Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε φορματ στην κάρτα SD με το κινητό; Εχω δει μόνο την επιλογή της διαγραφής κάρτας SD.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην φοβασαι,δεν επηρεαζει τιποτα η θηκη εχω βαλει παρομοια,ειναι τα 1000GHz "κυβικα" που οταν δουλευουνε φουλ ζεστενουνε....:D

 

Eχω την εντυπωση πως επειδη εχω κακο σημα στην περιοχη μου, εστω το λιγοστο που πιανω η συγκεκριμενη θηκη το μειωνει και αλλο με αποτελεσμα η μπαταρια να τελειωνει πιο γρηγορα. Ειναι η 2η μερα που εχω τη θηκη στο κινητο και πραγματικα τελειωνει πιο γρηγορα. Το οτι ζεσταινεται ενταξει αναποφευκτο οντως

Link to comment
Share on other sites

πατησε αφαιρεση της καρτας και μετα θα σου βγαλει την επιλογη

 

Ναι...αυτο κανω και η επιλογή που μου δίνει ειναι για διαγραφή και οχι για φορματ. Να υποθέσω οτι είναι το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν αυτο το πληκτρολογιο κανει για το κινητο μας? swype WVGA 3,23

αν οχι ποια? thanks

Πληκτρολόγιο τύπου swype έχει ήδη το κινητό, γιατί θέλεις να βάλεις κάποιο άλλο;

Ναι...αυτο κανω και η επιλογή που μου δίνει ειναι για διαγραφή και οχι για φορματ. Να υποθέσω οτι είναι το ίδιο;

Ναι, είναι το ίδιο!

 

Όσον αφορά καρτα μνήμης, εγώ πήρα αυτήν εδώ, καλή τιμή και πολύ καλή απόδοση.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλο το 3d ρε παιδια αλλα αξιζει το κινητο?

βασικα το παρηγγειλα γιατι ειναι σε καλη τιμη για μεγαλη οθονη αλλα πειτε να το παρω 'η παιζει κανενα αλλο στα 200 και κατω?

Link to comment
Share on other sites

καλο το 3d ρε παιδια αλλα αξιζει το κινητο?

βασικα το παρηγγειλα γιατι ειναι σε καλη τιμη για μεγαλη οθονη αλλα πειτε να το παρω 'η παιζει κανενα αλλο στα 200 και κατω?

 

ποιο 3d??:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα σήμερα επιτέλους σε λευκό!Ήταν το τελευταίο και το τσίμπησα!!

Πολύ όμορφο κινητό και όπως είναι αναμενόμενο το ψάχνω!Θα το φορτίσω το βράδυ!

Δεν είχε μεμβράνη στην οθόνη:(.

Κάποιες εφαρμογές που δε μπορώ να τις βγάλω πρέπει να το κάνω root λογικά ε;;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εφαρμογές που δε μπορώ να τις βγάλω πρέπει να το κάνω root λογικά ε;;

 

μεγεια!ναι ετσι ειναι..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεγεια!ναι ετσι ειναι..:)

Ευχαριστώ!!!

Άρα ξεκινάω δουλίτσα!!!

Edit:Έτοιμο και πολύ απλό το root!Σε μισό λεπτό έγινε!Θυμάμαι το x8 που το έκανα root τότε και μου πήρε παραπάνω χρόνο!!

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλο το 3d ρε παιδια αλλα αξιζει το κινητο?

βασικα το παρηγγειλα γιατι ειναι σε καλη τιμη για μεγαλη οθονη αλλα πειτε να το παρω 'η παιζει κανενα αλλο στα 200 και κατω?

Το κινητο βγαζει πανοραμικο 3d και για να το δεις πρεπει να συνδεσεις το κινητο με τηλεοραση 3d,το κινητο δεν εχει οθονη 3d (π.χ. lg optimus 3d ).Οσο αφορα για το αν αξιζει,πιστευω οτι με τη τιμη που το δινουν αξιζει!

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν το παιρνουμε το κινητο ποση ωρα απαιτειται φορτιση? και μετα ποτε το φορτιζουμε ?

 

Μέχρι να γεμίσει η μπαταρία, δεν θα κερδίσεις κάτι με το να τ'αφήσεις παραπάνω καθώς στην ουσία σταματά αυτόματα η φόρτιση. Γενικότερα τις επόμενες 4-5 φορές προσπαθησε να το φορτίσεις όταν πέσει η μπαταρία κατω από το 15%.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

εδω αυτη πολυ καλη και glass 10 απο ebay 23.45 + 1 μεταφορικα λιρες αγγλιας ... θα την παραγγειλω και εγω ....:) http://www.ebay.co.uk/itm/Transcend-16GB-Micro-SD-SDHC-Class-10-Card-Adapter-/260837719323?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D2495894964355485220

 

Εγώ περιμένω απο μερα σε μερα αυτή http://www.ebay.co.uk/itm/260910556368?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 εκανε 19 λίρες και με τα μεταφορικά βγήκε 24 (αλλα δυστοιχως ξεπουλησε! ειχε πουλησει 10 οταν την αγόρασα και τώρα βλέπω πουλησε και τις 100) απο οτι εχω δει την πουλανε και σε Κινα με 24-27 (με μεταφορικά) λίρες Αγγλίας ειναι 32GB class10!

