Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest alexmi900
οχι ουτε ραμ 512 εχει ουτε μπαταρια κραταει κ τ υχειο τριζει!

α και ουτε gps πιανει

 

φιλε μου λογικα θα εχεις ελλατωματικη συσκευη.πηγαινε την στην vodafone να γινει αντικατασταση η επισκευη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το 3G,

Settings > Wireless & Networks >Mobile Networks > 'Data Enabled'

αν το ενεργοποιησετε 'ανοιγει' το 3G.

Υπόψην , με το που το άνοιξα εκανε sync μόνο του το Yahoo mail και μου κατέβασε email. Το σηματάκι του 3G που δείχνει οτι υπάρχει data traffic δεν έκλεισε για τα 2 λεπτά που το έιχα ανοικτο. Για αυτό υποψίαζομαι το Viber.

Επίσης να αναφέρω σε 2-3 εφαρμoγες που έψαξα (gmail, yahoo, viber) δέν βρηκα επιλογή για manual sync.Το Timescape πάντως αν δεν πατήσεις το refresh δεν κανει μόνο του.

Επίσης την πρώτη φορα που ανάβει το κινητο, σε ρωτάει αν εχεις Data Plan Η' θελεις μονο WiFi για ιντερνετ. Εγώ του έβαλα μονο WiFi.

 

Για το GPS,

δεν είμαι ευχαριστημένος. Θέλει σώνει και καλά internet για να κατεβάσει το χάρτη? Θέλει το 3G ανοικτό για να κάνει triangulate στους πύργους?

Καταρχάς δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θέλει για λοκάρει και να δώ που είμαι πάνω στον χάρτη. Δεν θέλω ουτε φωνητικες οδηγίες, απλά να δώ που είμαι.

π.χ. με μόνο το GPS ανοικτό, το Wisepilot με έβγαλε γύρω στο 1χιλιομετρο απο εκεί που είμουνα.

 

 

Εν κατακλείδι πάντως,

+ Ικανοποιημενος απο την γενικη συμπεριφορα του κινητου

+ Δεν έχω προβλημα με σήμα , wifi

+ Ενταση ήχου κτλ ικανοποιιτικα

+ Απόδοση μπαταρίας καλή, πάνω απο 2 24ωρα με λίγα τηλέφωνα και wifi

~ Αποδοση κάμερας απλά εντάξει, ουτε καλη ουτε κακή

~ 2GB δεν φτάνουν ούτε για ζήτω! Να υπολογίσετε και λεφτα για άλλη κάρτα

~ Οθόνη σε εξωτερικό χώρο, με έντονο ήλιο δεν πολυέβλεπα

- GPS, το περιμενα πιο ευκολοχρηστο

Edited by panosp1
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα επιτέλους να αλλάξω το εδώ και 2+ χρόνια Νοκια Ε52 με το Neo V. Ελπίζω να μην απογοητευτώ και να έχω κάνει μια καλή αγορά.Βέβαια για την ώρα ενώ έχω κάνει παραγγελία εδώ και 2 μέρες μέσω του vodafone.gr για το άσπρο το οποίο ήταν διαθέσιμο αλλά απ' ότι βλέπω η παραγγελία μου εκκρεμεί ακόμη.Τους έστειλα και email για να μου εξηγήσουν τους λόγους που εκκρεμεί αλλά ακόμη φως στο τούνελ.

 

Και μια ερώτηση προς τους κατόχους μιας και δεν έχω χρησιμοποιήσει ξανά κινητό android παρά μόνο symbian τι εναλλακτικό πρόγραμμά πλοήγησης υπάρχει πέρα από το google maps για τη συσκευή γιατί ως τώρα είχα καλομάθει με τα nokia maps και garmin xt;

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Για το GPS,

δεν είμαι ευχαριστημένος. Θέλει σώνει και καλά internet για να κατεβάσει το χάρτη? Θέλει το 3G ανοικτό για να κάνει triangulate στους πύργους?

Καταρχάς δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θέλει για λοκάρει και να δώ που είμαι πάνω στον χάρτη. Δεν θέλω ουτε φωνητικες οδηγίες, απλά να δώ που είμαι.

