Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και θα μπορώ να πάρω δωρεάν χάρτες Φιλανδιας για παράδειγμα;

 

Επίσης μήπως ξέρει κανεις αν συμφέρει να αγοραστεί από Φιλανδία το κινητό; Μιας και ειναι η μαμα χώρα (έστω στα χαρτιά;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και θα μπορώ να πάρω δωρεάν χάρτες Φιλανδιας για παράδειγμα;

 

Επίσης μήπως ξέρει κανεις αν συμφέρει να αγοραστεί από Φιλανδία το κινητό; Μιας και ειναι η μαμα χώρα (έστω στα χαρτιά;)

 

Μπορεις να κατεβασεις οποιους και οσους χαρτες θελεις δωρεαν και με φωνητικη πλοηγηση αναλογη. Πχ Φιλανδια και με φωνητικη πλοηγηση στα φιλανδικα. Και απο οτι ειδα εχει και 2 φωνες αντικη η γυναικεια! Για το 2ο δεν γνωριζω..

 

Από που το πήρες το κινητό? Μπορεί να μην είναι διαθέσιμη ακόμα για σένα...

 

 

Τι παίζει ρε παίδες με το Refresh Marketplace και Marketplace γενικα? Δεν μπορώ να κάνω με καμία Παναγία update το Marketplace... :mad:

 

Τι ειναι το refresh marketplace;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Λοιπόν κατέβασα την εφαρμογή vimeo κανονικά από marketplace. Kαι οταν το ανοίγω μου βγάζει network problem ενώ είμαι κανονικά συνδεδεμένος σε wi-fi. Τι πρόβλημα παίζει ?
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το refresh marketplace;

 

Είναι εφαρμογή για να σου κάνει update το marketplace. Σε κάποια δεν το κάνει αυτόματα και σ βγαίνει αυτή η εφαρμογή για να το κάνει...

Δεν έχω βρει άκρη όμως...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:) Χρησιμοποιώ πάρα πολύ το ημερολόγιο αλλά δυστυχώς μου εμφανίζεται η πρώτη υπενθύμιση κάτω από την ώρα και την ημερομηνία:mad:

Δοκίμασα να απενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις του ημερολογίου το windows live αλλά μετά δεν εμφανίζονται καθόλου:confused: Υπάρχει άλλη λύση;

Επίσης μου έκανε εντύπωση ότι στην ενεργοποίηση, αν δε βάλω κωδικό pin, μπαίνω κανονικά στο μενού απλά δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο, ενώ όλες οι επαφές μου είναι πρόχειρες στον οποιοδήποτε που θα πάρει τι κινητό:worry::worry::worry:

Υπάρχει άλλη ρύθμιση για την ασφάλεια των επαφών;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη δείχνει μόνο την επόμενη, χρονικά, εγγραφή στο ημερολόγιο.

Αν δεν βάλεις σωστό pin τότε δουλεύει μόνο ως windows. Για να κλειδώσεις τις επαφές δεν έχω ψάξει αν έχει τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ...πειτε οτι τρεχω μια εφαρμογη(χαρτες-παιχνιδια) και παταω το κεντρικο κουμπι για να επιστρεψω στην επιφανεια την αρχικη.πως κλεινω επειτα την εφαρμογη που τρεχει απο πισω?
Link to comment
Share on other sites

Αφού επιλέξεις την εφαρμογή μετά την κλείνεις. Είτε πατώντας μία φορά το <- είτε αν έχει off η εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που να το εχει να μου πει τα θετικα και αρνητικα του τηλεφωνου?

μπαταρια? εφαρμογες? ταχυτητα? κοληματα? οθονη ?και οτιδηποτε αλλο.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που να το εχει να μου πει τα θετικα και αρνητικα του τηλεφωνου?

μπαταρια? εφαρμογες? ταχυτητα? κοληματα? οθονη ?και οτιδηποτε αλλο.

 

Το εχει η γυναικα μου περιπου εικοσι μερες. Για τα λεφτα του,199euro, πιστευω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη.Το λειτουργικό του ειναι πολυ ευκολο.

Μπαταρία: Η γνωστη νοκια, με την μεγαλη αντοχη.

εφαρμογες: Αναπτυσσομενο marketplace με πολλες κατηγοριες

απο κολληματα δεν παρατηρησα κατι ιδιαιτερο. Η καμερα ειναι αρκετα ικανοποιητικη 5ΜΡ.

