Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΘΑ σου στειλω κατι να δοκιμασεις , ισως να θελει ρουτ , ισως και οχι .Αλλα νομιζω πως για αποθηκευση εφαρμογων και δεδομενων τους , απαιτειται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ. Το έλαβα. Θα το δοκιμάσω και θα σου πω. Να σαι καλά.
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σου πολλά και Χριστός Ανέστη.

Νομίζω αυτό χρειάζεσαι --> http://www.ebay.com/itm/MHL-Micro-USB-to-HDMI-A-F-Adapter-Cable-for-LG-Optimus-G-3D-Max-4X-HD-TrueHD-/350777461421 αλλά ανάλογα τι έκδοση Android έχει το τηλέφωνό σου, official ή custom ROM, τι kernel και αν είναι root...! Δες κι εδώ τι αναφέρουν στους XDA Developers --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1763448 αλλά και πάλι ψάξε το πριν αγοράσεις τον αντάπτορα.

:)

τελη τον ανταπτορα αυτο του ebay δεν μπορω να τον βρω σε ελληνικο καταστημα εστω ιντερνετικο??εχω 4.0.3 εκδοση δεν νομιζω να ειναι root[το ειχα αγορασει μεταχειρισμενο} εχει εκδοση kernel 2.6.39.4...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ!!
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ σου στειλω κατι να δοκιμασεις , ισως να θελει ρουτ , ισως και οχι .Αλλα νομιζω πως για αποθηκευση εφαρμογων και δεδομενων τους , απαιτειται.

 

Κάποιος φίλος από το νήμα του GPAD με ενημέρωσε ότι πιθανόν να κάνει δουλειά και το Helium. Απ' ό,τι είδα δε χρειάζεται ρουτ. Θα τα δοκιμάσω και τα δυο μέσα στο ΣΚ και θα ενημερώσω με ποιό έγινε τελικά η δουλειά.

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου δημιουργηθηκε η εξης απορια..εχω εγκαταστησει 2-3 παιχνιδια στο κινητο γυρω στο 1gb το καθενα..εχω τωρα γυρω στα 5.5-6gb free αλλα εχω απορια αν αυτο το ρημαδι το apps2sd ειναι εφικτο στο optimus ή γενικα στις android συσκευες..μπορει να ξανα εχει ειπωθει κατι αντιστοιχο στο παρελθον αλλα επειδη ειναι τοσα πολλα τα ποστ δεν θα ειναι και τοσο ευκολο να το βρω..

 

Υ.Γ: αν μεταφερω το φακελο android ή data στην sd οτι περιλαμβανεται στο φακελο θα ξεκιναει κανονικα ειτε ειναι εφαρμογη ειτε ειναι παιχνιδι;;

Link to comment
Share on other sites

τελη τον ανταπτορα αυτο του ebay δεν μπορω να τον βρω σε ελληνικο καταστημα εστω ιντερνετικο??εχω 4.0.3 εκδοση δεν νομιζω να ειναι root[το ειχα αγορασει μεταχειρισμενο} εχει εκδοση kernel 2.6.39.4...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ!!

 

Παρακαλώ να είσαι καλά...! Για ρίξε μια ματιά εδώ : http://www.skroutz.gr/c/585/kalodia-dedomenwn.html?keyphrase=micro+usb+to+hdmi κι εδώ : http://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors.html?keyphrase=%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BF+mhl μήπως σε βοηθήσει!

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

τελη..........εισαι τελειος!!!!!

 

Σε ευχαριστώ melpomina, άλλωστε γι'αυτό είμαστε εδώ στο forum μια παρέα, και για να αλληλοβοηθιόμαστε...! :D

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ξέρει κάποιος πως γίνονται οι βιντεοκλήσεις στο τηλ.?

Αν έχει προαναφερθεί πείτε μου αν είναι εύκολο σε ποιά σελίδα, γιατί είναι λίγο δύσκολο

να διαβάσω 450+ σελίδες. (Έχω την 4.1.2 έκδοση android)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω skype!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος από το νήμα του GPAD με ενημέρωσε ότι πιθανόν να κάνει δουλειά και το Helium. Απ' ό,τι είδα δε χρειάζεται ρουτ. Θα τα δοκιμάσω και τα δυο μέσα στο ΣΚ και θα ενημερώσω με ποιό έγινε τελικά η δουλειά.

 

Λοιπόν, το My backup είναι εξαιρετικό και πολύ πιο εύκολο από το Titanium Backup, για να αποθηκεύσει κάποιος όλα τα προγράμματα του και τα δεδομένα τους, ώστε να κάνει επαναφορά τους χωρίς να χάσει τίποτα. Με μια προϋπόθεση όμως, να είναι η συσκευή ρουτ. Έτσι αν και αναφέρει ότι δε χρειάζεται ρουτ, τελικά δεν μπόρεσα να μεταφέρω τα δεδομένα των εφαρμογών μου σε άλλο τάμπλετ που δεν είναι ρουτ.