π.χ. με μόνο το GPS ανοικτό, το Wisepilot με έβγαλε γύρω στο 1χιλιομετρο απο εκεί που είμουνα.

 

Για το gps υπάρχουν 2 λύσεις

1) Το Google Maps, είναι free αλλά θέλει internet για να κατεβάζει τους χάρτες. Για ελλάδα όμως δεν έχει ακόμα κανονική πλοήγηση. Δηλαδή του λες που θέλεις να πας, σου βγάζει την διαδρομή αλλά δεν κάνει κανονική πλοήγηση, δηλαδή, χωρίς οδηγίες κατά την οδήγηση και χωρίς διόρθωση διαδρομής αν δεν πας ακριβώς όπως σου δείχνει.

 

Εχει όμως μια λειτουργία όπου επιλέγεις ένα σημείο στο χάρτη και για 16χλμ γύρω (ίσως και περισσότερο) του κατεβάζει τον χάρτη offline (το κάνεις μέσω wifi γιατί είναι αρκετά τα data) οπότε έχεις όλη την αθήνα offline και βλέπεις που είσαι. Αλλά αν θελήσεις να κάνεις αναζήτηση, να σου δείξει διαδρομή, να βάλεις αστέρι τότε χρειάζεται πάλι internet.

 

Για να βρίσκει το στίγμα σου δουλεύει με gps. Αν το έχει κλειστό τότε μπορεί μέσω κεραιών να σου βρίσκει με προσέγγιση την θέση σου (από 1χλμ μέχρι και 4-5 χμλ ανάλογα με τις κεραίες). Με κλειστό gps, αν ενεργοποιήσεις το wifi και βάλεις και στις ρυθμίσεις στο location να το χρησιμοποιεί τότε μαζί με τις κεραίες χρησιμοποιεί και τα wifi που βρίσκει και ανάλογα αν υπάρχουν εκεί που είσαι μπορεί να σε βγάλει με προσέγγιση 100μ.

 

2) Τα άλλα navigation προγράμματα που έχουν κανονική πλοήγηση και δεν θέλουν καθόλου internet και χρησιμοποιούν μόνο το GPS και όχι κεραίες και wifi.

Εχουν κόστος για να τα αγοράσεις. Ενδεικτικά σου αναφέρω Sygic Aura, Ndrive, Navigon, igo

Σε μερικά χρειάζεται internet απλά για την πρώτη εγκατάσταση οπότε το κάνεις με wifi

 

Edit: Να προσθέσω ότι το google map έχει και πλοήγηση με λεωφορείο ή μετρό αν το ζητήσεις. Πολύ βολικό

Edited by highway

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Για το 3G,

Settings > Wireless & Networks >Mobile Networks > 'Data Enabled'

αν το ενεργοποιησετε 'ανοιγει' το 3G.

Υπόψην , με το που το άνοιξα εκανε sync μόνο του το Yahoo mail και μου κατέβασε email. Το σηματάκι του 3G που δείχνει οτι υπάρχει data traffic δεν έκλεισε για τα 2 λεπτά που το έιχα ανοικτο. Για αυτό υποψίαζομαι το Viber.

Επίσης να αναφέρω σε 2-3 εφαρμoγες που έψαξα (gmail, yahoo, viber) δέν βρηκα επιλογή για manual sync.Το Timescape πάντως αν δεν πατήσεις το refresh δεν κανει μόνο του.

Επίσης την πρώτη φορα που ανάβει το κινητο, σε ρωτάει αν εχεις Data Plan Η' θελεις μονο WiFi για ιντερνετ. Εγώ του έβαλα μονο WiFi.

 

Για το GPS,

δεν είμαι ευχαριστημένος. Θέλει σώνει και καλά internet για να κατεβάσει το χάρτη? Θέλει το 3G ανοικτό για να κάνει triangulate στους πύργους?

Καταρχάς δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θέλει για λοκάρει και να δώ που είμαι πάνω στον χάρτη. Δεν θέλω ουτε φωνητικες οδηγίες, απλά να δώ που είμαι.

