Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο αυτόματο την μέρα συνολικά, πατάει τα πάντα ακόμα και σήμερα. Το βράδυ θες τρίποδο. Αν είχε ois, δε θα είχε αντίπαλο. Αν είχε και υποστήριξη (νέο software κάμερας κτλ), μέχρι το 2020 θα ήταν μάλλον πρώτο με διαφορά.

 

Μάθε ρυθμίσεις, όλοι το κάναμε σιγά σιγά αφού το πήραμε. Δες αν θέλεις και στο αντίστοιχο θέμα δείγματα από εμάς τους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γενικά ίσως προτιμήσεις να ανεβάσεις όξυνση, αντίθεση και κορεσμό (ίσως και ζωντανά χρώματα), για να κάνεις πιο "έντονες" τις φωτογραφίες, μιας και στο ουδέτερο είναι αρκετά ήπιες. Αν στο θέμα σου όμως έχεις ήδη αντίθεση, τότε την ρίχνεις και παίζεις με την έκθεση. ISO γενικά να το έχεις χαμηλά, έως 200 οριακά, πλην εξαιρέσεων όταν βγάζεις το βράδυ χεράτη χωρίς φλας (καλύτερα να έχει λίγο θόρυβο παρά να βγει κουνημένη). Πλήρη ανάλυση σε βραδυνές χωρίς φλας, ακόμη και με τρίποδο να τις αποφεύγεις γενικά, και να προτιμάς π.χ. 8άρες, όπου το Pureview βοηθάει. Σε ημερήσιες με καλό φως είναι μια χαρά η πλήρης ανάλυση. Επίσης να δοκιμάσεις ανάλυση 41.5MP και με το CameraPro, αν θέλεις π.χ. να βγάλεις τοπία την ημέρα. Σε πορτραίτα λόγω distortion να βάζεις τα πρόσωπα κοντά στο κέντρο και να προτιμάς 4:3 αναλογία.

 

Αυτές είναι κάποιες από τις πρόχειρες συμβουλές που θα μπορούσα να δώσω. Βάζεις κάποιες βασικές ρυθμίσεις που προτιμάς στο χειροκίνητο και ανάλογα με την περίσταση τροποποιείς την πιο κοντινή κάθε φορά. Δεν είναι τίποτα, σιγά σιγά θα το μάθεις. :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ντρεπομαι λιγακι αλλα τα περισσοτερα που γραφετε (ois,οξυνση,κορεσμος,distortion κ.τ.λ.) μου ειναι αγνωστα:O

Πρεπει να πεσει διαβασμα...:) και πολυ πειραματισμος με τις φωτο.Που θα παει,θα τη βρω σιγα σιγα την ακρη.Το θεμα ηταν να παρω το θηριο.Αφου το πηρα ολα θα γινουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Καιρό έχω να γράψω αλλά παρακολουθώ.

Χαίρομαι που έστω και κάποιοι τελευταία στιγμή προλάβαν να πάρουν το διαμάντι της Nokia πριν εξαφανιστεί στη λήθη...

 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Μπαταρίες εγγυημένα γνήσιες για το 808 και το Ν8 από που? Βρίσκω Ελλάδα αρκετές bulk (ντε και καλά original) αλλά είναι? Ακόμα και τα ολογράμματα έχουν αντιγράψει κάποιοι Μανδαρίνοι. :p

Τα έχω και τα δύο με τις πρώτες μπαταρίες τους και από ότι φαίνεται δεν έχουν πάθει εμφανώς κάτι. Δεν ξέρει ποτέ κανείς πότε θα φουσκώσουν...

 

(Μακάρι να έβρισκα και κανένα καλούτσικο μεταχειρισμένο δεύτερο 808 για δωράκι σε καλή τιμή)

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία της Νόκια δεν έχω πάρει για το 808 ακόμη... Εϊναι με την πρώτη, αν και έχει εξασθενίσει από τότε... Αν μπορείς θα σου πρότεινα να πάρεις την καλύτερη μπαταρία για το 808/Ν950/Ν97 mini κλπ, της Mugen Power την slim (1500mAh). Εγγυημένα, δεν υπάρχουν καθόλου απομιμήσεις για την συγκεκριμένη και θεωρείται καλύτερης ποιότητας από τη Nokia. Η τιμή βέβαια είναι 2-3πλάσια από της Nokia... Για την γνήσια της Nokia για 808 δεν ξέρω αν κυκλοφορούν απομιμήσεις. Για skroutz θα πρότεινα πάντως...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ντρεπομαι λιγακι αλλα τα περισσοτερα που γραφετε (ois,οξυνση,κορεσμος,distortion κ.τ.λ.) μου ειναι αγνωστα:O

Πρεπει να πεσει διαβασμα...:) και πολυ πειραματισμος με τις φωτο.Που θα παει,θα τη βρω σιγα σιγα την ακρη.Το θεμα ηταν να παρω το θηριο.Αφου το πηρα ολα θα γινουν...

