Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά μόλις έγινα κάτοχος ενός sony ericsson xperia neo v :) Ήθελα να σας ρωτήσω αν το κινητό έχει δέκτη GPS δηλαδή αν μπορώ να δω χάρτες με κάποιο πρόγραμμα χώρις την υποβοήθηση του διαδικτύου.

 

Ναι, έχει. Απλά θα πρέπει να αγοράσεις/κατεβάσεις κάποιο navigator όπως τα NDrive, Sygic Aura, Don't Panic, Navigon κλπ

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιον θεωρείτε καλύτερο browser για internet και ποια εφαρμογή για εορτολόγιο;

Απο browser καλυτερο θεωρω τον dolphin.Για εορτολογιο εχω το Ελληνικό Εορτολόγιο ειναι αρκετα καλο.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Απο browser καλυτερο θεωρω τον dolphin.Για εορτολογιο εχω το Ελληνικό Εορτολόγιο ειναι αρκετα καλο.

 

+1 και για τα δυο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωρις παρεξηγηση, αλλα αν απανταμε και σε ερωτησεις ...αν εχει GPS το τηλεφωνο που αγορασα...

Διαβαστε τουλαχιστον λιγο για το τηλεφωνο ρε παιδια....

Θα γεμισει το θεμα με διαφορα ανευ ουσιας.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις παρεξηγηση, αλλα αν απανταμε και σε ερωτησεις ...αν εχει GPS το τηλεφωνο που αγορασα...

Διαβαστε τουλαχιστον λιγο για το τηλεφωνο ρε παιδια....

Θα γεμισει το θεμα με διαφορα ανευ ουσιας.

 

Πολυ σωστα. στην πρωτη σελιδα αμα πατε λεει ολα τα χαρακτηριστικα :happy:

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά με ευχές για τους Γιάννηδες!! Θέλω να το πάρω για την γυναίκα μου και έχω δει ότι είναι παραπάνω από αξιοπρεπές.. γενικά οι χρήστες τι λένε? Ευχαριστημένοι? Μπαταρία με απλή χρήση πόσο κρατά? Διαβάζω όσο μπορώ και βλέπω και Youtube αλλά το μεγαλώσατε πολύ το νήμα!!!:lol::lol::lol:

 

Edit! Να ρωτήσω επίσης αν γενικά έχει βγάλει τίποτα προβλήματα και αν μπορώ να το βρω καπου σχετικά σύντομα...Λευκό το θέλω!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά με ευχές για τους Γιάννηδες!! Θέλω να το πάρω για την γυναίκα μου και έχω δει ότι είναι παραπάνω από αξιοπρεπές.. γενικά οι χρήστες τι λένε? Ευχαριστημένοι? Μπαταρία με απλή χρήση πόσο κρατά? Διαβάζω όσο μπορώ και βλέπω και Youtube αλλά το μεγαλώσατε πολύ το νήμα!!!:lol::lol::lol:

 

Edit! Να ρωτήσω επίσης αν γενικά έχει βγάλει τίποτα προβλήματα και αν μπορώ να το βρω καπου σχετικά σύντομα...Λευκό το θέλω!!

 

παρτο οσο προλαβενεις . μπαταρια με εντονη χρηση μ κραταει 2-2,5 μερες. προβληματα δεν εχει βγαλει. μπορεις να το παραγγειλεις απο το σιτε της vodafone.gr

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε κ μένα η διάρκεια της μπαταριας.συμπερασματα δικα σας.συγνωμη για το μεγεθος αλλα τις εβαλα μεσω tapatalk και δε μπόρεσα να τις επεξεργαστώ!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι δεν κρατα ΚΑΘΟΛΟΥ. το φορτισα εχτες βραδυ πριν κοιμηθω και τωρα ειναι στο 45% χωρις παιχνιδια. με ομιλια και 3' wifi.

ολο το βραδυ ηταν σε flight mode

 

Ορίστε κ μένα η διάρκεια της μπαταριας.συμπερασματα δικα σας.συγνωμη για το μεγεθος αλλα τις εβαλα μεσω tapatalk και δε μπόρεσα να τις επεξεργαστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε κ μένα η διάρκεια της μπαταριας.συμπερασματα δικα σας.συγνωμη για το μεγεθος αλλα τις εβαλα μεσω tapatalk και δε μπόρεσα να τις επεξεργαστώ!