π.χ. με μόνο το GPS ανοικτό, το Wisepilot με έβγαλε γύρω στο 1χιλιομετρο απο εκεί που είμουνα.

 

 

Εν κατακλείδι πάντως,

+ Ικανοποιημενος απο την γενικη συμπεριφορα του κινητου

+ Δεν έχω προβλημα με σήμα , wifi

+ Ενταση ήχου κτλ ικανοποιιτικα

+ Απόδοση μπαταρίας καλή, πάνω απο 2 24ωρα με λίγα τηλέφωνα και wifi

~ Αποδοση κάμερας απλά εντάξει, ουτε καλη ουτε κακή

~ 2GB δεν φτάνουν ούτε για ζήτω! Να υπολογίσετε και λεφτα για άλλη κάρτα

~ Οθόνη σε εξωτερικό χώρο, με έντονο ήλιο δεν πολυέβλεπα

- GPS, το περιμενα πιο ευκολοχρηστο

 

το wise pilot δουλευει μονο με internet φιλε μου και τους χαρτες που εχει τους βλεπει απο το internet οπως και το google map δουλευει με internet μονο δεν φταιει το κινητο εαν το wise-pilot θελει να συνδεθει για να δουλεψει η να δεις εσυ την τοποθεσια που εισαι το ειχακαι εγω παλια και το (εστειλα) γιατι ηθελε internet βαλε αλλο που δουλευει μονο με δορυφορους δεν φταιει το τηλεφωνο:)

 

Για το gps υπάρχουν 2 λύσεις

1) Το Google Maps, είναι free αλλά θέλει internet για να κατεβάζει τους χάρτες. Για ελλάδα όμως δεν έχει ακόμα κανονική πλοήγηση. Δηλαδή του λες που θέλεις να πας, σου βγάζει την διαδρομή αλλά δεν κάνει κανονική πλοήγηση, δηλαδή, χωρίς οδηγίες κατά την οδήγηση και χωρίς διόρθωση διαδρομής αν δεν πας ακριβώς όπως σου δείχνει.

 

Εχει όμως μια λειτουργία όπου επιλέγεις ένα σημείο στο χάρτη και για 16χλμ γύρω (ίσως και περισσότερο) του κατεβάζει τον χάρτη offline (το κάνεις μέσω wifi γιατί είναι αρκετά τα data) οπότε έχεις όλη την αθήνα offline και βλέπεις που είσαι. Αλλά αν θελήσεις να κάνεις αναζήτηση, να σου δείξει διαδρομή, να βάλεις αστέρι τότε χρειάζεται πάλι internet.

 

Για να βρίσκει το στίγμα σου δουλεύει με gps. Αν το έχει κλειστό τότε μπορεί μέσω κεραιών να σου βρίσκει με προσέγγιση την θέση σου (από 1χλμ μέχρι και 4-5 χμλ ανάλογα με τις κεραίες). Με κλειστό gps, αν ενεργοποιήσεις το wifi και βάλεις και στις ρυθμίσεις στο location να το χρησιμοποιεί τότε μαζί με τις κεραίες χρησιμοποιεί και τα wifi που βρίσκει και ανάλογα αν υπάρχουν εκεί που είσαι μπορεί να σε βγάλει με προσέγγιση 100μ.

 

2) Τα άλλα navigation προγράμματα που έχουν κανονική πλοήγηση και δεν θέλουν καθόλου internet και χρησιμοποιούν μόνο το GPS και όχι κεραίες και wifi.