 

πέρνα μια βόλτα από αυτό το θέμα,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294387

θα βρεις αρκετές χρήσιμες συμβουλές από τους ειδικούς

 

Μπαταρία της Νόκια δεν έχω πάρει για το 808 ακόμη... Εϊναι με την πρώτη, αν και έχει εξασθενίσει από τότε... Αν μπορείς θα σου πρότεινα να πάρεις την καλύτερη μπαταρία για το 808/Ν950/Ν97 mini κλπ, της Mugen Power την slim (1500mAh). Εγγυημένα, δεν υπάρχουν καθόλου απομιμήσεις για την συγκεκριμένη και θεωρείται καλύτερης ποιότητας από τη Nokia. Η τιμή βέβαια είναι 2-3πλάσια από της Nokia... Για την γνήσια της Nokia για 808 δεν ξέρω αν κυκλοφορούν απομιμήσεις. Για skroutz θα πρότεινα πάντως...

 

Γι' αυτήν έχω ακούσει και εγώ καλά λόγια, αλλά δεν είναι μεγάλη; Είχα διαβάσει ότι πρέπει να αλλάξεις το καπάκι του 808 γιατί δεν χωράει και ότι αν το κάνεις αυτό χάνεις το nfc

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 mugen.

H extended 3000mah με το έξτρα καπάκι

και η

slim 1500mah που έχει ίδιο μέγεθος με την κανονική.

 

Όμως υπάρχει μια αναφορά ότι η slim στην πραγματικότητα σταθεροποιείται κοντά στα 1100mah

εδώ

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάρει την Slim, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα, καθώς περιμένω να εξασθενίσει πλήρως η δική του μπαταρία... Το θέμα είναι στην πράξη πόσο κρατάει, όχι πόσο μπορεί να λέει κάποια εφαρμογή... Για αυτή την τιμή, προσωπικά έχω την απαίτηση να είναι τουλάχιστον 1500mAh η χωρητικότητά της και μόλις στρώσει μετά τους πρώτους κύκλους να κρατάει περισσότερο από τη Nokia.

 

Η μεγάλη, 3000mAh, έχει μαζί και δικό της κάλυμμα, αν και το λευκό δεν είναι τόσο λευκό (στα άλλα χρώματα είναι καλύτερο)... Το θέμα είναι ότι αν πάρεις τη μεγάλη, (η τιμή ήταν νομίζω 80 ευρώ μαζί με το καπάκι), θα γίνει τόσο χοντρό το 808 που δεν θα ταιριάζει καμία θήκη... Γιαυτό πρότεινα την Slim...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ντρεπομαι λιγακι αλλα τα περισσοτερα που γραφετε (ois,οξυνση,κορεσμος,distortion κ.τ.λ.) μου ειναι αγνωστα:O

Πρεπει να πεσει διαβασμα...:) και πολυ πειραματισμος με τις φωτο.Που θα παει,θα τη βρω σιγα σιγα την ακρη.Το θεμα ηταν να παρω το θηριο.Αφου το πηρα ολα θα γινουν...

Δες και συμβουλές στο αντίστοιχο θέμα που είχε φτιάξει ο natna http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365577

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις συμβουλες.Ηδη εχω αρχισει το διαβασμα:)

Επιβεβαιωνω κι εγω τα λεγομενα του φιλου Mivas περι Mugen μπαταριων.Γενικοτερα ειναι καλυτερες απο τις εγοστασιακες,αλλα το κοστος ανεβαινει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα!

