Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δει κάνα δυο προγραμματάκια που σχετίζονται. call log extender κάπως έτσι. Ψάξε!

Το έχω ήδη δοκιμάσει. Δεν υπάρχει πιο απαίσιο πρόγραμμα. Ειναι με ADDs που μπαίνουν στην μούρη σου έχεις δεν έχεις δίκτυο, άμα πας να το αγοράσεις δεν υπάρχει στο store (έτσι λένε αυτοί που πήγαν να το αγοράσουν). Κάνει έναν αιώνα να φορτώσει, τα γραφικά και εικονήδια είναι μάπα, και το flat view που προσφέρει δεν έχει καν διαφορετικά εικονίδια για τις εξερχόμενες από τις εισερχόμενες. Δεν πρόσεξα αν δείχνει την διάρκια κλήσης που δεν πιστευω καθώς μάλλον η πληροφορία δεν καταγράφεται από το ίδιο το λειτουργικό. Ισως για αυτό είχε είδα και μια επιλογή να τρέχει στο υπόβαθρο το εν λόγω πρόγραμμα το οποίο είναι κακή λύση αν είναι η μονη δυνατή (μπαταρία κτλ)..

Το ξήλωσα σε 5 λεπτά.

Δυστυχώς ήμουν περίπου σίγουρος ότι δεν γινόταν καθώς το google δεν έφερε τίποτα για το εν λόγω θέμα εκτός από απορίες όπως η δικιά μου.. :(

Ισως στο FP3..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το έχω ήδη δοκιμάσει. Δεν υπάρχει πιο απαίσιο πρόγραμμα. Ειναι με ADDs που μπαίνουν στην μούρη σου έχεις δεν έχεις δίκτυο, άμα πας να το αγοράσεις δεν υπάρχει στο store (έτσι λένε αυτοί που πήγαν να το αγοράσουν). Κάνει έναν αιώνα να φορτώσει, τα γραφικά και εικονήδια είναι μάπα, και το flat view που προσφέρει δεν έχει καν διαφορετικά εικονίδια για τις εξερχόμενες από τις εισερχόμενες. Δεν πρόσεξα αν δείχνει την διάρκια κλήσης που δεν πιστευω καθώς μάλλον η πληροφορία δεν καταγράφεται από το ίδιο το λειτουργικό. Ισως για αυτό είχε είδα και μια επιλογή να τρέχει στο υπόβαθρο το εν λόγω πρόγραμμα το οποίο είναι κακή λύση αν είναι η μονη δυνατή (μπαταρία κτλ)..

Το ξήλωσα σε 5 λεπτά.

Δυστυχώς ήμουν περίπου σίγουρος ότι δεν γινόταν καθώς το google δεν έφερε τίποτα για το εν λόγω θέμα εκτός από απορίες όπως η δικιά μου.. :(

Ισως στο FP3..

Advanced Call Manager ?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι στο αρχείο κλήσεων βλέπω μονο αριθμό και ώρα κλήσης και όχι διάρκεια. Να υποθέσω ότι δεν αποθηκεύεται αυτό κάπου ανα κλήση? (συνολικός χρόνος και τελευταίας κλήσης είδα ότι υπάρχει)

 

Βασικα υπαρχει! ( σ εμενα τουλαχιστον...)πηγαινε απο το μενου στο εικονιδιο του μητρωου κ επειτα κανε κλικ στην διπλανη καρτελα που εχει τα 2 βελακια πανω κατω...εκει θα σου βγαλει το αρχειο με τα μυνηματα καθωσ κ με τις κλησεισ που εχεισ κανει κ εχεισ δεχτει...με ενα κλικ επανω στην κληση θα σου βγαλει ολεσ τισ πληροφοριεσ...(κατευθυνση-τυπο-διαρκεια-αριθμο) αναλογωσ στα μηνηματα θα σου βγαλει κατευθυνση-τυπο-κατασταση-μεγεθος-αριθμο)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα υπαρχει! ( σ εμενα τουλαχιστον...)πηγαινε απο το μενου στο εικονιδιο του μητρωου κ επειτα κανε κλικ στην διπλανη καρτελα που εχει τα 2 βελακια πανω κατω...εκει θα σου βγαλει το αρχειο με τα μυνηματα καθωσ κ με τις κλησεισ που εχεισ κανει κ εχεισ δεχτει...με ενα κλικ επανω στην κληση θα σου βγαλει ολεσ τισ πληροφοριεσ...(κατευθυνση-τυπο-διαρκεια-αριθμο) αναλογωσ στα μηνηματα θα σου βγαλει κατευθυνση-τυπο-κατασταση-μεγεθος-αριθμο)