δεν είναι και ιδιαίτερα βαριά η χρήση πυο του έκανες συν του ότι μάλλον το έκλεινες το βράδυ (ή flight mode).... θα περίμενα λιγάκι παραπάνω να πω την μαύρη αλήθεια...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι δεν κρατα ΚΑΘΟΛΟΥ. το φορτισα εχτες βραδυ πριν κοιμηθω και τωρα ειναι στο 45% χωρις παιχνιδια. με ομιλια και 3' wifi.

ολο το βραδυ ηταν σε flight mode

 

Τι να σου πω Γιάννη!!υπάρχουν κ μέρες που βγαζω μια μέρα άλλα δε ξεκολλάει από το χέρι μου.

Συνήθως 2μέρες με μέτρια χρήση κ 3αν δεν ασχοληθώ πολύ

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

 

Ξέρω ότι έχει απαντηθεί προηγουμένως αλλά το thread έχει αποκτήσει πλέον τέτοια έκταση που είναι δύσκολο να το ξαναδιαβάσω όλο από την αρχή.

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια θήκη για το τηλέφωνο , αλλά να μην είναι από εύκαμπτο πλαστικό, καθώς μια τέτοια έχω τώρα και αντιμετωπίζω δυσκολίες να το βάζω και να το βγάζω από την τσέπη του τζιν μου.

 

Επίσης κάποιος φίλος μου μίλησε για μια μεμβράνη που στην ουσία τυλίγει όλο το κινητό. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι αποτελεσματικό;

 

Ευχαριστώ

 

Για όσους θέλουν silicon case από Ελλάδα πήρα αυτή με 8 ευρώ. Στο λευκό neo v είναι τέλεια.:happy:

 

Φίλε μου είδα το Post αφού έκανα το δικό μου. Μπορείς να μου πεις αν είναι σκληρό ή εύκαμπτο το υλικό της;

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σορυ αν εχει απαντηθει αλλά εχω την εξης απορία.

Αποσο καταλαβα τα sms αποθηκευονται στο κινητο.Βρηκα πως να δω αυτα που ειναι αποθηκευμενα στη sim αλλά υπάρχει τροπος να αποθηκευονται κατευθειαν ολα στη sim και οχι στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είδα το Post αφού έκανα το δικό μου. Μπορείς να μου πεις αν είναι σκληρό ή εύκαμπτο το υλικό της;

 

Είναι εύκαμπτο αλλά είναι πανέμορφη και ταιριάζει γάντι με το λευκό.:D

Link to comment
Share on other sites

Τα 4 εικονιδια-συντομευσεις που υπαρχουν στο κατω μερος της αρχικης οθονης, τροποποιουνται κατα τον ιδιο ακριβως τροπο οπως τα εικονιδια-συντομευσεις και μεσα στο μενου. Δηλαδη, κρατας πατημενα πανω τους και ειτε τα μεταφερεις οπου-καπου, ειτε τα πετας στον καδο. Κατοπιν, φερνεις απο μεσα απο το μενου με τον ιδιο τροπο, μια νεα συντομευση στην επιφανεια εργασιας (εξω, στην αρχικη οθονη) και μετα την μεταφερεις-τοποθετεις στην κατω μπαρα, στην θεση των stock προεπιλογων.

 

Ένα tip ακόμη για να βάλεις όσες συντομεύσεις θέλεις στην αρχική οθόνη είναι να φτιάξεις φακέλους στο κάτω μέρος και μέσα να βάλεις όσες συντομεύσεις θέλεις.

 

 

[ATTACH]23386[/ATTACH] [ATTACH]23387[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

 

Ξέρω ότι έχει απαντηθεί προηγουμένως αλλά το thread έχει αποκτήσει πλέον τέτοια έκταση που είναι δύσκολο να το ξαναδιαβάσω όλο από την αρχή.

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια θήκη για το τηλέφωνο , αλλά να μην είναι από εύκαμπτο πλαστικό, καθώς μια τέτοια έχω τώρα και αντιμετωπίζω δυσκολίες να το βάζω και να το βγάζω από την τσέπη του τζιν μου.

 

Επίσης κάποιος φίλος μου μίλησε για μια μεμβράνη που στην ουσία τυλίγει όλο το κινητό. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι αποτελεσματικό;

 

Ευχαριστώ

 

κοιτα εδω εαν σου αρεσει καποια εχει και σε δερματινη εχει και αλλες http://www.pdair.com/catalog/index.php?cPath=10100000_1800000_11001233

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά στους συνονόματους !

