Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Rocket dial.

Α) Δες το notigo εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1187025 δεν ξερω αν κανει για τον rocket dial.

κατεβασεις το zip και το φλασαρεις..., δες και το ποστ 25 NotiGo-signed-edify.zip γιατι απο τα λιγα που καταλαβα δεν κανει για ολους το update-notigo-signed.zip στο πρωτο ποστ...

Β) Εισαι root? αν ναι ισως να διαγραψεις το μαμισιο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα(δεν αναλαμβανω καμια ευθυνη:p), ας απαντησουν οσοι ξερουν για αυτο....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Α) Δες το notigo εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1187025 δεν ξερω αν κανει για τον rocket dial.

κατεβασεις το zip και το φλασαρεις..., δες και το ποστ 25 NotiGo-signed-edify.zip γιατι απο τα λιγα που καταλαβα δεν κανει για ολους το update-notigo-signed.zip στο πρωτο ποστ...

Β) Εισαι root? αν ναι ισως να διαγραψεις το μαμισιο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα(δεν αναλαμβανω καμια ευθυνη:p), ας απαντησουν οσοι ξερουν για αυτο....

 

Thanxxx - Θα δω τι θα κάνω.... ;)

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Thanxxx - Θα δω τι θα κάνω.... ;)

Αποψη μου >root >backup με το titanium backup >εκαθαριση δεδομενων του μαμισιου και απεγκατασταση. Αν παει κατι στραβα κανεις την επαναφορα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια λεω και εγω να το αγορασω ελπιζω να το εχει το πλαισιο...παντως εχω μεινει πολυ πισω με το n82 που εχω και οσα λετε μου φαινονται κινεζικα :lol:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια λεω και εγω να το αγορασω ελπιζω να το εχει το πλαισιο...παντως εχω μεινει πολυ πισω με το n82 που εχω και οσα λετε μου φαινονται κινεζικα :lol:

 

Κ γω ελπιζω να το παρω.στα αλλα 2 καταστηματα το χουν αραγε ακομη?

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

για της εφαρμογες που δεν εχουν επιλογη μεταφορας στην sd,δεν υπαρχει τροπος να να της μετακινησουμε?

με root δεν γινεται?

Link to comment
Share on other sites

για της εφαρμογες που δεν εχουν επιλογη μεταφορας στην sd,δεν υπαρχει τροπος να να της μετακινησουμε?

με root δεν γινεται?

 

Νομιζω απο τη στιγμη που δεν εχει η εφαρμογη αυτη την επιλογη δε γινεται

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια λεω και εγω να το αγορασω ελπιζω να το εχει το πλαισιο...παντως εχω μεινει πολυ πισω με το n82 που εχω και οσα λετε μου φαινονται κινεζικα :lol:

 

μονο η VODAFONE το εχει το τηλ. δεν υ[αρχει περιπτωση να το βρειτε αλλου.

εγω που γυρισα 4 καταστηματα στην αθηνα δεν το βρηκα και το παραγγειλα απο το site της VODA και την επομενη ηρθε σπιτι.

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

μονο η VODAFONE το εχει το τηλ. δεν υ[αρχει περιπτωση να το βρειτε αλλου.

εγω που γυρισα 4 καταστηματα στην αθηνα δεν το βρηκα και το παραγγειλα απο το site της VODA και την επομενη ηρθε σπιτι.

 

Δεν το έχει μόνο η VODAFONE. Υπάρχει στον κωτσόβολο και στο πλαίσιο

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Συγχαρητιρια για το φορουμ σας! Το Σαββατο αγορασα και εγω αυτο το κινητο και ειναι σκετη γλύκα! :p Επειδη δεν ξερω πολλα απο αυτα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση! Θελω να του βαλω πιο μεγαλη καρτα μνημης τι πρεπει να προσεξω; και αν μια 4GB ειναι αρκετη για φωτο-βιντεο-mp3. Επισης Εχει ενα antivuris,το χριαζομαι;

