Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον διαβαζα για την CM rom...

αποσο βλεπω υπαρχει μια ταση για βελτιωση της αυτονομιας...

κατα τ'αλλα αν εξαιρεσουμε τα καλουδια της 4.2.2 (που ερχονται σε αντιδιαστολη με τα καλα που μας παρεχει η stock rom), οι επιδοσεις αναμενονται να ειναι ιδιες με την JB καθως δεν εχει πειραχτει ο κερνελ...

οποτε κατα την γνωμη μου αν καποιος δεν εχει κολλημα με το pure android και ισως με την λιγο καλυτερη μπαταρια δεν υπαρχει λογος να στραφει εκει (προφανως για τωρα δεν τιθεται λογος αφου εχει πολλα bugs)..

ας ελπιζουμε σε νεο κερνελ με optimization!!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεγάλη ξενέρα η κάμερα. Πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι το iPhone 4 που το έχει άλλο μέλος της οικογένειας τραβάει καλύτερες φωτογραφίες... Τι να πω...
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Mετα το περασμα σε JB, συμφωνω με οοοολα τα + που ειχαν γραψει παλιοτερα τα παιδια.

Το κινητο πιο smooth (δυσκολο να το καταλαβεις αν δεν την περασεις μιας και με την ics ηταν smooth), μου αρεσαν και οι αλλαγες στην μπαρα ειδοποιησεων, και τα bold γραμματα που προστεθηκαν οταν σε "ειδοποιει για κατι" κτλ κτλ.

Γενικα η αναβαθμιση αξιζε.

Καμερα ακομα δεν εχω συγκρινει και αυτονομια δεν μπορω να κανω συγκριση μετα απο μια μερα.

 

Στο μονο που αργει περισσοτερο η JB ειναι στο ξεκλειδωμα της καρτας κατα την εισαγωγη pin.

 

Και για οσους χρησιμοποιουν GO launcher, προσωπικα ειχα εγκαταστησει και το GO power managment και το τελευταιο πραγματικα μου π@δ@σε το wifi.

Δηλαδη ημουν διπλα στο ρουτερ και ειχα μια ή καθολου wifi και δεν κρατουσε με τιποτα συνδεση.

Και αυτο γινοταν με ΚΑΘΕ σημα wifi.Σπιτι,δουλεια,πανεπιστημιο,γυμναστηριο κτλ κτλ.

Μολις την απεγκατεστησα το σημα ειναι καμπανα παντου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το LG smartworld Τι ακριβώς κάνει; σε σας λειτουργεί κανονικά; Γιατί σε μένα μετά την τελευταία αναβάθμιση μόλις ανοίγει πέφτει κατευθείαν.
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως ειναι κατι σαν λιστα με εφαρμογες της LG. Δεν ξερω πολλα γιατι το σβηνω αμεσως μετα το ρουτ. :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το LG smartworld Τι ακριβώς κάνει; σε σας λειτουργεί κανονικά; Γιατί σε μένα μετά την τελευταία αναβάθμιση μόλις ανοίγει πέφτει κατευθείαν.

 

ναι σε μενα ειναι ενταξει εφαρμογες παιχνιδιδ και αλλα πολλα εχει περιπου σαν το play store ειναι

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Λεώ το έβαλα το αρχείο που ανέβασες αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα. Δεν με πολυ-πειράζει προς το παρόν γιατί χρειάζομαι το κινητό και γιατί βρήκα άλλη εφαρμογή να υποκαταστήσει τη μαμίσια για τα μηνύματα. Έβαλα το handcent sms αφού δοκίμασα σχεδόν όλες τις διαθέσιμες εφαρμογές για sms, θα μπορούσα να κάνω και ένα μίνι review να τις συγκρίνω, αλλά αυτή ήταν η πληρέστερη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο Forum..Θελω να ευχαριστησω και απο εδω τον φιλο Λεωνιδα για την βοηθεια του..

Πραγματικα το κινητο ειναι πολυ μπροστα,αν εξαιρεσεις την καμερα του(οχι κακη,αλλα μπορουσε καλυτερα)..

