε ποια από αυτά έρχονται Ελλάδα!

Καλό θα είναι η τοποθεσία τους να είναι στο UK, εφόσον τα βιάζεσαι, ώστε να μην αργήσουν πολύ!

Εμένα με ψήνει το ασημί!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

ZXR δεν χρειαζετε hrm για να τρεχεις με το καβασακι ζχρ, εκτος αν τρεχεις 30 κμ την φορα μαλλον δυσκολο θελέι και κανα 4 -5ωρο ,το πολαρ κανει ενα 60 αρι το ant+ τις gamrmin to HRm 35 $ 28 euro !

 

Όχι βρε συ! Ποιο kawasaki; Για την προπόνηση μου το ήθελα (μαραθώνιος)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλα για τα καπακια οτι υπηρχαν και για τις δυο πλευρες πολυ καλο.οσο για το ics ρωτησα στο facebook και τελος μαρτιου αρχες απριλιου λενε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...