Jump to content

[Off-topic] Αναφορές προβλημάτων στην κάλυψη της Vodafone.


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά, μέσα στο φόρουμ προσπαθούμε να βγάλουμε τρελλούς όσους έχουν προβλήματα με το δίκτυο το οποίο υποστηρίζουμε και σε κάθε περίπτωση να τα χαρακτηρίσουμε ως μεμονωμένα περιστατικά. Ελπίζω να ανταμειφθούν κάποιοι για τον κόπο τους...:X

Όταν βέβαια κράζαμε όλοι την κοσμοτέ προ 2-3 ετών για τα προβλήματα που είχε, καταλήξαμε σε ένα δίκτυο κοσμοτέ με πολύ λιγότερα προβλήματα. Άρα μάλλον καλό έκανε. Στους συνδρομητές εννοώ...

 

ΥΓ: Για τα προβληματικά σημεία έχει κανείς κάτι να πει; Θέλετε να κάνετε μια βόλτα μέχρι το Ν.Ψυχικό ή το Χολαργό; Έστω... εκτός υπηρεσίας;

 

ΥΓ2: Προτείνω να αλλαχθεί ο τίτλος του thread σε "Πόσο τέλεια πιάνει παντού το δίκτυο της Vodafone" !!! Ή ακόμα καλύτερα να κλείσει καθώς δεν επιτρέπεται να αναφέρει κανείς πρόβλημα, πέφτουν όλοι πάνω του να τον... φάνε, ή να το χαρακτηρίσουν... μεμονωμένο περιστατικό...

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote ειχε και τοτε, εχει και τωρα το 50%...ποια παραπονα και ποιες πρακτικες την βελτιωσανε; μη λετε οτι θελετε...ποσες ωρες μιλας το μηνα περιπου nosferatu?
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote ειχε και τοτε, εχει και τωρα το 50%...ποια παραπονα και ποιες πρακτικες την βελτιωσανε; μη λετε οτι θελετε...ποσες ωρες μιλας το μηνα περιπου nosferatu?

 

Αν και είμαστε εκτός θέματος, το κράξιμο στην κοσμοτέ τότε οδήγησε σε ένα εξορθολογισμό των παροχών στους καρτοκινητούς με αποτέλεσμα να μπορούν όλοι να μιλούν πολύ καλύτερα σήμερα... Άποψή μου πάντα... Το πρόβλημα της κοσμοτέ τότε ήταν ο κορεσμός του δικτύου της.

Το τωρινό πρόβλημα της vodafone δεν γνωρίζω ποιό είναι αλλά έχω μείνει έκπληκτος καθώς γενικά δούλευε ικανοποιητικότατα μέχρι κάποιους μήνες νωρίτερα... Επαναλαμβάνω ότι τα συμπεράσματά μου είναι αποτέλεσμα εμπειρίας χρήσης στην Αθήνα και σε διάφορες περιοχές... Χρησιμοποιώ και τη vodafone όπου συχνά εξαντλώ τα 1500 εντός δικτύου όσο και την κοσμοτέ. Μπορώ να μιλήσω και για τα δύο δίκτυα στις περιοχές όπου κινούμαι: το γενικό συμπέρασμα είναι ότι η κατάσταση έχει ανατραπεί και τώρα η κοσμοτέ δουλεύει συνολικά πολύ καλύτερα σε σχέση με τη vodafone. Ειρωνεία, καθώς πριν από 2-3 χρόνια είχες μαζί με το κοσμοτέ σου και ένα... vodafone για να... κάνεις τη δουλειά σου...

Δεν έχω κάτι υπέρ του ενός ή του άλλου δικτύου, όταν είχε αντίστοιχα προβλήματα η κοσμοτέ την έκραζα, προσπαθώ να βρώ τί συμβαίνει και δεν δέχομαι ότι είναι μεμονωμένα περιστατικά ή ότι... φταίει το κινητό μου !!!

 

ΥΓ: Μιλάω πάντα για κλήσεις φωνής. Γιατί αν πιάσω και τα δεδομένα είναι μια... αμαρτωλή ιστορία για το κόκκινο δίκτυο, καθώς οι κάποτε υψηλές ταχύτητές της είναι αστείες μπροστά στις τωρινές ταχύτητες του πράσσινου δικτύου...

