Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το έχει χρησιμοποιήσει κανείς με φορτιστή αυτοκινήτου ?

Σε μένα (με την οθόνη ανοικτή προφανώς, σε πλοήγηση GPS) αντί να φορτίζει, απλά επιβραδύνει την αποφόρτιση , μέχρι να πέσει η μπαταρία γύρω στο 25% και τότε αρχίζει να γεμίζει.

Μάλιστα, επειδή μου φάνηκε λογικό ο παληός μου φορτιστής των 1000mA να μην προλαβαίνει να το ταϊζει, πήρα άλλον που έχει και έξοδο 2100mA (για tablets), αλλά ούτε τα 2100mA του φτάνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το έχει χρησιμοποιήσει κανείς με φορτιστή αυτοκινήτου ?

Σε μένα (με την οθόνη ανοικτή προφανώς, σε πλοήγηση GPS) αντί να φορτίζει, απλά επιβραδύνει την αποφόρτιση , μέχρι να πέσει η μπαταρία γύρω στο 25% και τότε αρχίζει να γεμίζει.

Μάλιστα, επειδή μου φάνηκε λογικό ο παληός μου φορτιστής των 1000mA να μην προλαβαίνει να το ταϊζει, πήρα άλλον που έχει και έξοδο 2100mA (για tablets), αλλά ούτε τα 2100mA του φτάνουν.

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι και κάποιος άλλος είχε ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πρόβλημα. Ποια έκδοση λογισμικού φοράς? Ο φορτιστής δεν είναι γνήσιος να φανταστώ έτσι? Θα ψάξω να βρω το post μήπως του δώσανε λύση τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι και κάποιος άλλος είχε ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πρόβλημα. Ποια έκδοση λογισμικού φοράς? Ο φορτιστής δεν είναι γνήσιος να φανταστώ έτσι? Θα ψάξω να βρω το post μήπως του δώσανε λύση τελικά.

 

Ο ένας φορτιστής είναι της HTC 1000mA και ο άλλος TurboX με 2 εξόδους 1000 & 2100mA.

Rom είμαι ακόμη στην τελευταία stock ics.

Σε ευχαριστώ για την προθυμία να ψάξεις, αλλά αν το post το είδες σ αυτό το thread πολύ φοβάμαι πως θα είναι και αυτό δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα προβλημα με μουφα φορτιστη που χα παρει με 3€ απο πανηγυρι...

 

Αναφερω επισης πως μετα απο συστασεις φιλων εδω εκανα καποιες προσθηκες και αλλαγες στο οδηγο του πως φλασαρουμε το κινητο.Αν θελετε ριξτε μια ματια και αν καπου δειτε καποια παραλειψη ή αστοχια , πειτε μου να το φροντισω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μαγείρεμα μπορεί να άρχισε ... αλλά είστε έτοιμοι να το φάτε όταν το σερβίρουν ;

 

το θεμα ειναι το φαγητο που μαγειρευεται να ειναι και δυναμοτικο (tegra optimized)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Αναφερω επισης πως μετα απο συστασεις φιλων εδω εκανα καποιες προσθηκες και αλλαγες στο οδηγο του πως φλασαρουμε το κινητο.Αν θελετε ριξτε μια ματια και αν καπου δειτε καποια παραλειψη ή αστοχια , πειτε μου να το φροντισω.

 

 

Μπράβο Λεωνίδα:) Απάντησα στον οδηγό.

 

Άσχετο : Όσο αφορά τον Boat browser τελικά ορισμένες φορές κόλλαγε πλήρως στην αναπαραγωγή flash content ( τον δοκίμασα αρκετές φορές στο Ant1 webtv) οπότε απογοητεύτηκα και γύρισα στον Dolphin μου που παρόλο που δεν υποστηρίζει flash είναι τουλάχιστον σταθερότατος και όπως τον θέλω από θέμα user interface.Tα ίδια κολλήματα στην αναπαραγωγή flash μου παρουσίασαν και οι υπόλοιποι browsers που υποστηρίζουν flash εκτός από τον Firefox που δεν μου έχει κολλήσει ποτέ μέχρι στιγμής αλλά δεν μου αρέσει το UI του.

