Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επεσα στην παρακάτω σελίδα από ένα φόρουμ του εξωτερικού.

 

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I8160

 

Το έκτο από την αρχή firmware I8160XXMB2 4.1.2 που αναφέρεται στην Ελλάδα, τι είναι ακριβώς; Δεν είναι επίσημο; Μπορεί να το περάσει κάποιος με το KIES για παράδειγμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επεσα στην παρακάτω σελίδα από ένα φόρουμ του εξωτερικού.

 

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I8160

 

Το έκτο από την αρχή firmware I8160XXMB2 4.1.2 που αναφέρεται στην Ελλάδα, τι είναι ακριβώς; Δεν είναι επίσημο; Μπορεί να το περάσει κάποιος με το KIES για παράδειγμα;

 

οχι δεν ειναι επισημο. Ακομα και οι Ρωσοι παροχοι ενημερωνουν release date 22 αυτου του μηνα. Λιγο υπομονη υπηρχαν προβληματα με τον επεξεργαστη και jelly bean γι αυτο αναβληθηκε για ενα μηνα μετα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,παραγγειλα και εγω το συγκεκριμενο τηλεφωνο και το περιμενω πως και πως:D

Ηθελα να εκφρασω μια απορια σχετικα με αγορα μπαταριας...

Ειδα στο διαδικτυο σε ηλ.καταστημα μια μπαταρια συμβατη με το Ace 2 στα 1700Mah,σε αντιθεση με την δικη του που ειναι στα 1500!!!

Πιστευετε πως αξιζει ή μπορει να βλαψει το κινητο η συγκεκριμενη μπαταρια;

Να επισημανω πως ειναι φθηνοτερη απο τις αυθεντικες και επισης δεν φερει πανω της κανενα λογοτυπο της Samsung.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα προσεξα οτι μπορω να αλλαξω την φωτεινοτητα της οθονης κατεβαζοντας ενα ελαχιστο το notification drawer. Αν το συρω απο δεξια ανεβαινει η φωτεινοτητα, ενω αν το συρω απο αριστεροτερα μειωνεται σαν να ειναι η οριζοντια διασταση της οθονης μια κλιμακα 0-100%.

Το λεω γιατι μολις τωρα το προσεξα μετα απο... 8 μηνες που εχω το κινητο (!!!) και μου φαινεται παραξενο οτι τωρα μονο το ειδα. Το εχετε προσεξει;

Αν οχι, τοτε ειναι καποια εφαρμογη που εβαλα τελευταια, που ομως δεν σχετιζεται με φωτεινοτητα οθονης. Παντως στο manual της συσκευης δεν το θυμαμαι να αναφερεται.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα έχω και εγώ ένα πρόβλημα όταν βγάζω φώτο καμιά φορά καταστρέφονται κάποιες από τις φώτο που έχω βγάλει.
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα προσεξα οτι μπορω να αλλαξω την φωτεινοτητα της οθονης κατεβαζοντας ενα ελαχιστο το notification drawer. Αν το συρω απο δεξια ανεβαινει η φωτεινοτητα, ενω αν το συρω απο αριστεροτερα μειωνεται σαν να ειναι η οριζοντια διασταση της οθονης μια κλιμακα 0-100%.

Το λεω γιατι μολις τωρα το προσεξα μετα απο... 8 μηνες που εχω το κινητο (!!!) και μου φαινεται παραξενο οτι τωρα μονο το ειδα. Το εχετε προσεξει;

Αν οχι, τοτε ειναι καποια εφαρμογη που εβαλα τελευταια, που ομως δεν σχετιζεται με φωτεινοτητα οθονης. Παντως στο manual της συσκευης δεν το θυμαμαι να αναφερεται.

Είναι feature, δεν έχει να κάνει από ποια μεριά κατεβάζεις το notification bar. Κάνε swipe δεξιά-αριστερά πάνω στο notification bar για να αλλάξεις γρήγορα τη φωτεινότητα ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα έχω και εγώ ένα πρόβλημα όταν βγάζω φώτο καμιά φορά καταστρέφονται κάποιες από τις φώτο που έχω βγάλει.

 

Συμβαινει τακτικα και στο δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα αυτή την ROM που έχει για EUR.Κανένα πρόβλημα με το ΒΤ δεν έχω ούτε με κάμερα.Για καθημερινή χρήση internet,μουσική και ψευτο excel (που θέλω εγώ) κανένα πρόβλημα.Σε μερικά βαριά παιχνίδια κάνει κάτι σπασίματα.Αλλά έχω όλα τα προτερίματα της JB.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα αυτή την ROM που έχει για EUR.Κανένα πρόβλημα με το ΒΤ δεν έχω ούτε με κάμερα.Για καθημερινή χρήση internet,μουσική και ψευτο excel (που θέλω εγώ) κανένα πρόβλημα.Σε μερικά βαριά παιχνίδια κάνει κάτι σπασίματα.Αλλά έχω όλα τα προτερίματα της JB.

 

Wipe data εκανες μετα? Ειναι απο τα πιο βασικα βηματα. Τωρα μην κανεις διοτι θα χασεις ολα σου τα αρχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Παιδιά, τον τελευταίο καιρό τυχαίνει να βρίσκω το κινητό μου κλειστό, ενώ λίγα δευτερόλεπτα πριν το είχα δει κανονικά ανοιχτό...

