Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχουν και χειροτερα. Για λιγο που ειχα ενα xt910 , οταν το φορτιζα σβηστο και πηγαινε στο 100% (ειχε ενδειξη σε δεκαδες % και σβηστο ) οταν το αναβα , μου εβγαζε την φοστιση που ειχε πριν το βαλω στο ρευμα! Αντε βγαλε ακρη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έσβησα όλα τα τραγούδια απο την λίστα αναπαραγωγής και τώρα παρόλο που τα έχω και στην εσωτερική μνήμη και την κάρτα sd δεν μπορώ να τα προσθέσω.Δεν τα βρίσκω πουθενά.Καμιά βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πριν κανα μηνα εκανα format το κινητο, root, και ξεκλειδωσα τον bootloader. Απο τοτε η μπαταρια με μετρια χρηση κραταει το πολυ 24 ωρες. Πριν το format χωρις root κρατουσε με την ιδια χρηση 35++ ωρες περιπου. Τι μπορει να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Αναλογισου τι εχεις κανει απο τοτε. Ουτε το ενα ουτε το αλλο εχει να κανει σε κατι με την καταναλωση.
Link to comment
Share on other sites

Aρα απεγκατεστησες μερικες...καλο ειναι αυτο , και ο holo μια χαρα ειναι...περιεργο.

 

Συντομα θα ξερω τα τεκτενομενα απο πρωτο χερι (και παλι) ;)

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα συμβαινει παντα αυτο. Αναγκαζομαι το πρωι να το ανοιξω και να συνεχισω την φορτιση για 10'-15' μεχρι να φτασει στο 100%.

 

πριν 4 μερες κατεβασα αυτη την εφαρμογη:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.avg.cleaner&hl=el και απο τοτε το τηλ καθε πρωι ειναι στο 100% τυχαιο.....

Link to comment
Share on other sites

Προφανως καποια στοιχεια του τηλεφωνου προκαλουσαν αυτο το θεματακι.

 

Σε αλλα νεα , εγω σημερα λιγο πριν τις 13:00 παρελαβα το λευκο και παλι 4Χ , περασα την RC7 Zaiben (ειχε μεσα RC6) εβαλα τα προγραμματακια μου , greenify donate απαριατητως και One power guard με μεγιστη συχνοτητα το 1,2ghz , επισης περασα και τον repacked kernel απο την V20C και ολα καλα.

Πολυ καλη δουλεια στην Zaiben παντως....Μεσα σε μια ρομ, αυτα που ηθελε ο καθενας (G lockscreen , Qslide) περα απο τις υπολοιπες βελτιωσεις και προσθηκες.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανείς τι καινουριο έχουν οι official v20c και v20d ? τυχαία κοιτούσα εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=15 σκεφτομαι να περάσω την v20d
Link to comment
Share on other sites

Λεωνίδα , δεν περιλαμβάνεται ο kernel ατη ZRC7? Πρέπει να τον περάσουμε εμείς;

 

(Παρεπιπτόντως... αναβαθμίστηκα σε zaiben:D )

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ....υποθετω πως ναι .

Δεν θυμαμαι τι λεει το changelog, ισως τον εχει εκει για να τον περασει κανεις στην στοκ ρομ για παραδειγμα.

 

ξερει κανείς τι καινουριο έχουν οι official v20c και v20d ? τυχαία κοιτούσα εδώ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=15 σκεφτομαι να περάσω την v20d

Περιεργo που μονο στην Τουρκια την εμφανιζει...

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 4.3 απο cyanogenmod και ξαφνικα βλεπω οτι υπαρχουν μεσα οι επαφες μου, οι φωτογραφιες του κινητου ακομη και ενα backup απο τις επαφες που ειχα. προφανως κανει καποιο συγχρονισμο με το google account. πως το απενεργοποιω αυτο;

γιατι στην 4.1 official δεν ειχα τετοιο θεμα. επισης πως μπορω να δω τι εχει συγχρονιστει με το mail account και να το σβησω;

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 4.3 απο cyanogenmod και ξαφνικα βλεπω οτι υπαρχουν μεσα οι επαφες μου, οι φωτογραφιες του κινητου ακομη και ενα backup απο τις επαφες που ειχα. προφανως κανει καποιο συγχρονισμο με το google account. πως το απενεργοποιω αυτο;

γιατι στην 4.1 official δεν ειχα τετοιο θεμα. επισης πως μπορω να δω τι εχει συγχρονιστει με το mail account και να το σβησω;

 

Ο πιο εύκολος τρόπος: Κάνε ένα reset και στην πρώτη εκκίνηση μην περασεις το λογαριασμό σου...Κάνε παράλειψη αυτού του βήματος. Πας μετά settings -> privacy και ξετικάρεις ότι έχει να κάνει με backup και συγχρονισμό στους servers της google. Ύστερα περνάς το mail σου και επιλέγεις να συγχρονίσει τι θέλεις και τι όχι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους και καλες γιορτες να εχουμε!!!Εχω πολυ καιρο να γραψω στο φορουμ για τη συσκευη..θελω να μου πειτε αν αξιζει η μεταβαση απο zaiben στην zaiben rc7...θελω να κανω μια αλλαγη στη συσκευη και σκευτομαι να ειναι αυτη..τι μου προτεινεται αξιζει?? την εχετε δοκιμασει τη συγκεκριμενη ρομ??ειναι stable??κ κατι ακομα..πως μπορω να ξερω αν εχω περασει το patch για το gps??υπαρχει καποιος τροπος να το δω???
Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος: Κάνε ένα reset και στην πρώτη εκκίνηση μην περασεις το λογαριασμό σου...Κάνε παράλειψη αυτού του βήματος. Πας μετά settings -> privacy και ξετικάρεις ότι έχει να κάνει με backup και συγχρονισμό στους servers της google. Ύστερα περνάς το mail σου και επιλέγεις να συγχρονίσει τι θέλεις και τι όχι.

σε ευχαριστω mctheos... μηπως ξερεις και πως μπορω να διαγραψω απο τους google servers οτι εχει συγχρονισει με το account μου;

Link to comment
Share on other sites

μπες στο λογαριασμο σου απο τον υπολογιστης και σβησε οτι θες, την ειχα παθει ετσι με το Picasa που μου το γεμιζε με διαφορα...Τα εσβησα ολα και ηρεμησε το κεφαλι μου.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω mctheos... μηπως ξερεις και πως μπορω να διαγραψω απο τους google servers οτι εχει συγχρονισει με το account μου;

 

Κανονικά αν μπεις στις ρυθμίσεις και ξετικάρεις πάλι θα πρέπει να σου βγάλει μήνυμα ότι θα διαγράψει τα backup σου απο τους server. Μετά μπες εδώ https://www.google.com/settings/dashboard και μπορείς να δεις αν ανατύξεις την καρτέλα android τι έχει κάνει backup.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Προχτές είδα ότι υπάρχει αναβάθμιση σε 4.1.2 και την έκανα από το site υποστήριξης της LG.

Δεν ξέρω αλλά το κινητό σέρνεται!!! Μεγάλη απογοήτευση. Γενικά δεν πολύ τα πειράζω αλλά τι μπορώ να βάλω στο κινητό να πετάει?

Αναφέρομαι σε ROM ή άλλη έκδοση android αν μπορώ κάπου είδα κάποιος αναφέρει 4.3. Μια βοήθεια απο κάποιον πιο έμπειρο να ήταν πολύ καλή.

 

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...