Εχουν κόστος για να τα αγοράσεις. Ενδεικτικά σου αναφέρω Sygic Aura, Ndrive, Navigon, igo

Σε μερικά χρειάζεται internet απλά για την πρώτη εγκατάσταση οπότε το κάνεις με wifi

 

Edit: Να προσθέσω ότι το google map έχει και πλοήγηση με λεωφορείο ή μετρό αν το ζητήσεις. Πολύ βολικό

 

σωστος !!συμφωνω απολυτος οπως εγραψα και εγω δεν φταιει το τηλεφωνο εαν το wise pilot δουλευει μονο με internet τσεκαρετε πρωτα πως δουλευουνε να μην βγαινουν και λαθος συμπερασματα για το τηλεφωνο οσο για τα δεδομενα απενεργοποιεις την υπηρεσια δεδομενων και δεν μπαινει ιντερνετ μονο του το τηλ. μονο απο wifi ...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χαμός γίνεται μ αυτο το τηλέφωνο,

πήγα σήμερα σ ένα κατάστημα να αγοράσω το λευκό και μου είπε η υπάλληλος οτι το τελευταίο το έδωσε χτες το βράδυ σε ένα ζευγάρι και η κοπέλα χοροπηδούσε απ την χαρά της καθώς δε το έβρισκε πουθενά στη Λάρισα, βγήκε λέει έξω και ούρλιαζε :yahoo::yahoo:

εγώ της είπα να το παραγγείλει μιας και δε βιάζομαι. Είναι το πρώτο smartphone που θα πάρω. Ήμουν ανάμεσα σε galaxy s plus και wildfire s και κατέληξα σ αυτό λόγο τιμής.

HERETICAL
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αναρωτιέμαι πόσα τηλέφωνα έφεραν στις αποθήκες για να έχουν τελείωσει κ όλας. Πρέπει να διατέθηκαν 3-5 σε κάθε μαγαζί το ΠΟΛΥ.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στο android και γενικα δεν πολυασχολουμαι με τα κινητα,ξερει κανεις πως γινεται root?διαβασα πιο πισω και εκανα αυτα που λεγατε αλλα δεν κανει,ειναι ευκολο να πει κανεις καποια διαδικασια αναλυτηκα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Για το 3G,

Settings > Wireless & Networks >Mobile Networks > 'Data Enabled'

αν το ενεργοποιησετε 'ανοιγει' το 3G.

Υπόψην , με το που το άνοιξα εκανε sync μόνο του το Yahoo mail και μου κατέβασε email. Το σηματάκι του 3G που δείχνει οτι υπάρχει data traffic δεν έκλεισε για τα 2 λεπτά που το έιχα ανοικτο. Για αυτό υποψίαζομαι το Viber.

Επίσης να αναφέρω σε 2-3 εφαρμoγες που έψαξα (gmail, yahoo, viber) δέν βρηκα επιλογή για manual sync.Το Timescape πάντως αν δεν πατήσεις το refresh δεν κανει μόνο του.

Επίσης την πρώτη φορα που ανάβει το κινητο, σε ρωτάει αν εχεις Data Plan Η' θελεις μονο WiFi για ιντερνετ. Εγώ του έβαλα μονο WiFi.

 

Για το GPS,

δεν είμαι ευχαριστημένος. Θέλει σώνει και καλά internet για να κατεβάσει το χάρτη? Θέλει το 3G ανοικτό για να κάνει triangulate στους πύργους?

Καταρχάς δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θέλει για λοκάρει και να δώ που είμαι πάνω στον χάρτη. Δεν θέλω ουτε φωνητικες οδηγίες, απλά να δώ που είμαι.

π.χ. με μόνο το GPS ανοικτό, το Wisepilot με έβγαλε γύρω στο 1χιλιομετρο απο εκεί που είμουνα.

 

 

Εν κατακλείδι πάντως,

+ Ικανοποιημενος απο την γενικη συμπεριφορα του κινητου

+ Δεν έχω προβλημα με σήμα , wifi

+ Ενταση ήχου κτλ ικανοποιιτικα

+ Απόδοση μπαταρίας καλή, πάνω απο 2 24ωρα με λίγα τηλέφωνα και wifi

~ Αποδοση κάμερας απλά εντάξει, ουτε καλη ουτε κακή

~ 2GB δεν φτάνουν ούτε για ζήτω! Να υπολογίσετε και λεφτα για άλλη κάρτα

~ Οθόνη σε εξωτερικό χώρο, με έντονο ήλιο δεν πολυέβλεπα

- GPS, το περιμενα πιο ευκολοχρηστο

 

Αλλο πραγμα το gps και αλλο το google maps, συνεργαζονται ομως για το αποτελεσμα.