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε εκτός θέματος, το κράξιμο στην κοσμοτέ τότε οδήγησε σε ένα εξορθολογισμό των παροχών στους καρτοκινητούς με αποτέλεσμα να μπορούν όλοι να μιλούν πολύ καλύτερα σήμερα... Άποψή μου πάντα... Το πρόβλημα της κοσμοτέ τότε ήταν ο κορεσμός του δικτύου της.

Το τωρινό πρόβλημα της vodafone δεν γνωρίζω ποιό είναι αλλά έχω μείνει έκπληκτος καθώς γενικά δούλευε ικανοποιητικότατα μέχρι κάποιους μήνες νωρίτερα... Επαναλαμβάνω ότι τα συμπεράσματά μου είναι αποτέλεσμα εμπειρίας χρήσης στην Αθήνα και σε διάφορες περιοχές... Χρησιμοποιώ και τη vodafone όπου συχνά εξαντλώ τα 1500 εντός δικτύου όσο και την κοσμοτέ. Μπορώ να μιλήσω και για τα δύο δίκτυα στις περιοχές όπου κινούμαι: το γενικό συμπέρασμα είναι ότι η κατάσταση έχει ανατραπεί και τώρα η κοσμοτέ δουλεύει συνολικά πολύ καλύτερα σε σχέση με τη vodafone. Ειρωνεία, καθώς πριν από 2-3 χρόνια είχες μαζί με το κοσμοτέ σου και ένα... vodafone για να... κάνεις τη δουλειά σου...

Δεν έχω κάτι υπέρ του ενός ή του άλλου δικτύου, όταν είχε αντίστοιχα προβλήματα η κοσμοτέ την έκραζα, προσπαθώ να βρώ τί συμβαίνει και δεν δέχομαι ότι είναι μεμονωμένα περιστατικά ή ότι... φταίει το κινητό μου !!!

 

ΥΓ: Μιλάω πάντα για κλήσεις φωνής. Γιατί αν πιάσω και τα δεδομένα είναι μια... αμαρτωλή ιστορία για το κόκκινο δίκτυο, καθώς οι κάποτε υψηλές ταχύτητές της είναι αστείες μπροστά στις τωρινές ταχύτητες του πράσσινου δικτύου...

 

Με τη μονη διαφορα οτι τοτε δεν ησουνα ο μοναδικος που την εκραζε,ειχε γινει πολυ ντορος οχι μονο εδω μεσα αλλα και σε αλλα φορουμς στο νετ,το παραδεχοντουσαν ολοι για την cosmote,αυτη τη στιγμη ομως εισαι ο μονος που γκρινιαζεις για τη vodafone....επειδη θεωρεις οτι ειμαστε στημενοι...να σου θυμησω λοιπον....

 

τη wind καποτε την αποκαλουσες απνοια,με την cosmote δε τα πηγαινες καλα διοτι ο κοσμος ειχε γεμισει whats up και προκαλουσαν υπερφορτωση δικτυου,τωρα εχεις βαλει στο στοχαστρο σου την εναπομειναντα vodafone,με ολες τις εταιριες αντιμετωπιζεις προβληματα,τι συμβαινει με σενα???

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα κλησεις φωνης (ναι, 2g παιδια, οσοι θελουν 3g για κλησεις φωνης ειναι απλα ψωνια) η wind ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη! Οποιοι διαφωνουν ειναι απλα κολλημενοι, η εχουν αγνοια.. Η wind ειναι η μοναδικη εταιρια που εχει θετικη αναπτυξη αυτη τη στιγμη. Οι αλλοι 2 εχουν επαναπαυτει και ειναι θεμα χρονου να χασουν πολλους συνδρομητες. Η μοναδικη εταιρια που επενδυει στη καλυψη αυτη τη στιγμη ειναι η wind. Και δε λεω μονο λογια, φαινεται και στην πραξη...