 

Όσον αφορά το Helium, αναφέρει και αυτο ότι δε χρειάζεται ρουτ, αλλά παρόλλα αυτά έχει μια διαδικασία κατά την οποία πρέπει να συνδέσεις τη συσκευή στον υπολογιστή, στη συνέχεια να επιλέξεις τον εντοπισμό σφαλμάτων USB και να κατεβάσεις εφαρμογή από την ιστοσελίδα τους στον υπολογιστή, ώστε τελικά να μπορέσει να ενεργοποιηθεί η εφαρμογή.

 

Στο 4Χ δε χρειάστηκε να κάνω τίποτα από όλα αυτά, επειδή είναι ρουτ.

 

Στο GPAD όμως, κατά την ενεργοποίηση του εντοπισμού σφαλμάτων USB, έβγαλε μήνυμα ότι "Το κλειδί RSA δακτυλικών αποτυπωμάτων του υπολογιστή είναι: (......δεν το γράφω )".

Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο μήνυμα και η αλήθεια είναι ότι μου φαίνεται πολύ ύποπτη η διαδικασία ενεργοποίησης μέσω του υπολογιστή, και η πλήρη πρόσβαση σε όλα τα στοιχεία μου...

 

Λεώ σε ευχαριστώ για τη βοήθεια και αν έχεις καμμιά ιδέα για όλα αυτά περιμένω να την ακούσω.

Edited by El_Grego
προσθήκη νεότερων δεδομένων
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δε σε προλαβαίνω. Κουμπωμένο ήταν.

 

Όπως μου είπε και ένα παλικάρι στο νήμα τοτ Gpad, πρόκειται για μια απλή διαδικασία backup android μέσω adb. Έριξα και μια ματιά στο google και λογικά έχει δίκιο, οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Καλό σου βραδάκι. Αύριο πάλι με το καλό.

Edited by El_Grego
νεα δεδομένα
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου δημιουργηθηκε η εξης απορια..εχω εγκαταστησει 2-3 παιχνιδια στο κινητο γυρω στο 1gb το καθενα..εχω τωρα γυρω στα 5.5-6gb free αλλα εχω απορια αν αυτο το ρημαδι το apps2sd ειναι εφικτο στο optimus ή γενικα στις android συσκευες..μπορει να ξανα εχει ειπωθει κατι αντιστοιχο στο παρελθον αλλα επειδη ειναι τοσα πολλα τα ποστ δεν θα ειναι και τοσο ευκολο να το βρω..

 

Υ.Γ: αν μεταφερω το φακελο android ή data στην sd οτι περιλαμβανεται στο φακελο θα ξεκιναει κανονικα ειτε ειναι εφαρμογη ειτε ειναι παιχνιδι;;

 

Δεν παίζουν οι εφαρμογές από την external-sd. Νομίζω πως είναι περιορισμός που μπήκε από την ICS και μετά, για συσκευές με internal-sd.

Ισως όμως το apps2sd και άλλες παρόμοιες εφαρμογές vα κάνουν τα μαγικά τους αν εισαι ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Με το Link2SD γινεται με το ζορι η δουλεια σε ολες τις συσκευες , ισως να μου χρειαστει για το , lenovo που πηρα χτες.
Link to comment
Share on other sites

Με το Link2SD γινεται με το ζορι η δουλεια σε ολες τις συσκευες , ισως να μου χρειαστει για το , lenovo που πηρα χτες.

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!!εχω ενα θεμα με τη συσκευη...ειχα βαλει την εφαρμογη cpu-no frills control κ εβαζα το χαμηλοτερο του επεξεργαστη στο 340-475 mhz..αυτο ομως ειχε σαν συνεπεια να αργει οταν πατουσα το power button κ η οθονη μου αναβε μετα απο 3-4 δευτερολεπτα στην lockscreen..δεν μπορω να καταλαβω γιατι το εκανε αυτο...εκανα wipe cache/wipe dalvik ξαναφλασαρα τον iodak κ ηταν ενταξει..εβαλα για να ελεγχο τα Mhz και οπως ηταν αναμενομενο και το max και το Min ηταν στα 1500 mhz..χαμηλωσα τη συχνοτητα του Min και την εβαλα στο 450 αλλα μετα απο 1 ωρα ειχε ξαναανεβει που μπηκα στην εφαρμογη..ξερει κανεις γιατι ανεβαζει μονο του τη συχνοτητα ενω δεν υπαρχει αλλη εφαρμογη που να ελεγχει τις συχνοτητες???να κανω wipe data/factory reset και να ξαναφλασαρω την zaiben που εχω τωρα??αν μπορει καποιος να με βοησθησει κ να μου πει γιατι ανεβαζει μονο του το κινητο τη συχνοτητα θα μου ειναι πολυ χρησιμο..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!