Το google maps θελει α) ιντερνετ για να σου δειξει-κατεβασει τον χαρτη και β)gps για να σου δειξει το στιγμα σου, για να καταλαβεις... χωρις ιντερνετ αν ανοιξεις το google maps θα βλεπεις το στιγμα σου(μπλε τελιτσα) σε ασπρη οθονη το οποιο δειχνει σωστα... απλα δεν εχεις τον χαρτη(χωρις ιντερνετ) για να δεις που βρισκεσαι παρολ'αυτα το στιγμα ειναι σωστο. Γενικα το google maps θελει ιντερνετ για να δουλεψει πληρες.

Το Wisepilot κανε πως δεν υπαρχει..... δεν εχω διαβασει καποιο ποστ που να αναφερεται θετικα σε αυτο οποτε προσ-περνα το.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για το gps υπάρχουν 2 λύσεις........

 

το wise pilot δουλευει μονο με internet φιλε μου και τους χαρτες που εχει τους βλεπει απο το internet οπως και το google map δουλευει με internet μονο δεν φταιει το κινητο εαν το wise-pilot θελει να συνδεθει για να δουλεψει η να δεις εσυ την τοποθεσια που εισαι το ειχακαι εγω παλια και το (εστειλα) γιατι ηθελε internet βαλε αλλο που δουλευει μονο με δορυφορους δεν φταιει το τηλεφωνο:)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδία!

 

Λοιπόν έκανα το εξής,

ανοιγω GPS και WiFi. Ξεκινάω το 'Maps',λοκάρει το GPS και αρχίζει να κατεβάζει τον χάρτη για εκεί που είμαι.

Αφου με εμφανίσει , scrοll-αρω πάνω κάτω στην Αττική (Η' γενικα στην περιοχή που θές) κάνω ζοομ μέσα-έξω κτλ κτλ...

 

Ο σκοπός είναι να cache-αρει οσον το δυνατον περισότερο, έτσι μετά που ανοίγω μόνο το GPS και είμαι σε περιοχη του χάρτη που έχει cache-αρει να μην χρειάζετε ιντερνετ.

Αυτο λύνει το προβλημά μου που απλά θέλω να δώ που είμαι και όχι να μου δώσει οδηγίες.

 

@Karthan7

Το β) πάθαινα ακριβώς οπως το λές και είχα φρικάρει :D Έβλεπα μόνο το grid

 

@martinacos

Αυτο το λινκ είναι οι οδηγίες

Edited by panosp1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδία!

 

Λοιπόν έκανα το εξής,

ανοιγω GPS και WiFi. Ξεκινάω το 'Maps',λοκάρει το GPS και αρχίζει να κατεβάζει τον χάρτη για εκεί που είμαι.

Αφου με εμφανίσει , scrοll-αρω πάνω κάτω στην Αττική (Η' γενικα στην περιοχή που θές) κάνω ζοομ μέσα-έξω κτλ κτλ...

 

Ο σκοπός είναι να cache-αρει οσον το δυνατον περισότερο, έτσι μετά που ανοίγω μόνο το GPS και είμαι σε περιοχη του χάρτη που έχει cache-αρει να μην χρειάζετε ιντερνετ.

Αυτο λύνει το προβλημά μου που απλά θέλω να δώ που είμαι και όχι να μου δώσει οδηγίες.

 

@Karthan7

Το β) πάθαινα ακριβώς οπως το λές και είχα φρικάρει :D Έβλεπα μόνο το grid

 

@martinacos

Αυτο το λινκ είναι οι οδηγίες

 

Αντι για cacharisma κάνε το εξής: κατέβασε μια περιοχή offline και το google maps θα την χρησιμποιεί χωρίς internet connection.

