Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση καθως οχι και το μεγαλυτερο αστερι σε αυτα...η αναβαθμιση που εκανα τωρα .62 τι ακριβως μου εδωσε?επισης τι ειναι το root που λενε ολοι?αν το κανει καποιος τι γινεται στο κινητο απο θεμα εγγυησης?ευχαριστω πολυ

Κυρίως διόρθωση κάποιων bugs ωστόσο δεν είναι απαραίτητο ότι θα φαίνεται κάποια δραματική αλλαγή στα μάτια του χρήστη με κάθε αναβάθμιση.

Για το root διαβάζεις την Ορολογία Android. Ναι την χάνεις αλλά μπορείς να γίνεις unroot.

Διάβασε κι αυτό

 

μολις πηρα το neo v μια ερωτηση πως απενεργοποιω εναν λογαριασμο στο timeskape??γιατι εχω βαλει fb και twitter αλλα το 2ο δεν θελω να μου εμφανιζεται...

Ανοίγεις το timescape, κλικ στο κουμπάκι με τις γραμμούλες, Ρυθμίσεις, Περιεχόμενο Timescape

επισης μολις παρατηρησα οτι επεσε η φωτεινοτητα της οθονης ...σε τι οφειλεται?

Οφείλεται στο ότι το δωμάτιο σου έχει πολυ φως! Η φωτεινότητα ρυθμίζεται αυτόματα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κυρίως διόρθωση κάποιων bugs ωστόσο δεν είναι απαραίτητο ότι θα φαίνεται κάποια δραματική αλλαγή στα μάτια του χρήστη με κάθε αναβάθμιση.

Για το root διαβάζεις την Ορολογία Android. Ναι την χάνεις αλλά μπορείς να γίνεις unroot.

Διάβασε κι αυτό

 

 

Ανοίγεις το timescape, κλικ στο κουμπάκι με τις γραμμούλες, Ρυθμίσεις, Περιεχόμενο Timescape

 

Οφείλεται στο ότι το δωμάτιο σου έχει πολυ φως! Η φωτεινότητα ρυθμίζεται αυτόματα.

 

δηλαδη πλεον η φωτεινοτητα θα οριζεται αυτοματα απο το κινητο αναλογα το ποσο φως εχει το σημειο που βρισκομαι?

Link to comment
Share on other sites

Τι βελτιωνει; Ωραια ευχαριστω, εεε θα βρεθει ο τροπος για το ρουτ!!!

 

απ οτι ακουσα και γω... Η .62 εχει Fixes σε ραμ και σε θεματα wifi και μπαταριας. εχει και Fix για τα restart.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..προσπαθω να συνθεδω στο wifi(μαυρο pirelli) αλλα δεν συνδεεται..Μου λεει οτι γινεται ελενχος ταυτοτητας..Τι πρεπει να κανω? Edited by giorgossss
Link to comment
Share on other sites

απ οτι ακουσα και γω... Η .62 εχει Fixes σε ραμ και σε θεματα wifi και μπαταριας. εχει και Fix για τα restart.

 

δηλαδη τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πλεον η φωτεινοτητα θα οριζεται αυτοματα απο το κινητο αναλογα το ποσο φως εχει το σημειο που βρισκομαι?

Όχι "πλέον". Από πάντα αυτό έκανε. Εργοστασιακή ρύθμιση.

 

Να ενημερώσω επίσης ότι ο Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android είναι κατά 90% έτοιμος. Για αυτό και πλέον έχει ξεκλειδωθεί και είναι ανοιχτός σε σχόλια, παρατηρήσεις, προτάσεις για προσθήκες κτλ.

 

Απαγορεύονται αυστηρώς οι ερωτήσεις στο θέμα του οδηγού. Όχι μόνο δεν θα δίνεται απάντηση αλλά θα διαγράφονται κιόλας. Μόνο σχόλια, παρατηρήσεις, προτάσεις για προσθήκες επιτρέπονται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το ρωταω απο προχθες αλλα μαλλον κανεις δε ξερει αλλά ας ξαναρωτήσω...:worry:

Αποσο καταλαβα τα sms αποθηκευονται στο κινητο.Βρηκα πως να δω αυτα που ειναι αποθηκευμενα στη sim αλλά υπάρχει τροπος να αποθηκευονται κατευθειαν ολα στη sim και οχι στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

http://www.extreme-mobile.gr/p.Sony-Ericsson-XPERIA-Neo-V-THiki-silikonis-hydro-white-leyki.497228.html

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-microSDHC-Card-16GB-Class-10-with-Adapter-high-Speed.478046.html

οικονομική και καλή επιλογή ειδικά της θήκης η κάρτα θα δείξει

Edited by mike28
Link to comment
Share on other sites

H sony το διάλυσε με την ericsson?
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

εξαγορασε το ποστο της.

 

To sony xperia s πάντως δυνατό

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

του μπα νο

 

Εμείς τώρα σαν κάτοχοι sony ericsson, τι υποστήριξη θα έχουμε?

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς τώρα σαν κάτοχοι sony ericsson, τι υποστήριξη θα έχουμε?

 

υποτειθεται την 18μηνη που εχουν υπογραψει ολες οι εταιριες με την google.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οφείλεται στο ότι το δωμάτιο σου έχει πολυ φως! Η φωτεινότητα ρυθμίζεται αυτόματα.

