Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζaiben RC7(official based ,Θελει cwm για να μπει) .Την εχω μια βδομαδα και ειναι αψογη ,μαζι με holo launcher greenify donate και one power guard , δεν λαγκαρει πουθενα , δεν εχει κολησει ποτε , το τηλεφωνο δεν καιει ποτε και ας το εχω στο 1,5 και εχω ακομα 55% μπαταρια με χρηση μεχρι στιγμης :

 

19 μιση ωρες εκτος φορτιστη

19 λεπτα κλησεις τηλεφωνου

40 λεπτα αναμμενη οθονη με ληψη βιντεο και μερικων φωτο

δοκιμες προγραμματων καμερας οπως snap camera

ενα backup που πηρα μεσω cwm (εκανε κανα 3λεπτο) και αμεσως επαναφερα (ενα mod που εβαλα δεν εκκινουσε το τηλεφωνο)

βαλε και μερικες επανεκκινησεις λογω εφαρμογων (μειον 1%-2% σε καθε μια)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειδα οτι εχει φτιαξει καποιος ενα toolkit , αν το δοκιμασει κανεις, ας μας πει εδω τις εντυπωσεις του απο τις λειτουργιες που εχει .

 

Το βρηκα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2230934

Link to comment
Share on other sites

Ζaiben RC7(official based ,Θελει cwm για να μπει) .Την εχω μια βδομαδα και ειναι αψογη ,μαζι με holo launcher greenify donate και one power guard , δεν λαγκαρει πουθενα , δεν εχει κολησει ποτε , το τηλεφωνο δεν καιει ποτε και ας το εχω στο 1,5 και εχω ακομα 55% μπαταρια με χρηση μεχρι στιγμης :

 

19 μιση ωρες εκτος φορτιστη

19 λεπτα κλησεις τηλεφωνου

40 λεπτα αναμμενη οθονη με ληψη βιντεο και μερικων φωτο

δοκιμες προγραμματων καμερας οπως snap camera

ενα backup που πηρα μεσω cwm (εκανε κανα 3λεπτο) και αμεσως επαναφερα (ενα mod που εβαλα δεν εκκινουσε το τηλεφωνο)

βαλε και μερικες επανεκκινησεις λογω εφαρμογων (μειον 1%-2% σε καθε μια)

ευχαριστημενος με την αυτονομια λεωνιδα?ποσες ωρες οθονη βγαζεις?μετρησες?τι λεει το τηλεφωνακι?ενταξει ολα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποση ωρα οθονη γιατι καποια στιγμη μου εκανε ρεσετ το μετρητη και πλεον εχει φυγει απο τα στατιστικα η οθονη.

Πλεον με 35% μπαταρια υπολοιπο εχει

 

45 ωρες εκτος φορτιστη

40 λεπτα φωνητικες κλησεις (6%)

58 λεπτα οθονη (1%) λογω οτι εβγαλα καμια 40αρια φωτο και 2-3 βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί ο σένσορας φωτός.Δυσκολεύεται πολλές φορές να κλείσει η κλήση.Εκανα την διαδικασία πολλές φορές με το κρυφό μενού αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποση ωρα οθονη γιατι καποια στιγμη μου εκανε ρεσετ το μετρητη και πλεον εχει φυγει απο τα στατιστικα η οθονη.

Πλεον με 35% μπαταρια υπολοιπο εχει

 

45 ωρες εκτος φορτιστη

40 λεπτα φωνητικες κλησεις (6%)

58 λεπτα οθονη (1%) λογω οτι εβγαλα καμια 40αρια φωτο και 2-3 βιντεο.

 

Leo τι άλλες ρυθμίσεις έχεις ανοιχτές; 3G, email, φωτεινότητα, wifi, youtube κλπ;

 

Εγώ με root stock rom - kernel και χρήση lookout, greenify free, juice defender ultimate, wifi ή δεδομένα 2G μόνιμα ανοιχτά, email, τηλέφωνα και sms (μικρή χρήση), φωτεινότητα στο 60% και browsing πάνω από μια ώρα, τη βγάζω από τις 7 το πρωί ως τις 1 το βράδυ και μένει και 15% μπαταρία (ίσως και παραπάνω).

Βέβαια αν παίζω παιχνιδάκια ή βλέπω youtube η μπαταρία φεύγει σα νεράκι...

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

wifi που και που για ελαχιστο χρονο.Φωτεινοτητα 25-30 γιατι πιο πανω με ενοχλει , εκτος οταν δουλευω την καμερα που την βαζω τερμα για να ξερω τιο τραβαω.

