Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλαμε για αναβαθμισεις για λογική αξιοποιηση των δυνατοτητων του κινητού. ..και έρχεται παλι η apple. .έβαλε ακόμα και σε κινητά 4 χρόνων ios 7...έγινε το apple καινούργιο. ..εχω το τηλ 1 χρονο και μια αναβάθμιση. ..κι αυτή μούφα. .για το κινητό μας καυμενη Samsung. .οτι πληρωνεις παίρνεις. ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια διαφορα που παρατηρησα ειναι οτι στην ΜH1 το weather widget δεν ανανεώνετε στην τοποθεσια μεσω gps, μονο για οποιαδιποτε αλλη τοποθεσια προστεθεί. Εχει παρατηρήσει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα? Edited by avades_vico
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλαμε για αναβαθμισεις για λογική αξιοποιηση των δυνατοτητων του κινητού. ..και έρχεται παλι η apple. .έβαλε ακόμα και σε κινητά 4 χρόνων ios 7...έγινε το apple καινούργιο. ..εχω το τηλ 1 χρονο και μια αναβάθμιση. ..κι αυτή μούφα. .για το κινητό μας καυμενη Samsung. .οτι πληρωνεις παίρνεις. ..

 

Αυτό που λες δεν είναι πρόβλημα της Samsung μόνο. Είναι το γενικό πρόβλημα της πλατφόρμας του android. Η apple έχει να προσαρμόσει το λειτουργικό σε λίγες συσκευές, σε λίγα υποσύνολα hardware. Το ίδιο ισχύει και για την microsoft που έχει αυστηρές προδιαγραφές hardware για να διευκολύνεται στην προσαρμογή. Η google πρέπει να το προσαρμόσει... παντού. Πολύ πρόσφατα μόνον αποφάσισαν να πιέσουν τους κατασκευαστές για αναβαθμίσεις, όταν είδαν ότι η μεγαλύτερη μάζα συσκευών είναι κολλημένες στα παλιά. Η ελπίδα είναι η εταιρία πλέον cyanogenmod που θέλει να βγάει installer για όλες τις συσκευές, απορώ γιατί δεν το έχει ήδη κάνει η google, μάλλον δεν απορώ γιατί δεν μπορεί να στερεί πωλήσεις από τους συνεργάτες που την πληρώνουν. Αν το ένα κινητό μας έπαιρνε κάθε νέα έκδοση, θα άλλαζαμε τηλέφωνο μόνο όταν χαλούσε και αυτό δεν συμφέρει τις εταιρίες που το φτιάχνουν, δεν συμφέρει ούτε την google γιατί από κάθε συσκευή παίρνει λεφτά. Θα μπορούσες όμως να ξέρεις ότι η συσκευή που αγοράζεις έχει "εγγύηση δύο αναβαθμίσεων" για παράδειγμα, αν δεν θέλεις μην την πάρεις. Αλλά η συζήτηση ξεφεύγει από το πλαίσιο του ace2.

 

Αφού το πέρασαν στο 4.1, ας το κάνουν όσο καλύτερο γίνεται και ας μείνει εκεί. Το να κουτσουρεύουν χωρίς λόγο δυνατότητες ή να ξεφεύγουν προφανή σφάλματα, λάθος της Samsung, όντως.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερικες μερες δοκιμης της MG2 2 πραγματα: Μεγαλη καταναλωση μνγμης και μπαταριας..
LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

Ποια προγράμματα ειναι απαραιτητα για το στησιμο της συσκευης μου σε περίπτωση που κάνω root?
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλαμε για αναβαθμισεις για λογική αξιοποιηση των δυνατοτητων του κινητού. ..και έρχεται παλι η apple. .έβαλε ακόμα και σε κινητά 4 χρόνων ios 7...έγινε το apple καινούργιο. ..εχω το τηλ 1 χρονο και μια αναβάθμιση. ..κι αυτή μούφα. .για το κινητό μας καυμενη Samsung. .οτι πληρωνεις παίρνεις. ..

 

Ναι μονο που η Apple έχει βγάλει 5 κινητά σε 4 χρόνια και η Samsung 20 φορές περισσότερα στο ίδιο διάστημα. Δεν μπορεί να τα υποστηρίζει όλα μέχρι τέλους...

