Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενα συγκεκριμενο. ενα iphone συνδεθηκε και σε μενα δεν το βρηκε καθολου

 

Προφανώς το συγκεκριμένο router εκπέμπει σε κάποιο άλλο κανάλι από τα συνηθισμένα ,(12 η 13) και για αυτό δεν το βλέπει το κινητό σου.

Δες και το μήνυμα του AnDas πιο πάνω.;)

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ παρήγγειλα αυτή τη θήκη-κάλυμμα (θα πηγαίνει στο μπλε): http://viewitem.eim.ebay.gr/BLUE-PERFORATED-MESH-CASE-FOR-SONY-ERICSSON-XPERIA-NEO/190582604040/item?transId=613471954009
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω εδω και 5-6 μερες που με ενδιαφερει να αγορασω το συγκεκριμενο τηλέφωνο να βρω τι γινεται και ποιο προγραμμα μπορω να κατεβάσω δωρεαν και να μου παρεχει δωρεάν πλοηγηση μονο με το ενσωματωμενο gps χωρις να χρεωνει mb και δεν βγαζω καποια ακρη.Αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει για να μου ληθει και ο τελευταιος ενδιασμος και να παω να το αγορασω...

(και με προσωπικο μήνημα αν δεν μπορει να γινει αναρτηση εδω η διαδικασια)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα αυτή τη θήκη-κάλυμμα (θα πηγαίνει στο μπλε): http://viewitem.eim.ebay.gr/BLUE-PERFORATED-MESH-CASE-FOR-SONY-ERICSSON-XPERIA-NEO/190582604040/item?transId=613471954009

 

Ωραία φαίνεται. Περιμένουμε εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φιλε VipeR_11 να έχεις δίκιο γιατί είναι καλο αλλα και συνάμα φτηνό κινητό. Πάντως και σήμερα που τσέκαρα στο site της Vodafone ακόμα το ίδιο λέει ελπίζω να αλλάξει σύντομα αυτό.

 

Για ξανα δες το :p υπαρχη πλέον διαθέσιμο στο site αλλά προς το παρον μονο το μπλε (στο λευκό δε σου βγάζει επιλογή να το αγοράσεις) οποτε ισχυουν αυτα που καποιος ανεφερε σε προηγούμενα post οτι 28-29 ερχόταν το μπλε και 2 το λευκό!

Nokia 3210 - Nokia 8210 - Samsung E700 - Nokia 6630 - Nokia 6680 - HTC touch Diamond - Sony Ericsson Xperia neo V.
Link to comment
Share on other sites

Για ξανα δες το :p υπαρχη πλέον διαθέσιμο στο site αλλά προς το παρον μονο το μπλε (στο λευκό δε σου βγάζει επιλογή να το αγοράσεις) οποτε ισχυουν αυτα που καποιος ανεφερε σε προηγούμενα post οτι 28-29 ερχόταν το μπλε και 2 το λευκό!

 

να σημειωσω οτι ξαναδα την διαφημιση σημερα..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα vodafone εδω στα γρεβενα που βρισκομαι και το εχουν σε λευκο μονο.δεν θα φερουν μπλε.περιμενουν αρχες της αλλης εβδομαδας λευκα.εγω το θελω σε μπλε αλλα μαλλον θα το παρω λευκο.οσοι το εχουν σε λευκο ειναι ευκολο στην διατηρηση της καθαριοτητας(γιατι το ειδα γυαλυστερο αρα ευπαθες σε δαχτυλιες και γρατζουνιες και ισως μακροχρονιο ξεθωριασμα-κιτρινισμα)?εχω δωσει το xperia mini που ειχα και ειμαι αναμεσα σε neo v και μινι προ.διαφορα 80 ευρω μεταξυ τους.αξιζει να τα δωσω και να παρω το μινι προ η να παρω το neo?θελω αποψεις:)

και τελευταια απορια.ο τυπος σημερα στη vodafone μου ειπε οτι η 2.3.4 στο μινι προ δεν εχει δωθει ακομα στις vodafone συσκευες.ισχυει?

Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα vodafone εδω στα γρεβενα που βρισκομαι και το εχουν σε λευκο μονο.δεν θα φερουν μπλε.περιμενουν αρχες της αλλης εβδομαδας λευκα.εγω το θελω σε μπλε αλλα μαλλον θα το παρω λευκο.οσοι το εχουν σε λευκο ειναι ευκολο στην διατηρηση της καθαριοτητας(γιατι το ειδα γυαλυστερο αρα ευπαθες σε δαχτυλιες και γρατζουνιες και ισως μακροχρονιο ξεθωριασμα-κιτρινισμα)?εχω δωσει το xperia mini που ειχα και ειμαι αναμεσα σε neo v και μινι προ.διαφορα 80 ευρω μεταξυ τους.αξιζει να τα δωσω και να παρω το μινι προ η να παρω το neo?θελω αποψεις:)

και τελευταια απορια.ο τυπος σημερα στη vodafone μου ειπε οτι η 2.3.4 στο μινι προ δεν εχει δωθει ακομα στις vodafone συσκευες.ισχυει?

