Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα

έχω ένα πρόβλημα τα SamsungAppKies. Ο σχετικός φάκελος δεν υπάρχει στα "Τα αρχεία μου". Έχω εγκαταστήσει τα Kies στον υπολογιστή μου (Windows XP). Όταν πάω να κάνω εγκατάσταση μιας εφαρμογής μου βγάζει μήνυμα ότι αυτό δεν γίνεται. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Το Ace 2 το αγόρασα πριν 5 μέρες από το πλαίσιο. Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ουτε σημερα....

 

Τραγικο ουτε στις 24 θα το παρετε ενω το s advance που ειναι μονοπυρηνο θα ειναι στην 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια πιθανη νέα ημερομηνία για JB? ή Πάμε στην τυχη.

Αν εχω δει καλα στο sammobile, μόνο Κίνα και Πορτογαλία έχουν πάρει επίσημη JB?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Κάθε φορά που ανοίγω το wifi κατεβαίνουν διάφορες ενημερώσεις για εφαρμογές η παιχνίδια που είναι εγγατεστημένα στο κινητό.Πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό; Αν το αφήσω να κάνει update θα γεμήσει η εσωτερική μνήμη του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Τραγικο ουτε στις 24 θα το παρετε ενω το s advance που ειναι μονοπυρηνο θα ειναι στην 4.1.2

 

Διπύρηνο είναι το s advance.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σήμερα πήρα το ace 2 για την αδερφή μου. Στο Kies μου γράφει κωδικό XEH (Ουγγαρία). Υπάρχει κάποιος οδηγός (από το xda ή από κάπου αλλού) για root/jb/kernel κτλ? Πριν από καμμιά δεκαριά μέρες πήρα το s advance για εμένα και του πέρασα JB, το rootαρα και είναι φοβερό!

 

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το ace 2?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σήμερα πήρα το ace 2 για την αδερφή μου. Στο Kies μου γράφει κωδικό XEH (Ουγγαρία). Υπάρχει κάποιος οδηγός (από το xda ή από κάπου αλλού) για root/jb/kernel κτλ? Πριν από καμμιά δεκαριά μέρες πήρα το s advance για εμένα και του πέρασα JB, το rootαρα και είναι φοβερό!

 

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το ace 2?

 

Ευχαριστώ.

 

Που τον δειχνει αυτον τον κωδικο;Θελω να δω προελευση και του δικου μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σήμερα πήρα το ace 2 για την αδερφή μου. Στο Kies μου γράφει κωδικό XEH (Ουγγαρία). Υπάρχει κάποιος οδηγός (από το xda ή από κάπου αλλού) για root/jb/kernel κτλ? Πριν από καμμιά δεκαριά μέρες πήρα το s advance για εμένα και του πέρασα JB, το rootαρα και είναι φοβερό!

 

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το ace 2?

 

Ευχαριστώ.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139263 ορίστε απλα και εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Που τον δειχνει αυτον τον κωδικο;Θελω να δω προελευση και του δικου μου

 

Στην πρώτη-πρώτη οθόνη που σου εμφανίζει το ΚΙΕΣ λέει:

"Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού: PDA... Phone... CSC..... (ΧΕN)

Στα Ελληνικά λέει (EUR)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη-πρώτη οθόνη που σου εμφανίζει το ΚΙΕΣ λέει:

"Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού: PDA... Phone... CSC..... (ΧΕN)

Στα Ελληνικά λέει (EUR)

 

Καλημερα και σε ευχαριστω :)

 

Εμενα το δικο μου εκει γραφει (COS)

Ποιας χωρας δηλαδη ειναι;Σορρυ αλλα ειμαι παντελως ανιδεος.......... :(

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2139263 ορίστε απλα και εύκολα

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτό είναι αφού έχεις βάλει JB ή μετά? Εγώ έχω ακόμα 2.3.6 GB.

 

Και κάτι άλλο..ποια JB να κατεβάσω από εδώ? http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I8160

 

Το KIES μου γράφει CSC:LL3 (XEH) και στην από πάνω λίστα δεν έχει JB διαθέσιμη για LL3. Παίζει πρόβλημα να βάλω π.χ. αυτή που λέει 4.1.2 EUR I8160XXMB2? Ή μήπως μπορώ με κάποιο τρόπο να αλλάξω CSC?

Link to comment
Share on other sites

στο facebook στο group της samsung ουκρανιας, σε ερώτηση χρήστη για το πότε αναμένεται η jb η samsung αναφέρει ότι αναμένεται μέχρι το τέλος του καλοκαιριού...αντε και του χρόνου!