Λέει ότι έπεσε η φωτεινότητα,άρα είσαι σε σκοτεινό δωμάτιο.Σε εντόνο φως ανεβαίνει η φωτεινότητα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... ενδιαφέρουσα πληροφορία αυτή γιατί το δούλεψα 3-4 ώρες χθες με ενεργά δεδομένα... ελπίζω να μην έκανα πλούσια την vodafone (αν και έχω 100mb διαθέσιμα).Σε ευχαριστώ πολύ, με κατατόπισες πλήρως.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο που δεν χρειάζεται να το αγοράσεις καθόλου ή τουλάχιστον αν το αγοράσεις να μην χρειάζεται να το επαναγοράσεις με ανανεωμένους χάρτες πχ. μετά από ένα χρόνο. Αν δεν υπάρχει, έχει δοκιμάσει κάποιος έναν navigator στο neoV που να αξίζει (ακριβές,χωρίς κολλήματα κτλ)?

Το Igo που το προτείνουν αρκετοί που θα μπορούσα να το βρω? Αν δεν επιτρέπεται εδώ ας μου στείλει pm. Ευχαριστώ.

 

Θέλω τη γνώμη σας για το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης.Έχω εγκαταστήσει το NDrive-10.1.15. αλλά δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Ένα από τα καλύτερα προγράμματα πλοήγησης, είναι το ginius driver don't panic edition, το οποίο παρέχεται με δωρεάν αναβαθμίσεις εφόρου ζωής. Δοκιμάστε το δωρεάν για 7 μέρες από το επίσημο site της εταιρείας.

Edited by rioener

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Το ρωταω απο προχθες αλλα μαλλον κανεις δε ξερει αλλά ας ξαναρωτήσω...:worry:

Αποσο καταλαβα τα sms αποθηκευονται στο κινητο.Βρηκα πως να δω αυτα που ειναι αποθηκευμενα στη sim αλλά υπάρχει τροπος να αποθηκευονται κατευθειαν ολα στη sim και οχι στο κινητο?

 

Σε ποια εφαρμογή αποστολής μηνυμάτων αναφέρεσαι για να σε βοηθήσουμε;

 

Λέει ότι έπεσε η φωτεινότητα,άρα είσαι σε σκοτεινό δωμάτιο.Σε εντόνο φως ανεβαίνει η φωτεινότητα.

Σωστός! Ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι, τι περιμένεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εφαρμογή αποστολής μηνυμάτων αναφέρεσαι για να σε βοηθήσουμε;

Ειτε σε αυτη που εχει επανω ειτε στο handcent sms που μολις κατεβασα.Σε οποια βολευει...

Το πως βλεπω τα μνμ απο τη sim το ειδα απο αυτη την εφαρμογη που εχει επανω

 

Επισης,μολις ειδα πως εχει αναβαθμιση συστηματος.Την κανω κανονικά,χωρις να φοβηθω μη χαθει κάτι?

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βρει ενα ισπανικο φορουμ εχει τρελα πραγματα για το Neo V . θεματα ρομς ακομα και κερνελ με κλειστο βοοτλοαδερ. συγνωμμη αν κανω διαφημιση . :p
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βρει ενα ισπανικο φορουμ εχει τρελα πραγματα για το Neo V . θεματα ρομς ακομα και κερνελ με κλειστο βοοτλοαδερ. συγνωμμη αν κανω διαφημιση . :p

 

Για root στην .62 λεει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απενεργοποιησα τον αισθητηρα οπως λεει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3939311#post3939311 αλλα η φωτεινοτητα ειναι καπως χαμηλη αν και την εχω 100%. Μηπως ξερετε ποιο αρχειακι να πειραξω για να την κανω πιο φωτεινη?
Link to comment
Share on other sites

Όχι "πλέον". Από πάντα αυτό έκανε. Εργοστασιακή ρύθμιση.

 

Να ενημερώσω επίσης ότι ο Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android είναι κατά 90% έτοιμος. Για αυτό και πλέον έχει ξεκλειδωθεί και είναι ανοιχτός σε σχόλια, παρατηρήσεις, προτάσεις για προσθήκες κτλ.

 

απλα μου φανηκε περιεργο γιατι μου ετυχε μετα την αναβαθμιση...ισως να ειναι η ιδεα μου ισως να μην το ειχα προσεξει...thks παντως

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απενεργοποιησα τον αισθητηρα οπως λεει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3939311#post3939311 αλλα η φωτεινοτητα ειναι καπως χαμηλη αν και την εχω 100%. Μηπως ξερετε ποιο αρχειακι να πειραξω για να την κανω πιο φωτεινη?

 

Δεν είδες διαφορά με πριν??

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω την ενημερωση εδω και κατι ωρες μεσω του pc companion δοκιμασα σε xp δοκιμασα τωρα και σε win 7 αλλα το αποτελεσμα το ιδιο! μου βγαζει αυτο http://prntscr.com/584ix κανω οτι μου λεει αλλα παλι τα ιδια!

ειχες μπαταρία; εμενα που ηταν πεσμενη μου εβγαλε μηνυμα αρχικα, οταν εφτασε στο 50 που ειπα οκ μου κολλησε ,αλλα μετα με μπαταρια γυρω στ0 65% μου το εκανε οκ -σε παλιο laptop με xp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...