Ένας σύντομος οδηγός για φλασάρισμα με phoenix; (συν που θα βρω την καλύτερη Rom με ελληνικά;) :)

 

Contact Lagoskon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ένας σύντομος οδηγός για φλασάρισμα με phoenix; (συν που θα βρω την καλύτερη Rom με ελληνικά;) :)

Καλησπέρα. Κι άλλο νέο μέλος του 808? Ωραία, να αυξανόμαστε! :)

 

Η πιο ελαφριά/γρήγορη προσαρμοσμένη έκδοση με ελληνικά είναι η PureSlim 3 και είναι η πιο γρήγορη που γνωρίζω γενικά και είναι αυτή που χρησιμοποιούμε οι πιο πολλοί εδώ... Μπορείς να την ζητήσεις από τον δημιουργό της, τον Lagoskon εδώ στο forum. Επίσης, η Delight 1.5 μπορεί να πάρει ελληνικά, έχει πολλά εφέ και κόλπα, αλλά έχει λιγότερο ελεύθερο χώρο από την PureSlim 3, άρα μπορείς να βάλεις λιγότερες εφαρμογές.

 

Δες λίγο αυτά τα θέματα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350736

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353057

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Contact Lagoskon.

 

Ευχαριστώ, το έκανα ήδη.

Δεν υπάρχει κάποιο thread με ολοκληρωμένη την διαδικασία να το κάνω πιο άμεσα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Κι άλλο νέο μέλος του 808? Ωραία, να αυξανόμαστε! :)

 

Η πιο ελαφριά/γρήγορη προσαρμοσμένη έκδοση με ελληνικά είναι η PureSlim 3 και είναι η πιο γρήγορη που γνωρίζω γενικά και είναι αυτή που χρησιμοποιούμε οι πιο πολλοί εδώ... Μπορείς να την ζητήσεις από τον δημιουργό της, τον Lagoskon εδώ στο forum. Επίσης, η Delight 1.5 μπορεί να πάρει ελληνικά, έχει πολλά εφέ και κόλπα, αλλά έχει λιγότερο ελεύθερο χώρο από την PureSlim 3, άρα μπορείς να βάλεις λιγότερες εφαρμογές.

 

Δες λίγο αυτά τα θέματα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350736

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353057

 

Παλιός χρήστης, απλά χρειάζομαι μια ανανέωση :)

Περιμένω ήδη απάντηση.

Στην delight, τα ελληνικά είναι προεγκατεστημένα, ή βρίσκουμε έκδοση συγκεκριμένη στο νετ;

Στον φοίνικα, είτε για delight, είτε για pureslim, κάνω refurbish ή update;

Γιατί με μπερδεύει η στοκ που αναφέρει στο πρώτο thread.

Link to comment
Share on other sites

Για την Delight 1.5 για το 808, (τελευταία έκδοση), αλλά και για προηγούμενες, κατεβάζεις ξεχωριστά το πακέτο των ελληνικών (από την ίδια διεύθυνση του Delight) και απλά το προσθέτεις στον φάκελο των αρχείων φλασαρίσματος που έχει μόνο αγγλικά. Νομίζω μέχρι 2 πρόσθετες γλώσσες μπορείς να βάλεις. Προσωπικά μόνο ελληνικά έχω δοκιμάσει να βάλω και η διαδικασία είναι η ίδια μετά.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Για την Delight 1.5 για το 808, (τελευταία έκδοση), αλλά και για προηγούμενες, κατεβάζεις ξεχωριστά το πακέτο των ελληνικών (από την ίδια διεύθυνση του Delight) και απλά το προσθέτεις στον φάκελο των αρχείων φλασαρίσματος που έχει μόνο αγγλικά. Νομίζω μέχρι 2 πρόσθετες γλώσσες μπορείς να βάλεις. Προσωπικά μόνο ελληνικά έχω δοκιμάσει να βάλω και η διαδικασία είναι η ίδια μετά.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Κάνω refurbish ή update άμα το φλασάρω από την στοκ;

Link to comment
Share on other sites

Για την τελευταία γενιά Symbian πάντα με Refurbish, εκτός κι αν πας π.χ. από Delight 1.4 σε 1.5.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που φλασάραμε τελικά την Pureslim, αλλά θέλουμε να επιστρέψουμε στην στοκ, πως θα γίνει όντας σε windows 10;

Δεν αναγνωρίζει καν το Nokia Suite, ούτε το NSU for retail..

Στα φόρουμ λένε για πρόβλημα στον driver του usb cable της Nokia.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που φλασάραμε τελικά την Pureslim, αλλά θέλουμε να επιστρέψουμε στην στοκ, πως θα γίνει όντας σε windows 10;

Δεν αναγνωρίζει καν το Nokia Suite, ούτε το NSU for retail..