Στην περιοχή που θέλεις π.χ. Αθήνα, πάτα και κράτα πατημένο το κέντρο της περιοχής, θα βγάλει φόρτωση διεύθυνσης, πάτα να ανοίξει η διεύθυνση και στο κάτω μέρος της σελίδας λέει προσωρινή προαποθήκευση περιοχής χάρτη. Βάλε wifi να την κατεβάει απο εκεί και μετά θα σου δείξει πάνω στο χάρτη πιο μέρος έχει κατεβάσει. Σε εκείνη την περιοχή βλέπεις το στίγμα σου, κάνεις zoom όσο θέλεις και δεν κατεβάζει τίποτα από το ιντερνετ.

Θα χρησιμοποιήσει όμως internet αν αναζητήσεις περιοχή, αν βάλεις αστέρι σε διεύθυνση ή αν ζητήσεις να σου δείξει διαδρομή από εδώ θέλω να παω εκεί.

 

Μάλιστα κατεβάζει μεγάλη περιοχή, π.χ. την θεσσαλονίκη την κατεβάζει όλη μαζί με τα γύρω χωριά. Νομίζω ότι και την Αθήνα θα την κατεβάζει σχεδόν ολόκληρη.

 

Μετά μέσα απο το menu του google maps μπορείς και να σβήσεις το offline, να βάλεις και άλλο κλπ.

Edited by highway

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στο android και γενικα δεν πολυασχολουμαι με τα κινητα,ξερει κανεις πως γινεται root?διαβασα πιο πισω και εκανα αυτα που λεγατε αλλα δεν κανει,ειναι ευκολο να πει κανεις καποια διαδικασια αναλυτηκα?ευχαριστω

 

γιατι δεν δουλεψε το root?εκανες ακριβως τα βηματα του οδηγου?επελεξες εντοπισμο σφαλματων?

εγκατεστησε drivers στο πισι ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

panosp1 σε ευχαριστω αλλα,το ιδιο εκανε και πριν και μολις παταω οποιοδήποτε πλήκτρο μου γράφει΄-το συστημα δεν ειναι σε θεση να εντοπισει την καθορισμενη διαδρομη δισκου
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αναρωτιέμαι πόσα τηλέφωνα έφεραν στις αποθήκες για να έχουν τελείωσει κ όλας. Πρέπει να διατέθηκαν 3-5 σε κάθε μαγαζί το ΠΟΛΥ.

 

βασικά γίνετε χαμός γιατί είναι το πρώτο αξιόλογο κινητό σε τόσο χαμηλή τιμή από vodafone μέχρι τώρα μόνο η wind είχε καλά κινητά σε χαμηλή τιμή (ZTE και Huawei). Εγώ τελικά το παρήγγειλα με λίγο πλάγιο τρόπο :D πριν 2 ωρες μεσω του site!! Πηγα στο καταστημα και μου ειπαν οτι το περιμενουν εως την Τριτη (αναλογα το μεταφορεα τους) πηγα πίσω να το παργκηλω απο τo site (μου εδιναν και €30 μεγαλύτερη επιδότηση στη σελίδα) και δεν υπήρχε πάλι :confused:

2:30 πριν παω στο καταστημα υπηρχε της 14:30 εξαφανιστικε...! Τελικά έβαλα να με πάρουν τηλέφωνο μεσο της σελιδας και απο το τηλεφωνο μου ειπαν πως υπαρχη διαθέσιμο και μαλιστα και σε λευκο (2 μερες τωρα ειχαν μονο το μπλε στη σελιδα) σε 2-3 μερες θα το εχω (αναλογα με το ποτε θα μου ελευθερώσει τη γραμμή η wind).

Αντε γιατι καλω το HTC Diamond αλα δε τι πάλευα άλλο με τα windows 6.1!

Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στη voda στα μελισσια να ρωτησω για το προγραμμα ανταλλαγης κινητων.

Περα του οτι δεν ισχυει πλεον(ετσι ειπε)αν το περναν θα το περναν στο αστρονομικο ποσο των 20€!καλυτερα να το αφησω στο δρομο κ να το πατησω με το αμαξι!

