Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιωνω οτι το πρόβλημα μπαταρίας λύθηκε. ..μην ξεχνάτε και wipe cache partition. ..οδηγίες στο you tube υπάρχει πολύ καλό βίντεο με factory resets σε Samsung. ..εχω 624 mb...να περασετε πρώτα την mb4 με odin
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω οτι το πρόβλημα μπαταρίας λύθηκε. ..μην ξεχνάτε και wipe cache partition. ..οδηγίες στο you tube υπάρχει πολύ καλό βίντεο με factory resets σε Samsung. ..εχω 624 mb...να περασετε πρώτα την mb4 με odin

 

Τώρα με βραχυκυκλωσες.... Έτσι όπως είμαι δηλαδή με περασμένη την mc8, τι κάνω;

Δεν είμαι root

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα μπαταρίας με την jelly bean μπορείτε να δοκιμάσετε (αν έχετε root) το Battery calibration από το playstore, ακολουθήστε πιστα τις οδηγίες και θα δείτε μεγάλη διαφορα... Με την mb2 που είχα πρωτοβάλει το κινητό μέσα σε μιση μέρα έβγαινε off, μετά το calibration μου κρατούσε κανονικά 1μιση μέρα όπως και παλιά. Από τότε, μετά από κάθε Flash έκανα και ένα battery calibration και κομπλέ. ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Εχει παρει ο αδερφος μου το εν λογω κινητο και θελει να βαλει το need for speed most wanted.Αλλα οταν φτανει η στιγμη να κατεβασει μπολικο πραμα του λεει οτι δεν επαρκει ο χωρος.Τι πρεπει να κανει?Υπαρχει τροπος να το κανει εγκτατασταση στην εξωτερικη sd card η εστω στο τμημα "Χωρος αποθηκευσης συστηματος"?Καποια λυση τελος παντων.Δε μιλαω αποκλειστικα για το nfs απλα αυτο ηταν η αφορμη!;p

Πηγα ρυθμισεις-αποθηκευση και μου εμφανιζει τα εξης:

 

Καρτα sd

Συνολικος χωρος 14,64gb

Διαθεσιμος χωρος 14,63gb

 

Συσκευη αποθηκευσης usb

Συνολικος χωρος 1.10 gb

Διαθεσιμος χωρος 61,04mb

 

Χωρος αποθηκευσης συστηματος

Διαθεσιμος χωρος 753mb

 

Ας βοηθησει καποιος ρε παλικαρια!!Ευχαριστω πολυ

Edited by AdeLaiN
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 1 ημέρα 21 ώρες 42 λεπτά και η μπαταρία είναι στο 75%! Φυσικά δεν μπήκα wifi klp

 

Μόνο 3-4 τηλέφωνα και καμιά 20αριά sms. Αλλά και πάλι είναι πολύ πολύ καλο.

 

JB 4.1.2 MC8 over ΜΒ4

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο ερωτησεις 1. που βρισκω τη mb4 και 2. τη περναω με odin πανω απο τη mc8 που εχω τωρα? (αφου κανω wipe data κ.λ.π) και μετα παλι τη mc8? Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο ερωτησεις 1. που βρισκω τη mb4 και 2. τη περναω με odin πανω απο τη mc8 που εχω τωρα? (αφου κανω wipe data κ.λ.π) και μετα παλι τη mc8?

 

Ερώτηση άσχετου, πως κανεις wipe data

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση άσχετου, πως κανεις wipe data

 

Οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο πατας volume up, home και on/off ολα μαζι ταυτοχρονα και βγαινει στις επιλογες

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο πατας volume up, home και on/off ολα μαζι ταυτοχρονα και βγαινει στις επιλογες

Και αυτο ποτε το κάνεις πριν την εγκατάσταση, μετά ή και και τα δυο

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο ποτε το κάνεις πριν την εγκατάσταση, μετά ή και και τα δυο

 

Αν δεν κανω λαθος και τα δυο

 

Σε stand by δεν μου τρωει μπαταρια. Με wifi ομως και σερφαρισμα εξαφανιζεται.....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγω την κατεβασα απο δω την MB4 . Πατα απλα Download και κατεβαζει το zip. Στην συνεχεια κανε το zip extract . 3 αρχεια θα σου χρειαστουνε για flash μεσω Odin. Το re-partition πρεπει να ειναι τικαρισμενο. Αφου την περασεις στην συνεχεια περνας μεσω Odin παλι την MC8 την αγγλικη.

http://d-h.st/6QB

LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

Στον φίλο που θέλει να περάσει το most wanted....