Link to comment
Share on other sites

για την αγορα του κινητου απο amazon τι λετε?εχουν διαφορα απο τα ελληνικα?εχει αγορασει κανεις απο εκει?

Υ.Γ. ευχαριστημενοι απο την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

αμ δεν ψηνεται.ειναι ετοιμο ψημενο.4.2.2 ειναι την δοκιμασε κανεις?

είμαι στο γραφείο και δεν δοκιμάστηκε ακόμα αλλά, σύντομα θα γίνει σίγουρα:):):happy::happy: Απ' ότι διαβάζω στο xda τρέχει απροβλημάτιστα.!!!!!

 

ΥΓ

Τώρα βλέπω κανά δυο ποστ στο xda που αναφέρουν μικροπροβλήματα με το auto brightness και σε κάποιους εμφανίζει μαύρο φόντο κατά τη διάρκεια της κλήσης (είναι bug και της επίσημης αναβάθμισης σε κάποιους). Πιστεύω όμως ότι είναι κάτι που θα διορθωθεί άμεσα, όπως μας έχει συνηθίσει η cyanogen team άλλωστε.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

οοοο Αυτα ειναι νεα...αλλα ας δουμε τις πρωτες εντυπωσεις. Για μερικους που δεν το κατεζουν πολλοι εχει φτιαχτει και ενα εργαλειο που ξεκλειδωνει το τηλ και περναει recovery κλπ....To εχω φυσικα αλλα τωρα μαλλον θα το ανοιξω να περασω recovery.

 

Το φαγητο σερβιρηστηκε αλλα οσοι θελετε να φατε , ειστε ξεκλειδωμενοι για να το κανετε ;

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχασετε να ενεργοποιησετε τις "επιλογες για προγραματιστες" γιατι στην cm10.1 ειναι κρυμμενες.πολυ γρηγορη η ανταποκριση θα ελεγα απο την cyanogen.με το που δωθηκαν τα sources σε μια μερα βγηκε κ η πρωτη nightly κ αποτι φενεται εχει παει πολυ καλα.ανυπομονω να το αγορασω κ εγω!!!επισης εχετε υποψιν οτι η λειτουργεια mass storage ισως να μην λειτουργει και να συνδεεται στον υπολογιστη μονο σε MTP mode αλλα αυτο δεν δημιουργει κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Χαχα , τελικα το φλασαρισμα cwm recovery ειναι το πιο απλο...Rom manager και ετοιμο απο εκει.Την ανοιξα και ολα κομπλε.Δε φλασαρω ακομα ρομ παντως...

Χωρις κερνελ σπεσιαλ δεν ασχολουμαι.

 

Ευτυχως ενα παληκαρι απο εκει το δουλευει και αυτο το θεμα.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

ασχετο απο χτες εχω βαλει τον launcher8 ετσι για αλλαγη!

πολυ καλος και παραμετροποιησιμος! το κινητο πεταει, πλακα εχει!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους, εβαλα την official jb πριν 1 βδομάδα όλα καλά αλλά μου βγάζει μαύρες οριζοντιες γραμμές στην οθόνη 1-2 φορές την ημέρα για μερικά δευτερόλεπτα:cry:.Με την ics δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.Έχει παρουσιαστεί σε άλλους;

 

Φιλε διαβασα στο xda...καποιος που εχει το ιδιο θεμα , περασε παλι την ics και δεν εχει προβλημα .Οποτε μαλλον δεν εκατσε καλα η ρομ.Γνωμη μου ; Ξαναπερασε τη.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο απο χτες εχω βαλει τον launcher8 ετσι για αλλαγη!

πολυ καλος και παραμετροποιησιμος! το κινητο πεταει, πλακα εχει!