 

αξιζει το neo v ειναι καλυτερο απο το μινι

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα vodafone εδω στα γρεβενα που βρισκομαι και το εχουν σε λευκο μονο.δεν θα φερουν μπλε.περιμενουν αρχες της αλλης εβδομαδας λευκα.εγω το θελω σε μπλε αλλα μαλλον θα το παρω λευκο.οσοι το εχουν σε λευκο ειναι ευκολο στην διατηρηση της καθαριοτητας(γιατι το ειδα γυαλυστερο αρα ευπαθες σε δαχτυλιες και γρατζουνιες και ισως μακροχρονιο ξεθωριασμα-κιτρινισμα)?εχω δωσει το xperia mini που ειχα και ειμαι αναμεσα σε neo v και μινι προ.διαφορα 80 ευρω μεταξυ τους.αξιζει να τα δωσω και να παρω το μινι προ η να παρω το neo?θελω αποψεις:)

και τελευταια απορια.ο τυπος σημερα στη vodafone μου ειπε οτι η 2.3.4 στο μινι προ δεν εχει δωθει ακομα στις vodafone συσκευες.ισχυει?

και εγω το neo v σου προτεινω φιλε μου μεταξυ των δυο

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

αξιζει το neo v ειναι καλυτερο απο το μινι

με εβαλες σε σκεψεις.απλα η συσκευη σαν κατασκευη ειναι ποιοτικη?με απασχολει το ξεθωριασμα.

Link to comment
Share on other sites

εχω δωσει το xperia mini που ειχα και ειμαι αναμεσα σε neo v και μινι προ.διαφορα 80 ευρω μεταξυ τους.αξιζει να τα δωσω και να παρω το μινι προ η να παρω το neo?θελω αποψεις:)

και τελευταια απορια.ο τυπος σημερα στη vodafone μου ειπε οτι η 2.3.4 στο μινι προ δεν εχει δωθει ακομα στις vodafone συσκευες.ισχυει?

 

Eγω ευχαρίστως θα έδινα το mini pro μου για το neo v. Ηταν η πρώτη επιλογη μου απο το καλοκαίρι αλλα άργησε πολυ και κατέληξα στο mini pro. Η αναβάθμιση δεν ήρθε ακομη απο Vodafone. Κι οχι απλα δεν ήρθε αλλα ειμαι ακομη στην 2.3.3 4.0.A.2.335. Ουτε τις ενδιάμεσες δηλαδη δεν εχω πάρει...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παιδες μονο εγω θα τρελαθω !!! Στη Θεσσαλονικη σε 3 καταστηματα που πηγα λεει πως μονο απο βδομαδα θα ειναι διαθεσιμα ..
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα vodafone εδω στα γρεβενα που βρισκομαι και το εχουν σε λευκο μονο.δεν θα φερουν μπλε.περιμενουν αρχες της αλλης εβδομαδας λευκα.εγω το θελω σε μπλε αλλα μαλλον θα το παρω λευκο.οσοι το εχουν σε λευκο ειναι ευκολο στην διατηρηση της καθαριοτητας(γιατι το ειδα γυαλυστερο αρα ευπαθες σε δαχτυλιες και γρατζουνιες και ισως μακροχρονιο ξεθωριασμα-κιτρινισμα)?

Μη σε ανησυχεί το λευκό για θέμα καθαριότητας, ίσα - ίσα που δεν φαίνονται και οι δαχτυλιές όσο στο μπλε (γιατί το συγκεκριμένο κινητό είναι μαγμήτης δαχτυλιών. Όσο για το αν θα κιτρινίσει, μην αγχώνεσαι. Είναι η τρίτη φορά που πέρνω λευκό SE (το τρίτο είναι το neo V) και δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παιδες μονο εγω θα τρελαθω !!! Στη Θεσσαλονικη σε 3 καταστηματα που πηγα λεει πως μονο απο βδομαδα θα ειναι διαθεσιμα ..

 

Και γω μένω χαλκιδική. Είχα παραγγείλει το τηλέφωνο την προηγούμενη τρίτη και μου είπαν Παρασκευή θα έρθει αλλιώς από Τετάρτη. Λοιπόν παίρνω σήμερα τηλέφωνο στη vodafone και μου λένε στη καλύτερη περίπτωση θα μας έρθει την παρασκευή. Αλλιώς από βδομάδα. Έχω εκνευριστεί πολύ με το όλο σύστημα αφού ακούω άτομα που το παρήγγειλαν σήμερα και χθες θα το έχουν πέμπτη και γω πιθανόν είναι να περιμένω και 2 βδομάδες.

