Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mobrol δεν έχει να κάνει με την μνήμη γιατί στηv jb δεν την βλέπει την εξωτερική και μετράει του τηλεφώνου

 

τα καταλαβα την στιγμη που με διορθωσες :p

παντως το 652 ειναι με υπολογισμενη την μνημη

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι μια αξιοσημείωτη διάφορα οπότε. Θεωρώ πως αν συνυπολογίσουμε κα τα γραφικά θα αναμένουμε ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

θυμαται κανεις ποσο ψηλα ειχε φτασει το htc one x??

 

παντως ο kernel ειναι ακομα σε pre-alpha εκδοση

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχω και για τα 2 απάντηση. Πρώτον ο κερνελ. Είναι σε alpha έκδοση ακόμα απλά σταθερή ας πούμε. Το ότι έχει κάποια διαφορα έστω και μικρή είναι.ενθαρυντικο επίσης το hox.δεν ήταν στο antutu το δυνατό του χαρτί. Αλλά στο quadrant. Στο πρώτο είχε 11000 αλλά.στο 2ο 7000
Link to comment
Share on other sites

Σε οτι και να κανω permission denied παιρνω...

 

sto terminal emulator πατα su και enter πρωτα για να παρεις δικαιωματα superuser πρωτα κ μετα δωσε τις εντολες

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο φίλος έκανα αυτό που έλεγε και πέρασαν οι εντολές και να τα αποτελέσματα. ...

 

οποτε μενει κ μια πιο αντικειμενικη δοκιμη στα παιχνιδια που πριν κολλουσε για να δουμε αν υπαρχει κ εκει αξιοσημειωτη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί ανέφεραν από ελάχιστη έως καθόλου διάφορα αλλα είπαμε πρόκειται για άλφα έκδοση... ας πάει σε beta και έχει ο Θεός...

 

Εγώ Πάντως παίζω το csr Racing με Μέγιστη συχνότητα το 1.15ghz και μετά από 2 αγώνες η Μπαταρία δεν έπεσε ούτε 1 τοις εκατό χωριά ότι σε απόδοση δεν άλλαξε το.παιχνίδι καθόλου.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί ανέφεραν από ελάχιστη έως καθόλου διάφορα αλλα είπαμε πρόκειται για άλφα έκδοση... ας πάει σε beta και έχει ο Θεός...

 

Εγώ Πάντως παίζω το csr Racing με Μέγιστη συχνότητα το 1.15ghz και μετά από 2 αγώνες η Μπαταρία δεν έπεσε ούτε 1 τοις εκατό χωριά ότι σε απόδοση δεν άλλαξε το.παιχνίδι καθόλου.

 

εννοειτε αυτο.ισως χρειαστει κ μηνας η περισσοτερο για να γινει τελειος.μαθε ομως αν μπορεις για αυτες τις εντολες.ειναι μονο για τα benchmark η αλλαζει κ η αποδοση του κινητου.κ τις τρεχεις μια φορα η σε καθε reboot πρεπει να τις ξανατρεχεις.(σε αυτην την περιπτωση με ενα scriptακι στο init.d θα βοηθησει)

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα το τηλεφωνο αποφασισε να δονειται πατωντας τα 3 κουμπια στο κατω μερος.Πως το απενεργοποιουμε παιδες αυτο;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι την ξέρω. Απλά επειδή είδα το Optimus G με eco, λέω λες...

 

Μην το ψαχνεις.... ειναι πολλα που που εχει το G αλλα και η σειρα L τα οποια ακομα μας λειπουν και μακαρι να μας τα δωσουν στο αμεσο μελλον.Ας κραταμε μικρο καλαθι , ας καταφερει ο kholk στο xda να κανει Impοrt τον 3.4 kernel απο το hox και δε θα χρειαζομαστε τετοια μπαλωματα.

