Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα γιατί εξακολουθεί να έχει ηλίθια κολλήματα ακόμα και τώρα με την αγγλική δε μπορώ να το καταλάβω, τις έχω δοκιμάσει όλες, mb2,mb4 με κύριλλο, mc8 αγγλική τώρα, τίποτα το κινητό σε άκυρες στιγμές παγώνει και θέλει να βγάλω μπαταρία αλλιώς δεν... Πάντα έκανα clean install με factory reset πριν και μετά και cache wipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα γιατί εξακολουθεί να έχει ηλίθια κολλήματα ακόμα και τώρα με την αγγλική δε μπορώ να το καταλάβω, τις έχω δοκιμάσει όλες, mb2,mb4 με κύριλλο, mc8 αγγλική τώρα, τίποτα το κινητό σε άκυρες στιγμές παγώνει και θέλει να βγάλω μπαταρία αλλιώς δεν... Πάντα έκανα clean install με factory reset πριν και μετά και cache wipe...

 

Εκανες restore απο το Kies?

Εγω ειχα θεμα με κολληματα οπως κι εσυ!

Κανε ενα backup μονο τα απολυτως απαραιτητα(επαφες, μηνυματα, υπενθυμησεις κλπ.) και οχι ολες τις επιλογες (διαφορα αρχεια περιεχομενου ,βιντεο ,εικονες κλπ.)

Ξανακανε factory reset με format και κανε restore μονο αυτα!

Εγω αυτο εκανα και απο τοτε ολα ειναι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα να έχω το Google now και δεν κατάλαβαινω τι πρέπει να κάνω με την αγγλική γλώσσα που έλεγε κάποιος πριν
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις το κινητο στην αγγλικη γλωσσα και ανοιγεις το google (μεσα απο το κινητό, την εφαρμογή του) και θα σου βγάλει αν θες να ενεργοποιησεις το google now, θα το ενεργοποιησεις και θα έχεις google now
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις το κινητο στην αγγλικη γλωσσα και αοιγεις το google (μεσα απο το κινητό, την εφαρμογή του) και θα σου βγάλει αν θες να ενεργοποιησεις το google now, θα το ενεργοποιησεις και θα έχεις google now

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Έβαζα τα αγγλικά αλλά δεν άνοιγα το Google....Προσπαθούσα να βάλω το widget του Google now. Όλα εντάξει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά το Ace 3 θα παρουσιαστεί στις 20 Ιουνίου και μάλιστα σε 2 εκδόσεις.Μία με dual sim (GT-S7272) και μία κανονική (GT-S7270).

Για όποιον τον ενδιαφέρει ας ρίξει μια ματιά εδώ.

 

http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2013/06/Galaxy-Ace-III.png

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος δεν προκειτε να ξαναπαρω mid range συσκευη και μαλιστα samsung... Αμα ειναι το development για αυτες τις συσκευες να το κανουν σαν αγγαρεια και να το αναθετουν σε interns (γιατι αυτη την εντυπωση μου δινουν) εμενα να μου λειπει. Next device, OPPO Find 5 for the win... ή αντε κανενα απο την γκαμα nexus....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την MC8 η κατανάλωση μπαταρίας, τουλάχιστον σε εμένα, είναι στα ίδια ακριβώς με το GB. Απο το Σάββατο το πρωί που την πέρασα (100% η μπαταρία) μέχρι σήμερα και παρόλο το ψιλό έσκισα, είναι ακόμα στο 32%. Το βράδυ (22.00-06.30) έπεφτε περίπου 1%

http://i84.photobucket.com/albums/k33/danichro/Screenshot_2013-06-10-07-57-37_zpsa05cd74d.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..χτες κατεβασα την αγγλικη jb για το κινητο για να την περασω στη γυναικα μου..Μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας για τα βηματα-οδηγιες που ακολουθω για να την περασω??ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..χτες κατεβασα την αγγλικη jb για το κινητο για να την περασω στη γυναικα μου..Μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας για τα βηματα-οδηγιες που ακολουθω για να την περασω??ευχαριστω!!!

 

Δωσε ενα λινκ να την κατεβασω κι εγω φιλε μου αν θελεις :)

Ανωφελο μαλλον να περιμενω αλλο.........

 

+100

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I8160

 

Τι διαφορα εχουν η EUR με την UK?

 

Καλημερα..χτες κατεβασα την αγγλικη jb για το κινητο για να την περασω στη γυναικα μου..Μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας για τα βηματα-οδηγιες που ακολουθω για να την περασω??ευχαριστω!!!

 

Δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=344549&page=3

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μπορεί και άσχετη.

