Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα 80 ευρω διαφορα με το siii αυτη τη στιγμη τα αξιζει κατα τη γνωμη σας ή ειναι μικρη η διαφορα κα καλυτερα να παω σε siii?

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Για πολλους πιστευω, μαζι και εγω , και τα ιδια λεφτα να ειχαν το 4Χ θα ηταν πρωτη επιλογη.

Ημουν καποια στιγμη προθυμος να το ανταλλαξω το 4Χ με S3 αλλα χωρις να δωσω € παραπανω για κατι που θεωρω ισαξιο.Την στιγμη που ηθελαν ολοι και τουλαχιστον 50-60 ευρω απο τη μερια μου....ρε ουστ!

Link to comment
Share on other sites

Τα 80 ευρω διαφορα με το siii αυτη τη στιγμη τα αξιζει κατα τη γνωμη σας ή ειναι μικρη η διαφορα κα καλυτερα να παω σε siii?

 

και ποιο φτηνο να ηταν το σ3 παλι το χ4 θα επαιρνα τους λογους τους ξερουν οι περισσοτεροι:D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω υπερ του LG κλεινω γιατι εκτος των αλλων εχει και decent look σε σχεση με την κομμενη πατατα το siii.

Απο τον ηχο ειστε ευχαριστημενοι?

To auto focus στην καμερα φτιαχτηκε? Tην jb ποτε θα την παρει επιτελους?

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Και εγω υπερ του LG κλεινω γιατι εκτος των αλλων εχει και decent look σε σχεση με την κομμενη πατατα το siii.

Απο τον ηχο ειστε ευχαριστημενοι?

To auto focus στην καμερα φτιαχτηκε? Tην jb ποτε θα την παρει επιτελους?

 

αν δεις βίντεο που έχω στο YouTube από το κινητό που έχω τραβήξει θα παρατηρήσεις ότι δεν υφίσταται πρόβλημα τουλάχιστον στην jb που εχω . Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την 4.2 κάμερα σε εστίαση ...

Link to comment
Share on other sites

Να συνοψίσω ορισμένα συμπερασματα από τη συμβίωση με τι τηλέφωνο.

Η μπαταρία είναι μια χαρά,αν κατεβάζετε σπασμένα apk με τίγκα στο addware/malware μη κλαιζεστε αδειάζει η μπαταρία για αυτό αλλά εσείς.Το έχω με μια διαφανή θήκη από το πλαισίο,εχτές έφαγε τη πρώτη τούμπα από ενάμιση μέτρο ύψος και δεν έπαθε τίποτα.Δεν έχω βρει εφαρμογή που να μη τρέχει άνετα και χαλαρά και χωρίς φανμποισμο θα πω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω στη samy ξανά.Όσο για το jb που περιμένετε σαν μάνα εν ουρανού,δεν θα μεταμορφώσει τηλέφωνο μας,αυτό μπορούμε να το κάνουμε μόνοι μας με rooting.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις περάσει έστω και την πειραματική που έχουμε δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο διαφορετική είναι .Πέρα από βελτιώσεις σε κάμερα κλπ .Είναι αντιληπτή η διάφορα στο σκρολινγκ σε εφαρμογές και μενού .Στα υπόλοιπα συμφωνώ .
Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις περάσει έστω και την πειραματική που έχουμε δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο διαφορετική είναι .Πέρα από βελτιώσεις σε κάμερα κλπ .Είναι αντιληπτή η διάφορα στο σκρολινγκ σε εφαρμογές και μενού .Στα υπόλοιπα συμφωνώ .

 

Στο θέμα της διεπαφής συμφωνώ μαζί σου,είναι eyecandy το jb και το περιμένω πως και πως.Με τη κάμερα σε ics είμαι κι εγω απογοητευμένος,έχει πολύ θόρυβο η εικόνα σε εσωτερικούς χώρους με μη φυσικό φωτισμό ,το ζουμ εντείνει το πρόβλημα και το φλας είναι απίστευτα δυνατό ,για να βγει καλή φωτογραφια με φλας πρέπει μα είσαι τουλάχιστον 1 μέτρο μακριά.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αλλο,ξέρει κανείς που μπορώ να βρω armband στην Ελλάδα? Θα πάρω απο το eBay αλλά χρειάζομαι ένα άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το mx player αλλά ποιο codec να κατεβάσω για το συγκεκριμένο κινητό;
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Παίζει υπότιτλους και όλα τα φορμα χωρίς κάποιο codec; του έχω κάνει πολύ light χρήση ως τώρα, αλλά σκέφτομαι να περάσω καμιά ταινία να βρίσκεται για τις ώρες βαρεμάρας σε ταξίδια κτλ.
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Παλια σε ενα κινητο με GB που ειχα , για την free εκδοση ηθελε την εφαρμογη και ενα αλλο πακετο. Eχει πολυ καιρο να μου ζητησει κατι τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