Εχω περασει cyanogenmod 10.1.3 και το Spirit UL αρνειται πεισματικα να δουλεψει σωστα.Σχεδον καθε φορα που το ανοιγω μου πεταει το μηνυμα που φαινεται στην εικονα.

Πως μπορω να το φτιαξω ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 3 version αυτης της Rom :

-based on P880-dev (old blobs) ριξε μια ματια σε ενα παλιοτερο post μου μη τα ξαναγραφω.. :p

- based on P880-dev (grouper blobs) ,Εδω για να δουλεψει η καμερα πρεπει να κανεις καποια διαδικασια..

- CM based Rom , Εδω δουλευουν τα παντα

Προφανως εχεις φλασαρει την δευτερη. Εγω πλεον χρησιμοποιω την τριτη και τη συστηνω ανεπιφυλακτα :D , αλλα αν θες οδηγιες για το πως να κανεις την καμερα να δουλεψει στην δευτερη περιπτωση ριξε μια ματια εδω

 

Γεια χαρά,

Στην Cm based έχεις δοκιμάσει καθόλου gps ? Σου κάνει lock ή μπα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος το P880 εδώ και μερικούς μήνες να αναφέρω σε αυτό το σημείο οτι στην LG ειμαι απο το ARENA μετα πηρα το optimus black P970 και τωρα το Ρ880. Μέτα από μερικές μέρες χρήσης μπορεί και δυο βδομάδες είχα αρκετά προβλήματα και κολλήματα με αποτέλεσμα να το στείλω στην LG όπου μου είπαν οτι άπλα έκαναν αναβάθμιση λογισμικού. Μετά από μερικές βδομάδες το κινητό άρχισε να κάνει πάλι τα ίδια κολλήματα. Όπως όταν έκανα μια κλίση μαύριζε όλη η οθόνη χωρίς να μπορώ να το κλείσω ή να κάνω το οτιδήποτε άλλο. Αφού έκανα μερικούς μήνες υπομονής αγανάκτησα και το ξανά έστειλα πριν μερικές μέρες και το πήρα σήμερα το πρωί. Η αναφορά του σέρβις ήταν αλλαγή κεντρικής πλακέτας και αλλαγή ΙΜΕΙ μετά από 6 ώρες το κινητό εάν μπει από μόνο του στην αναμονή δεν ανοίγει και πρέπει να βγάλω την μπαταρία για να ξανά κάνει BOOT. Εαν πάλι πάρω εγώ τηλέφωνο πάλι σβήνει η οθόνη χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι. Είμαι απίστευτα απογοητευμενος απο την εταιρία και ξανά αναφέρω οτι δεν είναι το πρώτο μου κινητό αυτής της εταιρίας και τα προηγούμενα ήταν χάλια οχι τόσο όσο το Ρ880 αλλά και αυτά είχαν αρκετά κολλήματα. Φυσικά κάποιος θα σκεφτεί οτι το φορτώνω με πολλές εφαρμογές, αυτή την στιγμή το κινητό δεν έχει τίποτα και μετα βίας ανοίγει. Θέλω να ξέρω εάν κάποιος άλλος κάτοχος Ρ880 εχει τα ίδια προβλήματα με έμενα. Φυσικά την Τετάρτη το κινητό θα πάει πάλι πίσω στην εταιρία για να το ξανά δουν :mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σβήνει η οθόνη κατά την κλήση και δεν κάνα ανάβει για να διορθωθεί, θέλει καλιμπραρισμα ο αισθητήρας.Τα κολλήματα συμβαίνουν σε όλους όσους έχουν απειραχτη την συσκευή και με ένα root διορθώνονται πολλά πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μετα το root χανω την εγγυση. Οσο αφορα τον αισθητηρα δεν τον εχω πειραζει και να παω την αληθεια δεν ξερω και πως να το καλιμπραρω .!!
Link to comment
Share on other sites

Καμία εγγύηση δε χάνεις.Με μια εφαρμογή που το κάνεις ρουτ,το ξε κάνεις επισης. Τον αισθητήρα Δεν τον έχεις πειράξει εσύ αλλά εσύ πρέπει να τον διορθώσεις.αν διαβάσεις ένα θέμα με faqs για τη συσκευή θα δεις πως γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...