Δεν το ειχε αλλα θα φερει 10κομματια απο βδομαδα

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

bil11δεν εχει προβλημμα με το κινητο παρα ενας φιλος με τα reboot που του φτιαχνε και βλεπω πως δεν ξανα ανεφερε κατι,μαλλον θα ειναι οκ τωρα

 

Φίλε μου για να ξανα αναφέρω κάτι πρέπει να παραλάβω πρώτα συσκευή!:lol:Μάλλον σου διέφυγε πριν μερικά post πως το τηλέφωνο το πήγα την περασμένη παρασκευή για αντικατάσταση..Αρχικά μου είπαν πως θα μου το έφερναν Τρίτη αλλά χθες που πέρασα μου είπαν ότι δεν υπάρχουν πουθενά συσκευές και βρήκαν μόνο ένα τελευταίο κομμάτι λευκό σε κάποιο άλλο κατάστημα και τους πίεσαν να τους το φέρουν μέχρι την Πέμπτη επειδή είμαι με DOA..Εις αύριον τα σπουδαία λοιπόν και ελπίζω να μην υπάρξει πάλι κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να ξανα αναφέρω κάτι πρέπει να παραλάβω πρώτα συσκευή!:lol:Μάλλον σου διέφυγε πριν μερικά post πως το τηλέφωνο το πήγα την περασμένη παρασκευή για αντικατάσταση..Αρχικά μου είπαν πως θα μου το έφερναν Τρίτη αλλά χθες που πέρασα μου είπαν ότι δεν υπάρχουν πουθενά συσκευές και βρήκαν μόνο ένα τελευταίο κομμάτι λευκό σε κάποιο άλλο κατάστημα και τους πίεσαν να τους το φέρουν μέχρι την Πέμπτη επειδή είμαι με DOA..Εις αύριον τα σπουδαία λοιπόν και ελπίζω να μην υπάρξει πάλι κάποιο πρόβλημα

 

Ε ρε έλλειψη που έχει πέσει στις αποθήκες. Απαράδεκτη η τόσο μικρή παραγωγή του συγκεκριμένου τηλεφώνου. Θα μπορούσαν να είχαν ετοιμάσει πολύ περισσότερα μιας και φαινόταν από την αρχή πως θα έκανε πολλές πωλήσεις.

 

Τι σημαίνει DOA?

Link to comment
Share on other sites

ΩΩΩΩπα,τα καταφερα!root!!πρεπει να κανω κατι τωρα που το εκανα root?

 

μπορεις να κανεις πολλα αλλα θα σου ελεγα σιγα -σιγα μεχρει να το συνηθησεις (το ροοτ) μπορεις με διαφορες εφαρμογες που δουλευουνε μονο σε ροοτ συσκευες να σβησεις-να μεταφερεις-να περασεις αλλες ρομ -αυξησεις τον επεξεργαστη σε παραπανω ισχυ κ.λ.π αλλα σου προτινω να μην κανεις τιποτα ακομα . με το root χανεις την εγγυηση (προσωρινα) γιατι το επαναφερεις με το unroot (το ξερουταρεις) και εισαι οκ.εαν χρειαστει servis (ου μη γενητω) κατεβασε απο το μαρκετ το titanium bacap (κανεις μπακ απ τα δεδομενα και πολλα αλλα). το ap2sd για να μεταφερεις εφαρμογες απο την μνημη του τηλεφωνου στην sd . πρως το παρων αυτα εχεις τωρα (με το root) τα δικαιωματα διαχειρηστη του τηλ. εσυ...:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς το wifi να αποσυνδέεται και να ξανασυνδεέται συνεχώς κατά τη χρήση;

 

Επίσης μου κάνει κι εμένα reboot, κυρίως μετά τη χρήση wifi. Να το πάω για αντικατάσταση; Το θέμα είναι άντε να πετύχεις reboot μπροστά στον πωλητή!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στη voda στα μελισσια να ρωτησω για το προγραμμα ανταλλαγης κινητων.

Περα του οτι δεν ισχυει πλεον(ετσι ειπε)αν το περναν θα το περναν στο αστρονομικο ποσο των 20€!καλυτερα να το αφησω στο δρομο κ να το πατησω με το αμαξι!