άρα τα codec μάλλον είναι ή για παλιότερες συσκευές ή για παλιότερες εκδόσεις android που ίσως να μην υποστηρίζουν κάτι.

 

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. to geotagging στην κάμερα πως το χρησιμοποιώ; το έχω ενεργοποιημένο αλλά που μπορώ να δω τις πληροφορίες;

γενικά πως λειτουργεί;

 

και επίσης το cheese shutter λειτουργεί; γιατί όσες φορές το ενεργοποίησα, τι cheeeeeese, τι γουίσκι, τι Ελτζιιι να λέμε αλλά η φώτο δεν βγαίνει με τίποτα.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

@ riquelme,ούτε εγώ έχω κατεβάσει κάποιο codec ξεχωριστά για τον mxplayer και μέχρι στιγμής ότι avi και mkv του έχω βάλει το έχει παίξει:)
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά παλιότερα κατεβαζες 2ο πακετο αναλογα με τον επεξεργαστη σου (πχ tegra 3 για το 4x) για ποιο optimized αποτελεσμα

 

Edit

ηταν codecs για arm cpu (v5 v6 v7)

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. to geotagging στην κάμερα πως το χρησιμοποιώ; το έχω ενεργοποιημένο αλλά που μπορώ να δω τις πληροφορίες;

γενικά πως λειτουργεί;

 

Δεν εχω ιδεα για αυτο....

και επίσης το cheese shutter λειτουργεί; γιατί όσες φορές το ενεργοποίησα, τι cheeeeeese, τι γουίσκι, τι Ελτζιιι να λέμε αλλά η φώτο δεν βγαίνει με τίποτα.

 

Αν βρεις το κολπο , πες το και σε εμας!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

 

και επίσης το cheese shutter λειτουργεί; γιατί όσες φορές το ενεργοποίησα, τι cheeeeeese, τι γουίσκι, τι Ελτζιιι να λέμε αλλά η φώτο δεν βγαίνει με τίποτα.

Αν του πεις κασερι,τραβαει κανονικα :lol: Λοιπον,ναι λειτουργει κανονικα,απλα ειναι καπως ιδιορυθμο,πρεπει να πεις κανονικα cheese και οχι cheeeeeesssee και κατι κατι τετοια και με μετρια ενταση φωνης και θα στην βγαλει
Link to comment
Share on other sites

Αν του πεις κασερι,τραβαει κανονικα :lol: Λοιπον,ναι λειτουργει κανονικα,απλα ειναι καπως ιδιορυθμο,πρεπει να πεις κανονικα cheese και οχι cheeeeeesssee και κατι κατι τετοια και με μετρια ενταση φωνης και θα στην βγαλει

 

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά σε μένα δουλεύει μόνο το ουίσκι... :dizzy:

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά σε μένα δουλεύει μόνο το ουίσκι... :dizzy:
:lol::lol: αλλα γουστα εχει το δικο σου (επεσες σε κινητο μπεκρη φαινεται :lol::lol:) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχα κλαίω με τα σχόλιά σας..

θα ξαναπροσπαθήσω βέβαια, αλλά έχω προσπαθήσει να το πω ακριβώς όπως το λέει η τύπισσα..

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Είδα τις φωτογραφίες σου Λεωνίδα, υπάρχει όντως διαφορά μεταξύ 4.0.3 και 4.2, όπως υποστήριζε και ο Γιάννης. Βελτιώθηκε και έφτασε σε επίεπδο το Ray. Δεν είναι κακό, αλλά η κάμερα δεν έγινε και σούπερ. Στο τέλος ίσως γίνει παραπάνω από ανεκτή. Edited by Feregorn
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...