Link to comment
Share on other sites

μ'αυτά και μ'αυτά ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν έκανα καλά και πήρα το 4x αντί για το l9, το οποίο το έχει η lg ως κόρη οφθαλμού...
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πες το ψεματα....Τι να λεμε τωρα. Ελπιζουμε να καταφερουν ολοι να τα ξεκλειδωσουν και να βρουμε ολοι την υγεια μας μεσω τριτων...
Link to comment
Share on other sites

Απορια, κ ευχομαι να μην κουρασω την ενοτητα με το οφ τοπικ. Αξιζει ο κοπος για 70ευρω παραπανω να αγορασει καποιος τον γαλαξια-3 αντι του 4χ? Το ξαναλεω γιατι μετα απο μερες παλι στην πικρα φερνουμε το θεμα λογω LG. Αντιθετα η Σαμμυ μπορει να εχει κυκλοφορησει τον γαλαξια 4 αλλα συνεχιζει να δινει απλετα ενημερωσεις για τον προκατοχο του,δηλαδη το s3. Λεωνιδα επειδη εισαι πραγματικα διαβασμενος και απευθυνομαι και στην αντικειμενικοτητα σου, θελω να μου απαντησεις. Αξιζει η μεταβαση?Αξιζει τα λεφτα του?Εχει καλυτερα hardware και υποστηριξη σε software? Προσωπικα θελω ως δεδομενα καλη οθονη, καλη καμερα, υποστηριξη, ποιοτητα και χωρις προβληματα.

Ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

μ'αυτά και μ'αυτά ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν έκανα καλά και πήρα το 4x αντί για το l9, το οποίο το έχει η lg ως κόρη οφθαλμού...

 

Θα έχανες σίγουρα σε οθόνη σε ανάλυση και ppi και θα είχες 3 φορές μικρότερη εσωτερική μνήμη( κάποιες εφαρμογές τρέχουν μόνο σε αυτή).Tώρα όσο αφορά επεξεργαστή/κάμερα θα έχανες στα χαρτιά αλλά δεν ξέρω αν θα έχανες στην ουσία.Μπαταρία δεν ξέρω.Στα updates θα κέρδιζες σίγουρα.Προσωπικά πάνω από όλα βάζω την οθόνη γι' αυτό και δεν υπάρχει περίπτωση να έπαιρνα το L9 λόγω της καλύτερης υποστήριξης που πράγματι έχει.

 

Όσο για το Galaxy S3 που ρωτάει ο φίλος πιο πάνω, αν δεν έχεις πρόβλημα το design του, αν σου αρέσουν τα κορεσμένα χρώματα,αν θέλεις καλύτερη κάμερα και updates,αν παίζεις βαριά παιχνίδια αλλά και αν είσαι προετοιμασμένος να αντιμετωπίζεις τυχόν προβλήματα κολλημάτων ( αν διαβάσεις όλο το forum κανείς χρήστης δεν είχε freezing προβλήμα σε αντίθεση με το S3 ) τότε πάρε το S3.Για μπαταρία δεν ξέρω.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Απορια, κ ευχομαι να μην κουρασω την ενοτητα με το οφ τοπικ. Αξιζει ο κοπος για 70ευρω παραπανω να αγορασει καποιος τον γαλαξια-3 αντι του 4χ? Το ξαναλεω γιατι μετα απο μερες παλι στην πικρα φερνουμε το θεμα λογω LG. Αντιθετα η Σαμμυ μπορει να εχει κυκλοφορησει τον γαλαξια 4 αλλα συνεχιζει να δινει απλετα ενημερωσεις για τον προκατοχο του,δηλαδη το s3. Λεωνιδα επειδη εισαι πραγματικα διαβασμενος και απευθυνομαι και στην αντικειμενικοτητα σου, θελω να μου απαντησεις. Αξιζει η μεταβαση?Αξιζει τα λεφτα του?Εχει καλυτερα hardware και υποστηριξη σε software? Προσωπικα θελω ως δεδομενα καλη οθονη, καλη καμερα, υποστηριξη, ποιοτητα και χωρις προβληματα.

Ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης.

