Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ιδιο και σε εμενα με τον mx,δοκιμασα μια 720p 4,5gb,δεν ειχε ομαλη αναπαραγωγη εκανε σπασιματακια.Τι class sd εχεις;

 

Samsung class 10. δε μιλάμε για όμως σπασιματάκια, αλλά για μπάχαλο.

 

με τους υπότιτλους δεν έχει πρόβλημα, παίζουν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Samsung class 10. δε μιλάμε για όμως σπασιματάκια, αλλά για μπάχαλο.

 

με τους υπότιτλους δεν έχει πρόβλημα, παίζουν κανονικά

 

Δοκιμαστε BS Player με ρυθμιση Decoding Mode:Software Decoding Mode

 

Εμενα ταινιες που ειχαν σπασιματα στον MxPlayer με τον BS Player και την ρυθμιση που αναφερω παιζουν νερακι.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδωσω οφφισιαλ τον bootloader , δεν θα εχω προσβαση σε PC COMPANION & Seus . αν τον ξανακλειδωσω θα εχω ετσι ;
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Γυριστε το HW Acc για ηχο και εικονα σε SW Acc.

 

ήταν ήδη επιλεγμένο το SW στις ρυθμίσεις του ΜΧ.

 

 

 

το βρήκα κ τα σπάει!!!

θέλει αποεπιλογή στη Γρήγορη λειτουργία όταν ο SW είναι επιλεγμένος.

Edited by otakis
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει root κι εχω διαγραψει Facebook και τα αυτονοητα οπως wisepilot κ.α.

Για τον φιλο που λεει πως κυνηγαμε καποια mb στη ram.

Μηπως δεν εχεις κανει κατι σωστα?

Μολις τα εκανα αυτα + το autostarts το τηλεφωνο εγινε φωτια

Στη foto φαινεται η καταναλωση της ram,σημειωσε πως τρεχει και ο golauncher

Link to comment
Share on other sites

Samsung class 10. δε μιλάμε για όμως σπασιματάκια, αλλά για μπάχαλο.

 

με τους υπότιτλους δεν έχει πρόβλημα, παίζουν κανονικά

 

Εγω εχω class 4,μπαχαλο δεν γινοταν αλλα ειναι σπαστικο να μην κανει ομαλη αναπαραγωγη.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 35 μερες συμβιωση με το neo-v να πω επι τροχαδην το σκεπτικο μου.

Ειναι δυνατον νεα τηλεφωνο με 1024 επεξεργαστη να μενει με 50mb μνημη και να σερνετε?

Συγνωμη,αλλα το vivaz που το ΕΧΩ ΚΑΡΑΦΟΡΤΩΜΕΝΟ με τουλαχιστον 10 εφαρμογες να παιζουνε εχει το λιγοτερο 50MB μνημη παντα ελευθερη,και μιλαμε για 600αρη επεξεργαστη και εσωτερικη μνημη μολις 70MB!

Kαι καθομαστε και ασχολουμαστε σε 3000 ποστ πως θα κερδισουμε κανενα MB σε ενα κινητο που θεωρητκα θα επρεπε να πεταει!

Ναι πεταει,αλλα μολις το αγορασεις και ειναι αδειο!

Αρα μηπως ειναι νωρις ακομα για android κινητο?Γιατι τοσες επανεκινησεις που κανω με το neo-v τις εκανα στα πρωτα χρονια του sybian με το siemens SX1!

Mηπως τα android,μηδενους εξερουμενου,πρεπει να εχουνε απο 1GB rom και ram,και επεξεργαστη 1,5 και πανω?

Μονο ετσι φανταζομαι,και υπαρχουν μερικα,ενα τηλεφωνο που θα το χαιρομαι απροσκοπτα χωρις root,autostart,erase internal,κτλ......

 

Απαντησες μονος σου σε μια ερωτηση που ειχε κανει καποιος φιλος μερικες σελιδες πριν περι μονοπυρηνων,δυπυρηνων και λοιπα...δυστυχως δεν ειναι μονο τα benchmarks....

Οσο καλυτερο το κινητο,τοσο πιο απροβληματιστη λειτουργια..ναι ο επεξεργαστης του ειναι μια χαρα.αλλα στην μνημη υστερουν ολα τα κινητα της (πλεον) Sony.οσοι ασχολουνται με τα κινητα της,ξερουν οτι εκει που ποναει ειναι η μνημη του κινητου.φωναζουμε για 1 γιγα,αλλα δυστυχως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα..με ενα γιγα πραγματικα θα βλεπαμε αλλα τηλεφωνα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρετε καμια εφαρμογή για να συνδέσω τα office με το κινητό ;

 

MyPhoneExplorer: το καλύτερο που έχω βρει κ δουλεύει άψογα κ στο Office 2010.

 

εγκαθιστάς τους clients στο PC κ στο τηλέφωνο. η παραμετροποίηση είναι παιχνιδάκι κ σου επιτρέπει να κάνεις ότι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

και δεν θα κολλάει καθόλου?