 

Κλείνω και γω βδομάδα με το κινητακι,η μπαταριά...ή καλύτερα η απόδοση της ειναι ετσι κ ετσι για τις απαιτησεις μου θα περάσω μερικά προγράμματα για να το ελαφρύνω λιγάκι,ούτε μια επανεκκίνηση μέχρι αυτή τη στιγμή και τώρα ξεκινάνε οι απορίες... :rolleyes:

 

1.Πρώτον κ σημαντικότερο,το δοκίμασα επανειλημμένα,όταν λαμβάνω μηνύματα δεν φωτίζετε η οθόνη(ακου τον ηχο βλέπω και το ledaki)αλλά μένει απενεργοποιημένη,τι κάνουμε για αυτό :confused: ?

 

2.Έγινε το ρουτ,μπήκε το τιτανιουμ μπακ απ,και disable auto brightness καθε φορα που ξεκλειδώνω το πληκτρ. πρεπει να λεει το '' disable ..... has been granted superuser permissions '' ?Μπορούμε να το παρακάμψουμε αυτό το μήνυμα ?

 

3.Χρησιμοποιω το Alarm Android ειναι πολυ χρήσιμο,το ρυθμίζω να εμφανίζετε στην σελίδα αναμονής,και στην 1η σελιδα μεσα στο μενου,αλλα μετα απο reboot εξαφανιζετε απο την επιφάνεια εργασίας και απο την 1η σελιδα του μενού και το βρισκω στην τελευταία σελίδα του μενού(είναι σε προσαρμοσμένη ταξινόμηση)

 

4.Μπορώ να δημιουργήσω φάκελο στο μενού και να βάλω μέσα οποία προγράμματα θέλω ?

 

5.Δεν βλέπω ταινίες θέλω να ακούω μπόλικα Mp3 και να χω αρκετά παιχνίδια και προγράμματα,μου προτείνετε 8 gb ή 16?

Είχα δει σε προηγούμενες σελίδες μια mustang στα 16 Gb με 27 ευρώ περίπου,πολύ καλή τιμή συμφωνείτε ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω κανει αναβαθμιση me seus και δεν μπορω να επαναφερω τις εφαρμογες της καρτας μνημης στο μενου....μηπως ξερεις?ποιο τιτανιουμ μπακαπ χρησιμοποιεις??γτ με το δωρεαν εκανα μπακαπ μια εφαρμογη και δεν μποορω να την επαναφερω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα στους εορταζουμενους!!! Αγορασα σημερα το κινητακι αυτο και μπορω να πω οτι μ'αρεσει πολυ αν και δεν εχω εμπειρια σε τετοιου ειδους κινητα...Εχω ενα προβλημα ομως δεν μπορω να συνδεθω στο internet μεσω του wifi...αν και εντοπιζει το δικτυο μου λεει συνεχεια σαρωση...αποσυνδεθηκε χωρις να κανει τπτ...χρειαζεται τπτ extra για να συνδεθω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα στους εορταζουμενους!!! Αγορασα σημερα το κινητακι αυτο και μπορω να πω οτι μ'αρεσει πολυ αν και δεν εχω εμπειρια σε τετοιου ειδους κινητα...Εχω ενα προβλημα ομως δεν μπορω να συνδεθω στο internet μεσω του wifi...αν και εντοπιζει το δικτυο μου λεει συνεχεια σαρωση...αποσυνδεθηκε χωρις να κανει τπτ...χρειαζεται τπτ extra για να συνδεθω?

 

καλοριζικο φιλε

δοκιμασε να κανεις ενα ρεσταρτ το ρουτερ για αρχη

αλλιως αν δεν δουλεψει ουτε ετσι δοκιμασε να αλλαξεις καναλι στο ρουτερ

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω...αλλα ο αδερφος μου εχει το samsung nexus και δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα...οταν εννοεις να αλλαξω καναλι στο ρουτερ?
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω...αλλα ο αδερφος μου εχει το samsung nexus και δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα...οταν εννοεις να αλλαξω καναλι στο ρουτερ?

 

δεν εχει να κανει το γεγονος με το σαμσουνγκ απλα καμια φορα κολανε...

δοκιμασε πρωτα ρεσταρτ στο ρουτερ και βλεπουμε μετα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η οθόνη του Neo V σε σχέση με του Ray στα χρώματα και στην ανάλυση έχουν μεγάλες διαφορές?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...