Υ.Γ

Για αρχη να το χαρω θα το αφησω ετσι και μετα αφου διαβασω αρκετες φορες τον τροπο μπορει να το πειραξω! :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Συγχαρητιρια για το φορουμ σας! Το Σαββατο αγορασα και εγω αυτο το κινητο και ειναι σκετη γλύκα! :p Επειδη δεν ξερω πολλα απο αυτα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση! Θελω να του βαλω πιο μεγαλη καρτα μνημης τι πρεπει να προσεξω; και αν μια 4GB ειναι αρκετη για φωτο-βιντεο-mp3. Επισης Εχει ενα antivuris,το χριαζομαι;

Υ.Γ

Για αρχη να το χαρω θα το αφησω ετσι και μετα αφου διαβασω αρκετες φορες τον τροπο μπορει να το πειραξω! :p:p:p

 

Θα σου πρότεινα 8gb αλλά class 6 ή 10 κάτι τέτοιο

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-8GB-TS8GUSDHC10.htm

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ! Θα παω την παρω! Δηλαδη θα πρεπει να προσεξω να γραφει class 6 ή 10! Ωραια! Βγαζω αυτην που εχει και βαζω την καινουρια; Πρεπει να κανω κατι αλλο (π.χ format)

Ευχαριστω πολυ και παλι! Με το antivuris τι να κανω; να το βγαλω;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Θα παω την παρω! Δηλαδη θα πρεπει να προσεξω να γραφει class 6 ή 10! Ωραια! Βγαζω αυτην που εχει και βαζω την καινουρια; Πρεπει να κανω κατι αλλο (π.χ format)

Ευχαριστω πολυ και παλι! Με το antivuris τι να κανω; να το βγαλω;

 

Ναι 6 ή 10. Βασικά άστο δεν πειράζει. Όταν την πάρεις βάλτη στο κινητό και σύνδεσέ το με το pc σου και κάνε ένα φορμάρισμα

Edited by uncommandable
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αρχικά καλωσήρθες και μεγειά το κινητό σου, όμως δεν γραφουμε με κεφαλαία απαγορευεται από τους Ο.Π.Χ.

Όσον αφορά την ερώτηση σου, το μόνο θέμα που δέιχνει να έχει παρουσιάσει το κινητό είναι αυτό με τις επανεκκινήσεις σε πολυ μικρό ποσοστό όμως (φυσιολογικό μπορούμε να πουμε). Μη σκέφτεσαι τι μπορεί να πάθει το κινητό σου, κοίτα να απολάυσεις την επένδυση σου! Άλλωστε whatever will be, will be!

 

 

Δεν μπορώ να σου το αποκλείσω. Αν δεν βαριέσαι, μήπως να την ξανακάνεις την εγκατάσταση λογισμικού (σωστά αυτή τη φορά) για να το αποκλείσουμε ως ενδεχόμενο;

 

Εκανα αναβαθμιση, αλλα τιποτα.

Η μπαταρια ουτε μερα μου βγαζει...ενω οταν το πρωτοπηρα ηταν οκ. Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο με κινητο. Μηπως φταει που το φορτιζω ενιοτε και με τον φορτιστη του βιβαζ?

 

Τι προτεινετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Θα παω την παρω! Δηλαδη θα πρεπει να προσεξω να γραφει class 6 ή 10! Ωραια! Βγαζω αυτην που εχει και βαζω την καινουρια; Πρεπει να κανω κατι αλλο (π.χ format)

Ευχαριστω πολυ και παλι! Με το antivuris τι να κανω; να το βγαλω;

 

δεν χρειαζεται antivirus ουτε task killer... το μονο που κανουν ειναι να επιβαρυνουν το συστημα και να τρωνε μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση, αλλα τιποτα.

Η μπαταρια ουτε μερα μου βγαζει...ενω οταν το πρωτοπηρα ηταν οκ. Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο με κινητο. Μηπως φταει που το φορτιζω ενιοτε και με τον φορτιστη του βιβαζ?

 

Τι προτεινετε να κανω?