Αν θελετε στα 16GB πριν πάρω την 32 έβλεπα αυτή που προτείνει ο viotos και αυτές:

http://www.ebay.co.uk/itm/SAMSUNG-16GB-MICRO-SD-MEMORY-CARD-CLASS-10-MICRO-SDHC-BULK-ADAPTOR-/130610299752?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item1e68fb0368

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Kingston-16GB-Micro-SD-SDHC-Memory-Card-Class10-Adaptor-/170735106099?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item27c09af833

Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο τύπου swype έχει ήδη το κινητό, γιατί θέλεις να βάλεις κάποιο άλλο;

 

θελω καποιο slide

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!

Άρα ξεκινάω δουλίτσα!!!

Edit:Έτοιμο και πολύ απλό το root!Σε μισό λεπτό έγινε!Θυμάμαι το x8 που το έκανα root τότε και μου πήρε παραπάνω χρόνο!!

 

Μπορείς να μου δώσεις ενα λινκ για τον οδηγό που ακολούθησες για να κάνεις root? Αν έχετε ξανά βάλει παΐδια συγχωρεστεμε αλλά με την αναζήτηση δε το βρίσκω και δεν έπεσε το μάτι μου πάνω του σε μια από τις 90 σελίδες :p

Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

παδια το ice cream sandwitch εφτασε στα κινητα μας δειτε εδω στο site της sony :)
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι οδηγοί εδώ

ΑΥτό που θες εσύ εδώ :)

 

Ευχαριστώ :)

 

edit: μα καλά τόσο εύκολο είναι :D κι εγώ έλεγα να το αφήσω καμιά βδομάδα να περάσουν τα Χριστούγεννα (που να κάθομαι να ψάχνω πως και τι!!!) :lol:

 

παδια το ice cream sandwitch εφτασε στα κινητα μας δειτε εδω στο site της sony :)

 

ειναι alpha έκδοση για δοκιμή και δε κάνει τηλέφωνα! Ε δε το λες και έφτασε αμα το βαλεις σε τηλέφωνο και δε κανει τηλέφωνα:lol:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

θελω καποιο slide

 

Αυτό προσπαθώ να σου εξηγήσω και εγώ, έχει ήδη slide πληκτρολόγιο. Δες εδώ το έκτο χαρακτηριστικό που αναφέρει. (δευτερη γραμμή χαρακτηριστικών, δεύτερο Box)

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

πως περναω εφαρμογες απο το κινητο στην καρτα μνημης??εχουν πολυ χωρητικοτητα αυτες?καμερα φοβερη...και ολα ωραιαα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πως περναω εφαρμογες απο το κινητο στην καρτα μνημης??εχουν πολυ χωρητικοτητα αυτες?καμερα φοβερη...και ολα ωραιαα

 

Ρυθμισεις->εφαρμογες->διαχειριση εφαρμογων κ επιλεγεις την εφαρμογη κ μετακινηση σε sd εφοσον

υποστηριζετε απο την εφαρμογη.

Το κινητο ειναι τελειο κ πολυ ωραια οθονη!

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εδω αυτη πολυ καλη και glass 10 απο ebay 23.45 + 1 μεταφορικα λιρες αγγλιας ... θα την παραγγειλω και εγω ....:) http://www.ebay.co.uk/itm/Transcend-16GB-Micro-SD-SDHC-Class-10-Card-Adapter-/260837719323?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D2495894964355485220

thanks

Μόλις έκανα την παραγγελία :)

 

Your payment for £24.45 has been processed by PayPal. You will receive an email receipt shortly.

Your item(s) should arrive between Dec 21 - Dec 29, 2011.

 

Μαγκες έχω πρόβλημα!:(

Έχω:( καταμπερδευτεί.

Μέσα σε μια μέρα έφαγα 8mb!

Απο τα 100 διαθέσιμα πήγα στα 92!!! Δεν ξέρω τι έχω κάνει αλλα συνδέεται συνεχώς facebook gmail κτλ χωρίς να με ρωτάει!

 

1) Τι ένδειξη εμφανίζει πάνω στην οθόνη όταν χρησιμοποιώ το ίντερνετ απο την βονταφον? Πως μπορώ να το ενεργοποιώ και να το απενεργοποιώ όποτε θέλω?

2) Μπαίνω στο μενου. Πηγαίνω τρέχουσες εφαρμογές και έχει καμια 10αρια ανοιχτές κάθε φορά. Πατάω κλείσιμο για παράδειγμα στο facebook... Μετα απο 1 λεπτό πηγαίνω ξανα στις τρέχουσες και έχει ξανα ανοίξει! Προφανώς το facebook το gmail και ο καιρος μου τρώνε τα mb!

 

Κάποιος/α κάτι να προτείνει γιατι αν συνεχίσω έτσι αστα να πάνε...:!::sorry::help:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε την κίνηση δεδομένων: Ρυθμίσεις-->Ασύρματο και δίκτυαΔίκτυα Κινητής τηλεφωνίας-->Δεδομένα Ενεργά και Λειτουργία Δικτύου Μόνο GSM. (εξοικονομείς και μπαταρία έτσι)

Βάλε το apn widget για να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς εύκολα και γρήγορα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ξερη κανενας πως μπορουμε αυτα που ειναι με λεφτα να τα βρουμε τζαμπα παιχνιδια κ αλλα διαφορα? πρεπει ν εισαι root; και κανενα παιχνιδι που παιζεται και δεν τ βαριεσαι:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...