Θα σου συνιστουσα να δοκιμασεις και το ram manager που εχει καποιες προεπιλογες για την διαχειριση της ram .(οτι λογισμικο θελετε μου λετε ;) )

Αυτη την στιγμη ειμαι 64ωρες χωρις φορτιση με :

 

65 ωρες αναμονη κινητου (100% καλυψη σηματος)

63 ωρες το τηλεφωνο σε αδρανεια

45 λεπτα φωνητικες κλησεις

12 λεπτα συνολικος χρονος cpu

 

Δεν εχω αλλα στατιστικα για την ωρα.Με υπολοιπο μπαταριας 26%

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Greenify free, juice defender ultimate και ram manager μαζί; ή να βγάλω κάποιο από τα 2 πρώτα;
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να το δώσω γιατι ερωτεύτηκα το g pad...Ίδιο ui θα είναι μια χαρά θα τις κάνω τις μόντες μου στην οθονάρα του και θα βολευτώ με κανα τηλεφωνάκι για κλήσεις sms...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες στη γυναίκα μου. Πάρα πολύ όμορφο και γρήγορο. Και αν και το πίεσα μέχρι να τελειώσει η μπαταρία του για την πρώτη φόρτιση, δεν μου έβγαλε και το πρόβλημα με την μπλε γραμμή. (Δες το αντίστοιχο νήμα).
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δοκιμάζω τη vanir Rom . αλλά δεν περιέχει ημερολόγιο,ξυπνητήρι και ράδιο... :O Από που μπορώ να τα βρώ να τα εγκαταστήσω; (και πως;; :) ) Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα 2 δεν είναι και τόσο τρομερό να βρεις , για ράδιο δεν θυμάμαι πιο έπαιζε γενικά σε cm.
Link to comment
Share on other sites

ok , thank's!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα την RC7 Zaiben από RC2. Είχα iodak kernel, η καινούρια έκδοση φοράει τον εργοστασιακό; Έχετε κάποιον άλλο κερνελ να προτείνετε γιατί το κινητό δεν μου φαίνεται τόσο smooth όσο ήταν... Μήπως φταίει το ότι πέρασα τις εφαρμογές απ το titanium backup και δεν έχουν τόσο καλή συμβατότητα οι εκδόσεις της ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Η καινουργια εχει κερνελ απο την v20c , εγω σημερα περασα τον optimus prime 2.7 για τον οποιο διαβασα καλα σχολια αλλα και με τον στοκ δεν ειδα καπου λαγκ , δεν ξερω αν εχει να κανει το οτι δουλευω holo launcher με ελαχιστα εφε μιας και τα βαριεμαι και μια χαρα δουλευε...το μονο εκνευριστικο με την ρομ ειναι οτι μπορει ξαφνικα να μπλοκαρει η lockscreen και να θες μετα hard reset .Καλου κακου κρατα που και που κανα μπακ απ απο cwm (εμενα με εσωσε 2 φορες) .Για να ειμαι ησυχος περασα stock lockscreen και ηρεμησα απο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

και εγω με rc7 δεν βλεπω καποιο lag αυτες τις μερες...απο μπαταρια παντως ελαχιστη διαφορα απο την στοκ ισως και μηδαμινη.

το εχω ξαναπει και θα το ξαναπω.υπαρχουν 2 ειδων 4χ. αυτα που εχουν εξαρχης καλη μπαταρια και αυτα που ετυχε να μην εχουν. ειναι που θα πεσεις. γιαυτο και πολλοι απο εδω το πουλανε και το ξαναπαιρνουν μηπως πεσουν στην καλη περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενεις να δεις διαφορα σε οτιδηποτε αμεσα.Θελει μερικες μερες και μετα βγαλε συμπερασμα.Θα σας πω και το αλλο , δεν εχει το 4Χ τοσο κακη μπαταρια.Δοκιμαστε και αλλες συσκευες και θα δειτε οτι τα πραγματα ειναι ιδια , αν οχι χειροτερα.

 

Το λεω απο προσωπικη πειρα εχοντας ενα Motorola xt910 με 1800+ μπαταρια και 4,3 amoled οθονη και με δεδομενα ανοιχτα , να τραβαει 5% το 3 λεπτο στην καλυτερη...μιλαμε για dual core συσκευη και μεγαλη μπαταρια αναλογικα με το μεγεθος και τυπο οθονης.Επισης το Nitro HD που ειχα και αυτο dual στο 1,5 με πιο μικρη οθονη και αυτο με 1800 μπαταρια , ποτε δεν μου εβγαλε πανω απο 2,5 ωρες οθονη.

 

Δεν ξερω τι εμπειριες εχετε απο αλλα smartphones αλλα ακομη και το smart 2 που ειχα για αρκετες εβδομαδες , ετρωγε πολυ μπαταρια με τα 832mhz που ετρεχε στην 3,2 οθονη του.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις περασα τον mokee kernel και εχω την τυχερη cynogenmod friday 13 nighlies :) εντυπωσεις απο τον νεο kernel και την μπαταρια απο βδομαδα.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