Στα φόρουμ λένε για πρόβλημα στον driver του usb cable της Nokia.

Καμιά ιδέα;

Για φλασάρισμα κλπ σου έστειλα μήνυμα.

 

Το να μην αναγνωρίζει καν το Nokia Suite όμως την συσκευή, είναι άλλο θέμα... Αν έχει κάποιος τα 10άρια ας βοηθήσει...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Για φλασάρισμα κλπ σου έστειλα μήνυμα.

 

Το να μην αναγνωρίζει καν το Nokia Suite όμως την συσκευή, είναι άλλο θέμα... Αν έχει κάποιος τα 10άρια ας βοηθήσει...

ίσως γίνεται με λύσεις τύπου vmware/virtual box όπου θα τρέχουν win XP/7. Παλαιότερα για φλασαρίσματα έτσι αντιμετωπίζονταν το πρόβλημα ότι κάποιο πρόγραμμα δεν έτρεχε σε νεότερες εκδόσεις windows.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ίσως γίνεται με λύσεις τύπου vmware/virtual box όπου θα τρέχουν win XP/7. Παλαιότερα για φλασαρίσματα έτσι αντιμετωπίζονταν το πρόβλημα ότι κάποιο πρόγραμμα δεν έτρεχε σε νεότερες εκδόσεις windows.

 

Ακριβώς.

με xp σε vbox φλασάρω πάντα τα τηλέφωνα μου (μιας στους υπολογιστές μου τρέχω linux) χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για φλασάρισμα κλπ σου έστειλα μήνυμα.

 

Το να μην αναγνωρίζει καν το Nokia Suite όμως την συσκευή, είναι άλλο θέμα... Αν έχει κάποιος τα 10άρια ας βοηθήσει...

 

Ενώ στο κινητό λέει ότι συνδέθηκε με το Nokia Suite δεν το βλέπει !!!

Αν επιλέξεις Μονάδα μαζικής αποθήκευσης το βλέπει σαν μνήμη.

 

:(

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ενώ στο κινητό λέει ότι συνδέθηκε με το Nokia Suite δεν το βλέπει !!!

Αν επιλέξεις Μονάδα μαζικής αποθήκευσης το βλέπει σαν μνήμη.

 

:(

Κακό αυτό... Δεν μπορείς να κάνεις ενημερώσεις, συγχρονισμό, backup, εγκατάσταση εφαρμογών από υπολογιστή και πολλά άλλα... Ήταν πολύ καλό πρόγραμμα που δεν έχει βγει π.χ. για τα WindowsPhone αντίστοιχο... Αν γίνεται με κανένα box συμβατότητας καλά θα έιναι...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που φλασάραμε τελικά την Pureslim, αλλά θέλουμε να επιστρέψουμε στην στοκ, πως θα γίνει όντας σε windows 10;

Δεν αναγνωρίζει καν το Nokia Suite, ούτε το NSU for retail..

Στα φόρουμ λένε για πρόβλημα στον driver του usb cable της Nokia.

Καμιά ιδέα;

 

Καθαρα για τον λογο αυτο πηγα ξανα στα 7. Βρε ουστ, τοσους μηνες και δεν υπαρχει driver...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, άφησα το 808 μου , κάτω από ένα μπαλκόνι τώρα που έβρεχε, για να κάνω κάτι δουλειές με ασφάλεια, και δυστυχώς, μεγάλη ατυχία, έσταξε ακριβώς πάνω στο κινητό,

και πλεον έχει πρόβλημα η θύρα usb του, δε φορτίζει πλέον, δεν το βλέπει ο υπολογιστής.

 

εμφανίζει συνεχώς την ένδειξη ''Συνδέστε το καλώδιο usb στη συσκευή'' και αναβοσβήνει στην πάνω γραμμή το σηματάκι ''usb''.

 

Άλλαξα μπαταρία, έβγαλα τη κάρτα sim, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, τίποτα δεν κατάφερα.

 

με το σεσουάρ, το μόνο που πέτυχα είναι να εμφανιστεί υγρασία στην μία πλευρά της οθόνης.

 

καμία ιδέα, παρακαλώ πολύ... βοήθεια, είναι και Κυριακή, και αυτό που με τρομάζει είναι που δεν μπορώνα το φορτίσω.

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...