 

Επικοινώνησα με την vodafone με e-mail και την ρώτησα σε πόσες μέρες θα έχει σταλθεί το μπλε [που με ενδιαφέρει]. Περιμένω απάντηση και θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με μια λεξη,εισαστε εσεις που το εχετε,ευχαριστιμενοι σαν τηλεφωνο?

ναι ή οχι?

 

Εγώ πάντως αν το είχα θα ήμουν. Δεν βλέπω όμως να τ έχω ποτέ.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με μια λεξη,εισαστε εσεις που το εχετε,ευχαριστιμενοι σαν τηλεφωνο?

ναι ή οχι?

 

Για τα λεφτά του και αυτά που προσφέρει,πιστεύω οτι είναι η καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή.:happy:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Δηλαδη με μια λεξη,εισαστε εσεις που το εχετε,ευχαριστιμενοι σαν τηλεφωνο?

ναι ή οχι?

 

ναι.σε αυτη την τιμη ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει.και φυσικα καλυτερο value for money απο το galaxy s,nexus s η optimus black

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με μια λεξη,εισαστε εσεις που το εχετε,ευχαριστιμενοι σαν τηλεφωνο?

ναι ή οχι?

 

οχι ουτε ραμ 512 εχει ουτε μπαταρια κραταει κ τ υχειο τριζει!

α και ουτε gps πιανει

Edited by bil11
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με μια λεξη,εισαστε εσεις που το εχετε,ευχαριστιμενοι σαν τηλεφωνο?

ναι ή οχι?

 

Με μια λέξη, ναι!

 

οχι ουτε ραμ 512 εχει ουτε μπαταρια κραταει κ τ υχειο τριζει!

α και ουτε gps πιανει

 

Το πήρα το Σάββατο και αφού άφησα την μπαταρία να πέσει στο 9% σχεδόν από μόνη της (με λίγο πείραγμα για να δω το λειτουργικό και λίγο ραδιόφωνο) το έβαλα να φορτίσει για 4 ώρες. Μόλις φόρτισε το ενεργοποίησα και το άφησα σε σημείο με φουλ σήμα για να πειραματιστώ με την μπαταρία του. 24 ώρες μετά έπεσε μόνο 7% (είναι στο 92%). Θεωρώ ότι είναι αρκετά καλά παρόλο που οι συνθήκες δεν αντιπροσωπεύουν τη συνήθη χρήση.

 

Γενικά όμως όλοι παραδέχονται ότι έχει καλή μπαταρία για smartphone. Το ηχείο σε μένα δεν τρίζει. Αντίθετα είναι αρκετά δυνατό σε σημείο που γίνεται ενοχλητικό!

Για το GPS μήπως κάνεις κάτι λάθος;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εμενα το gps με το DontPanic που χρησιμοποιω κλειδωνει μια χαρα στους δορυφορους.

γενικοτερα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο αυτονομια και απο ποιοτητα κατασκευης & οθονη

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

οχι ουτε ραμ 512 εχει ουτε μπαταρια κραταει κ τ υχειο τριζει!

α και ουτε gps πιανει

 

bil11 βλεπω πως κανεις δεν σ'εχει βοηθησει μεχρι στιγμης με το 3G δυκτιο σου που ειχες πει πως δεν το βρισκεις που8ενα μεσα στο τηλεφωνο σου

με το gps παλι δεν εχεις κανει κατι?ενα GPS Test?

ειναι κριμα να μην μπορεις να τα χρισημοποιησεις αλλα κι αν τα εχεις δοκιμασει πηγαινε για αλλαγη συσκευης αφου απο οτι διαβαζω κανεις δεν εχει προβλημμα με το κινητο παρα ενας φιλος με τα reboot που του φτιαχνε και βλεπω πως δεν ξανα ανεφερε κατι,μαλλον θα ειναι οκ τωρα

οχι τιποτα αλλο αλλα να μην βγει λανθασμενη εντυπωση προς τη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

bil11 βλεπω πως κανεις δεν σ'εχει βοηθησει μεχρι στιγμης με το 3G δυκτιο σου που ειχες πει πως δεν το βρισκεις που8ενα μεσα στο τηλεφωνο σου

με το gps παλι δεν εχεις κανει κατι?ενα GPS Test?

ειναι κριμα να μην μπορεις να τα χρισημοποιησεις αλλα κι αν τα εχεις δοκιμασει πηγαινε για αλλαγη συσκευης αφου απο οτι διαβαζω κανεις δεν εχει προβλημμα με το κινητο παρα ενας φιλος με τα reboot που του φτιαχνε και βλεπω πως δεν ξανα ανεφερε κατι,μαλλον θα ειναι οκ τωρα

οχι τιποτα αλλο αλλα να μην βγει λανθασμενη εντυπωση προς τη συσκευη

 

σωστος συμφωνω απολυτως μαζι σου ..:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...