Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Αγόρασα απο ebay αυτή την μπαταρία που λέει ότι είναι original http://www.ebay.co.uk/itm/New-Genuine-LG-BL-53QH-Battery-for-P880-LTE2-F160-F160S-F200L-P7-4X-and-charger-/251240829423?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item3a7f1ed1ef .Αφού την φόρτισα και την έβαλα το τηλέφωνο απενεργοποιείται μετά απο 2 sec.Δείχνει γεμάτη αλλά δεν λειτουργεί στο τηλέφωνο.Καμιά ιδέα;.

 

Ποτέ ακριβώς σου κλείνει;Μόλις την βάλεις αμέσως ή όταν βάλεις τον pin;Οι επαφές της είναι καθαρές;Την δoκίμασες πριν την φορτίσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όταν πάω να βάλω το pin κλείνει.Φορτίστηκε στον φορτιστή της που αγόρασα μαζί.Η μπαταρία δεν δείχνει μαιμού.Η μπαταρία που είχε το κινητό λειτουργεί κανονικά.Επίσης δοκίμασα να μπώ στο recovery menu και εκεί λειτουργει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

πας στο κρυφο μενου (3845#*880#) device test...μετα all auto test menu-full μετα ALC/proximity test και μετα πατας Calibration

 

Ευχαριστώ παιδιά.

 

Το έκανα,

Με ενα ρεσταρτ κ ολα ΟΚ!:)

Link to comment
Share on other sites

Στον φιλο για την φωτεινοτητα εχεις δικιο ζητω συγγνωμη απλα δεν ειχα δει το application και το παραπανω post.

Δεν θα το βαλω ομως γιατι δεν θελω να κανω override κατι που το εχει μαμα για λογους ασφαλειας. Αμα μου την δωσει ομως... :)

Σας κουρασα σταματαω εδω γιατι με επιασε φλυαρια...:X:X

 

Μακαρι φιλε το application να μην εχει προβλημα..εγω ετσι κ αλλιως για ωρα αναγκης το εβαλα..δεν μπορω την φωτεινοτητα του Optimus περιοσσοτερο απο 60% με στραβωνει..μπορει να ειμαι ο μονος που το λεω αλλα με ενοχλει..το εβαλα για οταν χρειαστω να εχω το περιθωριο να το παω στο τερμα...

 

Φιλικα παντα!!

Link to comment
Share on other sites

Να κατεβασεις τοτε το setcpu απο το store δωρεαν,πρεπει να εισαι ροοτ, και νε σεταρεις τοcpu στα χιλια.αμα δεν παιζεις παιχνιδια δεν θα καταλαβεις καμια διαφορα στην εμπειρια χρησης αλλα το τηλεφωνο δεν ζεστενετε σχεδον καθολου.δοκιμασε το.εχει τρομερη διαφορα.ειναι και πιο οικονομικο οσον αφορα την μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τα καλα σας λογια. Ηταν πολυ προχειρο το review θα ξανακανω αναλυτικο οταν το λιωσω.

Στον φιλο που αναφερει το s4:

Οντως η οθονη του s4 ειναι καταπληκτικη. Μα πραγματικα καταπληκτικη. Μην ξεχνας οτι ειναι αναλυσης 1080p σε 5 ιντσες...Αυτο συνεπαγεται 400+ ppi δηλαδη εικονα κρυσταλλο. Χρωματα εντονα και φοβερο μαυρο (amoled) συν τις φοβερες γωνιες θεασης.π

ΑΛΛΑ:

Πηγα σε γνωστο μαγαζι αρχιζει απο Π και τελειωνει σε λαισιο :D και τα ειδα διπλα διπλα.

Η φωτεινοτητα που εχει το s4 στο τερμα της ειναι το 75% του 4x. H amoled χανει σε φωτεινοτητα σε σχεση με ενα tft panel.

Και παλι....το ασπρο να μπλεδιζει...

Θα μου πεις θα το εχεις συνεχεια τεζα το 4x? Οχι αλλα...στον ηλιο η σε πολυ φως τα πραγματα δυσκολευουν για τις amoled...

Hμουν να παρω το s4 αλλα προτιμησα να παρω ενα κινητο υποδιεστερο που με υπερκαλυπτει ομως, και να ριξω τα χρηματα μου σε αλλες αναγκες. Το σπαστικο ειναι οτι σκας 500-600 euro για ενα κινητο το οποιο σε μισο χρονο θα εχει πεσει τουλαχιστον 100 euro..