αυτό ειναι φίλε.. έγραψες :respect:

η πλάκα είναι ότι είχα πάει εκεί και δεν το είχα δει.. Ελπίζω να τους κόψει να το βάλουν και στον louncer πατώντας το "πράσινο" κουμπάκι. Πάντως υπάρχει ευτυχώς, αν και λίγο θαμμένο.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

αυτό ειναι φίλε.. έγραψες :respect:

η πλάκα είναι ότι είχα πάει εκεί και δεν το είχα δει.. Ελπίζω να τους κόψει να το βάλουν και στον louncer πατώντας το "πράσινο" κουμπάκι. Πάντως υπάρχει ευτυχώς, αν και λίγο θαμμένο.

 

:D σόρυ, εγώ νόμιζα θες κάτι πιο αναλυτικό και από αυτό..

Link to comment
Share on other sites

:D σόρυ, εγώ νόμιζα θες κάτι πιο αναλυτικό και από αυτό..

 

Μου φαίνεται ξενιτεύτηκες και ξέχασες και τα βασικά .xa xa :)

Άκου το 808 να μην έχει αυτό, το έχει και μάλιστα εμένα μου αρέσει που δε το έχει και φάτσα φόρα!

Σβήνεις τις κλήσεις απ το dialer να μη πιάνουν χώρο ή να μη σε ζαλίζουν ή να μη δείξεις που πήρες τηλέφωνο αλλά αυτές υπάρχουν στο μητρώο και είσαι jet :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ξενιτεύτηκες και ξέχασες και τα βασικά .xa xa :)

Άκου το 808 να μην έχει αυτό, το έχει και μάλιστα εμένα μου αρέσει που δε το έχει και φάτσα φόρα!

Σβήνεις τις κλήσεις απ το dialer να μη πιάνουν χώρο ή να μη σε ζαλίζουν ή να μη δείξεις που πήρες τηλέφωνο αλλά αυτές υπάρχουν στο μητρώο και είσαι jet :)

 

πολύ καλό αυτό. δεν το είχα τσεκαρει ότι αν τα σβησεις dialer μένουν εκεί... πολύ χρήσιμο και για να κάνεις εσυ τον έλεγχο....

Link to comment
Share on other sites

Σβήνεις τις κλήσεις απ το dialer να μη πιάνουν χώρο ή να μη σε ζαλίζουν ή να μη δείξεις που πήρες τηλέφωνο αλλά αυτές υπάρχουν στο μητρώο και είσαι jet

Τώρα πρέπει να έχουμε το νού μας να το σβήνουμε δύο φορές.. :rolleyes:

Βρε μειωνέκτημα είναι αυτό όχι πλεονέκτημα. :O Θα την πατήσεις και θα καταλάβεις. Οι γυναίκες όλα τα βρίσκουν.. (αργά ή γρήγορα :ninja:)

Το android είναι πιο καρφί σε αυτό. Πατάς μια επαφή και σου δείχνει την "ιστορία" σου με αυτή την επαφή (μηνύματα κλήσεις κτλ στην χρονολογική σειρά, διάρκια κλήση κτλ μόνο gps συντεταγμένη από που έγινε η κλήση δεν γράφει). Όλα στο πιάτο, καμία ανάγκη συσχέτησης.

 

Γενικά για "βρομοδουλειές" θέλει όσο πιο απλό κινητό υπάρχει.. μη σου πώ καθόλου κινητό, με περιστέρια καλύτερα :lol:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρέπει να έχουμε το νού μας να το σβήνουμε δύο φορές.. :rolleyes:

Βρε μειωνέκτημα είναι αυτό όχι πλεονέκτημα. :O Θα την πατήσεις και θα καταλάβεις. Οι γυναίκες όλα τα βρίσκουν.. (αργά ή γρήγορα :ninja:)

Το android είναι πιο καρφί σε αυτό. Πατάς μια επαφή και σου δείχνει την "ιστορία" σου με αυτή την επαφή (μηνύματα κλήσεις κτλ στην χρονολογική σειρά, διάρκια κλήση κτλ μόνο gps συντεταγμένη από που έγινε η κλήση δεν γράφει). Όλα στο πιάτο, καμία ανάγκη συσχέτησης.