 

θυμιζω οτι η samsung ουκρανιας ειχε ανακοινωσει αρχικα 22 μαιου για την αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω που εχω το NFC μοντελο CSC : XEF(Γαλλια δλδ)......αν φλασαρω με ODIN την Γερμανικη ή την Ισπανικη JellyBean XXME1 , χανω την εγγυηση?

Επειτα αφου φλασαρω θα μπορω να παιρνω μελλοντικες αναβαθμισεις(λεμε τωρα...)?

Edited by bill66542
Link to comment
Share on other sites

στο facebook στο group της samsung ουκρανιας, σε ερώτηση χρήστη για το πότε αναμένεται η jb η samsung αναφέρει ότι αναμένεται μέχρι το τέλος του καλοκαιριού...αντε και του χρόνου!

 

θυμιζω οτι η samsung ουκρανιας ειχε ανακοινωσει αρχικα 22 μαιου για την αναβαθμιση

 

Τι έκανε λέει;

Καλά, γιατι μας εμπαιζουν έτσι;

 

Εν τω μεταξυ βεβαια εγω με το κινητο σαν κινητό είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αλλα με ενοχλεί η όλη ιστορία παίρνω δεν παίρνω αναβάθμιση.

Και επίσης έχω κατεβάσει 2 εφαρμογές με συντομεύσεις στην lockscreen και με συντομεύσεις στο notification tray όπως jelly bean για να ξεγελαω τον εαυτό μου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άνοιξα πριν λίγες μέρες τοπικ για επιλογη συσκευή (οικονομικής) και με παρέπεμψαν πολλοί σε αυτό! Εγώ νόμιζα ήταν 1 αλλά αυτο είναι 3. Τι εννοώ;; υπάρχουν Samsung Ace 1, 2, plus!! Τι έγινε και βγήκαν τόσα μοντέλα;; Άντε το 1 είναι παλιό, το 2 είναι ακριβούτσικο και το πιο φτηνό είναι το plus (δεν αναφέρομαι φυσικά σε αγορά μέσω ίντερνετ). ποιες οι διαφορές τους;; Εγω προσωπικά το θέλω για mails, twitter, ιντερνετ και να το χρησιμοποιώ σαν mp3 (άντε, κατεβάζω και 3 εφαρμογές να έχω). να πάω να χτυπήσω το plus από plaisio που είανι 129ευρα ή το 2 μέσω ιντερνετ στα 150ευρα;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άνοιξα πριν λίγες μέρες τοπικ για επιλογη συσκευή (οικονομικής) και με παρέπεμψαν πολλοί σε αυτό! Εγώ νόμιζα ήταν 1 αλλά αυτο είναι 3. Τι εννοώ;; υπάρχουν Samsung Ace 1, 2, plus!! Τι έγινε και βγήκαν τόσα μοντέλα;; Άντε το 1 είναι παλιό, το 2 είναι ακριβούτσικο και το πιο φτηνό είναι το plus (δεν αναφέρομαι φυσικά σε αγορά μέσω ίντερνετ). ποιες οι διαφορές τους;; Εγω προσωπικά το θέλω για mails, twitter, ιντερνετ και να το χρησιμοποιώ σαν mp3 (άντε, κατεβάζω και 3 εφαρμογές να έχω). να πάω να χτυπήσω το plus από plaisio που είανι 129ευρα ή το 2 μέσω ιντερνετ στα 150ευρα;;

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_plus_s7500-4397.php

και

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_2_i8160-4559.php

 

Διπυρηνο και με καλυτερη μνημη RAM το Ace 2, αρα λιγοτερα κολληματα

Καλυτερη αναλυση οθονης και λιγο μεγαλυτερη οθονη το Ace 2

Για τη δουλεια που το θελεις ωστοσο, το plus θα είναι "αρχηγος"!

