Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καιρος δεν ηταν?:confused:

Ε ηταν, το ξερω.Περασα και εγω πλεον σε JB με τον οδηγο του Λεωνιδα.:D

Τελικα ισχυει οτι ειπαν ολοι...ειναι ιδιαιτερα απλος ο τροπος και ο οδηγος απιστευτα επεξηγηματικος και μετα την "συμπληρωση" οπως την ειχε γραψει ο ipred ειναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ.

(Μονο του galaxy s θυμαμαι να ειναι πιο απλος.Αλλα νταξει τι συγκρινουμε τωρα...)

Ο λογος που παλιοτερα μου ειχε βγαλει "error" και ειχα σιχτιρισει και το ειχα αφησει ηταν γιατι ειχαν φρικαρει τα windows μου.

Νταξει, τα συμαζεψα μεχρι να κανω αναβαθμιση στο πισι και δεν κρατιομουν, την περασα την JB!:D:D:D:D

Εβαλα την Europe Open γιατι το κουτι του κινητου ειναι Ελλαδα και δεν θυμαμαι απο που ειναι αγορασμενο.

Τωρα καλο ειναι να κανω ενα factory καθαρισμα?Αν ναι πως το κανω?

Θυμαμαι τον σνδιασμο πληκτρον πχ στο galaxy S αλλα σε αυτο ποιος ειναι?

Και τελος θυμαται κανεις σε ποια σελιδα πειπου ειναι ο τροπος να το ρουταρω?

Να τα κανω ολα μαζι να τελειωνω.:happy:

 

Leo,ipred,και ολα τα παιδια οπως και ο konstantine 73 (και αλλα παιδια που μου διαφευγουν) που συμβαλετε τοσο πολυ στο thread (οχι μονο στο θεμα αναβαθμισης), βοηθατε τους παντες και ολα τα σχετικα, πραγματικα respect!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρα καλο ειναι να κανω ενα factory καθαρισμα?Αν ναι πως το κανω?

Θυμαμαι τον σνδιασμο πληκτρον πχ στο galaxy S αλλα σε αυτο ποιος ειναι?Και τελος θυμαται κανεις σε ποια σελιδα πειπου ειναι ο τροπος να το ρουταρω?Να τα κανω ολα μαζι να τελειωνω.:happy:

 

1) Δεν χρειάζεται να θυμάσαι ποιος συνδυασμός πλήκτρων είναι ( το ταυτόχρονο πάτημα κουμπιού ενεργοποίησης + κάτω πλήκτρου ήχου) .:)Πήγαινε Ρυθμίσεις->Αντίγραφα ασφαλείας->Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.Πολλοί μπερδεύονται ότι άλλο είναι "hard reset" και άλλο "επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων".Το ίδιο ακριβώς πράγμα είναι.

 

2) Για root : http://www.scribd.com/doc/125160076/%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%82-root-LG-4X-HD

 

Να σαι καλά αν και εδώ δεν έχω τόσες γνώσεις όσες είχα για το Bada.:)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

 

Γιατι δεν εδωσες το λινκ απο το φορουμ ρε συ ; ICS θα ρουταρει ; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά. Γνωρίζετε αν μπορούμε να βάλουμε το πληκρολόγιο του L9 (My Style Keyboard) στο Ρ880;;
Link to comment
Share on other sites

Νέα Cyanogen-17/4/2013, απ' ότι διαβάζω στο xda η κάμερα είναι τέλεια σε σχέση με την επίσημη JB. Εγώ προσωπικά θα περιμένω λίγες ημέρες μέχρι να φτάσει σε ένα υψηλό επίπεδο η συγκεκριμένη rom χωρίς σημαντικά bugs (αν και δεν έχει σοβαρές ελλείψεις) και μετά θα την περάσω.!!!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Νέα Cyanogen-17/4/2013, απ' ότι διαβάζω στο xda η κάμερα είναι τέλεια σε σχέση με την επίσημη JB. Εγώ προσωπικά θα περιμένω λίγες ημέρες μέχρι να φτάσει σε ένα υψηλό επίπεδο η συγκεκριμένη rom χωρίς σημαντικά bugs (αν και δεν έχει σοβαρές ελλείψεις) και μετά θα την περάσω.!!!!!!

