Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα δεν υποστηριζει βιντεοκληση?το 2χ υποστηριζε περιεργο μου φαινετε που αυτο δεν εχει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε Leo οταν λες εχεις βγαλει το lg suite, ειναι το "LG SetupWizard" (apk +odex) ετσι?

Γιατι κι εγω λεω να το βγαλω μιας και πραγματικα δεν το χρησιμοποιω.Μονο σαν mass storage με ενδιαφερει να το βλεπει το πισι.

Κι ετσι κι αλλιως για το θεμα που εχω με την εξωτερικη καρτα (που μπουκωνει κατι φορες) με την λυση του φιλου ipred και το wifi transfer pro το ελυσα το θεμα.

 

Δεν θυμαμαι το ονομα αλλα εχει 2 γρι βελακια σε κυκλο νομιζω...

 

Kανω παραθεση και τα δυο για να πω οτι κοιταζοντας παλι αυτο που εχεις βγαλει -και ρωτησα πριν-, Leo ειναι το "PCSyncUI" (apk. + odex)

Να το ξερει κανεις μην βγαλει αυτο που λεω.

 

Αλλα στα screenshots που ειχες παραθεσει ειχες αφαιρεσει και αυτο που εγραψα εγω πιο πανω.(εχει ανθρωπακι anfroid στο πλαι)

Λογικα το setup wizard ειναι τα βηματα που κανεις οταν πρωτοξεκινας το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.Αν και το εχω αγορασει το κινητο εδω και 1,5 μηνα,μολις πριν 1 εβδομαδα ξεκινησα την λειτουργια του.Πολυ θετικες εντιπωσεις μεχρι στιγμης,η μπαταρια παραμενει ενα ερωτηματικο,πολυ νωρις ομως να απαντηθει τωρα.Εχω περασει καποιες εφαρμογες(ευχαριστω ipred για τις προτασεις)το avast antivirus(αληθεια χρειαζετε?) και τωρα προσπαθω να περασω χαρτες,συγκεκριμενα το sygic v12.1.3,χωρις ομως επιτυχια.τελικα αυτη η εκδοση δεν δουλευει στο κινητο μας?εχει κανεις να προτεινει παλαιοτερη εκδοση του sygic η' αλλο προγραμμα πλοηγησης?ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

-Την 12.1.3 έχω κι εγώ και δουλεύει κανονικά.Όταν λες ότι δεν μπορείς να περάσεις χάρτες τι εννοείς? Πατάς λήψη για την Ελλάδα και δεν σου κατεβαίνουν? Ελπίζω να μην έχεις κάνει το πόντιο:p που είχα κάνει εγώ όταν το πρωτοέβαλα και νόμιζα ότι πατώντας "λήψη" θα ξεκινούσε η λήψη χωρίς να πατήσω κάτω δεξιά επόμενο.Και περίμενα και περίμενα και περίμενα ....:p

 

-Antivirus δεν έχω βάλει γιατί δεν μπαίνω από το κινητό σε "ύποπτα" sites και επίσης δεν χρησιμοποιώ social media ώστε να την πατήσω με κανένα μούφα link.Aν έβαζα θα έβαζα το Avast πάντως λόγω μεγάλης εκτίμησης χρόνια τώρα για την desktop έκδοση του.:)

Link to comment
Share on other sites

Το SWS τί σημαίνει ρε παιδιά ; :confused:

Το γράφει έξω στο μεγάλο λευκό αυτοκόλλητο κοντά στο IMEI

 

"LG-P880 MADE IN KOREA

SWS

BLACK"

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Οτι το κινητό σου προορίζονταν για την αγορά της Ελβετίας.

 

Ευχαριστώ φίλε haki !

Έχω σαν να λέμε Ελβετικό τηλέφωνο.... μια χαρά !!!! :happy:

Μπράβο στο birdphone !! :cool: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.Αν και το εχω αγορασει το κινητο εδω και 1,5 μηνα,μολις πριν 1 εβδομαδα ξεκινησα την λειτουργια του.Πολυ θετικες εντιπωσεις μεχρι στιγμης,η μπαταρια παραμενει ενα ερωτηματικο,πολυ νωρις ομως να απαντηθει τωρα.Εχω περασει καποιες εφαρμογες(ευχαριστω ipred για τις προτασεις)το avast antivirus(αληθεια χρειαζετε?) και τωρα προσπαθω να περασω χαρτες,συγκεκριμενα το sygic v12.1.3,χωρις ομως επιτυχια.τελικα αυτη η εκδοση δεν δουλευει στο κινητο μας?εχει κανεις να προτεινει παλαιοτερη εκδοση του sygic η' αλλο προγραμμα πλοηγησης?ευχαριστω...

 

Σου εστειλα pm για το sygic και πως το βαζεις.Δεν το εγραψα εδω γιατι ειναι "πλαγιομετοπικη" εφαρμογη.:p

Link to comment
Share on other sites

Λάθος έκανα! Η Ελβετία είναι CH?. To δικό σου είναι Σουηδικό! Υποθέτω ότι δε σε χαλάει, οπότε...χαίρομαι που με συγχωρείς! :lol:

 

Τί Ελβετικό , τί Σουηδικό.... το κινητό g@mi k dernei !!!!! :happy:

Thanks again haki ! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ειναι Ολλανδικό.

Από το ίδιο κατάστημα.

Για αυτό το βλέπω να πηγαίνει ''χαλαρά''....