Καταρχήν κάνεις root! Μετά κατεβάζεις το directory bind με το οποίο θα συνδέσεις τον φάκελο που θα εγκατασταθεί στην εσωτερική μνήμη το παιχνίδι, με έναν φάκελο στην εξωτερική κάρτα μνήμης.

Υ.Γ. μπορείς να συνδέσεις ολόκληρη την εσωτερική μνήμη με την εξωτερική ώστε να αυξήσεις την μνήμη. (Αν βγάλεις την κάρτα όμως δεν θα δουλεύουν τα προγράμματα)

 

Επίσης να ρωτήσω τους υπόλοιπους... από εσάς που περάσατε την Jelly bean έχετε καταλάβει να έπεσε η απόδοση στα παιχνίδια; (π.χ. temble run 2) Ή ο stock launcher να είναι βαρύς;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω την εκδοση με το NFC υπαρχει πιθανοτητα να μπρικαρω το κινητο με την αγγλικη?? Εχω περασει ηδη την ΜΒ4 χωρις προβλημα και το NFC δεν δουλευει αν και δεν με απασχολη καθολου αυτο... Τι λετε να την περασω?
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω την εκδοση με το NFC υπαρχει πιθανοτητα να μπρικαρω το κινητο με την αγγλικη?? Εχω περασει ηδη την ΜΒ4 χωρις προβλημα και το NFC δεν δουλευει αν και δεν με απασχολη καθολου αυτο... Τι λετε να την περασω?

 

Για την εκδοση με το NFC υπαρχει ηδη αναβαθμιση (γερμανικη κ ισπανικη). Καλυτερα να περασεις καποια απο αυτες

LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

Για την εκδοση με το NFC υπαρχει ηδη αναβαθμιση (γερμανικη κ ισπανικη). Καλυτερα να περασεις καποια απο αυτες

 

Οσοι δοκιμασαν να περασουν τηην γερμανικη απο την ΜΒ4 μπιρκαραν το κινητο τουσ... :/ Γι' αυτο ρωταω αν ειναι να περασω την αγγλικη

Edited by giannisks
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα (έτσι λέω τουλάχιστον :-) έβαλα την mb4 από πάνω την mc8 και έχω 624 ram. Για τη μπαταρία θα δούμε....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εχω το κινητο περιπου 10 ημερες. Δεν ειχε καθολου κολληματα. Εχω Κατεβασει αρκετες εφαρμογες (καμια 25αρια συνολικα) αλλα τις περισσοτερες τις εχω απεγκαταστησει αφου δεν μου αρεσαν. Τωρα εχω περιπου 10, κυριως παιχνιδια. Πλεον εχει αρχισει να μου κολλαει καπως. Την διαφορα την εντοπιζω οταν παω να μπω στα μηνυματα καθως και στο παιχνιδι Beach Buggy Blitz που στην αρχη το πηγαινε αερα χωρις κολληματα. Εχω το Ι8160Ρ.

 

Εχω κατεβασει την εφαρμογη Clean master που υποτιθεται πως θα βοηθουσε αλλα δεν βλεπω καμια ουσιαστικη διαφορα. Τι μου προτεινετε?

Edited by GV_
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η εφαρμογή με το αυτοκινητάκι (πανέμορφη εφαρμογή βέβαια!) τρώει πάρα πολλή RAM. Αφού όταν τελειώνω το παιχνίδι, έχει μείνει πολύ λίγη διαθέσιμη.

Τι θα έκανα εγώ:

αν έχω σκοπό να παίξω το παιχνίδι, κάνω πρώτα ένα restart. Ακούγεται κάπως ηλίθιο, αλλά το κινητό έχει maximum RAM ελεύθερη μετά από μία επανεκκίνηση.

Αν δεν θέλεις να κάνεις επανεκκίνηση, "σκουπίζεις" λίγο τη RAM. Εγώ έχω το Advanced Task Killer, που φαντάζομαι είναι η μία η άλλη με το Clean Master.

Αυτό που σου καθαρίζει πολλή RAM είναι η "Διαχείρηση Εργασιών" που έχει από τη μαμα του. Το μειονέκτημα είναι ότι σου κλείνει εφαρμογές, που χρειάζεσαι.

Αυτές τα παιχνίδια δυστυχώς θέλουν πολλή RAM.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η εφαρμογή με το αυτοκινητάκι (πανέμορφη εφαρμογή βέβαια!) τρώει πάρα πολλή RAM. Αφού όταν τελειώνω το παιχνίδι, έχει μείνει πολύ λίγη διαθέσιμη.