 

Ακριβως αυτη την τακτικη θα ακολουθησω και εγω...Αναμονη για καλυτερες ρομ αλλα και καποια στιγμη και κερνελ...

 

Ετοιμαζω και οδηγο για προσθηκη διαφορων Mods για την stock rom. :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εδωσες το λινκ απο το φορουμ ρε συ ; ICS θα ρουταρει ; :lol:

 

Ήταν βράδυ αργά :p

 

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά. Γνωρίζετε αν μπορούμε να βάλουμε το πληκρολόγιο του L9 (My Style Keyboard) στο Ρ880;;

 

Δεν έχω βρει κανένα θέμα στο xda που να λέει τρόπο φλασαρίσματος αυτού του keyboard.Aλλά τι my style...βάλε Swype beta να πάθεις πλάκα με την τρομερή του ικανότητα να καταλαβαίνει τι θες να γράψεις κάνοντας swyping.:)

 

Νέα Cyanogen-17/4/2013, απ' ότι διαβάζω στο xda η κάμερα είναι τέλεια σε σχέση με την επίσημη JB. Εγώ προσωπικά θα περιμένω λίγες ημέρες μέχρι να φτάσει σε ένα υψηλό επίπεδο η συγκεκριμένη rom χωρίς σημαντικά bugs (αν και δεν έχει σοβαρές ελλείψεις) και μετά θα την περάσω.!!!!!!

 

Ωραία νέα ! Κι εγώ θα περιμένω πάντως μέχρι να φύγει και το παραμικρό bug:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή messaging για γραπτά μηνύματα. Δεν μου τα στέλνει, απλά μένει αιώνια στην κυκλική λούπα.... Με άλλες εφαρμογές τύπου Go SMS. handcent sms, στέλνονται τα γραπτά μυνήματα κανονικά. Έχει μήπως κανείς κάποια ιδέα; Έχω ήδη κάνει delete data αλλά το πρόβλημα παραμένει...
Link to comment
Share on other sites

Το χα παθει και εγω αυτο...Εχεις κανει freeze καποια διεργασια του τηλεφωνου προσφατα ;

 

Αυτές που έχω κάνει freeze είναι:

 

email

email widget

favorite contacts widget

gmail

google text-to-speech engine

google+

lg keyboard

lg mlt

lgsetupwizard

memo

memo widget

smartshare

smartworld

talk

talkback

video player

youtube

 

Έχει κάποια από αυτές σχέση με τα μηνύματα;

Link to comment
Share on other sites

Ολες ειναι αυτες που εχεις κανει ; Απο αυτες , επειδη πολλες τις εχω διαγραψει εντελως ,δεν νομιζω να εχουν να κανουν με τα μυνηματα . Εγω ειχα απενεργοποιησει καποιες υπηρεσιες συστηματος οπως system server και αλλα τετοια.Δοκιμασε να ενεργοποιησεις παλι το memo για αρχη αν και δεν καταλαβαινω γιατι το παγωσες..

 

Για να καταλαβεις απο ολα αυτα που αναφερεις εχω κρατησει μονο τα : video player ,youtube ,lg keyboard και gmail .Ολα τα αλλα τα εχω διαγραψει εντελως....Αν ειναι θα δοκιμασω να σου στειλω τα δικα μου αρχεια μηπως...

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε εμείς με τα κλειδωμένα 4x τι θα κάνουμε.....:mad:

 

Ε, όχι τόση γκαντεμιά βρε Κωνσταντίνε...:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά. Γνωρίζετε αν μπορούμε να βάλουμε το πληκρολόγιο του L9 (My Style Keyboard) στο Ρ880;;

Τοσο καλο ειναι ;Βαλε δοκιμαστικα το GO KEYBOARD και βλεπεις αν θα σου αρεσει.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω του πα να βαλει αγγελια και να ζητησει ανταλλαγη με ολλανδικο :p

 

Παρτε και αυτο οι υπολοιποι... ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362300

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει Λεωνίδα η εφαρμογή που έχω SMS Backup+ και με την οποία όταν αναβαθμίστηκα σε JB επανέφερα τα μηνύματα που είχα κάνει backup από την προηγούμενη έκδοση ICS;
Link to comment
Share on other sites

Δε θα το ελεγα...περιμενε λιγο να παρεις την δικη μου εφαρμογη μηπως....Επισης δες αν εχεις σιγουρα ακομα τον αριθμο υπηρεσιας...