Βασικα με την Jb το Optimus Ui του κινητου ειναι ακομα πιο ομορφο..Βασικα νομιζω οτι ειναι πολυ καλυτερο απο το Touchwiz(Γνωμη μου παντα).. :)

 

Ειναι αδικημενο κινητο..Θα μπορουσε να ειναι πιο ψηλα στον ανταγωνσισμο..Και η οθονη του πολυ καλη..Αρχιζω και πιστευω οτι η IPS υπερτερει της Super Amoled..

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Εγω του πα να βαλει αγγελια και να ζητησει ανταλλαγη με ολλανδικο :p

 

Παρτε και αυτο οι υπολοιποι... ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362300

 

Λεωνίδα, για άλλη μια φορά, εξαιρετικός οδηγός. Πέρασα το CRT effect με file explorer και δουλεύει άψογα. Απλά πρέπει τα animations να είναι στο 1x για να δουλεύει ( τα είχα στο 0,5).

Link to comment
Share on other sites

απο xda ειδα οτι για αραβικα εμιρατα βγηκε V20c.....

αλλα κανενα νεο ακομα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι θα γίνει; οι μισοί θα χουν ξεκλείδωτο και οι μισοί κλειδωμένο bootloader ;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησουλες

1)για bootloader unlock κανουμε την μεθοδο του manos20082 ή υπαρχει πιο απλη?? (εχω περασει το τελευταιο cmw recovery απο rom manager)

 

2)μετα τι γινεται με την εγγυηση?? ξανακλειδωνει??

 

3)πως κανουμε backup την ρομ μας σε zip??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Αυτο βρηκες να βαλεις μονο ; Το αλλο τα σπαει !

 

Λες για το κλείδωμα οθόνης ε; Κάποια στιγμή θα το βάλω και αυτό - είπα να βάλω το πιο απλό προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα φλασαρισμα με τον οδηγο του ΛΕΟ και μετα απο λιγη ωρα καθως φλασαρα το κινητο εβγαλε μια εικονα με ενα απαγορευτικο και κατι καλωδια συνδεδεμενα στο κινητο...

τι ειναι αυτο??

 

(ο λογος που πηγα να φλασαρω ειναι οτι επειδη πηγα να κανω backup με το pc suite κατι πηγε στραβα και μπηκα σε bootloop)

 

//τελικα το εβγαλα και ολα καλα

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Σαν να σου λέει ότι δεν είναι συνδεδεμένο το κινητό με τον υπολογιστή? Όταν συνέδεσες το κινητό, στο βρήκε το pc σαν modem στο device manager?
Link to comment
Share on other sites

Σαν να σου λέει ότι δεν είναι συνδεδεμένο το κινητό με τον υπολογιστή? Όταν συνέδεσες το κινητό, στο βρήκε το pc σαν modem στο device manager?

 

οχι, το αναγνωρισε κανονικα, ξεκινησε κανονικα το φλασαρισμα και μετα απο κανα 5 λεπτο που εβγαζε τα κατεβατα η εφαρμογη ξαφνικα το κινητο εμφανισε την εικονα που ειπα πριν.. τεσπα το εβγαλα και ολα καλα οπως τα ειχα πριν...

 

 

Δοκιμασε κανεις τον κερνελ??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τον εβαλα. Επειδη στην εκδοση δεν λεει διαφορετικη μπερδευτηκα αλλα οταν ειδα οτι ανεβαζει μεχρι 1,7GHz πειστηκα.Εμπλεξα μια μ@λ@κια που εγινε και αναγκαστηκα να φλασαρω παλι ρομ , ρουτ , cwm , kernel και τωρα σεταρω...
Link to comment
Share on other sites

Τον εβαλα. Επειδη στην εκδοση δεν λεει διαφορετικη μπερδευτηκα αλλα οταν ειδα οτι ανεβαζει μεχρι 1,7GHz πειστηκα.Εμπλεξα μια μ@λ@κια που εγινε και αναγκαστηκα να φλασαρω παλι ρομ , ρουτ , cwm , kernel και τωρα σεταρω...

 

σορρυ ρε λεο αλλα εχω καποιες ερωτησεις να σου κανω μιας και εχεις γινει ο ειδικος εδω...

1)για cmw εβαλα την 6.0.3.1 μεσω rom manager... παρολα αυτα οταν κανω reboot into recovery μου φαινεται ιδια με την στοκ.. ειναι λογικο??

2)το bootloader ποιον τροπο τον ξεκλειδωσες τελικα??

3)ξανακλειδωνει??