 

Ναι κι εγώ το ίδιο είχα πει όταν τον έβαλα αλλά τρώει πολύ τη μπαταρία πιθανόν λόγω των κινούμενων εικόνων στις επαφές.Κατά τ' άλλα συμφωνώ ότι είναι πολύ καλός σε όλα και κάνει το κινητό να φαίνεται εντελώς διαφορετικό αν έχεις βαρεθεί το android στυλ.Ίσως κάποια στιγμή όταν βαρεθώ το android interface να τον ξαναβάλω κι ας τρώει μπαταρία:)

Link to comment
Share on other sites

Τοτε θα εχει βγει καστομ ρομ + κερνελ και η μπαταρια δεν θα μας σταθει εμποδιο για οτιδηποτε πλεον ! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ το ίδιο είχα πει όταν τον έβαλα αλλά τρώει πολύ τη μπαταρία πιθανόν λόγω των κινούμενων εικόνων στις επαφές.Κατά τ' άλλα συμφωνώ ότι είναι πολύ καλός σε όλα και κάνει το κινητό να φαίνεται εντελώς διαφορετικό αν έχεις βαρεθεί το android στυλ.Ίσως κάποια στιγμή όταν βαρεθώ το android interface να τον ξαναβάλω κι ας τρώει μπαταρία:)

 

ενταξει δεν τρωει παρα πολυ...

οθονη 1:08

κλησεις: 0:26

wifi: 0:32

sportstracker & data 0:45

tapatalk 0:15

2G

 

εχω ακομα 52% μπαταρια και εχουν περασει απο το 100% 21ωρες

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι αλλάζετε διάφορους launchers, εχετε βρει εφαρμογή που να μεταφέρει το στήσιμο του ενός στον άλλο, ή κάθε φορά στήσιμο από την αρχή ?
Link to comment
Share on other sites

Light χρηση.....

Ρωτα εμενα που δεν κλεινω wifi καθολου και αν ειμαι σε χωρο που δεν υπαρχει ανοιγω data....η αυτονομια παει περιπατο....:down:

Φιλαρακι με note 2 και την ιδια χρηση δεν μασαει η μπαταρια του....

 

δεν αμφιβαλλω απλα σχολιαζα την καταναλωση του launcher8 σε σχση με τον μαμισιο, οχι γενικα την μπαταρια...

ναι στην αυτονομια εχουμε θεματακι γιατι υπαρχουν μερες που και εγω κανω την χρηση που λες..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εχεις pm λοχια....

 

Τελικά, μετά από συζήτηση με το Νίκο (aka aenaos15), τον οποίο και ευχαριστώ δημόσια, το πρόβλημα του update σε jb λύθηκε απλά χρησιμοποιώντας υπολογιστή με Vista αντί των XP που χρησιμοποίησα αρχικά. Πλέον είμαι σε 4.1.2 :D

 

Δε μπορώ όμως να μην ευχαριστήσω όλα τα παιδιά και ειδικά τον Λεωνίδα για τη βοήθεια του :!:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους χρηστες του φορουμ απο χθες ειια και εγω κατοχος του optimous .Αν και με εντυπωσιασε το κινητο (εξαιρουμενου της ποιοτητας του ηχου),δυστυχως προεκυξε ενα σοβαρο προβλημα .Οταν βαζω τη σιμ εχω σημα για 30 δευτερα και μετα το χανω για περιπου 10 δευτερα και μετα τα ιδια απο την αρχη ,συνεχως το ιδιο προβλημα .Με αλλα λογια το τηλ ειναι πρακτικα αχρηστο .Δοκιμασα αλλη σιμ και το τηλ δουλευε κανονικα,ενω η σιμ αυτη που ειχε το προβλημα σε αλλα 3 τηλεφωνα δουλευε κανονικα .Αν καποιος ειχε παρομοιο προβλημα θα ηταν μεγαλη βοηθεια να με ενημερωσει πως το ξεπερασε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...