Για αναβάθμιση από GB σε JB πρέπει να γίνει repartition αν ναι τότε που θα βρω το .pit αρχείο;

Ευχαριστώ

Edited by nikolas1274
Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Το Ace 3 μου αφήνει την ίδια πίκρα με το Ace το πρώτο, αδιάφορο. Ελάχιστα καλύτερο από το Ace 2, και πιστεύω ότι αν έχει κανείς το Ace 2 δεν υπάρχει κανένας λόγος για το 3ο αδερφάκι...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η επισημη αγγλικη jb εχει ελληνικα κ πριν την περασω πρεπει να κανω back up??ευχαριστω κ τα παιδια πριν για την απαντηση..

 

Κ κατι τελευταιο..Αφου την κατεβαζω στο pc κ την περναω(jb αγγλικη) στην εξωτερ καρτα ππαω με την γνωστη μεθοδο των τριων(download mode) κ την κοτσαρω μεσα στο κινητο..αυτο ειναι σωστο η πρεπει να κανω κατι αλλο???Ευχαριστω κ παλι εκ των προτερων!!!!

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχομενων μηνυματων
Link to comment
Share on other sites

Το Ace 3 μου αφήνει την ίδια πίκρα με το Ace το πρώτο, αδιάφορο. Ελάχιστα καλύτερο από το Ace 2, και πιστεύω ότι αν έχει κανείς το Ace 2 δεν υπάρχει κανένας λόγος για το 3ο αδερφάκι...

 

Έτσι όπως τα λες είναι.Αν σκεφτείς ότι το ace2 αυτή την στιγμή το αγοράζεις στα 150 ευρώ και το ace3 θα ξεκινήσει με 300,για τους κατόχους ace2 το 3άρι είναι αδιάφορο.

Θα έχουμε καινούργια custom rom (με την mc8) ή θα περιμένουμε νέο βελτιωμένο firm από την samsung και μετά?

 

@pinokio21

Δες εδώ το video για το πως φλασάρουμε επίσημη JB rom στο Ace 2:

To video αναφέρεται στην ΜΒ2 και όχι στην MC8.

Mε την αποσυμπίεση της MC8 προκύπτει 1 αρχείο ΜD5 το οποίο θα μπει στην θέση pda στο odin.

Edited by vaskef69
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω μαζι σας για το Ace 3.

Η μονη βελτιωση ειναι η RAM αντε και οι ιντσες της οθονης.

Δεν αξιζει να πας στο 3 οταν ηδη εχεις το 2.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι βάλανε το MC8 είναι ευχαριστημένοι; Διαπυστώσανε κάποιο πρόβλημα;

Πως κάνατε την διαδηκασία;

Κάνατε;

1. Factory reset?

2. Repartition?

3. Flash with odyn? settings?

 

Ετσι το κάνατε περίπου δωστε τα φώτα σας γιατι και εγώ την ψήνω να πάω σε JB αλλά έχω ψιλοανχωθεί

 

Ευχαριστώ

Cubot Dinosaur
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι βάλανε το MC8 είναι ευχαριστημένοι; Διαπυστώσανε κάποιο πρόβλημα;

Πως κάνατε την διαδηκασία;

Κάνατε;

1. Factory reset?

2. Repartition?

3. Flash with odyn? settings?

 

Ετσι το κάνατε περίπου δωστε τα φώτα σας γιατι και εγώ την ψήνω να πάω σε JB αλλά έχω ψιλοανχωθεί

 

Ευχαριστώ

 

Διάβασε το μήνυμα 1148 στην προηγούμενη σελίδα. Διάβασε το λινκ με τις οδηγίες. Έτσι το έκανα και εγώ.

 

Δεν εν πρόβλημα μέχρι τώρα. Νομίζω όμως ότι μου τρώει πολύ γρήγορα την μπαταρία.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και γω ειχα φαγωμα μπαταρίας...οπότε εκανα factory reset και την ξαναπερασα...εγκστεστησα και το app...go power master. ..με ρυθμίσεις να κλείνει WiFi με σβήσιμο οθόνης και μάλλον το έλυσα. .περιμενω να δω συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Εβαλα και εγω την 4.1.2 το ρουταρα κιολας και περασα και ρομ. Το κινιητο καλουτσικα παει αλλα πιστευω θελει καποιες βελτιωσεις ακομα. Η μπαταρια με wifi ανοιχτο πεφτει αρκετα γρηγορα. Απο κει και περα νορμαλ μου φενεται.
LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο εγκατέστησα την αγγλική JB. Έκανα διαμόρφωση εσωτερικής κάρτας, factory reset αλλά η ram ειναι ακόμα 550mb. Κάποιοι έχετε περισσότερη... γιατί έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις 624 MB RAM βαλε πρωτα την ΜΒ4 leak και μετα περνας την αγγλικη ΜC8 και εισαι κομπλε
LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...