 

Ποια προγράμματα ειναι απαραιτητα για το στησιμο της συσκευης μου σε περίπτωση που κάνω root?

 

Το adfree android (για την αφαιρεση των διαφημήσεων) και το Titanium Backup (για backup των εφαρμογών και των δεδομένων τους) είναι καλά για να ξεκινήσεις. Και το Greenify μόλις αποκτήσεις λίγη πείρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ι apple εβγαλε το νεο ΙΟS και ειναι ιδιο με το android. Αν θες αναβαθμισεις με το καλημερα παρε nexus..
LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

Το adfree android (για την αφαιρεση των διαφημήσεων) και το Titanium Backup (για backup των εφαρμογών και των δεδομένων τους) είναι καλά για να ξεκινήσεις. Και το Greenify μόλις αποκτήσεις λίγη πείρα.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Για το «ρουταρισμα» της συσκευής βρήκα αυτο το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139263 ειναι ενταξει γνωρίζεις καποιο καλύτερο? Το setCPU βοηθάει ή θα κάψω κανενα επεξεργαστή? το SuperSU χρειάζεται ή θα κάνει τη δουλειά το Greenify?

Edited by avades_vico
Link to comment
Share on other sites

Και ναι εδώ και καιρό σας έπριζα γιατί δεν είχα μνήμη στην sd του κινητου (οχι την δικη μ) και εσβηνα εσβηνα ολα τα προγραμματα τα ειχα στο κινητο...και τσακ χθες μου εκοψε και εσβησα ενα game που ειχα κ παω και πεταω και τα save που ειχε σε ενα φακελο και να ξαφνου ο χωρος μ αλλαξε... χιχι :) τα save μου μεσα!! :)

 

btw με την 4.1.2 δεν κολλάω... άσχετο ξέρει κανείς για το "οικονομικο Iphone" ποσο θα εχει στην Ελλάδα;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραι παιδια

εχω την 2.3.6 και εχω το εξεις προβλημα:,εχω ρυθμισει το ξυπνητηρι να χτυπαει ολες της μερες εκτος Κυριακη και μερικες φορες δεν χτυπαει καθολου,αντιμετωπιζω προβλημα με την δουλεια...τι μπορει να φταιει?υπαρχη καποιο δοκιμασμενο να κατεβασω απο το play?

επισης σε αλλης μαρκας κινητο με ιδια ρομ υπαρχει το ιδιο ακριβως προβλημα.

 

επισης υπαρχει καποια 4.1.2 να του περασω χωρις κολληματα και να ειναι γρηγορη?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο εμενα εχω ενα ace 2 καποιου φιλου αξιζει να αναβαθμιστει η οχι? διαβαζω οτι δεν εχει καλη ram με JB...

η να μεινει με GB?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο που η Apple έχει βγάλει 5 κινητά σε 4 χρόνια και η Samsung 20 φορές περισσότερα στο ίδιο διάστημα. Δεν μπορεί να τα υποστηρίζει όλα μέχρι τέλους...

 

 

 

Το adfree android (για την αφαιρεση των διαφημήσεων) και το Titanium Backup (για backup των εφαρμογών και των δεδομένων τους) είναι καλά για να ξεκινήσεις. Και το Greenify μόλις αποκτήσεις λίγη πείρα.

 

Κύριλλε καλησπέρα. Μήπως κατέληξες ποιο κινητό θα πάρεις, εφόσον αποφασισεις ότι θα το αλλάξεις;

Kyrillos' ROM v9.7.1 JPU
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ενα θεμα ανεβασα το κινητο φιλου οπως γραφω παραπανω σε jb αλλα δεν του αρεσε .

το κατεβαζω σε GB αλλα δεν ανοιγει κολαει στο boot logo τα φωτα σας παρακαλω.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ενα θεμα ανεβασα το κινητο φιλου οπως γραφω παραπανω σε jb αλλα δεν του αρεσε .

το κατεβαζω σε GB αλλα δεν ανοιγει κολαει στο boot logo τα φωτα σας παρακαλω.

 

Αν έχεις κάνει σωστά την διαδικασία του downgrade μπες σε recovery mode και κανε wipe data /factory .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει σωστά την διαδικασία του downgrade μπες σε recovery mode και κανε wipe data /factory .

 

το εκανα τιποτα κολαει εκει ...