 

Εγω τα ειχα σε hardware acceleration και ειχα πολλα κολληματα (ταινια 2 ωρων, mkv h.264 στα 800MB, 854x480, stereo mp3 @ 320kbps). Με το που το γυρισα σε software ολα ηταν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη γνώμη σας για το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης.Έχω εγκαταστήσει το NDrive-10.1.15. αλλά δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

MyPhoneExplorer: το καλύτερο που έχω βρει κ δουλεύει άψογα κ στο Office 2010.

 

εγκαθιστάς τους clients στο PC κ στο τηλέφωνο. η παραμετροποίηση είναι παιχνιδάκι κ σου επιτρέπει να κάνεις ότι θέλεις.

 

ευχαριστώ για την απάντησή .... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι θα κάνουμε με root..Λογικά κάποια στιγμή θα μπορούμε να rootαριστούμε

 

 

Δε το χω διαπιστώσει μέχρι στιγμής.Στο κάνει σε κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή ή σε άσπρο φόντο που λες παραπάνω;

 

συνέχεια υπάρχει αυτή η γραμμή από το πάνω μέρος της οθόνης μέχρι κάτω, αλλα φαίνεται πιο έντονα σε ανοιχτό φόντο

Edited by sarg
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη γνώμη σας για το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης.Έχω εγκαταστήσει το NDrive-10.1.15. αλλά δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

αν κ είμαστε off topic, σου συστήνω το Don't Panic. το Sygic Aura δε με ικανοποίησε. δες κ εδώ .

 

 

 

προσοχή!

αγόρασα δύο USB καλώδια, για το αυτοκίνητο κ για έκτακτη ανάγκη, από εδώ.

αποδείχθηκαν άχρηστα, καθώς δεν φορτίζει το τηλέφωνο κ κάθε φορά που τα συνδέω χάνω την SD.

Edited by otakis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα και κάλη χρονιά σε όλους με υγεία!!!

Καθότι νεος στο forum ζητώ την επιείκεια σας για οποιοδήποτε παράπτωμα μου!!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι το οποίο είναι τόσο απλό αλλά για ένα περίεργο λόγο δεν μπορώ να βρώ λύση!!!! :wacko:

Αφορά λοιπόν το "widget του καιρού" στο οποίο θέλω να περάσω την πόλη, για να μου εμφανίζει τις πληροφορίες που ζητώ! Όλα καλά ως εδώ!!! Έλα όμως που δεν υπάρχει η σπάνια αυτή πόλη που ζούμε όλοι!! Και ο λόγος για την Αθήνα!!! οτιδήποτε συνδυασμό γράφω περί Αθήνας, Αττικής, Ελλάδος, απλά ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ (παρά μόνο αθήνα / γεωργια οπού δεν εχει καμία σχέση αφού σήμερα να εχει 17c είναι δύσκολο) :mad: Γι'αυτό λοιπόν ζητώ τα φώτα σας!!!

Να ενημερώσω πως διάβασα τις 140 περίπου, πρώτες σελίδες αλλά το topic έχει λάβει τεράστιες διαστάσεις, μου βγήκαν τα μάτια έξω, απηύδησα και είπα να στείλω ένα μήνυμα!!

Υσ.: Αν γνωρίζετε κάποια εφαρμογή με " ΚΑΛΟ μεταφραστικό πρόγραμμα ελληνοαγγλικό" κατά προτίμηση δωρεάν θα ήμουν ευγνώμων!!!! ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

ήταν ήδη επιλεγμένο το SW στις ρυθμίσεις του ΜΧ.

 

 

 

το βρήκα κ τα σπάει!!!

θέλει αποεπιλογή στη Γρήγορη λειτουργία όταν ο SW είναι επιλεγμένος.

 

Μια ερωτηση,χρεισιμοποιεις καποιο προγραμμα που μετατρεπει τις ταινιες στην αναλυση του κινητου;γιατι ειδα οτι η τανια στο ποστ σου ειναι κοντα στην αναλυση του κινητου.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση,χρεισιμοποιεις καποιο προγραμμα που μετατρεπει τις ταινιες στην αναλυση του κινητου;γιατι ειδα οτι η τανια στο ποστ σου ειναι κοντα στην αναλυση του κινητου.

 

σύμπτωση! απλώς κατέβασα μια ταινία κ ταίριαξε :) :) :)

 

 

 

τελικα το καλωδιο που χρειαζομαστε ειναι MiniHDMI se HDMI? 'η MICROHDMI?

και με αυτο θα συνδεεται και στον υπολογιστη?

 

microUSB για φόρτιση κ επικοινωνία με το PC. συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία.

microHDMI για σύνδεση με TV. δεν περιλαμβάνεται - το αγοράζεις εσύ.

 

 

 

...το "widget του καιρού" ...απλά ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...

 

είναι άχρηστο. κατάργησέ το κ βάλε κάτι άλλο από το μάρκετ. υπάρχουν αρκετά καλά.

Edited by otakis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα και κάλη χρονιά σε όλους με υγεία!!!