Για την οθόνη εχω να πω οτι για τα λεφτα της ειναι οτι καλυτερο με παρα πολυ καλη αισθηση κύλισης και αμεσοτητας.

Ενα συν επιπλεον ειναι η δυνατοτητα που παρεχετε με εφαρμογη, για την μεταφορα των επαφων απο το παλιο τηλεφωνο.Εχει πολυ καλη λήψη wifi.

 

κατα τα αλλα , αν εξαιρεσεις οτι δεν εχει bluetooth για δεδομενα, και οτι χρειαζεται το zune για τον συγχρονισμο φωτο και μουσικης, θεωρω οτι ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη, που δεν θα το μετανοιωσεις.

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, πως κανουμε τσεκ-ιν απο το κινητο σε μια διευθυνση που δεν ειναι καταχωρημενη?? :O

Να την καταχωρησουμε εμεις δηλαδη και να κανουμε το τσεκ-ιν μας...

Edited by k_giannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ωραια οποτε λετε ειναι καλη επιλογη για τα λευτα του.

το θελω για την κοπελα μου δεν ειναι για εμενα.

παραεισαγωγης επειδη την εχω πατησει δεν ξαναπερνω. και το κακο ειναι οτι το ειχα παρει απο την βοντα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ωραια οποτε λετε ειναι καλη επιλογη για τα λευτα του.

το θελω για την κοπελα μου δεν ειναι για εμενα.

παραεισαγωγης επειδη την εχω πατησει δεν ξαναπερνω. και το κακο ειναι οτι το ειχα παρει απο την βοντα.

 

που ειναι το κακο?κι εγω voda πηρα 4 συσκευες. την μια την εδωσα σε φιλο με cosmote και δουλευει μια χαρα.Αν εννοεις αυτο

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ωραια οποτε λετε ειναι καλη επιλογη για τα λευτα του.

το θελω για την κοπελα μου δεν ειναι για εμενα.

παραεισαγωγης επειδη την εχω πατησει δεν ξαναπερνω. και το κακο ειναι οτι το ειχα παρει απο την βοντα.

 

 

Εγώ δε το συνιστώ. Δε μπορείς να στείλεις αρχεία με bluetooth, δεν μπορείς να βάλεις ως ήχο κλήσης ένα οποιοδήποτε αρχείο mp3, δε μπορείς να ακούσεις ραδιοφωνο από το μεγάφωνο κ.α.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα...

 

Το συγκεκριμενο κινητο το εχουμε και εγω αλλα και ο father, και οι δυο ομως αντιμετωπιζουμε το ιδιο προβλημα. Το προβλημα αφορα τo WiFi καθως αν συνδεθουμε μια φορα σε ενα router και για καποιο λογο αποσυνδεθουμε (λογω αποστασης, on/off wifi) μετα δεν ξανασυνδεεται στο router παρα μονο με restart του router. Η πλακα ειναι οτι δεν φταει το router μου καθως το εχω τεσταρει και σε αλλα routers.

 

Απ' οτι φαινεται ομως το προβλημα ειναι γενικευμενο... Δεν ειμαι μονο εγω που το εχω!

http://discussions.nokia.com/t5/Connectivity/Lumia-610-Wi-fi-Problems/td-p/1591808

http://discussions.nokia.com/t5/Connectivity/Nokia-Lumia-610-can-t-connect-to-wifi/td-p/1516954

 

To εχει κανεις σας αυτο το θεμα και αν ναι το εχει λυσει?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιος ειναι ο τροπος να βρω και να εγκαταστησω τη τελευταια ενημερωση(8779) ?

 

και κατι αλλο...υπαρχει στην αρχικη ενα μικρο εικονιδιο (φακελακι)με τον αριθμο 1 αλλα οταν το ανοιγω το κινητο ουτε μηνυμα εχω ουτε αναπαντητη ουτε ενημερωση.τι μπορει να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιος ειναι ο τροπος να βρω και να εγκαταστησω τη τελευταια ενημερωση(8779) ?

 

και κατι αλλο...υπαρχει στην αρχικη ενα μικρο εικονιδιο (φακελακι)με τον αριθμο 1 αλλα οταν το ανοιγω το κινητο ουτε μηνυμα εχω ουτε αναπαντητη ουτε ενημερωση.τι μπορει να ειναι?