 

Γενικά για "βρομοδουλειές" θέλει όσο πιο απλό κινητό υπάρχει.. μη σου πώ καθόλου κινητό, με περιστέρια καλύτερα :lol:

 

Αμ δε τα λες καλά.

Μου έχει τύχει με συμπιαν να μου ζητήσει κοπέλα να πάρει τη φίλη της απ το τηλέφωνο μου και μετά γρήγορα μου είπε να σβήσει τη κλήση.

Εγώ πρόθυμα βεβαίως την έσβησα απ το dialer μπροστά της αλλά στο μητρώο έμεινε οπότε καταλαβαίνεις αν ήμουν πιτσιρικάς και με ενδιέφερε η φίλη της είχα αυτομάτος το τηλέφωνο της xa xa.

Άσε που είχα κ το auto recorder και τα έγραψε Όλα χωρίς να πάρει μυρωδιά αυτή.

Και όταν τις τα έβαλα να τα ακούσει μετά τρελάθηκε.

Και τις είπα να μην εμπιστεύεται ξένα τηλέφωνα έτσι απλά :)

Symbian 808,η καλύτερη συσκευή για τηλέφωνο με δυνατό μεγάφωνο, ακουστικό, αυτονομία, κάμερα, video και διάφορα άλλα.

Θα πάω να το πάρω πάλι, αν δίνει κανένας κανένα μαύρο ας μου πει :)

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

επειδη το παρακολουθω καιρό (πως παει σαν τιμή) έχω την εντύπωση ότι αποσύρεται σιγά σιγά το 808 από την αγορά (μαλλον ετοιμάζουν το nokia eos με wp). Κάθε μερα το έχουν και λιγότερα καταστήματα ως συσκευή. Βλέπω λιγα άσπρα έμειναν και μονο το mediamarkt το έχει στα σίγουρα σε μαύρο στα 399€. Αλλά αξίζει 50€ για να είναι μαύρο? Ασε που όταν το έψαχνα εγώ το ασπρο ήταν ακριβότερο (έρχεται και καλοκαίρι θα δείχνει αλλιώς αλλα πάλι θα λερώνει).
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά το κινητό αξίζει. χωρίς αδυνατισμένη rom πάει σφαίρα. έχει τα πάντα εκτός από ίντερνετ και εφαρμογές. όλα τα άλλα τα κάνει τελεία.

σε αυτήν την τιμή που είναι τώρα πρέπει όποιος το σκέφτεται να το πάρει να το πάρει! σε λίγο καιρό θα λιγοστέψουν τόσο πολύ που θα αρχίσει να ανεβαίνει η τιμή μέχρι να εξαφανιστεί όπως έγινε με το Ν8.

 

edit: τώρα που το είδα ήδη έχει ξεκινήσει άνοδος τιμής και το πουλοφωνο που το είχε 337 και είναι το αγαπημένο μου μαγαζί δε το χει πλεον

Edited by Aneroll
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε το 365 το έχει πλέον, θα κοιτάξω και αλλού.

Όποιος το βγει πουθενά ας πει.

Όσο για το media markt θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια αλλά αυτοί κοροϊδεύουν.

Πήγα να το πάρω πριν μέρες και αυτή η τιμή ήταν μόνο για το εκθεσιακό και μάλιστα ανοιγμένο απ το καλοκαίρι να το πιάνει ο ένας και ο άλλος και με ΙΜΕΙ 5050 και όταν τους είπα για άλλο μου είπαν μόνο στο Γέρακα στη κανονική του τιμή στα 600 δε ξέρω πόσο.

Τα εχω γράψει κ πιο πριν και τα ξέρει και ο Moralas.

Τώρα δε το έχουν γενικά ειδικά το μαύρο που θέλω, αλλά και με άσπρο κάνω τη δουλειά μου, και ας είναι παρά εισαγωγής και με περασμένα εκ των υστέρων τα ελληνικά, καλοκαίρι έρχεται και έτσι κ αλλιώς πάει για φλασαρισμα αμέσως που θα το πάρω.

Αλλά πουν το, οεο??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το mediamarkt λέει το έχει 399€ και στο στέλνει δωρεάν. Γιατί να το πάρεις από το κατάστημα. Από το ιντερνετ θα το πάρεις (κεντρικές αποθηκες), σφραγισμένο θα το παρεις. Δεν ξέρω για ΙΜΕΙ.