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσο καιρό που το έχω το κινητό, μόλις διαπίστωσα ότι αν και το έχω αγοράσει απο Ελλάδα

δεν είναι EUR αλλά XEN (Ολλανδία)

Λέτε να έχω πρόβλημα με την αναβάθμιση?

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Εχω 4 μερες το τηλεφωνο και ειμαι ενθουσιασμενος!

Ηθελα να εκφρασω μια απορια σχετικα με αγορα μπαταριας...

Ειδα στο διαδικτυο σε ηλ.καταστημα μια μπαταρια συμβατη με το Ace 2 στα 1700Mah,σε αντιθεση με την δικη του που ειναι στα 1500!!!

Πιστευετε πως αξιζει ή μπορει να βλαψει το κινητο η συγκεκριμενη μπαταρια;

Να επισημανω πως ειναι φθηνοτερη απο τις αυθεντικες και επισης δεν φερει πανω της κανενα λογοτυπο της Samsung.

Παρακαλω οποιος γνωριζει ας απαντησει,ευχαριστω!

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο τηλ. (Galaxy 3) είχα αγοράσει 3 μπαταρίες με φορτιστή όλα μαζί στα 11 -12 €. Δούλεψαν άψογα
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αγόρασα για το τηλ τη κόρης μου (Galaxy ACE) δύο μπαταρίες μεγαλύτερης χωρητικότητας και έναν επιτραπέζιο φορτιστή,

όλα μαζί 10€ και δουλεύουν άψογα... (Από ebay)

 

 

Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα για την ερώτηση που έκανα παραπάνω (Post 1012) για το Ολλανδικό firmware?

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η επίσημη 4.1.2 για Γερμανία για το Ace I8160P (NFC)

 

XXME1

Model: GT-I8160P

Country: Germany

Product Code: DBT

PDA: I8160PXXME1

CSC: I8160PDBTME1

 

 

Download

Edited by vaskef69
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αγόρασα για το τηλ τη κόρης μου (Galaxy ACE) δύο μπαταρίες μεγαλύτερης χωρητικότητας και έναν επιτραπέζιο φορτιστή,

όλα μαζί 10€ και δουλεύουν άψογα... (Από ebay)

 

συγνωμη αλλα με τοσο καλη αυτονομια που εχει η συσκευη, τι τις θελετε τοσες μπαταριες? Σε καμπινγκ θα πατε? ;-)

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα με τοσο καλη αυτονομια που εχει η συσκευη, τι τις θελετε τοσες μπαταριες? Σε καμπινγκ θα πατε? ;-)

Συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω... Το galaxy ACE δεν έχει καθόλου καλή αυτονομία.

Μόλις και με τα βίας βγάζει μία ημέρα με νορμάλ χρήση

 

Αναφέρθηκα στο galaxy ACE όχι το ACE2

Απλά είπα στο φίλο ότι γενικά μπορεί να εμπιστευτεί τέτοιες μπαταρίες... το έχω δοκιμάσει...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση υπάρχει κανενα πρόγραμμα για να ανάβει το λαμπάκι όταν υπάρχει SMS ή αναπαντητη κλήση γιατί τώρα δεν δείχνει κάτι όταν υπάρχουν....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση υπάρχει κανενα πρόγραμμα για να ανάβει το λαμπάκι όταν υπάρχει SMS ή αναπαντητη κλήση γιατί τώρα δεν δείχνει κάτι όταν υπάρχουν....

Για το φωτάκι δεν ξέρω να σου πω, αλλά εγω έχω βάλει αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=edges.android.reminder

για ρίξε του μία ματιά...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση υπάρχει κανενα πρόγραμμα για να ανάβει το λαμπάκι όταν υπάρχει SMS ή αναπαντητη κλήση γιατί τώρα δεν δείχνει κάτι όταν υπάρχουν....

 

Εγω εχω βαλει την εφαρμογη NoLed. Βεβαια αναβει η οθονη και οχι καποιο λαμπακι, που δεν υπαρχει στη συσκευη μας.

Μεσα απο τις ρυθμισεις μπορεις να καθορισεις παραμετρους για να μην σου τρωει πολλη μπαταρια αυτο το αναμμα της οθονης. Θα δεις βεβαια οτι επειδη η οθονη δεν ειναι amoled, ακομα και το τμημα της οθονης που ειναι υποτιθεται μαυρο, στην πραγματικοτητα ειναι αναμμενο οταν σου δειχνει ειδοποιηση.

Εμενα με βολεψε παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Η τελευταια επισημη εκδοση ποια ειναι παιδια?

(εχουν βγει custom roms για το συγκεκριμενο?Υπαρχει καποιο thread για βελτιωσεις του κινητου οπως σε αλλα μοντελα γιατι δε μπορω να βρω κατι στην αναζητηση?)

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1984UOTE=AdeLaiN;4706427]

Εδω οτι χρειαζεσαι. ...και ολες οι απορίες σου ......λιγο διάβασμα μόνο. ......

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1984UOTE=AdeLaiN;4706427]

Εδω οτι χρειαζεσαι. ...και ολες οι απορίες σου ......λιγο διάβασμα μόνο. ......

 

Ωραια σε ευχαριστω πολυ.Η τελέυταια επισημη ειναι η 2.3.6?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...