Καθότι νεος στο forum ζητώ την επιείκεια σας για οποιοδήποτε παράπτωμα μου!!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι το οποίο είναι τόσο απλό αλλά για ένα περίεργο λόγο δεν μπορώ να βρώ λύση!!!! :wacko:

Αφορά λοιπόν το "widget του καιρού" στο οποίο θέλω να περάσω την πόλη, για να μου εμφανίζει τις πληροφορίες που ζητώ! Όλα καλά ως εδώ!!! Έλα όμως που δεν υπάρχει η σπάνια αυτή πόλη που ζούμε όλοι!! Και ο λόγος για την Αθήνα!!! οτιδήποτε συνδυασμό γράφω περί Αθήνας, Αττικής, Ελλάδος, απλά ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ (παρά μόνο αθήνα / γεωργια οπού δεν εχει καμία σχέση αφού σήμερα να εχει 17c είναι δύσκολο) :mad: Γι'αυτό λοιπόν ζητώ τα φώτα σας!!!

Να ενημερώσω πως διάβασα τις 140 περίπου, πρώτες σελίδες αλλά το topic έχει λάβει τεράστιες διαστάσεις, μου βγήκαν τα μάτια έξω, απηύδησα και είπα να στείλω ένα μήνυμα!!

Υσ.: Αν γνωρίζετε κάποια εφαρμογή με " ΚΑΛΟ μεταφραστικό πρόγραμμα ελληνοαγγλικό" κατά προτίμηση δωρεάν θα ήμουν ευγνώμων!!!! ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!!

 

Γράψε Αθήναι

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι το οποίο είναι τόσο απλό αλλά για ένα περίεργο λόγο δεν μπορώ να βρώ λύση!!!! :wacko:

Αφορά λοιπόν το "widget του καιρού" στο οποίο θέλω να περάσω την πόλη, για να μου εμφανίζει τις πληροφορίες που ζητώ! Όλα καλά ως εδώ!!! Έλα όμως που δεν υπάρχει η σπάνια αυτή πόλη που ζούμε όλοι!! Και ο λόγος για την Αθήνα!!! οτιδήποτε συνδυασμό γράφω περί Αθήνας, Αττικής, Ελλάδος, απλά ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ (παρά μόνο αθήνα / γεωργια οπού δεν εχει καμία σχέση αφού σήμερα να εχει 17c είναι δύσκολο) :mad: Γι'αυτό λοιπόν ζητώ τα φώτα σας!!!

 

Στο δικό μου έβαλα Αθήναι και το βρήκε :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μια ερώτηση όσον αφορά τον flash player και αν έχει δοκιμάσει να παίξει σε κάποιο παιχνίδι μέσω του κινητού του,όπως πχ το farmville ή το Army Atack.Επειδή εγώ προσπάθησα αλλά μόλις ξεκινάει αμέσως κρασάρει το flash και δεν παίζει τπτ!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας μια και έχετε την συσκευή μέρες..Έχω αγοράσει το Neo-V από το σάββατο και πραγματικά είμαι λίγο ξενερωμένος με την φωτεινότητα της οθόνης κατά τα άλλα όμως είναι φοβερό. Αξίζει πιστεύετε να το δώσω και να πάω για το Ray??
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Υσ.: Αν γνωρίζετε κάποια εφαρμογή με " ΚΑΛΟ μεταφραστικό πρόγραμμα ελληνοαγγλικό" κατά προτίμηση δωρεάν θα ήμουν ευγνώμων!!!! ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!!

 

Υποθετοντας οτι εννοεις "offline" λεξικο και δη δωρεαν, τοτε το Κορυφαιο ειναι αυτο: https://market.android.com/details?id=com.merriamwebster&feature=search_result

 

Eναλλακτικα υπαρχει κι αυτο: https://market.android.com/details?id=com.bitknights.dict.enggre.free&feature=search_result

Πολυ καλο επισης (οχι σαν το πρωτο, αλλα υπερπληρες), καθως και ολη η σειρα γλωσσων που προσφερει (Ιταλικα, τσεκαρισμενα)

 

 

ΥΓ. Για προβλεψη καιρου, Accuweather δαγκωτο! Το πιο "accurate" (ακριβες) με διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας μια και έχετε την συσκευή μέρες..Έχω αγοράσει το Neo-V από το σάββατο και πραγματικά είμαι λίγο ξενερωμένος με την φωτεινότητα της οθόνης κατά τα άλλα όμως είναι φοβερό. Αξίζει πιστεύετε να το δώσω και να πάω για το Ray??

οπως εχουμε ξαναγραψει κανε root και βαλε το Disable Auto Brightness και θα δεις το φως το αληθινο.:lol:

 

υγ, για το Ray εχω ακουσει πως η μπαταρια ειναι μετρια επισης θα εχεις τον ιδιο φωτισμο στην οθονη που ειχες με το neo v και τα την γνωμη μου ενα κινητο το οποιο σε ομορφια δεν εχει καμια σχεση με το v που ειναι πανεμορφο.

Edited by alx255
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

οπως εχουμε ξαναγραψει κανε root και βαλε το Disable Auto Brightness και θα δεις το φως το αληθινο.:lol:

 

Με αυτό που λέτε θα δω παραπάνω φωτισμό από ότι έχει τώρα στο foul??

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...