Σε λίγο δεν θα υπάρχει φοβούμαι και δεν τα βρίσκεις ευκολα σε μεταχειρισμένα (ακόμα τουλάχιστον μεχρι οι κατοχοι να αγοράσουν ισως το nokia eos)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρέπει να έχουμε το νού μας να το σβήνουμε δύο φορές.. :rolleyes:

Βρε μειωνέκτημα είναι αυτό όχι πλεονέκτημα. :O Θα την πατήσεις και θα καταλάβεις. Οι γυναίκες όλα τα βρίσκουν.. (αργά ή γρήγορα :ninja:)

:lol:

 

παθών, τώρα πως το ήξερε, και εγώ όχι αυτό είναι παράξενο.

 

να ρωτήσω τώρα πως μπορώ όταν διαβάζω τα email να μην ανοίγει τις ιστοσελίδες με τον nokia browser αλλά με τον opera;

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στο media markt εδώ και καιρό.

Μούφα τα 399

Το παρήγγειλα σήμερα απ το digital Master στη Κρήτη είναι και μου είπαν ότι έχει ο προμηθευτής του σε μαύρο και υπολογίζω σε 1 βδομάδα να το έχω καθώς θέλει 2-3 εργάσιμες να πάει σε αυτούς και άλλες 1-2 να έρθει σε μένα.

Είναι και η 25η Μαρτίου στη μέση.

Μου είπε είναι εισαγωγής ευρωπαϊκό με περασμένα ελληνικά, ίδωμεν.

Έτσι και αλλιώς όπως έχω ξαναπεί θα φλασάρω απ τη day1 την εξαιρετική rom του lagoskon.

Ελπίζω μόνο να μην έχει τίποτα θέματα και έχω σκοπό να πάρει τη θέση του εργαλείου όπως έχω το 6710 navigator μιας και δεν έχω σκοπό να το δώσω, θα το κρατήσω όσο πάει ή μέχρι να βγει ένας άξιος διάδοχος του.

Πήρα ΟΛΑ τα καλά Android με τελευταίο το xperia Z και ενώ όλα τη μέρα έξω με καλό φωτισμό ήταν μια χαρά με κορυφή το Ζ και το note2, αντιθέτως σε εσωτερικό χώρο ή βράδυ ήταν Αντε γειά σε σχέση με το 808.

Συν το xenon.

Οπότε για τηλέφωνο και κορυφαία κάμερα ειδικά τώρα που έρχεται καλοκαίρι μόνο το 808 για μένα και ας είναι σα τουβλάκι στρουμπουλό χα χα :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης θεματακι...: καθε φορα που ανοιγω το τηλεφωνο αφου βγαλει την αρχικη οθονη πρεπει να περασουν κανα 2 λεπτα μεχρι να μπορεσω να λειτουργησω το τηλεφωνο καθωσ δεν μπορω να μπω στο μενου.το παρατεταμενο αγγιγμα στη οθονη δεν κανει τιποτα η ωρα δεν εμαφανιζεται πανω πανω δεξια δεν μπορω να παρω τηλεφωνο κ.α. αφου πατησω ολα τα κουμπια και περιμενω κανα 2 λεπτα καποιεσ φορεσ και παραπανω τοτε παιρνει μπροσ και ολα γινονται νορμαλ! αν παλι το αφησω να ανοιξει και δεν το πειραξω καθολου παλι αν παω μετα απο 10λεπτα τα ιδια θα κανει..πρεπει να αρχισω να παταω κουμπια για να μπει στην διαδικασια να ξεκολησει..:wacko: εχω βαλει την pureslim v1,0 του lagoskon....εχει κανεισ καμια ιδεα? μου το κανει εδω και καιρο αυτο γιαυτο και αποφευγω να το κλεινω λογω τησ μεγαλησ αναμονησ μετα..