αυτο που διαβαζω για repartition και pit?περι τη προκειτε?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

το εκανα τιποτα κολαει εκει ...

αυτο που διαβαζω για repartition και pit?περι τη προκειτε?

Ποιον οδηγό ακολούθησες ? Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2141930

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

το εκανα τιποτα κολαει εκει ...

αυτο που διαβαζω για repartition και pit?περι τη προκειτε?

 

Στο xda λέει ότι γίνετε μόνο με μια συγκεκριμένη ρώσικη με 3 αρχεία, αυτήν δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..εχω το ace 2 ελληνικο..ηταν στην αρχη με το 2.3.6 και του εβαλα εγω την 4.1.2 MF1 (νομιζω ειναι η γερμανικη)

θα ηθελα τωρα ομως να βαλω την ελληνικα παλι 2.3.6 ωστε να κανω ξανα το update μεσω kies σε 4.1.2 σε ελληνικο (ωστε να μην εχω θεμα με εγγυησεις κτλπ)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..εχω το ace 2 ελληνικο..ηταν στην αρχη με το 2.3.6 και του εβαλα εγω την 4.1.2 MF1 (νομιζω ειναι η γερμανικη)

θα ηθελα τωρα ομως να βαλω την ελληνικα παλι 2.3.6 ωστε να κανω ξανα το update μεσω kies σε 4.1.2 σε ελληνικο (ωστε να μην εχω θεμα με εγγυησεις κτλπ)

 

Βάλε κατευθείαν με ΟDIN την επίσημη Ελληνική.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Βάλε κατευθείαν με ΟDIN την επίσημη Ελληνική.

 

μπορεις να μου δωσεις λινκ με την επισημη ελληνικη 4.1.2 ωστε να μου το αναγνωριζει και το kieσ ως ελληνικο;

γιατι βαζω τν ελληνικη 2.3.6 και το κινητο κολλα στο λογοτυπο..ουτε factory reset κανει και ετσι αναγκαζομαι και βαζω

ξανα την mf1 η οποια γραφει eur (greece)

αλλα στο kies δεν μου την αναγνωριζει

 

παρολο που κατεβαζω την 4.1.2 που γραφει eur μεσα στο κιες μου το αναγνωριζει το κινητο ως προελευση απο (XEO)

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου δωσεις λινκ με την επισημη ελληνικη 4.1.2 ωστε να μου το αναγνωριζει και το kieσ ως ελληνικο;

γιατι βαζω τν ελληνικη 2.3.6 και το κινητο κολλα στο λογοτυπο..ουτε factory reset κανει και ετσι αναγκαζομαι και βαζω

ξανα την mf1 η οποια γραφει eur (greece)

αλλα στο kies δεν μου την αναγνωριζει

 

παρολο που κατεβαζω την 4.1.2 που γραφει eur μεσα στο κιες μου το αναγνωριζει το κινητο ως προελευση απο (XEO)

Πρέπει να αλλάξεις το csc σε EUR . Δοκίμασε με το Samsung Galaxy S / S2 / S3 CSC από το play ( θα γίνει foctory reset ).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

mixalhs το ειχα δοκιμασει πιο παλια αλλα αν θυμαμαι καλα δεν μου εκανε κατι :/

για αυτο υπαρχει καμια λυση;

 

edit: λοιπον το εκανα δεν τσεκαρα το root mode γιατι μου βγαζει root dinied επειδη δεν το εχω κανει ροοτ

και μου βγαζει com.android not found on phone και με πετα σε κληση με εναν αριθμο και κατι # το οποιο μετα μου βγαζει mmi ολοκληρωθηκε..

αλλα δεν μου το αναγνωριζει ως eur

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

γειας σας εχω δυο ερωτησεις σχετικα με την λειτουργει του τηλεφωνου με jelly bean

1ον αν εχει ζουμ η καμερα?

2ον αν περνιουντσι οι εφαρμογες στην sd card (χωρις root)?

Link to comment
Share on other sites

γειας σας εχω δυο ερωτησεις σχετικα με την λειτουργει του τηλεφωνου με jelly bean

1ον αν εχει ζουμ η καμερα?

2ον αν περνιουντσι οι εφαρμογες στην sd card (χωρις root)?

 

ναι εχει ζουμ

και ναι οι περισσοτερες εφαρμογεσ περνανε στην sd card

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...