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Τόσο το έβαλε και ο Γερμανός και μάλιστα σε 12 άτοκες δόσεις.Πολύ καλή τιμή για όσους δεν θέλουν να αγοράσουν από ιδιωτική εισαγωγή.
Link to comment
Share on other sites

Σου εστειλα pm για το sygic και πως το βαζεις.Δεν το εγραψα εδω γιατι ειναι "πλαγιομετοπικη" εφαρμογη.:p

 

εχω την 11 αλλα θα ηθελα πολυ να δοκιμασω και την 12.αν σου ειναι ευκολο κανε ενα Pm και σε μενα.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ σε Πλαίσιο και Γερμανό????:blink:Πως το πάθανε!:)Προβλέπω να διπλασιαζόμαστε μιας και πολύς κόσμος δεν ψωνίζει από internetoμάγαζα.Αν δεν διπλασιαστούμε τότε ο Έλληνας καταναλωτής έχει πρόβλημα σωστής κρίσης:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει με αυτο.Θα πηγαινουν και θα ρωτανε ολοι αν θα παρει αναβαθμιση σε JB αμεσα και αν δε τους αρεσει η απαντηση , θα πανε να δωσουν αλλα 250€ για να παρουν samsung.
Link to comment
Share on other sites

εχω την 11 αλλα θα ηθελα πολυ να δοκιμασω και την 12.αν σου ειναι ευκολο κανε ενα Pm και σε μενα.ευχαριστω

 

Εμενα παντως καμια 12αρα δεν επαιξε ποτε.Απο οσο διαβαζω και σε αλλα φορουμς , σε αρκετο κοσμο δεν δουλευει οπως αλλους.

Link to comment
Share on other sites

εχω την 11 αλλα θα ηθελα πολυ να δοκιμασω και την 12.αν σου ειναι ευκολο κανε ενα Pm και σε μενα.ευχαριστω

 

Αν εχεις την 11 και σου παει καλα κρατα της κατα την γνωμη μου μεχρι να βγει μια 12 που να μην εχει προβλημα σε κανενα.

Σε εμενα π.χ. χτες που την δοκιμσα λιγο δουλεψε, σε πολλους ομως βγαζει προβλημα.

Κι εγω π.χ. μια φορα την εβαλα χτες να δω οτι βρηκε σημα στον δρομο.Δεν την εχω δουλεψει διεξοδικα.

Την 11 που ειχα καποτε θυμαμαι ημουν πολυ ικανοποιημενος.

Να σου στειλω pm δεν εχω θεμα, αλλα καλυτερα να κρατησεις την 11 μεχρι να ξεκαθαρισει το θεμα με την 12.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει με αυτο.Θα πηγαινουν και θα ρωτανε ολοι αν θα παρει αναβαθμιση σε JB αμεσα και αν δε τους αρεσει η απαντηση , θα πανε να δωσουν αλλα 250€ για να παρουν samsung.

 

Πλάκα πλάκα παίζει κι αυτό! :fool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει με αυτο.Θα πηγαινουν και θα ρωτανε ολοι αν θα παρει αναβαθμιση σε JB αμεσα και αν δε τους αρεσει η απαντηση , θα πανε να δωσουν αλλα 250€ για να παρουν samsung.

 

Θα ρωτανε και για την JB...να πεις οτι παει στα κομματια ρε παιδι μου?

Γιατι πολλοι θα πανε κατευθειαν μονο και μονο επειδη ειναι Samsung και ειναι το gaaaaaaalaxy.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα. Ειμαστε θυματα του μαρκετινγκ και δεν αλλαζει αυτο. Τουλαχιστον τον ανδρικο πληθυσμο ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας μην κρυβόμαστε.

Πραγματικά αν κάποιος έχει να διαθέσει τα παραπάνω λεφτά για το το S3 αξίζει.

Τόσο από θέμα κάμερας,που είναι η μέρα με τη νύχτα,όσο και από θέμα υποστήριξης από την samsung και από developers.

Επίσης έχει και πολύ καλή μεταπωλιτική αξία.Μην πάτε μακριά.Δείτε απλά πόσο μπορείς να πουλήσεις το S2.

Ξέρω βέβαια πως αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει...

Αλλά μην πάμε και στην άλλη πλευρά...

Δηλαδή ότι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια!!!:lol:

Και για να μην πέσετε να με φάτε έχουμε κι εμείς τα δικά μας θετικά τα οποία τα έχουμε πει.;)

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν υποστιμησα την αξια και ποιοτητα του S3 , το μονο που εχει καταντησει ενοχλητικο απο μεγαλη μεριδα του κοσμου ειναι η τοσο μεγαλη βαρυτητα σε αυτη την υποστηριξη και τις αναβαθμισεις.Ειπαμε τα samsung και οι αλλες μαρκες βγαζουν καλα τηλεφωνα αλλα εχω κουραστει να διαβαζω απο δω και εκει να λεει καποιος διαθετω 300 και θελω κατι μεταξυ LG , Sony και HTC και να βλεπεις απο κατω σε σχολια :

 

Μην παρεις LG , δεν εχουν υποστηριξη

Μην παρεις Sony , εχουν υπερβολικο SAR

Βαλε αλλα 150€ και παρε S3 (+mini) γιατι παιρνουν απο τωρα JB...

 

Aυτο κατακρινω μονο.Εγω ποτε δε θα εθαβα καποιο τηλ, οσο μπορω ειμαι αντικειμενικος.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!!

Τώρα στα δικά μας.

Προσωπικά για αναβάθμιση δεν θα καιγόμουνα και τόσο γιατί το κινητό πετάει.

Αλλά λόγω της τραγικής του κάμερας,επειδή πολλοί υποστηρίζουν οτι είναι θέμα software,ελπίζω με μια αναβάθμιση να στρώσει.

Είναι κρίμα ρε παιδί μου τόσο ωραίο κινητό να έχει τόσο χάλια κάμερα.Σε χαλάει στην γενική αίσθηση που σου αφήνει.

 

Leolipop έχεις pm :whistle:

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...