ευχαριστω προκαταβολικα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση ρε οσους εχουν 4.1.2 + root + να εχουν σβησει μερικες απο τις προεγκατεστημενες εφαρμογες για να ελευθερωσουν ram.

 

ΠΟΣΗ ελευθερη εχετε?Γιατι εχοντας σβησει καμποσες μου μενουν σκαρτα 300mb ενω με ics σε αντιστοιχη φαση ειχα κοντα στα 400...

Και επιπλεον, αυτες τις μ@@@@ιες οπως το google books και google music ΠΩΣ θα τα σβησω?Καθως και το google search.:confused:

Γιατι μπηκα με ES explorer εσβησα apk και odex, αλλα εκει αυτες οι αηδιες να μου εμβανιζονται και να τρεχουν και στο backround.:mad:

(Και με την ευκαιρια για προτινετε μου κανενα καλο task manager (εχει δεν εχει widget δεν με ενδιαφερει) που να κανω τις κανω ευκολα freeze αν τελικα δεν μπορεσω να τις σβησω.)

 

 

Y.Γ.-στον es explorer στο system/app το πρωτο πρωτο που λεει ΑΑΤ τι ειναι?γιατι σκεφτομαι να το διωξω και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη με ενδιαφερει αυτο το κινητο(αλλιως κοιταω το s3) μηπως μπορειτε συνοπτικα να μου πειτε τα τελευταια νεα με αναβαθμισεις βελτιωσεις και τα λοιπα?(αν βελτιωθηκε η χρηση της μπαταριας ας πουμε)την γενικη εικονα του κινητου την εχω γιατι εχω διαβασει σχεδον ολο το topic αλλα εχω δεν αντεχω αλλο διαβασμα! :-P φιλε leolipop επειδη εχω δει οτι ασχολεισαι οσο κανεις αλλος θα με βοηθουσε πολυ η γνωμη σου για να ξεμπλεχτω αν αξιζουν αυτα τα 70 ευρω παραπανω του s3 η ειναι θεμα marketing.
Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση ρε οσους εχουν 4.1.2 + root + να εχουν σβησει μερικες απο τις προεγκατεστημενες εφαρμογες για να ελευθερωσουν ram.

 

ΠΟΣΗ ελευθερη εχετε?Γιατι εχοντας σβησει καμποσες μου μενουν σκαρτα 300mb ενω με ics σε αντιστοιχη φαση ειχα κοντα στα 400...

Και επιπλεον, αυτες τις μ@@@@ιες οπως το google books και google music ΠΩΣ θα τα σβησω?Καθως και το google search.:confused:

Γιατι μπηκα με ES explorer εσβησα apk και odex, αλλα εκει αυτες οι αηδιες να μου εμβανιζονται και να τρεχουν και στο backround.:mad:

(Και με την ευκαιρια για προτινετε μου κανενα καλο task manager (εχει δεν εχει widget δεν με ενδιαφερει) που να κανω τις κανω ευκολα freeze αν τελικα δεν μπορεσω να τις σβησω.)

 

 

Y.Γ.-στον es explorer στο system/app το πρωτο πρωτο που λεει ΑΑΤ τι ειναι?γιατι σκεφτομαι να το διωξω και αυτο.

 

Η ελεύθερη μνήμη στην JB είναι όντως αρκετά λιγότερη από ότι στην ICS. Ωστόσο, αυτό δεν δημιουργεί καποιο πρόβλημα. Προσωπικά νομίζω ότι ο καλύτερος συνδυασμός είναι greenify για όλες τις εφαρμογές που μπορεί να κάνει hybernate, και Titanium Pro για να κάνεις freeze όλα τα system apps (που το greenify δεν κάνει). Εγώ αυτό κάνω (και έτσι δεν χρειάζεται να απεγκαταστήσω κάποιο system app) και έχω από 360 ΜΒ (στην εκκίνηση) ως 220-240 min. ελεύθερα.

Σε κάθε περίπτωση το freeze στο Titanium είναι προτιμότερο από την απεγκατάσταση, ώστε αν γίνει κάποιο λάθος, να διορθώνεται άμεσα και εύκολα με unfreeze. Νομίζω ότι η απεγκατάσταση ενδείκνυται μόνο αν υπάρχει πρόβλημα χώρου (και όχι μνήμης)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...