Το s2 που αναφερεις το ειχα 1 μιση χρονο...Πολυ γρηγορο και καλο κινητο με πολυ καλη καμερα.

Αλλα Επειδη ειμαι πολυ ψειρας και το ματι μου διακρινει πολυ καλα, ειχα παρατηρησει μετα το 6μηνο μια πτωση της φωτεινοτητας. Ολο και λιγο παραπανω εδινα αλλα καποια στιγμη παρατηρησα οτι ειχα δωσει ενα 20% παραπανω απο πριν για να βλεπω ικανοποιητικα. Εκει αρχισα να το ψαχνω...Και ανακαλυψα οτι η super amoled plus, "πεφτουν" σε φωτεινοτητα με την παροδο του χρονου..!! (απλα εξομαλυναν καπως το μπλεδιασμα των απλων amoled).

Αν εισαι κατοχος amoled εισαι μια χαρα. Λες φοβερη η οθονη. Μολις σκασει διπλα σου ομως μια καλη tft εκει αλλαζεις γνωμη. (αν σου αρεσουν τα φυσικα χρωματα και οχι τα κορεσμενα).

Γιαυτο αν παρατηρησετε στα note + note2 εχουν την κανονικη amoled που ειχε το galaxy s1.

Δεν εχω τιποτα με τις amoled απλα εχουν τα αρνητικα και τα θετικα τους. Θεωρω καλυτερη και πιο εξελιγμενη την τεχνολογια τους απο τις tft. Απλα ζυγιζεις τι σου αρεσει περισσοτερο και επιλεγεις.

Στον φιλο για την φωτεινοτητα εχεις δικιο ζητω συγγνωμη απλα δεν ειχα δει το application και το παραπανω post.

Δεν θα το βαλω ομως γιατι δεν θελω να κανω override κατι που το εχει μαμα για λογους ασφαλειας. Αμα μου την δωσει ομως... :)

Σας κουρασα σταματαω εδω γιατι με επιασε φλυαρια...:X:X

κοιτα δυο τρια μνμτα παρακατω.κατι επαθε σημερα και δεν μπορω να κανω μια παραθεση τξς προκοπης..
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι φιλε το application να μην εχει προβλημα..εγω ετσι κ αλλιως για ωρα αναγκης το εβαλα..δεν μπορω την φωτεινοτητα του Optimus περιοσσοτερο απο 60% με στραβωνει..μπορει να ειμαι ο μονος που το λεω αλλα με ενοχλει..το εβαλα για οταν χρειαστω να εχω το περιθωριο να το παω στο τερμα...

 

Φιλικα παντα!!

Καλα εκανες γιατι αν πχ εσυ η καποιος αλλος το θες για χρηση gps σε αυτοκινητο με τον ηλιο να το χτυπαει , εκει και φωτεινοτητα θες στο τερμα αλλα και να μην στην ριχνει λογω συνθηκων... και δε μιλαμε να πεσει στο 60% αλλα ακομα πιο χαμηλα που ειχε συμβει σε εμενα καιρο πριν.

 

Οσο για την θερμοκρασια , μπορειτε να παρετε απο ιμπει καποιο cool pad , ειχα δωσει σε ενα φιλο και ειχε παρατηρησει καποια διαφορα προς το καλυτερο.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Στον φιλο για την φωτεινοτητα εχεις δικιο ζητω συγγνωμη απλα δεν ειχα δει το application και το παραπανω post.

Δεν θα το βαλω ομως γιατι δεν θελω να κανω override κατι που το εχει μαμα για λογους ασφαλειας. Αμα μου την δωσει ομως... :)

Μην σε αγχώνει το θέμα ασφαλείας του κινητού σε περίπτωση που ζεσταθεί.ΑΝ ζεσταθεί πολύ, από μόνο του θα κλείσει για να προστατευτεί.Αυτή είναι η σημαντική του ασφάλεια και αυτή δεν επηρεάζεται από το πατσακι αυτό.Απλώς η LG παρά έχει χαμηλά το δείκτη θερμοκρασίας για χαμηλωμα φωτεινότητας.Γενικά Μην σε αγχώνει. ;)

Edited by mario_fit
Link to comment
Share on other sites

όταν πάω να βάλω το pin κλείνει.Φορτίστηκε στον φορτιστή της που αγόρασα μαζί.Η μπαταρία δεν δείχνει μαιμού.Η μπαταρία που είχε το κινητό λειτουργεί κανονικά.Επίσης δοκίμασα να μπώ στο recovery menu και εκεί λειτουργει κανονικά.