 

Μιας και λεμε για 'λογια', ενας εδω μεσα ειχε γραψει πριν λιγο καιρο οτι 'δε γινεται να υπαρχει δικτυο κινητης με 100% καλυψη, γιατι ειναι ασυρματο δικτυο'... Ο ιδιος επισης ελεγε (καθε φορα που ελεγα για το προβλημα στη voda στον περιφερειακο της θεσ/νικης) οτι 'θα φτιαχτει' και τιποτα δε γινεται... Τα λογια ειναι λογια... Η κοσμοτε ελεγε 'σημα καμπανα' και η voda 'καλυψη 98%'... :lol: Εχω και τις 3 εταιριες, και η πιο σταθερη (παντα 2g μιλαω) ειναι η wind..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λεμε για 'λογια', ενας εδω μεσα ειχε γραψει πριν λιγο καιρο οτι 'δε γινεται να υπαρχει δικτυο κινητης με 100% καλυψη, γιατι ειναι ασυρματο δικτυο'... Ο ιδιος επισης ελεγε (καθε φορα που ελεγα για το προβλημα στη voda στον περιφερειακο της θεσ/νικης) οτι 'θα φτιαχτει' και τιποτα δε γινεται... Τα λογια ειναι λογια... Η κοσμοτε ελεγε 'σημα καμπανα' και η voda 'καλυψη 98%'... Εχω και τις 3 εταιριες, και η πιο σταθερη (παντα 2g μιλαω) ειναι η wind..

 

 

 

Συνεχίζεις να εκτίθεσαι και να πετάς ως συνήθως βλακείες λόγω της εμμονής σου :lol:

Το στερητικό α που υπάρχει στην λέξη ασύρματο δίκτυο, τα λέει όλα. Κανένα ασύρματο δίκτυο, καμιάς τεχνολογίας και πουθενά στον κόσμο δεν μπορεί να προσφέρει πλήρη κάλυψη. Θέλεις να το εξηγήσουμε (αν και είναι αυτονόητο) ή τώρα καλύφθηκες;

 

Και μιας και αναφέρθηκες στην Wind, με την ίδια λογική ας σου πω κι εγώ ότι προς Ρετζίκι μεριά,όπως και σε Επταπύργιο, σε εσωτερικούς χώρους(υπόγεια κλπ) είναι ανύπαρκτη ή τρεμοσβήνει από την αρχή της ίδρυσής της. Πού μας οδηγεί αυτή η κουβέντα;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λεμε για 'λογια', ενας εδω μεσα ειχε γραψει πριν λιγο καιρο οτι 'δε γινεται να υπαρχει δικτυο κινητης με 100% καλυψη, γιατι ειναι ασυρματο δικτυο'... Ο ιδιος επισης ελεγε (καθε φορα που ελεγα για το προβλημα στη voda στον περιφερειακο της θεσ/νικης) οτι 'θα φτιαχτει' και τιποτα δε γινεται... Τα λογια ειναι λογια... Η κοσμοτε ελεγε 'σημα καμπανα' και η voda 'καλυψη 98%'... :lol: Εχω και τις 3 εταιριες, και η πιο σταθερη (παντα 2g μιλαω) ειναι η wind..

 

Συνεχίζεις να εκτίθεσαι και να πετάς ως συνήθως βλακείες λόγω της εμμονής σου :lol:

Το στερητικό α που υπάρχει στην λέξη ασύρματο δίκτυο, τα λέει όλα. Κανένα ασύρματο δίκτυο, καμιάς τεχνολογίας και πουθενά στον κόσμο δεν μπορεί να προσφέρει πλήρη κάλυψη. Θέλεις να το εξηγήσουμε (αν και είναι αυτονόητο) ή τώρα καλύφθηκες;

 

Και μιας και αναφέρθηκες στην Wind, με την ίδια λογική ας σου πω κι εγώ ότι προς Ρετζίκι μεριά,όπως και σε Επταπύργιο, σε εσωτερικούς χώρους(υπόγεια κλπ) είναι ανύπαρκτη ή τρεμοσβήνει από την αρχή της ίδρυσής της. Πού μας οδηγεί αυτή η κουβέντα;

 

η συμπεριφορα σου ειναι κλασσικη της vodafone, που ψαχνει να βρει προβληματα στον ανταγωνισμο, αντι να κοιταει τα χάλια της :lol:

 

Τελικά θα μας πεις τι πληροφοριες εχεις για το προβλημα της vodafone στον περιφερειακο; Δυο στις δυο φορες που το ανεφερα, ολο οτι θα φτιαχτει λες, και ολο δε φτιαχνεται...

