Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανως δεν περασες καποιο οδηγο γιατι στο κατω μερος του kdz λεει σε ποια θυρα βρεθηκε η συσκευη και ποια ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απλά τέλειο! Το παραμετροποίησα όπως ακριβώς ήθελα και όλα είναι super τόσο στην εμφάνιση όσο και στη λειτουργία,:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Link to comment
Share on other sites

Εδω παντως το θαβουν κανονικοτατα...

http://www.goodbyte.gr/phones/lg-optimus-4x-hd-hands-on-test-9328/

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδω παντως το θαβουν κανονικοτατα...

http://www.goodbyte.gr/phones/lg-optimus-4x-hd-hands-on-test-9328/

Νομίζω πως το συγκεκριμένο review είναι πολύ απόλυτο στους χαρακτηρισμούς του είτε πρόκειται για τα καλά είτε για τα αρνητικά. Βαρετό design πχ. το συγκεκριμένο με τις ευθείες και τις γωνίες σε κάποιον μπορεί να αρέσει περισσότερο από τις καμπύλες και σε καμία περίπτωση να μην το βρίσκει βαρετό ή για το "πολύ μεγάλο κενό", εντάξει είπαμε τι γωνίες θέασης θες για να δουλέψεις το κινητό σου, δεν είναι πρόβλημα η γωνία που μπορεί να είναι λίγες μοίρες μικρότερη... Ή στον αντίποδα LG UI 3.0 το καλύτερο skin. Μπορεί να είναι για κάποιους αλλά δεν είναι απόλυτο αυτό. Απλά συνήθως τείνουμε να εστιάζουμε στα αρνητικά μιας συσκευής, οπότε το συγκεκριμένο άρθρο το κάνει λίγο υπερβολικά πιστεύω γι αυτό και δημιουργεί μία αρνητική εικόνα σε αυτόν που το διαβάζει.. Ειδικά αν δεν είναι κάτοχος πιστεύω, και δεν μπορεί να δει πως οι διαφορές και τα μειονεκτήματα που αναφέρει δεν έχουν τόσο μεγάλη διαφορά με τον ανταγωνισμό.

Είναι και λίγο μεροληπτικό εδώ που τα λέμε, πως γίνεται το 4X HD να μην θεωρείται high-end δεν το καταλαβαίνω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Για την καμερα να το δεχτω αλλα desigh εχει μακραν καλυτερο και πιο βολικο στο χερι απο αλλα τηλεφωνα αλλα τωρα να λες οτι η οθονη εχει προβλημα κατω απο το ηλιο ειναι αστειο! Το εχω δοκιμασει και το λεω απο πρωτο χερι...

Αυτο με την γωνια θεασης ειναι αλλο παρατραβηγμενο εκτος αν καποιος κοιταει το κινητο υπο γωνια και οχι κατακορυφα προς αυτην.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αυτο με τα 700 περιπου mb ram σε χρηση οταν ολες οι εφαρμογες ειναι κλειστες ειναι φυσιολογικο?

να κανω αναβαθμιση σε 4.0.4? θα αλλαξει κατι δραματικα ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει αρκετες εφαρμογες μεσα; Οι εφαρμογες δεν ειναι κλειστες για αυτο ειναι τοσο γεματη η μνημη και οσο πιο πολλες εχεις περασει και εσυ τοσο πιο πολλες εχει να εκκινησει το συστημα για να ειναι πιο γρηγορο στην εναρξη του προγραμματος που θες.

Αν θες μπορω να σου στειλω εναν task manager να τον ρυθμισεις να κλεινει τα ανοιχτα προγραμματα με το σβησιμο της οθονης.Εμενα η μνημη η ελευθερη παιζει απο 420-500 με αυτο το προγραμμα.

 

Αν βρεις πουθενα αναβαθμιση και 4.0.4 κιολας πες το μας και εμας :lol: (δεν υπαρχει τωρα , ισως και ποτε)

Link to comment
Share on other sites

για 4.0.4 θα περιμενετε οπως και με ολα τα τηλεφωνα της lg αν και με το 4χ εχει αλαξει λιγο το σκηνικο αντε να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί ενώ έχω τσεκάρει στις ρυθμίσεις sms την "αναφορά παράδοσης" δεν μου έρχεται sms αναφοράς παράδοσης?
Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει αρκετες εφαρμογες μεσα; Οι εφαρμογες δεν ειναι κλειστες για αυτο ειναι τοσο γεματη η μνημη και οσο πιο πολλες εχεις περασει και εσυ τοσο πιο πολλες εχει να εκκινησει το συστημα για να ειναι πιο γρηγορο στην εναρξη του προγραμματος που θες.

Αν θες μπορω να σου στειλω εναν task manager να τον ρυθμισεις να κλεινει τα ανοιχτα προγραμματα με το σβησιμο της οθονης.Εμενα η μνημη η ελευθερη παιζει απο 420-500 με αυτο το προγραμμα.

 

Αν βρεις πουθενα αναβαθμιση και 4.0.4 κιολας πες το μας και εμας :lol: (δεν υπαρχει τωρα , ισως και ποτε)

 

παω κ τις κλεινω ολες τις εφαρμογες κ στο καπακι κοιταω τη ραμ κ ειναι στα 700...δεν εχω βαλει πολλες 4-5 να εχω.