 

 

 

 

 

---Από Ομάδα Διαχείρισης---

Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης θεματακι...: καθε φορα που ανοιγω το τηλ αφου βγαλει την αρχικη οθονη πρεπει να περασουν κανα 2 λεπτα μεχρι να μπορεσω να λειτουργησω το τηλ καθωσ δν μπορω να μπω στο μενου.το παρατεταμενο αγγιγμα στη οθονη δν κανει τιποτα η ωρα δν εμαφανιζεται πανω πανω δεξια δν μπορω να παρω τηλ κ.α. αφου πατησω ολα τα κουμπια κ περιμενω κανα 2 λεπτα καποιεσ φορεσ κ παραπανω τοτε παιρνει μπροσ κ ολα γινονται νορμαλ! αν παλι το αφησω να ανοιξει κ δν το πειραξω καθολου παλι αν παω μετα απο 10λεπτα τα ιδια θα κανει..πρεπει να αρχισω να παταω κουμπια για να μπει στην διαδικασια να ξεκολησει..:wacko: εχω βαλει τν pureslim v1,0 του lagoskon....εχει κανεισ καμια ιδεα? μου το κανει εδω κ καιρο αυτο γιαυτο κ αποφευγω να το κλεινω λογω τησ μεγαλησ αναμονησ μετα..

 

Θα πρέπει να δεις αν σου κάνει το ίδιο και με στοκ ρομ για να βεβαιωθούμε πως δεν είναι θέμα κακού περάσματος της custom rom. Αν και να ξέρεις, η pure slim 2.01 που έχει βγάλει το παιδί πετάει, οπότε αν θέλεις πέρνα αυτήν με μιας και δες και πάλι αν σου κάνει πρόβλημα. Αφου δεν κάνει σε εμάς δεν θα πρέπει να κάνει και σε εσένα

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

@stevibit κατα 90% ευθύνεται το viber η το whatsapp η το fring. Αν τα εχεις εγκατεστημενα, αυτα ευθύνονται (είναι κακογραμμένες οι εφαρμογές τους για symbian). Αν δεν έχεις κανένα απο αυτά τα προγράμματα, μάλλον πρέπει να ξαναπεράσεις τη rom
Link to comment
Share on other sites

τελικα το θεμα ηταν με το viber που ειχα μεσα!! protsimer ειχεσ δικιο!!! τωρα παει μια χαρα το κινητο!!! αρα ολα καλα με την ρομ! ευχαριστω για τισ απαντησεισ! οσο για τν pureslim 2,01 ξερετε αν εχει μεσα τον πομπο fm?? οπως κ η v1.0??
Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ Lagoskon, δε βγάζεις μια pureslim και για 701; Είναι δύσκολο;

Μπορώ με κάποιο τρόπο να σου στείλω κάτι εγώ από το δικό μου;

Άντε, να βγει από το συρτάρι...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την εγγραφη βιντεο εσεις εχετε ενεργοποιημενη την επιλογη για σταθεροποιηση του βιντεο? εχει καμια επιδραση στην ποιοτητα του βιντεο αν ενεργοποιηθει?? εγω εκανα ενα τεστ να τραβηξω βιντεο με και χωρισ την επιλογη αυτη αλλα δν μπορω να πω οτι ειδα σημαντικη διαφορα....
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την εγγραφη βιντεο εσεις εχετε ενεργοποιημενη την επιλογη για σταθεροποιηση του βιντεο? εχει καμια επιδραση στην ποιοτητα του βιντεο αν ενεργοποιηθει?? εγω εκανα ενα τεστ να τραβηξω βιντεο με και χωρισ την επιλογη αυτη αλλα δν μπορω να πω οτι ειδα σημαντικη διαφορα....

 

την εχω παντα απενεργοποιημένη και θα σου εξηγήσω γιατι.

 

1ον κανει ενα μικρο ζοομ για να μπορει να σταθεροποιεί το βιντεο (οποτε χανεις λιγο απο την εικονα)

 

2ον φενεται καπως περιεργα η εικονα σα να χανει καρε ενα πραγμα οποτε πρωτιμω το μανουαλ

 

(δυστιχως δε μπορω να βρω το βιντεο που εξηγουσε ακριβως πως δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει η απαντηση σου βοηθα και αυτη! ευχαριστω! και εγω θα την βαλω στο μη ενεργο απο την στιγμη που η διαφορα στην σταθεροποιηση δεν ειναι και μεγαλη...

 

 

 

 

---Από Ομάδα Διαχείρισης---

Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο s^3 που τα φτύνει (στον περίγυρό μου), της κοπέλας μου το 808, για άγνωστο λόγο, το φλάσαρα τρεις φορές από τότε, αλλά τίποτα.. Τι να πεις, τυχαίνουν.:(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...