 

Θα μιλησω ειλικρινα . Αρκετες φορες μου περναγε απο το μυαλο να το αποκτουσα για να εχω μια αποψη προσωπικη.Τελικα το πηρε ενας φιλος και μου το εδωσε να το σεταρω σχετικα γιατι προερχοταν απο iphone και δεν ηξερε.Μολις του περασα πλοηγο και βγηκα εξω να κλειδωσει δορυφορους και ειδα στην οθονη οτι δεν εβλεπα τιποτα(!) , το ξεγραψα οριστικα. Ανοιξα καμερες παραλληλα , στις φωτο δεν μπορω να πω οτι ειδα καποια διαφορα , στο δικο μου αρχαριο ματι. Στο βιντεο η διαφορα ειναι, η εμφανης τουλαχιστον , ο φωτισμος που στο 4Χ παραμενει (για την ωρα ελπιζω) χαμηλος. Δηλαδη σε σκοτεινο περιβαλλον η με τεχνητο φωτισμο θα ελεγα οτι πασχει το 4Χ και οχι οτι υπερισχυει το samsung. Σε επισημη υποστηριξη υπερεχει εναντι ολων των εταιριων επισημα και φυσικα και ανεπισημα εναντι του 4Χ που μολις πριν 2 μερες αρχισε κατι να κινειται ,για μερικους μονο ακομα.Οσο για ποιοτητα , εχεις δει τι κραξιμο τρωει και απο κατοχους για τα υλικα η τις φθορες που παρουσιαζονται με τον καιρο εκει σαφως 4Χ.Για προβληματα δεν ξερω...Το 4Χ εχει παρουσιασει με μερικους οπως και σε εμενα , σκονη η οτι αλλο πισω απο το γυαλι , το οποιο εντος εγγυηση φτιαχνεται για το s3 , δεν ξερω αν σημαινει κατι το οτι υπαρχει ολοκληρο θεμα για προβληματα που το αφορουν .Η μπαταρια ειναι κατι που το αναδεικνυει το S3 , εχει την φημη γενικα ως του smartphone με την καλυτερη αποδοση μπαταριας.

 

Επειδη ανεφερες την οθονη , δεν νομιζω να βρεις κατι καλυτερο απο τις IPS της LG. Moνο με καποιο iphone θα ελεγα οτι θα εμενες εξισου ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Πιστευω πως η Αχιλλειος πτερνα του 4χ ειναι η μη υποστηριξη του οσο θα επρεπε λογω και του G που ηρθε με παρομοια χαρακτηριστικα εκτος καμερας και καποιων προσθετων. Ειμαι 51/49 υπερ του 4χ. Μου αρεσει στον γαλαξια το s-voice, κ καποια αλλα προσθετα που κανουν την αισθηση της ευκολιας πιο εκτιμητη και προσιτη. Αλλωστε στον καιρο της ρεουσας τεχνογνωσιας και διαδοσης ειμαστε. Αλλες εταιριες ειναι σε αυτο, αλλες σε κατι αλλο. Απο την αλλη εχω ακουσει πως ο γαλαξιας γρατζουνιζεται ευκολα η πλατη του αλλα οχι στο 4χ που εχει αυτο το ωραιο στην αισθηση σαγρε. Οι οθονες και των δυο εχουν Gorilla glass. Απο σχημα με τραβαει το 4χ επειδη μοιαζει με το s2 που ηθελα να το παρω. Και παλι ευχαριστω Λεωνιδα. Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι αυτες ρε συ? Δεν εχω δει κατι , βαλε μια εικονα αν μπορεις .

 

Tυχαια βρηκα και 1 βιντεο που θα μπορουσε περσι να διαφημισει πολυ καλα το κινητο μας

 

Λεωνιδα αυτες που θελω να ξεφορτωθω ειναι αυτες οι τρεις.

Στο system/app δεν υπαρχουν τα .apk και odex τους.

Αλλα αν με τον es explorer παω να δω ποια ειναι τα προ-εγκατεστημενα προγραμματα τις βλεπω.

Και αν πατησω "uninstall" μου λεει οτι τις απεγκαθιστα αλλα τελικα μενουν εκει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...