 

Βάλτο να φορτίσει κλειστό, όταν τελειώσει άνοιξε την συσκευή και ξανακλείστη βγάλε για λίγο την μπαταρία και ξανατοποθέτησε την, βάλτο πάλι να φορτίσει λογικά θα σου δείξει ότι έχει πέσει η μπαταρία και κάντο συνέχεια όλο αυτό μέχρι να σου δείξει οτι είναι full φορτισμένο

 

Ευχαριστώ πολυ για την βοηθεια! Στο pc μου δεν εχω windows εχει ενα Ubuntu μπορώ να κανω απο εκει φορματ;

 

Linux ε? Ναι μπορείς και απο εκεί. Μπορείς όμως νομίζω και απο τις ρυθμίσεις του κινητού

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Linux ε? Ναι μπορείς και απο εκεί. Μπορείς όμως νομίζω και απο τις ρυθμίσεις του κινητού

Μου το δωσανε ετσι! (δεν ειναι καινούριο απο φιλο το πηρα) μου είπε οτι ειναι καλύτερα απο windows! Εντάξει θεμα συνηθιας πιστεύω! Ουτε με το ενα ουτε με το άλλο ξερω πολλά! Ευχαριστω πολυ και πάλι για την βοήθεια! Αν μου δημιουργηθεί καποια αλλη απορία θα ρωτήσω! :p Μεχρι τοτε να χαρούμε το κινητουλη μας! :love::love::love:

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται antivirus ουτε task killer... το μονο που κανουν ειναι να επιβαρυνουν το συστημα και να τρωνε μπαταρια...

 

To mcafee που έχει το κινητό τρώει 2-3 mb απ΄το σύστημα δεν νομίζω να ναι και τόσο τραγικά βαρύ

 

Μου το δωσανε ετσι! (δεν ειναι καινούριο απο φιλο το πηρα) μου είπε οτι ειναι καλύτερα απο windows! Εντάξει θεμα συνηθιας πιστεύω! Ουτε με το ενα ουτε με το άλλο ξερω πολλά! Ευχαριστω πολυ και πάλι για την βοήθεια! Αν μου δημιουργηθεί καποια αλλη απορία θα ρωτήσω! :p Μεχρι τοτε να χαρούμε το κινητουλη μας! :love::love::love:

 

Ότι θες ρώτα ελεύθερα κάποιος θα βρεθεί να απαντήσει

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ευτυχής κάτοχος του κινητού και εγώ κάτι μέρες μέχρι στιγμής όλα άψογα πριν ακόμα του ανοίξω του φόρτωσα μία 8 άρα μνήμη class 6 δεν χρειάστηκα φορματ η κάτι τέτοιο μιας και το android την αναγνωρίζει και περνάει τα αρχεία του (ότι χρειάζεται δλδ ) αμέσως . Όσο για τριξίματα δεν πρόσεξα κάτι μέχρι στιγμής σε όσους το κάνει γτ δεν βάζετε μια θηκούλα που θα προστατεύει το κινητό και θα είναι ποιο δεμένο στα πλάγια ; για το mcfee που είπε ένας φίλος ποιο πάνω εγώ το απ εγκατέστησα μιας και ήταν trial . μια ερώτηση εσάς σας είχε μια εφαρμογή για champions league κάτι τέτοιο (την οποία την έβγαλα και αυτή ) σημείωση αυτά τα έβγαλα χωρίς root ! η αλήθεια είναι ότι ούτε εμένα κρατάει αρκετά η μπαταρία αν και τώρα πάω για 3η φόρτιση μετά την 4 λογικά θα είναι εντάξει , σορυ για το μεγάλο ποστ ήθελα να σας πω την εμπειρία μου από το μωρό μου .
Link to comment
Share on other sites

μεχι τωρα πηρα σε 4 καταστηματα και δεν το ειχε κανενα..:cry:

 

μην καλύπτεσαι από ότι σου λένε την ημέρα που το πήρα είχα πάρει τηλέφωνο στο πλαίσιο μου λέει ότι δεν το έχουν σε κανένα κατάστημα - στην βοντα τα ίδια στο κωστο μου είπαν ότι δεν έχουν εκτός από τα εκθεσιακά - ανοιγμένα δλδ όμως τελίκα σταμάτισα σε ένα κατάστημα κωτσου που δεν έχει πολύ κίνηση λόγω τοποθεσίας και είχε 2 κομμάτια ένα μπλε και ένα ασπρο και τσίμπησα το άσπρο ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...