 

Α, Και μην σε παραμυθιασουν οτι το ace 2 θα παρει Jelly Bean. Μας δουλευουν!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άνοιξα πριν λίγες μέρες τοπικ για επιλογη συσκευή (οικονομικής) και με παρέπεμψαν πολλοί σε αυτό! Εγώ νόμιζα ήταν 1 αλλά αυτο είναι 3. Τι εννοώ;; υπάρχουν Samsung Ace 1, 2, plus!! Τι έγινε και βγήκαν τόσα μοντέλα;; Άντε το 1 είναι παλιό, το 2 είναι ακριβούτσικο και το πιο φτηνό είναι το plus (δεν αναφέρομαι φυσικά σε αγορά μέσω ίντερνετ). ποιες οι διαφορές τους;; Εγω προσωπικά το θέλω για mails, twitter, ιντερνετ και να το χρησιμοποιώ σαν mp3 (άντε, κατεβάζω και 3 εφαρμογές να έχω). να πάω να χτυπήσω το plus από plaisio που είανι 129ευρα ή το 2 μέσω ιντερνετ στα 150ευρα;;

 

Για το 1 και το Plus δε μπορω να εκφερω γνωμη γιατι δε τα εχω δει αλλα το 2 το πηρε προσφατα και ο αδερφος μου και η κοπελια μου και ειναι καταπληκτικο κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για οσους ενδιαφερονται.

Περασα την επισημη Γερμανικη Jellybean (XXME1) στο δικο μου (NFC).

κατεβασα το firmware απο sammobile.

H διαδικασια χαρη στους πολλους οδηγους ηταν απλη και πηγε πολυ smooth.

 

Παρατηρησεις τωρα.

Η ram ειναι στα 550ΜΒ

Το κινητο ειναι ελαφρως αργοτερο , αλλα οχι κατι ενοχλητικο!Πιστευω με κανα 2-3 reboot θα στρωσει.

Προστεθηκε ψηφιακο zoom στην φωτογραφικη(μεχρι 4χ).

Προστεθηκε και το haptic feedback που ελειπε απο την gingerbread

Ζωη μπαταριας δεν μπορω ακομα να κρινω.Θα ξαναγραψω σε καμια βδομαδα.

Το κινητο πλεον εχει ολα τα καλα του Jellybean (μην καθομαι τωρα να τα γραφω ολα)

Α υποψιν.....lockscreen widgets υπαρχουν μονο απο την 4.2 και μετα,οποτε μην ψαχνετε γιατι δεν υπαρχουν!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για οσους ενδιαφερονται.

Περασα την επισημη Γερμανικη Jellybean (XXME1) στο δικο μου (NFC).

κατεβασα το firmware απο sammobile.

H διαδικασια χαρη στους πολλους οδηγους ηταν απλη και πηγε πολυ smooth.

 

Παρατηρησεις τωρα.

Η ram ειναι στα 550ΜΒ

Το κινητο ειναι ελαφρως αργοτερο , αλλα οχι κατι ενοχλητικο!Πιστευω με κανα 2-3 reboot θα στρωσει.

Προστεθηκε ψηφιακο zoom στην φωτογραφικη(μεχρι 4χ).

Προστεθηκε και το haptic feedback που ελειπε απο την gingerbread

Ζωη μπαταριας δεν μπορω ακομα να κρινω.Θα ξαναγραψω σε καμια βδομαδα.

Το κινητο πλεον εχει ολα τα καλα του Jellybean (μην καθομαι τωρα να τα γραφω ολα)

Α υποψιν.....lockscreen widgets υπαρχουν μονο απο την 4.2 και μετα,οποτε μην ψαχνετε γιατι δεν υπαρχουν!

 

Δεν εννοεις lockscreen shortcuts.

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανε λέει;

Καλά, γιατι μας εμπαιζουν έτσι;

 

Εν τω μεταξυ βεβαια εγω με το κινητο σαν κινητό είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αλλα με ενοχλεί η όλη ιστορία παίρνω δεν παίρνω αναβάθμιση.

Και επίσης έχω κατεβάσει 2 εφαρμογές με συντομεύσεις στην lockscreen και με συντομεύσεις στο notification tray όπως jelly bean για να ξεγελαω τον εαυτό μου!

 

Μπορείς μήπως να πέις ποιες εφαρμογές έχεις κατεβάσει γιατι με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα; Όσο για την jelly bean πραγματικά έχει καταντήσει κουραστικό το θέμα αλλά μην ανησύχητε κάποια στιγμή θα την πάρουμε και εμείς. Αφού σε κάποιες χώρες έχει γίνει release της επίσημης έκδοσης δεν γίνεται να μην δωθεί κάποια στιγμή και στον υπόλοιπο κόσμο...

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω τo i8160P kai εχω φλασαρει την δοκιαμστικη ΜΒ4 μπορω τωρα να περασω την επισημη γερμανικη ή θα εχω καποιο προβλημα? Bill66542 με odin την περασεσ ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...