Τι θα έκανα εγώ:

αν έχω σκοπό να παίξω το παιχνίδι, κάνω πρώτα ένα restart. Ακούγεται κάπως ηλίθιο, αλλά το κινητό έχει maximum RAM ελεύθερη μετά από μία επανεκκίνηση.

Αν δεν θέλεις να κάνεις επανεκκίνηση, "σκουπίζεις" λίγο τη RAM. Εγώ έχω το Advanced Task Killer, που φαντάζομαι είναι η μία η άλλη με το Clean Master.

Αυτό που σου καθαρίζει πολλή RAM είναι η "Διαχείρηση Εργασιών" που έχει από τη μαμα του. Το μειονέκτημα είναι ότι σου κλείνει εφαρμογές, που χρειάζεσαι.

Αυτές τα παιχνίδια δυστυχώς θέλουν πολλή RAM.

 

 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Το προβλημα επι της ουσιας δεν ειναι πως θα συνεχιζω να παιζω το παιχνιδι (χεστηκα για το παιχνιδι) αλλα σχετικα με τα κολληματα που εχουν προκυψει γενικοτερα στο κινητο απο τις διαφορες προσθαφαιρεσεις (υποθετω).

Το παιχνιδι ηταν απλως μια αναφορα του προβληματος που προεκυψε τις τελευταιες δυο ημερες ενω αρχικα δεν υπηρχε.

 

Χρειαζεται να κανω επαναφορα του κινητου για να ξανα καθαρισει ή υπαρχει κατι που μπορω να το γλυτωσω. Η επιλογη του reset ειναι υπερβολικη?

 

ΥΓ1 ) Μολις προσεξα πως στον τιτλο του θεματος αναφερεται στο μοντελο I8160. Εγω που εχω το I8160P θα πρεπει να γραφω καπου αλλου? ( ξερω εχει μεγαλες πιθανοτητες να ειναι ηλιθια ερωτηση :Ρ )

 

ΥΓ2) Δεν υπαρχει κανενας τροπος χωρις να κανω ROOT να αποτρεψω καποιες εφαρμογες να ανοιγουν οπως ας πουμε η φωνητικες αναζητησεις ή το social hub που ανοιγουν μονα τους και μου ειναι αχρηστα?

Edited by GV_
Link to comment
Share on other sites

Οσοι περασατε επισημη jelly bean ,εχετε καθυστερηση 2-3 δευτερολεπτα οταν πιεζεται "Επαφες" - "Τηλεφωνο" ή "Μηνυματα" στην αρχικη οθονη μεχρι να ανοιξουν!Πολυ εκνευριστικο!

Εχω κανει τα παντα!Χτες εκανα ξανα reset με cache wipe πριν και μετα(μεσω system recovery και μεσα απο τις επιλογες) και ξαναπερασα την XXME1 και συνεχιζει να καθυστερει να ανοιξει επαφες ,μηνυματα και κλησεις!

 

Επισης εχει δοκιμασει κανεις τον Nova launcher?Αξιζει?

Edited by bill66542
Link to comment
Share on other sites

Οσοι περασατε επισημη jelly bean ,εχετε καθυστερηση 2-3 δευτερολεπτα οταν πιεζεται "Επαφες" - "Τηλεφωνο" ή "Μηνυματα" στην αρχικη οθονη μεχρι να ανοιξουν!Πολυ εκνευριστικο!

Εχω κανει τα παντα!Χτες εκανα ξανα reset με cache wipe πριν και μετα(μεσω system recovery και μεσα απο τις επιλογες) και ξαναπερασα την XXME1 και συνεχιζει να καθυστερει να ανοιξει επαφες ,μηνυματα και κλησεις!

 

Επισης εχει δοκιμασει κανεις τον Nova launcher?Αξιζει?

 

Δεν είχα πάρει χαμπάρι την καθυστέρηση γιατί έχω βάλει τον ex dialer.

Ο nova για μένα είναι πολύ καλός. Τόσο που αγόρασα και τον prime.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Nova κι απο μένα. ...+1...κι από μπαταρία go power master. .μετα το factory reset εχω μπαταρία 2 1/2 μερες με πίεση. ..και antutu. .μετα το ροοτ με διαγραφή αχρηστων 6032...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το atom launcher. Όταν ανοίγω το κινητό, στο antutu έχω σκορ περίπου 6000. Προς το τέλος της μέρας έχω σκορ περίπου 4000. Καμιά φορά το κινητό παγώνει (όπως όταν έχω ανοιχτό wifi και τρέχω και κάποιο άλλο πρόγραμμα) και ξεπαγώνει μετά από 1 με 2 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...