 

Φίλε δοκίμασε το εξής κόλπο.

Πάρε μια μπατονέτα και καθάρισε καλά τις επαφές της μπαταρίας με οινόπνευμα.Άστη να στεγνώσει και δοκίμασε πάλι.

Δοκιμασμένη λύση.Απλά με ανησυχεί που η μπαταρία είναι ζελατίνα και ίσως να μην φταίει αυτό.

Κάντο πάντως γιατί δεν έχεις τίποτα να χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε καινούργια Μπαταρία Δεν θα έπρεπε να τρέχει καστανο.Να πεις ότι είχαν" λερωθει" οι επαφές στο κινητό?Άντε να το πεις που και πάλι δύσκολα συμβαίνει.προσωπικά θα επικοινωνούσα με το μαγαζί και θα έφευγε χθες κιόλας για αντικατάσταση.Γιατί δεν σου εγγυάται κανένας ότι θα λειτουργήσει κανονικά μέρα και θα σου δημιουργήσει άλλα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως έχει θέμα η μπαταρία.Χρόνια πριν είχα πάρει μια για ένα wm smartphone και ενώ την είχα κουμπωμενη την έβγαζε γεμάτη και μόλις έβαζα τον φορτιστή έσβηνε εντελώς το τηλέφωνο .Εφόσον το τηλ δουλεύει με την άλλη δεν τίθεται θέμα το τι φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως έχει θέμα η μπαταρία.Χρόνια πριν είχα πάρει μια για ένα wm smartphone και ενώ την είχα κουμπωμενη την έβγαζε γεμάτη και μόλις έβαζα τον φορτιστή έσβηνε εντελώς το τηλέφωνο .Εφόσον το τηλ δουλεύει με την άλλη δεν τίθεται θέμα το τι φταίει.

 

Παίζει δυνατά να έχει πρόβλημα η μπαταρία αλλά λίγο να έχει κάτσει κάτι στις επαφές κάνει ακριβώς αυτό το πρόβλημα.Ίσως να σου βγάλει και μήνυμα να χρησιμοποιήσεις αυθεντική μπαταρια:wacko:

Πάντως δύο φορές μόνο μου έχει τύχει πρόβλημα με μπαταρία από eBay,μια φορά μου είχαν στείλει λάθος και άλλη μια φορά μου είχαν στείλει μια χαλασμένη,αλλά και τις δύο φορές μου βάλανε τα λεφτά πίσω στην κάρτα.Ούτε πίσω δεν τις ζητήσανε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έναν εύκολο οδηγό για ξέ κλείδωμα boot loader ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εκανα την εξης π@π@ρι@.εσβησα ολα τα εικονιδια απο το συρταρι των εφαρμογων.παταω να μπω στο μενου και μου βγαζει μονο τα widgets..δεν εχω κρατησει μπακ απ απο τον λαντσερ.υπαρχει τροπος να τα βρω η παω για επαναφορα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεματακι μικρο :P στις ακρες οταν τελειωνει το γυαλι και αρχιζει το πλαστικο μεσα στα κενα εχει σκονι που δεν ξερω πως φευγει :/ μηπως μπορειτε να μου πειτε τι να κανω και πως να το προστατεψω μετα ??
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εκανα την εξης π@π@ρι@.εσβησα ολα τα εικονιδια απο το συρταρι των εφαρμογων.παταω να μπω στο μενου και μου βγαζει μονο τα widgets..δεν εχω κρατησει μπακ απ απο τον λαντσερ.υπαρχει τροπος να τα βρω η παω για επαναφορα?

 

Επέλεξε διαφορετικό λαντσερ λογικά θα βλέπεις τις εφαρμογές σου κΑι στήσε αυτόν που θες από την αρχή

 

 

 

Παιδια εχω ενα θεματακι μικρο :P στις ακρες οταν τελειωνει το γυαλι και αρχιζει το πλαστικο μεσα στα κενα εχει σκονι που δεν ξερω πως φευγει :/ μηπως μπορειτε να μου πειτε τι να κανω και πως να το προστατεψω μετα ??

 

Πας στην αντιπροσωπεία και στο καθαρίζουν ,το καλύπτει η εγγύηση ,έχει συμβεί και σε άλλους.