Δεν το ειχε αλλα θα φερει 10κομματια απο βδομαδα

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

Κι εγω το πρωί πήγα να πληρώσω εναν λογαριασμό και ρώτησα για ανταλλαγή. Κι εμένα μου είπαν οτι δεν ισχύει πλέον αλλα όταν ίσχυε γινόταν μόνο με ανανεώσεις και έδιναν 10 και 20 ευρώ για τη συσκευή. Οτι σου είπαν κι εσένα δηλαδη. Είχε ένα κινητό προς επίδειξη και έπαιξα λίγο. Εμένα μου αρέσει πολύ σαν συσκευή. Λίγο ελαφρύ μου φάνηκε, σαν ψεύτικο αλλα ειναι όμορφο και αν δε σου βγάλει προβλήματα ειναι πολύ καλή συσκευή.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Αντι για cacharisma κάνε το εξής: κατέβασε μια περιοχή offline και το google maps θα την χρησιμποιεί χωρίς internet connection.

Στην περιοχή που θέλεις π.χ. Αθήνα, πάτα και κράτα πατημένο το κέντρο της περιοχής, θα βγάλει φόρτωση διεύθυνσης, πάτα να ανοίξει η διεύθυνση και στο κάτω μέρος της σελίδας λέει προσωρινή προαποθήκευση περιοχής χάρτη. Βάλε wifi να την κατεβάει απο εκεί και μετά θα σου δείξει πάνω στο χάρτη πιο μέρος έχει κατεβάσει........

 

Δεν μου βγάζει καποια τέτοια επιλογη....

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς το wifi να αποσυνδέεται και να ξανασυνδεέται συνεχώς κατά τη χρήση;

 

Επίσης μου κάνει κι εμένα reboot, κυρίως μετά τη χρήση wifi. Να το πάω για αντικατάσταση; Το θέμα είναι άντε να πετύχεις reboot μπροστά στον πωλητή!

 

Αρχικά καλησπέρα ομοιπαθή!Λοιπόν έχεις ακριβώς το ίδιο πρόβλημα που είχα δηλαδή reboot συνεχώς και κυρίως μετά από χρήση wifi..για εμένα η συσκευή είναι ελλατωματική και πρέπει αν δεν έχουν περάσει οι 7 μέρες από τη στιγμή που το αγόρασες να το επιστρέψεις για αντικατάσταση καθώς απ' ότι έχω διαβάσει και σε forum του εξωτερικού το service της se δεν έχει ιδέα για το πως να το επισκευάσει!Στο λέω αυτό γιατί κι εγώ περίμενα με την ελπίδα ότι θα στρώσει και τελικά το πήγα 1 ημέρα πρίν τη λήξη της περιόδου που έχεις δικαίωμα αντικατάστασης με κίνδυνο αν δεν μου εμφάνιζε εκείνη τη στιγμή το πρόβλημα μπροστά στον πωλητή να έμπαινα στο φαύλο κύκλο των service χωρίς αποτέλεσμα:wacko:Τώρα όσο για το πως θα γίνει να βγάλει το πρόβλημα μπροστά στον υπάλληλο?Εγώ είχα παρατηρήσει ότι όταν ξεκίναγε να το κάνει μετά δεν σταμάταγε!Οπότε την επόμενη φορά που θα στο εμφανίσει τρέξε στη Vodafone ΧΩΡΙΣ να κλείσεις το κινητό από το κουμπί και ΧΩΡΙΣ να βγάλεις την μπαταρία!Κάθε φορά που το έκανα αυτο δεν το ξανα εμφάνιζε για 10-15 ώρες!Να δεις που αμα δεν το κάνεις με το που θα το σκαλίσουν 2-3 λεπτά θα κάνει restart!Ελπίζω να βοήθησα και πιστεύω ότι θα βγάλεις άκρη επειδή τουλάχιστον στο κατάστημα πήγα εγώ τα παιδιά δεν με αμφισβήτησαν καθόλου και ήταν πολύ πρόθυμα να βοηθήσουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...