δεν το συγκρινω με αλλες συσκευες αλλα την ιδια συσκευη απο χρηστη σε χρηστη...δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασματα ασφαλη γιατι η χρηση και πως την εννοει ο καθενας εχει πολλες παραμετρους, αλλα σιγουρα μπορεις να βγαλεις συμπερασματα ο ιδιος κατα την ιδια χρηση. εμενα λοιπον ο μεσος ορος διαρκειας δεν εχει αλλαξει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια s.o.s...εχω ενα θεμα με την συσκευη..δεν ξερω αν ειμαι ροοτ μετα το φλασαριμα της rc7...εφαρμογη μεσα superSu δεν βρισκω..που μπορω να δω αν ειμαι ροοτ???μπορει καποιος να μου πει παρακαλω πολυ S.O.S..κ κατι ακομα αν γνωριζει καποιος πως μπορω να βγαλω το qslide να μην ειναι καθολου ενεργο θελω..οταν κατευαζω δλδ την status bar θελω να μην υπαρχει...γινεται κατι τετοιο?? Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια s.o.s...εχω ενα θεμα με την συσκευη..δεν ξερω αν ειμαι ροοτ μετα το φλασαριμα της rc7...εφαρμογη μεσα superSu δεν βρισκω..που μπορω να δω αν ειμαι ροοτ???μπορει καποιος να μου πει παρακαλω πολυ S.O.S..κ κατι ακομα αν γνωριζει καποιος πως μπορω να βγαλω το qslide να μην ειναι καθολου ενεργο θελω..οταν κατευαζω δλδ την status bar θελω να μην υπαρχει...γινεται κατι τετοιο??

 

Φιλικά πάντα, λιγότερα sos γιατι πόνεσαν τα μάτια μου. Μετά το φλασάρισμα της rc7 είσαι root κανονικά και πας στο Play store και κατεβάζεις το supersu για να μπορέσεις να διαχειριστείς τα δικαιώματα διαχειριστή.

Για να μην βλέπεις το qslide και προφανώς να μην το λειτουργείς θα πας σε αυτό το θέμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2407594 θα κατεβάσεις το system ui της προτίμησης σου και θα το εγκαθιστήσεις σύμφωνα με τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά καινούργιος στο forum συγχαρητήρια για την καλή δουλειά εδώ μέσα..θα ήθελα να ρωτήσω κάτι μήπως έχει συμβεί και σε καποιον αλλον.

Καταρχην εχω φλασαρει την CyanogenMod 10.1.3 stable ( Jelly Bean 4.2.2) και ολα δουλευουν τελεια

Προσπαθησα λοιπον να κανω Nandroid Backup χρησιμοποιωντας CWM_Touch_6.0.3.1 για να εχω την Rom σε περιπτωση που κατι παει στραβα στο μελλον και ενω τελειωνει κανονικα το backup δεν μπορω να βρω πουθενα το αρχειο ωστε να το αποθηκευσω στο pc να το χω καβαντζα..Η πλακα ειναι οτι το ξανα ετρεξα για δευτερη φορα και φαινεται και απο τον αποθηκευτικο χωρο οτι μου κρατησε περιπου 2 GB(απο ενα περιπου για την καθε φορα).Εχω κανει και στο παρελθον την διαδικασια και ολα μια χαρα το backup βρισκοταν sd card-->clockworkmod-->backup.

Εχω ψαξει εναν εναν τους φακελους και δεν υπαρχει πουθενα τπτ..Ξερω ακουγεται γελοιο αλλα :O

Οποιος εχει καμια ιδεα παρακαλω ας δωσει τα φωτα του!Thanks και σορυ για το μεγαλο post

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά καινούργιος στο forum συγχαρητήρια για την καλή δουλειά εδώ μέσα..θα ήθελα να ρωτήσω κάτι μήπως έχει συμβεί και σε καποιον αλλον.

Καταρχην εχω φλασαρει την CyanogenMod 10.1.3 stable ( Jelly Bean 4.2.2) και ολα δουλευουν τελεια

Προσπαθησα λοιπον να κανω Nandroid Backup χρησιμοποιωντας CWM_Touch_6.0.3.1 για να εχω την Rom σε περιπτωση που κατι παει στραβα στο μελλον και ενω τελειωνει κανονικα το backup δεν μπορω να βρω πουθενα το αρχειο ωστε να το αποθηκευσω στο pc να το χω καβαντζα..Η πλακα ειναι οτι το ξανα ετρεξα για δευτερη φορα και φαινεται και απο τον αποθηκευτικο χωρο οτι μου κρατησε περιπου 2 GB(απο ενα περιπου για την καθε φορα).Εχω κανει και στο παρελθον την διαδικασια και ολα μια χαρα το backup βρισκοταν sd card-->clockworkmod-->backup.

Εχω ψαξει εναν εναν τους φακελους και δεν υπαρχει πουθενα τπτ..Ξερω ακουγεται γελοιο αλλα :O

Οποιος εχει καμια ιδεα παρακαλω ας δωσει τα φωτα του!Thanks και σορυ για το μεγαλο post

Πρέπει να είναι στο γονικό φάκελο του 0. Ψάξτο μέσω root data->media. Μας πιάνεις λίγο αδιάβαστους γιατί έχουμε πάει όλοι σε zaiben....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...