στα ποσα πρεπει να παιζει κανονικα μετα απο ενα hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Η αναφορα δεν ερχεται ως μηνυμα οπως στα παλια κινητα αλλα οτα στειλεις κατι και περιμενεις λιγο στα μηνυματα εμφανιζεται ενα μηνυμα που λεει οτι παραδοθηκε την ταδε ωρα.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.Πάντως σε ένα φίλο που απάντησα λέει μόνο κάτω από το sms "Ημερομηνία αποστολής 29 Νοε".Θα δω όταν θα στείλω το επόμενο sms τι γίνεται γιατί όλα τα προηγούμενα τα είχα σβήσει.

 

Κάτι άλλο τώρα : Έχετε αγοράσει το Sygic? Λέει σαν σύστημα πλοήγησης με φωνητικές οδηγίες ή υπάρχει κάποιο ακόμα καλύτερο?Τα γραφικά δεν με ενδιαφέρουν.Με ενδιαφέρει να με πηγαίνει στον προορισμό με το συντομότερη διαδρομή και όχι μέσω Λαμίας.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει παραδοθει το μυνημα λεει την ωρα αποστολης.Για λιγο το εμφανιζει το αν παραδοθηκε 1-2 δευτερα...

 

Απο τοτε που πηγα σε android το sygic χρησιμοποιω και μια χαρα με εχει βγαλει μεχρι στιγμης.Εχει επιλογη τη διαδρομη θες να χαραξει και η φωνητικη του αλλα και η οπτικη (ζουμαρισμα σε κυκλικες πορειες , εισοδο η εξοδο απο αυτ/δρομο) υποστηριξη με εχει βοηθησει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας εμπειρια απο mls και destinator στο συστηνω ανεπιφυλακτα.Για το sygic δεν εχω αποψη , τωρα διαβαζω το manual απο την εκδοση drive10 , αλλα καλυτερα να σου πει καποιος φιλος που το δουλευει ηδη.

edit : με προλαβε ο Λεωνιδας.

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Εγω χρησιμοποιω navigon. Kαλο ειναι.

Για το sygic δεν εχω αποψη δυστυχως.

Μιας και ανοιξαμε gpsοκουβεντα, ξερει κανεις αλλο απο το navigon που να κανει σχεδιασμο διαδρομης? Εχει το navigon αλλα ενω του εχω βαλει 5 προορισμους για να μου τις κανει μια διαδρομη, με καθοδηγει μονο με τη σειρα των προορισμων που του εβαλα, δεν μπορει να τους ταξινομησει βασει ταχυτερης διαδρομης ή βασει λιγοτερων χιλιομετρων με αποτελεσμα να με τρωνε οι δρομοι. Πχ. Αν βαλω 1ο προορισμο στο κεντρο της αθηνας, 2ο στην ηλιουπολη και 3ο παλι στο κεντρο, δεν εχει τη δυνατοτητα να βαλει τους 2 που ειναι στο κεντρο μαζι και αυτον που ειναι στην ηλιουπολη μετα. Με παει με τη σειρα.που του εβαλα μονο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
¨Οσοι αγοράσατε το κινητό απο παραεισαγωγή έχει Ελληνικό menu κι αν όχι τί κάνετε;

 

Αγορασμενο απο internetoμαγαζο, πληρως ελληνικο μενου, δε μπορω να διακρινω αν ειναι ελληνικο η οχι,

Προφανως δεν ειναι αλλα δε φαινεται πουθενα αυτο. :)

Link to comment
Share on other sites

¨Οσοι αγοράσατε το κινητό απο παραεισαγωγή έχει Ελληνικό menu κι αν όχι τί κάνετε;

 

Οπως μου ειπε και ενας αλλος φιλος εδω , αυτο που εχω εγω και ειναι αγορασμενο απο το open365 , ειναι ευρωπαικο και οχι "ελληνικο" κατα τα αλλα ελληνικο το πηρα και το εχω φλασαρει και 3 φορες οποτε δεν θα μπορουσε να ειναι και κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Έλα που εγώ το πήρα από Smarties γιατι μόνο αυτοί έχουν σε καλή τιμή το λευκό και το κινητό δεν έχει Ελληνικό menu.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.Διάβασα τα προηγούμενα post σου με ενδιαφέρον αλλά δυστυχώς αυτά που για εσένα είναι απλά σε άλλους είναι βουνό.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Εγω το αγορασα απο mobilehellas, επισης φθηνο και λευκο.

Αν το site (smarties) δεν ανεφερε ολα αυτα περι ελληνικων πιθανον να μπορεις να το επιστρεψεις. Παντως εγω επεστρεψα ξανα στο αγγλικο μενου... κατι με χαλαει στα ελληνικα ρε παιδι μου...

Edit: φιλε λεο στειλε μου ρε συ το link για το πως θα το κανω root. Και αν παιζει αυτο περι teamviewer ωστε να μην κανω καμια μ...κια.. :)

Edited by inactiveaccount2234542
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το sygic απλα σκοτωνει.κλειδωνει πολυ γρηγορα τελεια εικονα και πολυ καλο χαρτη για ελλαδα.

Φιλε leolipop θα θελα πολυ να μαθω για τον taskmanager που δουλευεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...