Edited by la_tribut_de_dan
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εκανα την εξης π@π@ρι@.εσβησα ολα τα εικονιδια απο το συρταρι των εφαρμογων.παταω να μπω στο μενου και μου βγαζει μονο τα widgets..δεν εχω κρατησει μπακ απ απο τον λαντσερ.υπαρχει τροπος να τα βρω η παω για επαναφορα?

 

πατας το κουμπι με τις παυλες, πας ρυθμισεις-> εφαρμογες, βρισκεις την αρχικη οθονη και κανεις εκκαθαριση δεδομενων και μετα λογικα θα ξαναειναι ολα τα εικονιδια εκει

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

 

με τον πρώτο τρόπο που ξεκλειδώνουν ολα δεν το ξεκλειδώνει

 

και με τον αλλο τρόπο με λογισμικό χχχ κολλάει στο download mode......τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

με τον πρώτο τρόπο που ξεκλειδώνουν ολα δεν το ξεκλειδώνει

 

και με τον αλλο τρόπο με λογισμικό χχχ κολλάει στο download mode......τι παιζει?

 

Διάβασε το post 3 στο thread του οδηγού και δοκίμασε και με αυτόν τον τρόπο για αρχή.

Βγήκε καινούριος werewolf kernel. Θα του κάνω μια δοκιμή αν και είμαι ευχαριστημένος με τον iodak. Έχει κανένας εντυπώσεις; Πάντως γίνεται αρκετή δουλίτσα από τους developers, έχουμε kernel να διαλέξουμε, κάμποσες rom και πρώιμα στάδια MIUI...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προχθές αγόρασε το LG P880 η κοπέλα μου και της παρουσιάζει πρόβλημα με το ακουστικό. Όταν μιλάει στο τηλ. ακούει τον συνομιλητή πολύ σιγά. Εννοείται πως από τα πλαϊνά κουμπάκια την ένταση την έχει στο max αλλά και πάλι το ακουστικό έχει πολύ χαμηλή ένταση. Αντίθετα όταν χρησιμοποιεί τα hands-free η ένταση είναι μιά χαρά.

Επειδή σκέφτεται να το επιστρέψει πίσω στο πουλομάγαζο, απ' όπου και το αγόρασε, για αντικατάσταση ή επισκευή μπορεί να κάνει κάτι ώστε να βεβαιωθέι ότι δεν είναι software πρόβλημα (αν και δεν το νομίζω-μάλλον για hardware μου κάνει)??? Φοράει το μαμά android 4.0.3 ακόμη..

Link to comment
Share on other sites

πατας το κουμπι με τις παυλες, πας ρυθμισεις-> εφαρμογες, βρισκεις την αρχικη οθονη και κανεις εκκαθαριση δεδομενων και μετα λογικα θα ξαναειναι ολα τα εικονιδια εκει

 

Ευχαριστω αρχηγε.ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προχθές αγόρασε το LG P880 η κοπέλα μου και της παρουσιάζει πρόβλημα με το ακουστικό. Όταν μιλάει στο τηλ. ακούει τον συνομιλητή πολύ σιγά. Εννοείται πως από τα πλαϊνά κουμπάκια την ένταση την έχει στο max αλλά και πάλι το ακουστικό έχει πολύ χαμηλή ένταση. Αντίθετα όταν χρησιμοποιεί τα hands-free η ένταση είναι μιά χαρά.

Επειδή σκέφτεται να το επιστρέψει πίσω στο πουλομάγαζο, απ' όπου και το αγόρασε, για αντικατάσταση ή επισκευή μπορεί να κάνει κάτι ώστε να βεβαιωθέι ότι δεν είναι software πρόβλημα (αν και δεν το νομίζω-μάλλον για hardware μου κάνει)??? Φοράει το μαμά android 4.0.3 ακόμη..

 

Κανε μια δοκιμαστική κλήση ας πουμε στο τηλεφωνητή του υπολοίπου για whats up και αν συνεχίζει το πρόβλημα μην παιδεύεσαι πηγαινέ το για doa σήμερα κιόλας

Link to comment
Share on other sites

με τον πρώτο τρόπο που ξεκλειδώνουν ολα δεν το ξεκλειδώνει

 

και με τον αλλο τρόπο με λογισμικό χχχ κολλάει στο download mode......τι παιζει?

 

με τον πρωτο τροπο παραχωρησες δικαιωματα superuser?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την διαδικασια στο 3ο ποστ. Στην ουσια ειναι οι αλλοι 2 τροποι ενσωματωμενοι και αυτοματοποιημενοι.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...