 

http://www76.zippyshare.com/v/33740633/file.html

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις , μηνυμα κειμενου και δες αν εχει στην διευθυνση κεντρου υπηρεσιας εναν αριθμο.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις , μηνυμα κειμενου και δες αν εχει στην διευθυνση κεντρου υπηρεσιας εναν αριθμο.

 

Έχει όντως ένα 10ψηφιο αριθμό. Σημαίνει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και εγώ. Έχω το τηλέφωνο εδώ και ένα μήνα περίπου και μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Έχω περάσει JB μέσω lg pc suite χωρίς επαναφορά και χωρίς κανένα πρόβλημα. Αυτό που παρατήρησα μόνο, ήταν μια καθυστέρηση στην ταχύτητα της αρχικής οθόνης, πράγμα που το έλυσα χρησιμοποιώντας τον ADW launcher.

 

Λεωνίδα, αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι αν όταν πήγες το τηλέφωνο στο service είχες πρόβλημα που ήταν root και αν τους ρώτησες αν όντως δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση σε ρουταρισμένες συσκευές;

 

Λεωνίδα, συγχαρητήρια για την ωραία σου δουλειά.

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχει όντως ένα 10ψηφιο αριθμό. Σημαίνει κάτι;
Σημαινει οτι δεν φταιει αυτο.Αν δεν ειχε δε θα μπορουσες να στειλεις μηνυμα.

 

Καλώς σας βρήκα και εγώ. Έχω το τηλέφωνο εδώ και ένα μήνα περίπου και μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Έχω περάσει JB μέσω lg pc suite χωρίς επαναφορά και χωρίς κανένα πρόβλημα. Αυτό που παρατήρησα μόνο, ήταν μια καθυστέρηση στην ταχύτητα της αρχικής οθόνης, πράγμα που το έλυσα χρησιμοποιώντας τον ADW launcher.

 

Λεωνίδα, αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι αν όταν πήγες το τηλέφωνο στο service είχες πρόβλημα που ήταν root και αν τους ρώτησες αν όντως δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση σε ρουταρισμένες συσκευές;

 

Λεωνίδα, συγχαρητήρια για την ωραία σου δουλειά.

 

Οταν το πηγα μολις ειχα φλασαρει την "επισημη" JB , οποτε δεν ειχα θεμα .Αν στο μελλον προκυψει κατι ισως να μου πουν κατι για τον ξεκλειδωτο bootloader επειδη το αναφερει στο s/w update mode.Οπως και να εχει , εχω ποσταρει σε αυτο το θεμα πριν λιγες μερες ευρωπαικη οδηγια που αναφερει οτι κανενας δεν μπορει να αναιρεσει την εγγυηση προιοντος ειτε ειναι root ειτε εχει ακομα και custom rom μεσα.Με λιγα λογια δεν μπορουν να αξιωσουν το λογισμικο για υπαιτιοτητα σε προβλημα hardware.

 

Στο μελλον αν χρειαστει θα δουμε τι ισχυει τελικα.Ακομα και τωρα με λιγες φωνες και απειλες με καταγγελιες ολα γινονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ....

 

Μια ερωτησουλα ειστε σιγουροι οτι η JB βγαζει καλυτερες φωτο απο την ics?

Μετα απο τοσο διαβασμα για την JB αποφασησα να την βαλω κ εγω.Εκανα ρεσετ περασα ξανα ολη την V10Η ξανακανω ρεσετ κ περναω την JB απο πανω κ κανω ενα τελεθταιο χαρντ ρεσετ.

Πριν τα κανω ολα αυτα ομως τραβηξα μερικες φωτο μεσα στο σπιτι κ τραβηξα ξανα τισ ιδιες μετα την αναβαθμηση.

οσο κ αν προσπαθησα οταν τις βλεπω στο pc ειναι χειροτερες.Θα ξαναγυρισω στην V10h να ξαναβγαλω φωτο να τις ξανασυγκρινω.

 

Αν μου βγουν καλυτερες μαλλον θα μεινω κ στην ics ......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...