 

για να ενημερωσεις το κινητο σου με την τελευταια εκδοση λογισμικου θα πρεπει να συνδεσεις το κινητο σου με το PC σου μεσω USB και να εγκαταστησεις το ZUNE. Εφοσον γινει η εγκατασταση το ΖUNE θα σε ειδοποιησει οτι υπαρχει ενημερωση λογισμικου για το κινητο σου. Εσυ θα πατησεις UPDATE στο PC και θα κανει κανα 10λεπτο εκει τα δικα του τα κολπα με δυο restart και μετα θα εισαι κομπλε ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε το συνιστώ. Δε μπορείς να στείλεις αρχεία με bluetooth, δεν μπορείς να βάλεις ως ήχο κλήσης ένα οποιοδήποτε αρχείο mp3, δε μπορείς να ακούσεις ραδιοφωνο από το μεγάφωνο κ.α.....

 

Καταρχην να πω οτι δεν χρησιμοποιώ το 610, αλλα το iphone 4s. Πηρα φετος 4 συσκευες 610 λογο επιδοτησης για τη γυναικα, μανα,πατερα αδερφο.. Με βαση τα λεγομενα σου δεν συνιστας και το iphone ? Λοιπον, προσωπικα δεν με χαλαει που δεν εχει δυνατοτητα να ακουω ραδιοφωνο απο το μεγαφωνο. ουτε που δεν εχει bluetooth για δεδομενα. Οσο για τον ηχο, μπορεις να βαλεις οποιο mp3 θελεις μεσα απο zune.

 

παιδια ποιος ειναι ο τροπος να βρω και να εγκαταστησω τη τελευταια ενημερωση(8779) ?

 

και κατι αλλο...υπαρχει στην αρχικη ενα μικρο εικονιδιο (φακελακι)με τον αριθμο 1 αλλα οταν το ανοιγω το κινητο ουτε μηνυμα εχω ουτε αναπαντητη ουτε ενημερωση.τι μπορει να ειναι?

 

ειναι ενα μηνυμα καλωσορίσματος απο το wp αν θυμαμαι καλα.

 

Παιδες καλησπερα...

 

Το συγκεκριμενο κινητο το εχουμε και εγω αλλα και ο father, και οι δυο ομως αντιμετωπιζουμε το ιδιο προβλημα. Το προβλημα αφορα τo WiFi καθως αν συνδεθουμε μια φορα σε ενα router και για καποιο λογο αποσυνδεθουμε (λογω αποστασης, on/off wifi) μετα δεν ξανασυνδεεται στο router παρα μονο με restart του router. Η πλακα ειναι οτι δεν φταει το router μου καθως το εχω τεσταρει και σε αλλα routers.

 

Απ' οτι φαινεται ομως το προβλημα ειναι γενικευμενο... Δεν ειμαι μονο εγω που το εχω!

http://discussions.nokia.com/t5/Connectivity/Lumia-610-Wi-fi-Problems/td-p/1591808

http://discussions.nokia.com/t5/Connectivity/Nokia-Lumia-610-can-t-connect-to-wifi/td-p/1516954

 

To εχει κανεις σας αυτο το θεμα και αν ναι το εχει λυσει?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Πηρα πριν κανα 20ημερο 4 συσκευες απο voda. δεν εχω το προβλημα που λες.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων

Edited by impreza_sti
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε το συνιστώ. Δε μπορείς να στείλεις αρχεία με bluetooth, δεν μπορείς να βάλεις ως ήχο κλήσης ένα οποιοδήποτε αρχείο mp3, δε μπορείς να ακούσεις ραδιοφωνο από το μεγάφωνο κ.α.....

 

Επίσης δε μπορείς να μεταφέρεις αρχεία (επαφές, εικόνες, τραγούδια) απευθείας από το κινητό στο pc μέσω usb σύνδεσης, παρά μόνο με το ZUNE. Επιπλέον, όταν το κινητό είναι κλειστό δεν λειτουργεί η αφύπνηση κ.α....

 

Αυτή ειναι η προσωπική μου γνώμη ως (αποκλειστικός) χρήστης του 610. Θα επιλέξω SAMSUNG την επόμενη φορά.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...