 

Και για να μην παρεξηγουμαστε, ΔΕ θυμαμαι να γραφω οτι η wind ειναι 100% στο σημα... Το σιγουρο ειναι οτι μονο η wind επενδυει σε αναπτυξη...

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα κλησεις φωνης (ναι, 2g παιδια, οσοι θελουν 3g για κλησεις φωνης ειναι απλα ψωνια) η wind ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη! Οποιοι διαφωνουν ειναι απλα κολλημενοι, η εχουν αγνοια.. Η wind ειναι η μοναδικη εταιρια που εχει θετικη αναπτυξη αυτη τη στιγμη. Οι αλλοι 2 εχουν επαναπαυτει και ειναι θεμα χρονου να χασουν πολλους συνδρομητες. Η μοναδικη εταιρια που επενδυει στη καλυψη αυτη τη στιγμη ειναι η wind. Και δε λεω μονο λογια, φαινεται και στην πραξη...

 

Μιας και λεμε για 'λογια', ενας εδω μεσα ειχε γραψει πριν λιγο καιρο οτι 'δε γινεται να υπαρχει δικτυο κινητης με 100% καλυψη, γιατι ειναι ασυρματο δικτυο'... Ο ιδιος επισης ελεγε (καθε φορα που ελεγα για το προβλημα στη voda στον περιφερειακο της θεσ/νικης) οτι 'θα φτιαχτει' και τιποτα δε γινεται... Τα λογια ειναι λογια... Η κοσμοτε ελεγε 'σημα καμπανα' και η voda 'καλυψη 98%'... :lol: Εχω και τις 3 εταιριες, και η πιο σταθερη (παντα 2g μιλαω) ειναι η wind..

 

Οποιος εχει 3G ειναι ψωνιο γιατι η δικια σου η wind ειναι ανυπαρκτη,σε 5 χρονια και αμα,εδω δεν εχει σωστη καλυψη ακομη στο GSM..και να σου θυμισω για πολλοστη φορα οτι εχει τις μισες συχνοτητες απο τη vodafone..

Link to comment
Share on other sites

Άγνωσται αι βουλαί της vodafone...:p

Ισχύει και σε WIND και Cosmote... :wacko:

Δοκίμασε πάντως Nosferatu αυτό που λέει ο Κώστας. Μπορεί να λυθούν κάποια από τα προβλήματά σου.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει 3G ειναι ψωνιο γιατι η δικια σου η wind ειναι ανυπαρκτη,σε 5 χρονια και αμα,εδω δεν εχει σωστη καλυψη ακομη στο GSM..και να σου θυμισω για πολλοστη φορα οτι εχει τις μισες συχνοτητες απο τη vodafone..

 

οποιος θελει 3g για κλησεις φωνης ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ψωνιο! Ξεχνας οτι ανεφερα οτι εχω ΚΑΙ ΤΙΣ 3 ΕΤΑΙΡΙΕΣ...

 

και οσο αφορά την 'αναγκη' του 3g (αλλιως δεν αναπνεεις), πρεπει να ξερεις οτι υπαρχουν πολλοι συνδρομητές που το 3g τους ειναι αχρηστο, οπως επισης και πολλοι σοβαροι επαγγελματιες που πιο πρακτικο τους ειναι να εχουν καλη μπαταρια...

 

για πες μου λιγο ποσες συχνοτητες εχει η voda και ποσες εχει η wind... οχι 2πλασιες κ.α., θελω να μου πεις ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΙΕΣ συχνοτητες ;)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον απαγορεύονται οι χαρακτηρισμοί. Επομένως την επόμενη φορά θα έχεις ποινή. Δεύτερον το θέμα αφορά μόνο τα προβλήματα στο δίκτυο της Vodafone, άρα δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για να συζητήσετε για τους άλλους παρόχους.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...